Šta je novo?

Cene nekretnina

Stanovi za izdavanje pate od istog sindroma kao stanovi koji se prodaju u BG, a to je da je malo dobrih.

Ako je stan pristojno opremljen i u dobrom stanju, verujem da brzo može da se izda i za 10% iznad prosečne cene najma za određeni kraj.

Na oglasima postoji ozbiljan vakuum jer sve što iole valja je precenjeno, a po razumnim cenama stoje ćumezi, sutereni i memljivi stanovi preminulih penzionera. Pa ko god oglasi nešto prihvatljivo po razumnoj ceni uspe da izda još prvog dana.
 
Позивам да се @vradovic пажљиво слуша. Првој спонзоруши Србије је недавно купљена она кућа (оглас од милион долара за кућу у Заклопачи), коју је својевремено качио.
Ako moze pojasnjenje...pokusavamo da utvrdimo koja je to kuca i ko je ponosna vlasnica al' ne ide :)
Inace, licno nam je u interesu da se ova vradoviceva predikcija ostvari, ne bi mi palo na pamet da bi neko tipovao taj kraj :)
 
Ako moze pojasnjenje...pokusavamo da utvrdimo koja je to kuca i ko je ponosna vlasnica al' ne ide :)
Inace, licno nam je u interesu da se ova vradoviceva predikcija ostvari, ne bi mi palo na pamet da bi neko tipovao taj kraj :)
Цењена комшинице(?), дотичну кућу и оглас може да поново избунари @vradovic. Лично бих избегао естрадизацију краја по сваку цену, али изгледа да нам хијалуронске караконџуле не гину. Ево, ко вам прво пада на памет, као најзаступљенија спонзоруша, чак и више од првог АнтиВаксера лично. Јао, можда јој сад и он крене да навраћа. Куку...
 
Eto. I ti znaš epilog, bez ulaženja u istinitost kvalifikacije.
Zanimljivo je kako se bune kad im nešto u komšiluku ne odgovara (da ne bi i oni možda park za pse?) dok se za Sajam npr skoro niko ne buni, svi kukaju kako su cene prenaduvane, a niko ne bi nove zgrade... Pre ili kasnije će na tim ledinama nicati zgrade.
 
Zanimljivo je kako se bune kad im nešto u komšiluku ne odgovara (da ne bi i oni možda park za pse?) dok se za Sajam npr skoro niko ne buni, svi kukaju kako su cene prenaduvane, a niko ne bi nove zgrade... Pre ili kasnije će na tim ledinama nicati zgrade.

Za BG bi najzdravije bilo da se lansira nekoliko velikih gradilišta za socijalno stanovanje...te zgrade po NBG što niču služe investiranju i čuvanju para u ciglama.

Beogradu treba gradnja za život običnog čoveka koji živi i radi u gradu, a to je iz nekog razloga postalo potpuno sekundarno.
 
Za BG bi najzdravije bilo da se lansira nekoliko velikih gradilišta za socijalno stanovanje...te zgrade po NBG što niču služe investiranju i čuvanju para u ciglama.

Beogradu treba gradnja za život običnog čoveka koji živi i radi u gradu, a to je iz nekog razloga postalo potpuno sekundarno.
Pa onda ne bi mogle da se pumpaju cene.
 
Za BG bi najzdravije bilo da se lansira nekoliko velikih gradilišta za socijalno stanovanje...te zgrade po NBG što niču služe investiranju i čuvanju para u ciglama.

Beogradu treba gradnja za život običnog čoveka koji živi i radi u gradu, a to je iz nekog razloga postalo potpuno sekundarno.

Pa Novi Beograd je definicija upravo toga, jeftini stanovi u sivim oblakoderima, klasicni golubarnici.

Ako cemo jos jeftinije i prostije od tog onda smo pukli kao drustvo totalno.
 

A nasim studentima kad kazes da rentiraju van grada recimo Begaljica i da studiraju u Beogradu wooow daleko mi.

Ne bi voleo da dodje ovo kod nas ali sa druge strane zalosno je sto mnogo njih kod nas ne znaju da cene sta imamo!
Kanada je precenjena zemlja. Standard je dno dna. Duge zime, odvratna skupa hrana. Zivi se od prodaje lazi ljudima treceg sveta, vecina njih zagrize i onda rade po dva posla samo da plate racune. Danas je retkost da u Kanadu dodje neko iz razvijenijeg dela Evrope. Cak se i Ukrajinci vracaju nazad kad su videli sta je Kanada.
Naravno ljudi koji imaju agencije za bacanja udice kako je Kanada jedna divna zemlja gde su svi uspesni i lepo zive pricace vam bajke jer zaradjuju veliku lovu da nekog dovedu. Znam gomilu nasih koji su se upecali ali ce vam uvek reci kako je sve to bajno.
Najlepse je kad vam neko kaze da je u Kanadi zdravstvo besplatno hehe. 6 miliona kanadjana nema family doktora. Kad odete u urgentni centar sanse da tu i skoncate su jako velike. Naravno to nista javno ne sme da se prica jer se zivi od imigracije.
Svaki covek koji postuje sebe gleda kako da se iz Kanade prebaci u USA ili EU.
 
Pa Novi Beograd je definicija upravo toga, jeftini stanovi u sivim oblakoderima, klasicni golubarnici.

Ako cemo jos jeftinije i prostije od tog onda smo pukli kao drustvo totalno.
Ali ti golubarnici bar imaju svoju ves masinu. U Svim gradovima kanade ves masina je u basementu. Peres stvari sa njih hiljadu koji peru stvari od kuceta, ko zna cega i naravno pranje 3.50 plus susenje, tvoj deterdzent. Cast izuzecima, neke novije zgrade imaju svoju masinu u stanu ali tu je renta takodje dosta skuplja. Pricamo o prosecnom kanadjaninu koji jede GMO svaki dan, pusi travu, radi za 3000 CAD , vozi sat vremena do posla itd. Manite me kanadjana koji su na floridi, havaji, tajland itd
 
Ali ti golubarnici bar imaju svoju ves masinu. U Svim gradovima kanade ves masina je u basementu. Peres stvari sa njih hiljadu koji peru stvari od kuceta, ko zna cega i naravno pranje 3.50 plus susenje, tvoj deterdzent. Cast izuzecima, neke novije zgrade imaju svoju masinu u stanu ali tu je renta takodje dosta skuplja. Pricamo o prosecnom kanadjaninu koji jede GMO svaki dan, pusi travu, radi za 3000 CAD , vozi sat vremena do posla itd. Manite me kanadjana koji su na floridi, havaji, tajland itd
Ne znam bas koliko je ovo masovna pojava. Ne kazem da je nema, ali mi deluje kao generalizacija zbog nekog relativno malog procenta takvih stanova. Kao kad bi neko pisao da u Beogradu svi imaju zajednicka dvorista kao u seriji Porodicno Blago.
Tacno je da u nekim zapadnim zemljama ima stvari koje su losije nego kod nas, ali je zanimljivo kad neki relativizuju kritike bilo cega kod nas, a kritike stvari u inostranstvu su im skroz ok.
 
Kanadjanima koji imaju firme je san da navuku naivcine na svoj marketing i reklamu da dodju da im rade u Kenjadi a oni zapale na Floridu ili Havaje. Naivcine dodju rintaju 2-3 godine dok ne provale pa zapale i tako sve u krug. Scam.
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas koliko je ovo masovna pojava. Ne kazem da je nema, ali mi deluje kao generalizacija zbog nekog relativno malog procenta takvih stanova. Kao kad bi neko pisao da u Beogradu svi imaju zajednicka dvorista kao u seriji Porodicno Blago.
Tacno je da u nekim zapadnim zemljama ima stvari koje su losije nego kod nas, ali je zanimljivo kad neki relativizuju kritike bilo cega kod nas, a kritike stvari u inostranstvu su im skroz ok.
Malog procenta ? Uso sam u hiljade stanova, nisam samo na teritorijama bio, proso od BC preko prerija, Ontarija, Quebec, ne znam vise ni sam. Ove novije zgrade, vecina njih ima masinu, ali tu je stan od 700k CAD pa na gore jednosoban, rentanje isto jako skupo.
Ja bih prvi voleo da se svi Srbi presele malo u Kanadu i da zive taj zivot. Nasi ljudi nisu ni svesni sta imaju dok to neizgube onda je naravno kasno.
Hocete da zapocinjem sad ovde kako vecina u Kanadi nije videla parket a moja tetka u tom golubarniku na NBG imala parket 1980.
Opet vam kazem vecina Srba nije ni svesna na dnevnom nivou koje sve prednosti ima u odnosu na prosecnog kanadjana.
Imate gomilu nasih ljudi u Kanadi koji su prodali kuce po Torontu i Vankuveru za milione kad je krenuo ovaj nagli skok. Dosta njih znam koji su kupili BGH2O.
Niko nije lud od njih da zavrsi u kanadskim logorima za penzose.
Izvinjavam se ako sam malo iskocio iz teme.
Lep pozdrav forumasi
 
Malog procenta ? Uso sam u hiljade stanova, nisam samo na teritorijama bio, proso od BC preko prerija, Ontarija, Quebec, ne znam vise ni sam. Ove novije zgrade, vecina njih ima masinu, ali tu je stan od 700k CAD pa na gore jednosoban, rentanje isto jako skupo.
Ja bih prvi voleo da se svi Srbi presele malo u Kanadu i da zive taj zivot. Nasi ljudi nisu ni svesni sta imaju dok to neizgube onda je naravno kasno.
Hocete da zapocinjem sad ovde kako vecina u Kanadi nije videla parket a moja tetka u tom golubarniku na NBG imala parket 1980.
Opet vam kazem vecina Srba nije ni svesna na dnevnom nivou koje sve prednosti ima u odnosu na prosecnog kanadjana.
Imate gomilu nasih ljudi u Kanadi koji su prodali kuce po Torontu i Vankuveru za milione kad je krenuo ovaj nagli skok. Dosta njih znam koji su kupili BGH2O.
Niko nije lud od njih da zavrsi u kanadskim logorima za penzose.
Izvinjavam se ako sam malo iskocio iz teme.
Lep pozdrav forumasi
Ovo tvoje je jako tesko objasniti ljudima jer je Kenjada godinama predstavljana kao najbolje mesto za zivot. Jos uvek zive od te neke da kazes "stare slave" na top listama.
Najcesce nasi ljudi ce misliti ma sta taj prica. Troluje nas, nema veze sa vezom i slicno. Da znaju koliko je tesko za zivot u pojedinim gradovima Kanade ne bi tako pricali, na zalost jako je tesko docarati realnost pogotovo posle visedecenijskog predstavljanja marketinskog kako je Toronto broj jedan za zivot. Ti kad im napises ovo oni ce opet da pomisle "ma da ali nije tesko kao u Beogradu", tu jednostavno nema pomoci. (bukvalno su im isprani mozgovi). Najgore je sto nije to samo u Srbiji. Gomilu takvih neinformisanih iz Afrike, Juzne Amerike a Indiju ne bi ni pominjao i slicno. Doduse ako ti je ok da Vas 20 zivi u stanu i da se kacite na socijalnu pomoc i da se grebete za sta stignete a da neko drugi radi za Vas onda je mozda i ok.

Meni svakako nikad u zivotu ne bi palo na pamet da kupim nekretninu u Torontu u odnosu na Beograd. Ne bi se razmisljao ni dve sekunde.
 
Poslednja izmena:
U Kanadi su Kinezi napucali cene nekretnina, nesto kao bogati Rusi u UK, Londonu. Ako se dobro secam planirali su ili su uveli neka ogranicenja za strance da ne mogu tek tako da kupe nekretninu. Mada po price to income ratio je Beograd gori sa 19.5, a Toronto 13.5. Tako kaze statistika, ne znam sta drugo da gledam.
Nikad nisam imao kontakt sa Kanadom sem sto sam cuo za neke tetke koje su tako otisle da se muce. Niti porodice niti sta, ceo zivot se muce i rmbace sto kaze Istina i posle podele to sto su skupile najblizem rodu i to je to.
Ni Numbeo ne odudara puno od ovog sto Istina prica.

Jedina pozitivna stvar sto im teletina kosta kao kod nas, a bogami gorivo znacajno jeftinije, za jedno pola eura po litru. Da nam je blize koristili bi Kanadu kao Bosnu.

Ovaj neki indeks opet nesto sucmurast, gde Toronto high Beograd very high, a malo smo omasili pa i gde treba i gde ne treba. I na kraju zabiberi ovaj Numbeo pa kaze kvalitet zivota i kupovna moc za Beograd low, a u Torontu im high.
 
Evo i ovi drugi izdajnici u Nacionalnom dnevniku na Pinku najavljuju pad cena, nešto su mi se i ućutali i ovi dežurni dušebrižnici kojima je interes pad cena ali nas sve ubedjuju da nakon kraće stagnacije ide dalji hiperrast…
P.S. Izvinjavam se, ovi na Pinku su patriote …sve sam ih pomešao , teško danas razlikovati…
 
Vrh