Šta je novo?

Cene nekretnina

Cene nece pasti. Ja sam sad vec ubedjena u to. Sinoc oko 3 ujutru smo zvali komunalnu da se zalimo na buku s gradilista. U pitanju je Central Palace, ceo kraj je odjekivao od buke, bilo je stvarno nesnosno, radili su celu noc. Komunalci su nam rekli da im je dozvoljeno da rade u gradu i nocu, trecu smenu, bez obzira na nivo buke. Ne samo njima konkretno, vec gradilistima uopste.
Tako da, ovo je zemlja investitora, oni vladaju ovom zamljom, cene nece pasti.
Inace, da budem potpuno iskrena, postoji i dodatak prici. Pre par dana smo zvali city expert koji im je zastupnik, nesto razmisljamo da uletimo u jos jednu investicionu kupovinu, ovo nam je zgodno, tu u kraju, dobar invedtitor itd...ostao je slobodan jos jedan stan od 80ak i kusur kvm. Sve je prodato. Gradiliste je inace u fazi jedne velike rupe vec duze vreme. Mada evo, krenuli su nocne smene, izgleda da ubrzavaju. Ali i dalje, velika braon rupa, i sve prodato.
MIslim da je G.I.Joe dao najrealniji prikaz stanja kad je novogradnja u pitanju na prethodnih par strana, cak mislim da je situacija za investitore jos povoljnija nego sto se njemu cini i da od pada nema nista. To naravno povlaci i starogradnju.
Kao sto rekoh, ovo je zemlja investitora, mehur od sapunice moze da pukne samo u pojedinacnim glavama, i to taman od nocnih radova na gradilistima, na trzistu nekretnina tesko.
 
@Dilpllmirani ekonomista

ECB će spustiti za 0.25% u martu/aprilu, a da do kraja godine ide do 3%. To su trenutne procene analitičara. Čitao sam da si ranije pisao da nece spuštati stopu pre Amerike. Tako jeste bilo ranije, ali ovoga puta nema šanse. Mnogo veći problem sa inflacijom ima Evropa.

Ja sam ovo pisao ovde pre par meseci, pola od vas me je ispljuvalo (verovatno polovina koja čeka da padnu cene stanova).
Da sam u Bg, da se vidimo uzivo, mogla bi da padne neka opklada da nema sanse pre leta da pomisli ECB spustanje, na leto je mozda 50% sansa da spusti minimalno, al pre leta nista...
 
Ostaje ovde što smo pisali. Mart je verovatno malo verovatan. Ali tvrdim da će u aprilu biti spustanje stope bar 0,25%.
Videcemo!
 
Svi sad odma da se sjure na 3ci i 4ti stan, a ako može i rentu da dignu što više svima koji iznajmljuju. Sad su oni očajni i nema šanse da će neko da ide u kredit, cepite ih i duplo dok nemaju gde. Verujte tu je prava priča.

Ne daj Bože da razmišljate o nekim bitkoinima, zlatu, akcijama ili svom poslu i drugim investicijama - sve samo u beton i u Beograd.

Naravno tržište je takvo kakvo je, imate pravo na to - samo treba da se nazivate pravim imenima i da ne furate neke priče zli investitori ili zli prodavci.

Najveće zlo tu je alavost ljudi. Kao one bate sa 300 rolni papira za vreme korone, da se ima za svoju pozadinu (zatrebaće nekad) i više nego što ce ikad trebati a boli me uvo za ostale.

Svako dobro vam bilo, nekad imali dovoljno.
 
Ostaje ovde što smo pisali. Mart je verovatno malo verovatan. Ali tvrdim da će u aprilu biti spustanje stope bar 0,25%.
Videcemo!
Ako core padne naglo za januar sa ovih 2.9 na recimo 2.6 mozda ce se uplasiti da su preterali sa visokim kamatama i stvarno krenu od marta da spustaju. Ono sto oni ne zele sigurno to je deflation, to im nikako ne odgovara. Pratimo
 
Zanimljivo je da se opozicija prilično usitnila na temi. Slabo se javljaju zagovornici pada, skoro uopšte ih nema, čast izuzecima. Čak i kod sebe vidim da sam se manje-više pomirio sa ovim cenama i sa daljim mogućim rastom. I za mene ta činjenica jasno ukazuje da će do pada sigurno doći i to vrlo brzo.
 
Zanimljivo je da se opozicija prilično usitnila na temi. Slabo se javljaju zagovornici pada, skoro uopšte ih nema, čast izuzecima. Čak i kod sebe vidim da sam se manje-više pomirio sa ovim cenama i sa daljim mogućim rastom. I za mene ta činjenica jasno ukazuje da će do pada sigurno doći i to vrlo brzo.
Pa sve je manje vise receno. Oni koji veruju u pad su rekli svoje razloge zasto veruju u pad, oni koji veruju u suprotno su naveli svoje razloge i manje-vise nema sta vise da se pise. Nakon korone, stampanja novca i Rusa nije se desilo apsolutni nista sto bi uticalo na cene, i zato one i stoje vec godinu dana u mestu. Jedino sto se promenilo to je pad prometa (sto zbog kamatnih stopa sto zbog samih previsokih cena) koji moze biti nagovestaj pada cena, ali za sad ni to nije uticalo znacajnije na cene. Imam osecaj kao da su svi rekli sta su imali i sad samo pratimo cene i promet da bismo videli ko je bio u pravu. Problem je samo u tome sto se promene desavaju sporo, pa su recimo poslednjih 6 meseci manje-vise preslikani. Ja licno verujem u pad i nisam se pomirio sa ovim cenama, vise sam u fazonu "cekaj da prodje ovaj hajp, makar bio i za 2-3-5 godina, pa onda kupi, a i ako ne padne, ima i boljih lokacija za taj novac". Cekam da ovi sto hoce da kupe investicione stanove kupe koliko su planirali, pa da ja kupim kad prodje taj hajp. Ne znam da li ce pasti cene u naredne 2-3 godine, ali je ocigledno da ce se pokusati da se makar odrzi ovo stanje barem do Expo-a, a posle kad se rasproda BgH2O i zavrsi Expo mislim da ce situacija na trzistu biti mnogo drugacija. Kome se zuri nema drugog izbora osim da se pomiri sa ovim cenama, kome se ne zuri ima svu slobodu i vreme da dobro razmisli sta ce dalje, Prilicno sam uveren da ce ovaj hajp proci, pitanje je samo kada, i smatram da ko god moze treba izbegavati kupovinu u vreme hajpa.
 
Pa sve je manje vise receno. Oni koji veruju u pad su rekli svoje razloge zasto veruju u pad, oni koji veruju u suprotno su naveli svoje razloge i manje-vise nema sta vise da se pise. Nakon korone, stampanja novca i Rusa nije se desilo apsolutni nista sto bi uticalo na cene, i zato one i stoje vec godinu dana u mestu. Jedino sto se promenilo to je pad prometa (sto zbog kamatnih stopa sto zbog samih previsokih cena) koji moze biti nagovestaj pada cena, ali za sad ni to nije uticalo znacajnije na cene. Imam osecaj kao da su svi rekli sta su imali i sad samo pratimo cene i promet da bismo videli ko je bio u pravu. Problem je samo u tome sto se promene desavaju sporo, pa su recimo poslednjih 6 meseci manje-vise preslikani. Ja licno verujem u pad i nisam se pomirio sa ovim cenama, vise sam u fazonu "cekaj da prodje ovaj hajp, makar bio i za 2-3-5 godina, pa onda kupi, a i ako ne padne, ima i boljih lokacija za taj novac". Cekam da ovi sto hoce da kupe investicione stanove kupe koliko su planirali, pa da ja kupim kad prodje taj hajp. Ne znam da li ce pasti cene u naredne 2-3 godine, ali je ocigledno da ce se pokusati da se makar odrzi ovo stanje barem do Expo-a, a posle kad se rasproda BgH2O i zavrsi Expo mislim da ce situacija na trzistu biti mnogo drugacija. Kome se zuri nema drugog izbora osim da se pomiri sa ovim cenama, kome se ne zuri ima svu slobodu i vreme da dobro razmisli sta ce dalje, Prilicno sam uveren da ce ovaj hajp proci, pitanje je samo kada, i smatram da ko god moze treba izbegavati kupovinu u vreme hajpa.
Ne znam da li sam dobro pročitao ali ti ćeš ČEKATI do sredine 2027 (kad prodje Expo) da bi kupio jer će odmah da padnu cene jako. I da tako bude cene neće pasti odmah već min 6-12 meseci nakon toga. Što te baca realno u 2029tu godinu! Jer i da kupiš polovinom 2028 god useljavaš se nakon 3-4 meseca u najboljem slučaju. Znači "izgubio si ili bacio" 5 godina života u podstanarskom stanu ako kupujes za sebe. Ako si investicioni kupac onda opet izgubljeno vreme. Do tad ili ćeš već naći gde je bolje uložiti keš ili ćeš pratiti cene stanova kao da si na NYE akcije a one se ne menjaju tako.
Samo savet - ako gledaš već stanove i našao si i uložio vreme kupi šta ti odgovara.
 
Ne znam da li sam dobro pročitao ali ti ćeš ČEKATI do sredine 2027 (kad prodje Expo) da bi kupio jer će odmah da padnu cene jako. I da tako bude cene neće pasti odmah već min 6-12 meseci nakon toga. Što te baca realno u 2029tu godinu! Jer i da kupiš polovinom 2028 god useljavaš se nakon 3-4 meseca u najboljem slučaju. Znači "izgubio si ili bacio" 5 godina života u podstanarskom stanu ako kupujes za sebe. Ako si investicioni kupac onda opet izgubljeno vreme. Do tad ili ćeš već naći gde je bolje uložiti keš ili ćeš pratiti cene stanova kao da si na NYE akcije a one se ne menjaju tako.
Samo savet - ako gledaš već stanove i našao si i uložio vreme kupi šta ti odgovara.
Ko kaze da sam podstanar? :)
Tacno je da nemam svoj stan, ali nisam podstanar, stanujem u roditeljskom stanu. Planiram da kupim za zivot, ali se ne zurim :)
 
Neka komsinica oterala stare stanare povećanom kirijom. Oglasila stan na HO sa novom cenom, i ceo Januar joj niko ni ne dolazi da se interesuje 🤩.

Prodje mesec, to je jedna kirija manje. Moraće ce da smanji i kiriju koju je oglasila (preterala je), i sad je kocka koga ce da nadje, dok se nadala razlici od recimo +100e mesečno.
 
Mislim da su stvari kednostavnije nego sto se ovde predstavlja, gde je bilo recesije tu su cene padale, gde nije tu nisu. Kod nas recesije jos nema, cak se rast zapravo i oporavlja. I tu nismo nikakav ‘izuzetak za kog ne vaze pravila’ takav je slucaj sa celim Balkanom/Istocnom Evropom. Nigde u tom regionu cene nisu pale niti krenula recesija i koliko sam upucen svi beleze rekordne cene.

Kad gledamo istorijski kad su stvari kretale na gore/dole kretale su i u Bugarskoj i u Poljskoj i u Rumuniji itd. Smer je svima isti, samo se brzina razlikuje.

Tako da, ako krene u celom regionu na dole, dzaba i BnV i Expo, i mi cemo na dole. Isto tako, ako se nastavi neki regionalni rast, nece biti ni nekakve apokalipse nakon BnV/Expo.
 
Koliki je realan rast u Srbiji, tj rast posle uračunate inflacije?
Austrija ima po kolektivnom ugovoru rast plata za sve zaposlene oko 7% od 1.1.2024. Da ne pričamo o drugim državama EU a to je inflatorni pritisak.
Sta je sa transportom robe iz Azije dužom rutom? Rast Kine u vezi EV itd. Imate i izbore u mnogim zemljama u EU gde desnica jača tj populizam.
Ne verujem da će inflacija krenuti žestoko na dole u EU. Mislim da će ići pomalo na gore.

Da li će cene nekretnina rasti? U realnoj vrednosti (u odnosu na zlato, cement ili prosečnu potrošačku korpu ) sigurno neće.
 
Koliki je realan rast u Srbiji, tj rast posle uračunate inflacije?
Austrija ima po kolektivnom ugovoru rast plata za sve zaposlene oko 7% od 1.1.2024. Da ne pričamo o drugim državama EU a to je inflatorni pritisak.
Sta je sa transportom robe iz Azije dužom rutom? Rast Kine u vezi EV itd. Imate i izbore u mnogim zemljama u EU gde desnica jača tj populizam.
Ne verujem da će inflacija krenuti žestoko na dole u EU. Mislim da će ići pomalo na gore.

Da li će cene nekretnina rasti? U realnoj vrednosti (u odnosu na zlato, cement ili prosečnu potrošačku korpu ) sigurno neće.
Rast se uvek daje kao realan rast, znaci sa vec uracunatom inflacijom, znaci oko 2.5% za 2023. s tim sto je druga polovina godine jaca od prve.
Za plate, poslednji podaci su za Novembar, nominalni rast 14.8% realni 6.3%. http://www.cekos.rs/prosečne-neto-zarade-plate-novembar-2023-godine
 
Meni je jedan agent rekao da mu je cena za oglas sa popustom na HO od 700 dinara previsoka kad stane promet...
 
Investiranje u nekretnine je low hanging fruit.
Sto znaci da svaka bu**** moze da investira u njih, na primer Djani, kriminalci i slicna ekipa.
Eventualno se pojavi s vremena na vreme neka kratka prilika kada moze investiranje u nekretnine da bude isplativije, ali to sada po svemu sudeci jos uvek nije situacija.
S obzirom na sve to, misljenja sam da za veci povrat sredstava covek mora da bude malo kreativniji i preduzimljiviji.
Da li da skupi neke vece pare, ili u saradnji sa par saradnika sam napravi zgradu.
Da li da investira u neki drugi biznis, moze to da bude lanac frizerskih, kozmetickih salona, sisanje dzukela, stomatoloska klinika itd... ima raznih ideja.
 
Ne znam samo kako da idu cene na dole sa ovakvom ponudom stanova. Očajno je stanje, ko ima dobar stan neće ga budzašto davati, pogotovo znajući s kakvim se ruinama takmiči.

Ponuda novogradnje isto jeziva.
Pa ne bih se složio da je ponuda novogradnje jeziva. Imaš stvarno jako lepih stanova u novogradnji. Predivnih po mom mišljenju, plus možeš birati i stranu sveta. Možeš birati i garazno mesto sve živo.
A cene jesu jezive ali opet jeftinije od starogradnje plus imaš povrat PDV-a... Mogućnost otplate stana na 7 rata bez kamate...
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da sam podstanar? :)
Tacno je da nemam svoj stan, ali nisam podstanar, stanujem u roditeljskom stanu. Planiram da kupim za zivot, ali se ne zurim :)
Dobro u boljoj si situaciji. Ali znači tu si između 30-35 godina i tebe je sada strah uzeti kredit. Pa šta misliš kako će tek biti za +5 godina kad sigurno nećeš biti mladi već oko 40 god. Dobro plata će ti porasti, i da cena stana padne 10%. Da li ćeš se lakše odlučiti kupiti stan na kredit kad budeš stariji? Ne. Evo ja ti iz iskustva kažem pošto sam malo više od 40 god I kupujem investiciono i opet sam 100x vagao da li uopšte da se upuštam u tu igru ili ne. A u 29 godina sam potpisao i kredit za stan i kod matičara bez razmišljanja. I to 2009 kad je bila najgora kriza , najgora recesija i kamate 1,5% veće nego sada!!! Pri tom nisam imao ni NL pasoš ni stalni boravak već sam bio na radnoj vizi.
Moglo je ispasti loše ali nije. Mlad si, imaš roditelje, najgori scenario je da moraš da se vratiš kod roditelja (gde već živiš) i da banka proda stan na doboš...
Još jedan praktičan savet, barem za mene važi, kad imaš neki cilj - npr isplacuješ stan onda više radiš, nalazis poslove na crno, kreativniji si.
Prvi ti je stan. Imaš povrat PDV-a, ako imaš za učešće za kredit , uzimaj! Mlađi nećeš postati, imaš žive roditelje što mnogo znaci da ulete ako zatreba, nisi vezan za 1 deo grada već možeš gledati širom grada. Može da se nađe stvarno lepo. Prilike se NE propuštaju u životu. Dok dodje druga, ako i dodje, proći će mnogo vremena.
 
Dobro u boljoj si situaciji. Ali znači tu si između 30-35 godina i tebe je sada strah uzeti kredit. Pa šta misliš kako će tek biti za +5 godina kad sigurno nećeš biti mladi već oko 40 god. Dobro plata će ti porasti, i da cena stana padne 10%. Da li ćeš se lakše odlučiti kupiti stan na kredit kad budeš stariji? Ne. Evo ja ti iz iskustva kažem pošto sam malo više od 40 god I kupujem investiciono i opet sam 100x vagao da li uopšte da se upuštam u tu igru ili ne. A u 29 godina sam potpisao i kredit za stan i kod matičara bez razmišljanja. I to 2009 kad je bila najgora kriza , najgora recesija i kamate 1,5% veće nego sada!!! Pri tom nisam imao ni NL pasoš ni stalni boravak već sam bio na radnoj vizi.
Moglo je ispasti loše ali nije. Mlad si, imaš roditelje, najgori scenario je da moraš da se vratiš kod roditelja (gde već živiš) i da banka proda stan na doboš...
Još jedan praktičan savet, barem za mene važi, kad imaš neki cilj - npr isplacuješ stan onda više radiš, nalazis poslove na crno, kreativniji si.
Prvi ti je stan. Imaš povrat PDV-a, ako imaš za učešće za kredit , uzimaj! Mlađi nećeš postati, imaš žive roditelje što mnogo znaci da ulete ako zatreba, nisi vezan za 1 deo grada već možeš gledati širom grada. Može da se nađe stvarno lepo. Prilike se NE propuštaju u životu. Dok dodje druga, ako i dodje, proći će mnogo vremena.
Ima logike sve to sto pricas, ali ne zurim se iz vise razloga. Glavni razlog jeste taj sto bih morao da uzimam kredit za preskupe nekretnine po visokim kamatnim stopama, a sve manje sam siguran da zelim da zivim u ovoj zemlji.
Pa ne bih se složio da je ponuda novogradnje jeziva. Imaš stvarno jako lepih stanova u novogradnji. Predivnih po mom mišljenju, plus možeš birati i stranu sveta. Možeš birati i garazno mesto sve živo.
A cene jesu jezive ali opet jeftinije od starogradnje plus imaš povrat PDV-a... Mogućnost otplate stana na 7 rata bez kamate...
Ta mogucnost otplate nije na 10-20-30 godina, nego na 2-3 godine dok traje izgradnja, tako da je to moguce samo za one koji imaju kes, ali se plase da se zgrada mozda nece zavrsiti, pa placaju po fazama.
 
Ima tu mnogo faktora. Politika je jedan od glavnih. Očigledno je vladajuća struktura bila ubeđena u pobedu na izborima. Šta će se desiti kada budu računali na poraz? Da li će se većina njih odlučiti za exit iz srpskih nekretnina da ne kažem exit iz države? I šta će onda biti sa cenama

Nista. Samo ce preci u sledecu vladajucu stranku.
 
Pa ne bih se složio da je ponuda novogradnje jeziva. Imaš stvarno jako lepih stanova u novogradnji. Predivnih po mom mišljenju, plus možeš birati i stranu sveta. Možeš birati i garazno mesto sve živo.
A cene jesu jezive ali opet jeftinije od starogradnje plus imaš povrat PDV-a... Mogućnost otplate stana na 7 rata bez kamate...
Koja novogradnja daje mogućnost kupovine na 7 rata? Koliko je meni poznato svi traže avans 100%. Pretpostavljam da si ti kao investicioni kupac u cenu stana zaračunao i troškove vezivanja novca bez prinosa (vreme od uplate prve tranše avansa, pa do dobijanja ključeva).
 
Dobro u boljoj si situaciji. Ali znači tu si između 30-35 godina i tebe je sada strah uzeti kredit. Pa šta misliš kako će tek biti za +5 godina kad sigurno nećeš biti mladi već oko 40 god. Dobro plata će ti porasti, i da cena stana padne 10%. Da li ćeš se lakše odlučiti kupiti stan na kredit kad budeš stariji? Ne. Evo ja ti iz iskustva kažem pošto sam malo više od 40 god I kupujem investiciono i opet sam 100x vagao da li uopšte da se upuštam u tu igru ili ne. A u 29 godina sam potpisao i kredit za stan i kod matičara bez razmišljanja. I to 2009 kad je bila najgora kriza , najgora recesija i kamate 1,5% veće nego sada!!! Pri tom nisam imao ni NL pasoš ni stalni boravak već sam bio na radnoj vizi.
Moglo je ispasti loše ali nije. Mlad si, imaš roditelje, najgori scenario je da moraš da se vratiš kod roditelja (gde već živiš) i da banka proda stan na doboš...
Još jedan praktičan savet, barem za mene važi, kad imaš neki cilj - npr isplacuješ stan onda više radiš, nalazis poslove na crno, kreativniji si.
Prvi ti je stan. Imaš povrat PDV-a, ako imaš za učešće za kredit , uzimaj! Mlađi nećeš postati, imaš žive roditelje što mnogo znaci da ulete ako zatreba, nisi vezan za 1 deo grada već možeš gledati širom grada. Može da se nađe stvarno lepo. Prilike se NE propuštaju u životu. Dok dodje druga, ako i dodje, proći će mnogo vremena.
Ovo je otprilike isto kao ubedjivati čoveka da je vreme da se ženi i da pravi decu :) Imam ja jednu rodjaku koja se uvek raspitivala kad ćemo drugo dete, i kad kažemo da još ne planiramo, njen odgovor je tipa "šta tu ima da se planira, to se prosto desi".

Iako smatram da prilike u životu u globalu ne treba propuštati, što sam stariji kapiram da neke i treba propustiti. Dešavalo mi se nekoliko puta da nakon dugog razmišljanja i vaganja, bukvalno pred samim donošenjem odluke, promenim kurs za 180 stepeni, i ispostavi se da sam bio upravu. Ima nešto u nama malo jače od razuma...

Meni se čini da @iv4n zna šta radi. Plus čovek nije na tlu Holandije, već Srbistana. Sumnjam da bi se toliko dvoumio i premišljao da je negde na zapadu. Ajd živeli!

P.S. Bolje je da ima cilj ali bez kredita pa da traži dodatni posao i bude kreativniji, nego da MORA to jer se zarobio obavezom. A pominjanje doboša u celom ovom sklopu baš i nije neka motivacija :D
 
Cene nece pasti. Ja sam sad vec ubedjena u to. Sinoc oko 3 ujutru smo zvali komunalnu da se zalimo na buku s gradilista. U pitanju je Central Palace, ceo kraj je odjekivao od buke, bilo je stvarno nesnosno, radili su celu noc. Komunalci su nam rekli da im je dozvoljeno da rade u gradu i nocu, trecu smenu, bez obzira na nivo buke. Ne samo njima konkretno, vec gradilistima uopste.
Tako da, ovo je zemlja investitora, oni vladaju ovom zamljom, cene nece pasti.
Inace, da budem potpuno iskrena, postoji i dodatak prici. Pre par dana smo zvali city expert koji im je zastupnik, nesto razmisljamo da uletimo u jos jednu investicionu kupovinu, ovo nam je zgodno, tu u kraju, dobar invedtitor itd...ostao je slobodan jos jedan stan od 80ak i kusur kvm. Sve je prodato. Gradiliste je inace u fazi jedne velike rupe vec duze vreme. Mada evo, krenuli su nocne smene, izgleda da ubrzavaju. Ali i dalje, velika braon rupa, i sve prodato.
MIslim da je G.I.Joe dao najrealniji prikaz stanja kad je novogradnja u pitanju na prethodnih par strana, cak mislim da je situacija za investitore jos povoljnija nego sto se njemu cini i da od pada nema nista. To naravno povlaci i starogradnju.
Kao sto rekoh, ovo je zemlja investitora, mehur od sapunice moze da pukne samo u pojedinacnim glavama, i to taman od nocnih radova na gradilistima, na trzistu nekretnina tesko.
Ljudi koji su pricali godinama da ce cene nekretnina padati, mozda nisu pratili sta se desava, imali su pravo da to kazu i cistom logikom cene su morale da padaju, vise puta u proteklih 13-14 godina. Mi nismo imali normalan ciklus u nekretninama zato sto nemamo slobodno trziste. Ljudi danas prate par institucija i kako ce oni reagovati na date situacije i na osnovu toga mi odlucujemo sta cemo raditi sa novcem, to nije normalno trziste a covek koji ne prati sta se desava ce pogledati u svom dvoristu i videti da cene nekretnina ne padaju i imace taj narativ da cene nikada ne mogu da padnu i da vremenom to ide samo gore. Kada imamo takav super ciklus od 13-14 godina, sta mislite kakav ce efekat toga biti kada vise ne bude moglo da se odrzava novim novcem u sistemu?
Kada smo se razboleli, trebali smo da legnemo i da odmorimo i da pustimo sve da protekne kako ce proteci ali mi stalno dobijamo brufen samo da bi nastavili da radimo, kakvi cemo biti kada efekat tog leka prestane?
Kad tad cemo morati da se suocimo sa tim i to ce biti velika katastrofa za sve samo ljudi koji to ne prate nema sanse da to vide.
Ove godine cemo saznati kakve ce nam sledece 3 godine biti u finansijskom smislu i dva jedina scenarija koja imamo su podjednako strasna.
 
Vrh