Šta je novo?

Cene nekretnina

Da li bi isto tako mislio da nemas stan? Da li bi mislio da je super stvar to sto su nekretnine preskupe i to sto mnogi ne mogu da je priuste? Posto vidim da neki tumace da to sto su nekretnine preskupe je super stvar je time sto su one preskupe mi smo navodno bogatiji, pa je to kao neki pokazatelj da smo u zlatnom dobu. Mozda se vodis i onom logikom da je dobro sto su nekretnine preskupe, jer da nisu, dosli bi stranci i otkupili bi nam sve nekretnine?
Pa do pre par godina ga nisam imao, i tada sam sagledavao situaciju realno, cene su i tada bile visoke ali ko je mene pitao sta mislim. Tako i sada, da nemam stan mislio bih da su cene visoke isto koliko i kada ga imam sto mislim.

Ja nigde nisam rekao da su danas cene niske, ja pricam kakve su, ne sta kome odgovara da budu.

Tebi na primer jasno odgovara da cene budu mnogo nize, ali to je tvoj interes, on nema veze sa realnoscu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji vode ovu zemlju i koji znaju najviše su sami rekli da je zlatno doba iza nas.

Vidim rast cena nekretnina pod dva uslova. Da nastupi novi globalni ekonomski ciklus i da dođe na vlast ekipa koja će u to uključiti i Srbiju.
 
I najgore je to što su praktično svi takvi - kao da su rekli: evo je nova moda/trend i niko vas ništa ne pita, nemate izbora. Jedino rešenje koje ja vidim je kupovina "za broj" većeg stana i prepravke.

Zato sto u Srbiji ima dosta neprosvecenog naroda, kontrola medija i bede, pa se nasminkan stan komunicira kao neki lux, a ovi se loze jer zele da se istaknu u odnosu na ostale, njima slicne.
Jos ako imas nekoliko hiljada botova, onda mozes narodu da prodajes m..a za bubrege, kako hoces.
Da kazes da je novi trend, elitisticki, lux,.... nemati podrum.
Naravno svaki kvadrat ove "ukradene infrastrukture" naplatis.
(Ne ti, pricam uopsteno)

Na zapadu dobijes obavezno dva mokra cvora i za male stanove, predsoblje, podrum, prostoriju za bicikle, prostoriju u prizemlju za kontejnere da se ne raznosi djubre, a u kompleksima dvoriste sa zelenilom.
U garazu ulazis i izlazis napred komforno, bez budzenja...
 
App tehnika nije bas u interesu agencije. Oni žive od provizije pa samim tim zele da sto pre prodaju nekretnine.
Stvarno ne vidim zašto bi zastupali stan sa neralnom cenom koji verovatno neće prodati, a vremenom im samo pravi troskove.
Mislim da agencijama odgovara da imaju takav stan na svom spisku jer privlaci preglede pa mozda neko zaluta i kupi neki jeftiniji. Ovako bi minimum trebalo da izgledaju oglasene starogradnje u kojima neko zivi, bar sto se tice unutrasnjosti.
Pretpostavljam da je stan u ovoj zgradi ili nekoj od tih pored, al sve su iste, izgledaju gore od socijalne gradnje u bg na vodi:

Po izgledu krova deluje da je peti sprat nadogradnja pa zato i nema lifta jer se zidala kao cetvorospratnica.
 
Zato sto u Srbiji ima dosta neprosvecenog naroda, kontrola medija i bede, pa se nasminkan stan komunicira kao neki lux, a ovi se loze jer zele da se istaknu u odnosu na ostale, njima slicne.
Jos ako imas nekoliko hiljada botova, onda mozes narodu da prodajes m..a za bubrege, kako hoces.
Da kazes da je novi trend, elitisticki, lux,.... nemati podrum.
Naravno svaki kvadrat ove "ukradene infrastrukture" naplatis.
(Ne ti, pricam uopsteno)

Na zapadu dobijes obavezno dva mokra cvora i za male stanove, predsoblje, podrum, prostoriju za bicikle, prostoriju u prizemlju za kontejnere da se ne raznosi djubre, a u kompleksima dvoriste sa zelenilom.
U garazu ulazis i izlazis napred komforno, bez budzenja...
Da, da, bas je *Zapad jedna homogena celina, svuda dobijesnisto i sve nabrojano. Jer svi nabrojani negativni trendovi u stanogradnji su izmisljeni u Srbiji lol.

Ironije li, covek govori prvo govori o prodavanju m*da za bubrege u istom postu.
 
Godine života u jednom prostoru uvek, bez obzira na status, znači nagomilavanje stvari. Garderoberi se danas prave do plafona. Ne vidim kako bi se izbeglo posedovanje daske za peglanje, naročito u porodicama sa decom. Bez obzira na ovaj novi viša srednja klasa sloj, teško da će svi unajmljivati poslugu ili plačati konstantno peglanje veša, usisavanje, brisanje prostora.
Stanovi su pravljeni kao apartmani sa bookinga na primer, svega dovoljno za nekoliko dana ili nedelja života.
Sta znam. Ja sve vise vidjam porodice kojima jednom ili dva puta nedeljno dolazi pomoc za peglanje i sredjivanje stana. Opet o alatu, merdevinama i slicno nema govora kod njih.
 
Da, da, bas je *Zapad jedna homogena celina, svuda dobijesnisto i sve nabrojano. Jer svi nabrojani negativni trendovi u stanogradnji su izmisljeni u Srbiji lol.

Ironije li, covek govori prvo govori o prodavanju m*da za bubrege u istom postu.

A jednom bez strawman fallacy i predskolskog banalisanja napamet?

Svaka slicnost prethodnog posta sa stvarnim likovima je slucajna...
 
Stvarno poredite Švedsku i Srbiju? Šta je ovo, štrajk scenarista, kreativna industrija otišla u bananu? Mi možemo da se poredimo samo da zemljama sa Balkana. Ne možemo se porediti sa zemljama kolektivnog zapada. To je kao kad bih poredio, ne znam, dve različite planete. Saturn i Jupiter, na primer. Ne vredi vam ni 5 para ta diskusija, gde je bolje, Š. ili RS.
 
Stvarno poredite Švedsku i Srbiju? Šta je ovo, štrajk scenarista, kreativna industrija otišla u bananu? Mi možemo da se poredimo samo da zemljama sa Balkana. Ne možemo se porediti sa zemljama kolektivnog zapada. To je kao kad bih poredio, ne znam, dve različite planete. Saturn i Jupiter, na primer. Ne vredi vam ni 5 para ta diskusija, gde je bolje, Š. ili RS.
Pa nisu bas svi parametri bolji tamo i ne znam odakle potreba da se sa svaku negativnu vest ili statistiku odatle ubija od dokazivanja kako je ovde jos gore.

Eto npr. ta Svedska planeta je evropski rekorder u silovanjima.
 
Pa nisu bas svi parametri bolji tamo i ne znam odakle potreba da se sa svaku negativnu vest ili statistiku odatle ubija od dokazivanja kako je ovde jos gore.

Eto npr. ta Svedska planeta je evropski rekorder u silovanjima.
Jeste, registrovanih silovanja, plus šta je definicija silovanja kod njih. Asanž je dobar primer za to. A ta potreba da sebe doživljavamo kao najgore, to nam je već ugrađeno u gene. Objektivno i to je još jedna od onih zabluda kojih moramo da se oslobodimo. Kao i zabluda da smo najbolji.
 
Psssstt... upeopastio vas je Pera i tebe i ostalu ekipu IComparator-a Srbije i Swedske :) umesto da ne cackate mecku i da pustite to da se zaboravi, ti evociras blamove.

Inace, kad smo vec kod Swedske:
Svoju tvrdnju podržavaš člankom koji kaže:
Švedska je, čuli smo, najbolja zemlja za život na svetu. Srbija je daleko od toga, to znamo. Ali mnogi verovatno nisu ni bili svesni koliko je daleko.
Srbija na 73. mestu. Čak i ispod Bangladeša, Gane, Indije…
Ako je članak koji si ostavio tebi relevantan, razumem tvoje gledište da je Pera upropastio mene i navedene, kako kažeš.
 
Sta znam. Ja sve vise vidjam porodice kojima jednom ili dva puta nedeljno dolazi pomoc za peglanje i sredjivanje stana. Opet o alatu, merdevinama i slicno nema govora kod njih.
U pravu si.........nema potrebe ni za mesto za usisivač, može kućna spremačica da ga nosi sa sobom..............i merdevine neke može da ponese sa sobom kad dođe da opere prozore na primer. Svako prolivanje neke tečnosti na pod.......šta će kome mesto za krpe i džogere, sve to dva puta nedeljno spremačica ponese sa sobom u nekom kamiončetu, pa liftom :D
 
Pucnjave i eksplozije podmetnutih bombi gotovo svake noći odjekuju po široj okolici Stockholma.
razgovarali smo s Denisom Begićem, parlamentarnim zastupnikom opozicijskih Socijaldemokrata rodom iz Gradiške u Bosni i Hercegovini.
Danas imamo veliku segregaciju u švedskim školama. Imamo škole koje biraju učenike i nemaju nijednog polaznika koji je rođen u Švedskoj ili nijednog stranca.
Imamo dijelove velikih gradova u kojima ne žive Šveđani ili, ako ih ima, onda su to socijalni slučajevi.
Švedski školski sustav nije dobar zato što osim segregacije postoje i privatne osnovne škole i gimnazije koje funkcioniraju poput poduzeća i služe kako bi se stvarala dobit.Nijedna druga europska zemlja nema takav sustav.
ako danas uđete u menzu nekog švedskog poduzeća, vidjet ćete da stranci i Šveđani za ručkom sjede odvojeno. Anders će danas u Švedskoj puno lakše pronaći stan i dobiti posao nego Muhamed.
Primjerice, građevinska industrija je u kolapsu. Prošle godine u Švedskoj je izgrađeno 70.000 stanova, ove godine nećemo doći ni do 19.000 novih stanova, a sljedeće možda do 5000.

Ovako Denis opisuje Stokholm, na sajtu iz države pored Srbije.

Na kraju ipak zaključuje da je sigurna zemlja. Političke korektnosti nikad previše, ili reklame za svežu radnu snagu.
Dakle, dobro došli u Švedsku, kao turisti, ali i useljenici. Treba nam medicinskog osoblja, vozača, montera, inženjera, treba nam kvalificirane radne snage svih profila.

Ceo intervju je na: https://www.index.hr/vijesti/clanak...ednistva-imamo-paralelna-drustva/2499816.aspx
 
Poslednja izmena:
Vrh