Šta je novo?

Cene nekretnina

Koliko li utice na cene nekretnina to sto neke drzave imaju nenormalan kriminal?
Meni nije samo jasno kako dodjosmo do poredjenja sa ovakvom drzavom? Pa mogli ste da izaberete i recimo El Salvador.
Realno cene su tamo nize jer mora vojska da ulece da se obracunava sa bandama.
1696024460973.png
 
Ne znam zasto bih bio licemeran ako sam kupio stan, pa svi ovde teze ka tome. Ja nemam interes da mi stan poskupi jer ga necu prodavati, a i ako budem hteo da menjam za veci, opet mi ista cena i da prodam i da kupim.

Ali svakako mi cisto iz logike prija da mi imovina vredi vise. Pa necu valjda zeleti suprotno.
Da li bi isto tako mislio da nemas stan? Da li bi mislio da je super stvar to sto su nekretnine preskupe i to sto mnogi ne mogu da je priuste? Posto vidim da neki tumace da to sto su nekretnine preskupe je super stvar je time sto su one preskupe mi smo navodno bogatiji, pa je to kao neki pokazatelj da smo u zlatnom dobu. Mozda se vodis i onom logikom da je dobro sto su nekretnine preskupe, jer da nisu, dosli bi stranci i otkupili bi nam sve nekretnine?
 
A dobro, bar kad te izabodu izbodu te u cistom i sredjenom parku. I drzava pokrije troskove lecenja/sahrane.
Neverovatno mi je da se rugaš Švedskoj, a uskoro ćeš postati komšija sa predsednikovim kumčetom, koji može sutradan tebe ili nekog iz tvoje porodice da pregazi na pešačkom u kolima od 200k€+. Možda se bude ponudio da plati sahranu/lečenje, jer u zatvor sigurno ići neće :D

Ti si za taj komšiluk platio kvadrat skoro kao tri prosečne plate u BGu, dok se ovo u Švedskoj verovatno dešava u krajevima gde je kvadrat kao 1/3 prosečne švedske plate
 
Da li bi isto tako mislio da nemas stan? Da li bi mislio da je super stvar to sto su nekretnine preskupe i to sto mnogi ne mogu da je priuste? Posto vidim da neki tumace da to sto su nekretnine preskupe je super stvar je time sto su one preskupe mi smo navodno bogatiji, pa je to kao neki pokazatelj da smo u zlatnom dobu. Mozda se vodis i onom logikom da je dobro sto su nekretnine preskupe, jer da nisu, dosli bi stranci i otkupili bi nam sve nekretnine?
Lepo sam ja rekao, imponuje Žiki iz Mirijeva da mu stan vredi kao Janošu iz Budimpešte.
 
Za Bg na H2O ne brinem, to niti gledam, niti smatram za Bg, mislim da ce prodavci starogradnji morati da smanje cene u jednom trenutku, ili nece morati, al nece ni prodati stan. Broj oglasa danas, 12625, izgleda da krece nagomilavanje.
Ma da, BW je potpuno irelevantan, šta je 10.000 jedinica na grad od 2 miliona, kao kap u moru. Mislim da prenebregavaš činjenicu da postoje ljudi kojima nije problem 5k+ po m2 ali jednostavno nisu u gasu da im komšije budu Viki Miljković i Đani.
 
Koliko li utice na cene nekretnina to sto neke drzave imaju nenormalan kriminal?
Meni nije samo jasno kako dodjosmo do poredjenja sa ovakvom drzavom? Pa mogli ste da izaberete i recimo El Salvador.
Realno cene su tamo nize jer mora vojska da ulece da se obracunava sa bandama.
Pogledajte prilog 174924
A dobro, bar kad te izabodu izbodu te u cistom i sredjenom parku. I drzava pokrije troskove lecenja/sahrane.
Svedjani su amateri, kod njih je kriminal neorganizovan. Kod nas je na svu srecu organizovan, zna se neki red.
1696034063997.png

 
U normalnim okolnostima ne verujem u pad od 30%, ali ako nam uvedu sankcije (kako idu stvari postoje šanse da se to desi), onda u roku od godinu dana privreda propada, mosovno otpuštanje radnika i smanjivanje plata, kurs evra ide u nebesa itd...sećam se da sam na Dorćolu kupio dobar stan za 800 maraka m2 u vreme kada smo imali sancije devedesetih, tj. cene su se prepolovile.
Ovo je 100% realan scenario. Moze da se desi da uvedu sankcije apsolutno. Ne samo to moze da se desi i SVO na Kosovu.
To su sve rizici investicije. Opet moze da se desi i da dodje do mnogo surovije polarizacije izmedju dva bloka i da to izazove mnogo vece globalne probleme.
Na kraju realan scenario je i raspad zapada (pre svega US) zbog nenormalnih dugova a u ekonomskom zatezanju prvo stradaju zaduzeni.

Opet sa druge strane ako potpisu mir eto prostora za novi rast.
Takodje moze da bude rast i zbog toga sto je US prinudjena da stampa pare i to vrlo skoro.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto bih bio licemeran ako sam kupio stan, pa svi ovde teze ka tome. Ja nemam interes da mi stan poskupi jer ga necu prodavati, a i ako budem hteo da menjam za veci, opet mi ista cena i da prodam i da kupim.

Ali svakako mi cisto iz logike prija da mi imovina vredi vise. Pa necu valjda zeleti suprotno.
Ako neces prodavato stan, onda svakako cena ne treba da te opterecuje, a cak iako cene budu nize, onda je lakse da u buducnosti prodas postojeci stan i uz m doplatu kupis veci i proairis svoj zivotni prostor.
 
Posle tragedija u Ribnikaru i Mladenovcu mi mozemo nekome da se podsmevamo???? Ovo je zaista bolesno.
Neverovatno mi je da se rugaš Švedskoj, a uskoro ćeš postati komšija sa predsednikovim kumčetom, koji može sutradan tebe ili nekog iz tvoje porodice da pregazi na pešačkom u kolima od 200k€+. Možda se bude ponudio da plati sahranu/lečenje, jer u zatvor sigurno ići neće :D

Ti si za taj komšiluk platio kvadrat skoro kao tri prosečne plate u BGu, dok se ovo u Švedskoj verovatno dešava u krajevima gde je kvadrat kao 1/3 prosečne švedske plate
Svedjani su amateri, kod njih je kriminal neorganizovan. Kod nas je na svu srecu organizovan, zna se neki red.
Pogledajte prilog 174937

Pazi ove naše Švedjane što su se uvredili :D

Naravno da imamo mi svojuh problema ali radije bih da imamo organizovani kriminal koji svoje probleme rešava u svom nekom svetu bez civilnih žrtava, nego geta i bande gde ne smes proci jer ce te izbosti/upucati. Da ne pricamo o silovanjima https://www.statista.com/statistics/1268551/sexual-violence-rate-europe-country/
 
Mislim da generalno kupci kvadrata 3000e+ retko razmišljaju o alatu, merdevinama, dasci za peglanje i slično...
Godine života u jednom prostoru uvek, bez obzira na status, znači nagomilavanje stvari. Garderoberi se danas prave do plafona. Ne vidim kako bi se izbeglo posedovanje daske za peglanje, naročito u porodicama sa decom. Bez obzira na ovaj novi viša srednja klasa sloj, teško da će svi unajmljivati poslugu ili plačati konstantno peglanje veša, usisavanje, brisanje prostora.
Stanovi su pravljeni kao apartmani sa bookinga na primer, svega dovoljno za nekoliko dana ili nedelja života.
 
Pazi ove naše Švedjane što su se uvredili :D

Naravno da imamo mi svojuh problema ali radije bih da imamo organizovani kriminal koji svoje probleme rešava u svom nekom svetu bez civilnih žrtava, nego geta i bande gde ne smes proci jer ce te izbosti/upucati. Da ne pricamo o silovanjima https://www.statista.com/statistics/1268551/sexual-violence-rate-europe-country/
Brejvik je upucao 69 osoba, pogledaj slike. Svi skoro su belci, nema afro nit azijata. Da li je Norveska od jula 2011.manje pozeljna zemlja za zivot ili ne? Da li su tada pale cene kvadrata u Oslu i jel RoI postao manji, zbog lose reputacije?
Mi uvek mislimo da smo najpametniji, da je svuda u tudjini lepse nego kod nas, a nekad zanemarimo da i oni imaju svojih problema.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230930-091458_Chrome.jpg
    Screenshot_20230930-091458_Chrome.jpg
    90,4 KB · Pregleda: 137
Poslednja izmena:
Filmski grad .
OVaj stan da kupite, notar, prenos apsolutnih prava i da se malo sredi. Nek bude sve ukupno 95000. Nek se renta za 300 eura. ROI preko 26 godina. I to pod uslovom da dobijete svaku rentu, da nema troskova i da zeznete drzavu za porez. Znaci realni ROI preko 30 godina. KO onda kupuje stanove kao investiciju u BG ? Niko, sve sto se renta je nasledjeno, mufte i ko zna kakva muljanja.
 
Ovo nikad ne bih kupio... Filmski grad, skojevsko naselje, klasicne spavaonice. Puno minuta i zivaca da se stigne do centra, neretko se zaspe dok putujes 53-kom ili 23-kom.
Ne vredi ovo ni 65 soma, a kamoli 80.
A renta da bude 220-230e i to konstantna mesecno. Mozda 250.
Za 300-400e se vec nalaze dvoiposobni stanovi na mnogo boljim lokacijama.
 
Radoje, ne boj se, idu izbori, nećemo u Švedsku, tu smo da glasamo za blagostanje.
Podeli nešto relevantnije za temu. Na primer, bajku da do 2025. god. uvodimo brzi internet u 99% srpskih sela.
 
Ovo nikad ne bih kupio... Filmski grad, skojevsko naselje, klasicne spavaonice. Puno minuta i zivaca da se stigne do centra, neretko se zaspe dok putujes 53-kom ili 23-kom.
Ne vredi ovo ni 65 soma, a kamoli 80.
A renta da bude 220-230e i to konstantna mesecno. Mozda 250.
Za 300-400e se vec nalaze dvoiposobni stanovi na mnogo boljim lokacijama.
Banovo Brdo

Mene bi bilo sramota da postavim ovaj oglas. Ajde da je vlasnik postavio, kapiram ceka nekog Rusa ali agencija se slozila sa ovim. haha
 
Cena se formira ne na osnovu misljenja agencije, vec na osnovu zelja i prohteva vlasnika. Kad je velika inflacija ide se i na App scenario, pa kako ispadne na kraju.
App scenario nije moguc u mirnodopskim uslovima, tako da se vlasnici koji mozda i ne bi prodali stan pokusavaju da iskoriste situaciju i haos na trzistu nekretnina.
 
Sve je to ok, ali zasto bi agencija radila na prodaji stana koji se zbog cene sigurno neće prodati?
 
App tehnika nije bas u interesu agencije. Oni žive od provizije pa samim tim zele da sto pre prodaju nekretnine.
Stvarno ne vidim zašto bi zastupali stan sa neralnom cenom koji verovatno neće prodati, a vremenom im samo pravi troskove.
 
Objektivna sveobuhvatna analiza kanadskog trzista nekretnina. Naravno, mi nemam toliko stranaca koji su pokupovali nekretnine kao oni i imali smo manje kreditnih kupaca, ali dosta ovoga što priča može da se kaže i za naše tržište.

 
Vrh