Šta je novo?

Cene nekretnina

Drugari, trenutno sam na Zlatiboru posle 5-6 godina. Nikako nisam nalazio razloga niti vremena da obiđem ovaj građevinski "bum". Moj utisak je potpuni šok. Bukvalno na svakoj zgradi, završenoj ili u izgradnji stoji plakat za direktnu prodaju apartmana sa brojem telefona. To dovoljno govori o situaciji. Urbanistički, potpuno upropašćeno mesto, nema trotoara, ne vide se pešački prelazi, stara reprezentativna mesta u potpunoj senci novih fens i manje fensi solitera. Razmak u nekim slučajevima takav da će uskoro veš da prostiru i suše između zgrada (jer je zgodno a i apartmani su svi minijaturni).

Cene u restoranima skandalozno visoke za kvalitet. Restorani koji su mi ostali u dobrom sećanju od pre 5-6 godina su sad potpuni krš ili zatvoreni. Cene u hotelima sa 4 i 5 zvezda neobično visoke. Gužva oko jezera realno manja nego kako pamtim ovo mesto. Dakle potpuni potop.

Gondola - čeka se 5-15 minuta. Mrzi me da proveravam tvrdnje da li je stvarno najduža na svetu, ali iskreno, pored Kopaonika, Jahorine, nije to taj doživljaj. Nekako je meh. Bio, video, sledeći put znam šta ću i kako ću, ali da ne otkrivam non-mainstream fore javno.

Pritom, vidim da se u medijima provlači priča o rekordnoj posećenosti. Praznik jeste, vreme idealno za šetnje i obilazak. Ali gužve sam veće video na starom Zlatiboru.

Inače, moja prva pomisao je bila da će ovaj balon pući uskoro i da će moći da se bira nov apartman za ispod 1500 EUR/m2. Imao sam neku pretpostavku da je sad oko 2000 to što sam video u centru. Sasvim slučajno su neki počeli da mi nude za 1400 EUR na 100m od hotela Mona, verujem da bih spustio na 1100-1200 samo da im dam keš sutra.

Elem, ovo mesto treba potpuno blacklistovati na beobuild forumu, ovo je neki polusvet za sebe i njihova propast se neće odraziti na prave velike gradove u Srbiji ni malo.
 
ЦЕНЕ НЕКРЕТНИНА ЋЕ СТАГНИРАТИ: Највећа потражња за становима у Београду и Новом Саду
Танјуг, 16. 02. 2024. у 09:15
СТРУЧЊАЦИ за промет некретнинама очекују да ће ове године цене кућа и станова у Србији стагнирати и предвиђају да ће у другој половини године доћи до повећања броја одобрених стамбених крадита.
https://www.novosti.rs/c/ekonomija/...jveca-potraznja-stanovima-beogradu-novom-sadu
 
ЦЕНЕ НЕКРЕТНИНА ЋЕ СТАГНИРАТИ: Највећа потражња за становима у Београду и Новом Саду
Танјуг, 16. 02. 2024. у 09:15
СТРУЧЊАЦИ за промет некретнинама очекују да ће ове године цене кућа и станова у Србији стагнирати и предвиђају да ће у другој половини године доћи до повећања броја одобрених стамбених крадита.
https://www.novosti.rs/c/ekonomija/...jveca-potraznja-stanovima-beogradu-novom-sadu
Ova vest je vec deljena. Ne znam samo od kad ce agenti za nekretnine nazivaju strucnjacima, kad je u pitanju direktan sukob interesa. Predstavljaju ih kao strucnjake za nekretnine da bi mogli da prodaju pricu koja njima ide u interesu? Zasto nije tekst "Agenti za nekretnine ocekuju ..."?
 
Drugari, trenutno sam na Zlatiboru posle 5-6 godina. Nikako nisam nalazio razloga niti vremena da obiđem ovaj građevinski "bum". Moj utisak je potpuni šok. Bukvalno na svakoj zgradi, završenoj ili u izgradnji stoji plakat za direktnu prodaju apartmana sa brojem telefona. To dovoljno govori o situaciji. Urbanistički, potpuno upropašćeno mesto, nema trotoara, ne vide se pešački prelazi, stara reprezentativna mesta u potpunoj senci novih fens i manje fensi solitera. Razmak u nekim slučajevima takav da će uskoro veš da prostiru i suše između zgrada (jer je zgodno a i apartmani su svi minijaturni).

Cene u restoranima skandalozno visoke za kvalitet. Restorani koji su mi ostali u dobrom sećanju od pre 5-6 godina su sad potpuni krš ili zatvoreni. Cene u hotelima sa 4 i 5 zvezda neobično visoke. Gužva oko jezera realno manja nego kako pamtim ovo mesto. Dakle potpuni potop.

Gondola - čeka se 5-15 minuta. Mrzi me da proveravam tvrdnje da li je stvarno najduža na svetu, ali iskreno, pored Kopaonika, Jahorine, nije to taj doživljaj. Nekako je meh. Bio, video, sledeći put znam šta ću i kako ću, ali da ne otkrivam non-mainstream fore javno.

Pritom, vidim da se u medijima provlači priča o rekordnoj posećenosti. Praznik jeste, vreme idealno za šetnje i obilazak. Ali gužve sam veće video na starom Zlatiboru.

Inače, moja prva pomisao je bila da će ovaj balon pući uskoro i da će moći da se bira nov apartman za ispod 1500 EUR/m2. Imao sam neku pretpostavku da je sad oko 2000 to što sam video u centru. Sasvim slučajno su neki počeli da mi nude za 1400 EUR na 100m od hotela Mona, verujem da bih spustio na 1100-1200 samo da im dam keš sutra.

Elem, ovo mesto treba potpuno blacklistovati na beobuild forumu, ovo je neki polusvet za sebe i njihova propast se neće odraziti na prave velike gradove u Srbiji ni malo.

Večina sad traži uglavnom Premijum klasu, sa sadržajima,...problem su te sitne parcelice od 3-4 ara koje su jedino preostale u glavnom turističkom jezgru, jer upravo na njima se grade te užasne zgradice Standard klase bez sadržaja. Za te parcelice traže 100-150.000 EUR/Ar! A da bi dobio normalnu zgradu sa dovoljno prostora za sadržaje treba ukrupniti bar 4-5 takvih i to jedne do drugih da se dobije normalna parcela za hotel ili nešto slično što dolikuje turističkom mestu...
Problem su i RGZ i RSZ, jer ovi prvi javljaju skoro dupli skok prometa stanova na Zlatiboru u Decembru, a ovi drugi skok noćenja na 1.100.000 što je oko 70% više u odnosu na 2022...a to su stvarno iznenađujuće veliki brojevi u turizmu! I onda se još ti pojaviš sa tim smešnim cenama od pre 15-ak godina :). Nema u centru bez 2000 ništa novo i to u običnoj Standard klasi

Znamo da je BNV nedodirljiv i na njega neće imati uticaj, ali je glavno pitanje koliko će još kupaca iz dijaspore zbog te nove Strategije Razvoja turističkog mesta odustati od ostalih beogradskih projekata, kako su već javili neki agenti, i prešaltovati se na Zlatibor?
Odnosno da li bi usled toga moglo doći do neke korekcije cena u Beogradu koju svi željno očekujemo...
 
Drugari, trenutno sam na Zlatiboru posle 5-6 godina. Nikako nisam nalazio razloga niti vremena da obiđem ovaj građevinski "bum". Moj utisak je potpuni šok. Bukvalno na svakoj zgradi, završenoj ili u izgradnji stoji plakat za direktnu prodaju apartmana sa brojem telefona. To dovoljno govori o situaciji. Urbanistički, potpuno upropašćeno mesto, nema trotoara, ne vide se pešački prelazi, stara reprezentativna mesta u potpunoj senci novih fens i manje fensi solitera. Razmak u nekim slučajevima takav da će uskoro veš da prostiru i suše između zgrada (jer je zgodno a i apartmani su svi minijaturni).

Cene u restoranima skandalozno visoke za kvalitet. Restorani koji su mi ostali u dobrom sećanju od pre 5-6 godina su sad potpuni krš ili zatvoreni. Cene u hotelima sa 4 i 5 zvezda neobično visoke. Gužva oko jezera realno manja nego kako pamtim ovo mesto. Dakle potpuni potop.

Gondola - čeka se 5-15 minuta. Mrzi me da proveravam tvrdnje da li je stvarno najduža na svetu, ali iskreno, pored Kopaonika, Jahorine, nije to taj doživljaj. Nekako je meh. Bio, video, sledeći put znam šta ću i kako ću, ali da ne otkrivam non-mainstream fore javno.

Pritom, vidim da se u medijima provlači priča o rekordnoj posećenosti. Praznik jeste, vreme idealno za šetnje i obilazak. Ali gužve sam veće video na starom Zlatiboru.

Inače, moja prva pomisao je bila da će ovaj balon pući uskoro i da će moći da se bira nov apartman za ispod 1500 EUR/m2. Imao sam neku pretpostavku da je sad oko 2000 to što sam video u centru. Sasvim slučajno su neki počeli da mi nude za 1400 EUR na 100m od hotela Mona, verujem da bih spustio na 1100-1200 samo da im dam keš sutra.

Elem, ovo mesto treba potpuno blacklistovati na beobuild forumu, ovo je neki polusvet za sebe i njihova propast se neće odraziti na prave velike gradove u Srbiji ni malo.
Na ovom forumu ovo mesto se ne sme:
- Blacklistovati
&
- nazvati Zlatiđericom ili Zlatiborčom


Zašto, ne znam... Al da se pretpostaviti ;)
 
U SAD i da ne padnu cene, opet je lakse da se kupi nekretnina nego ovde.
U Njujorku ti treba 2-2.5 prosecne neto plate da bi kupio m2 stana, a u Beogradu 3-5.
 
Ja samo znam da je tekuća inflacija pokrivena potrošačkim kreditima. Samo refinansiraju kao ludi.
@vradovic gde bi po tebi bilo perspektivno kupiti kuću u BG ako uzmemo u obzir budući planirani razvoj?
 
U NYC je laganica cim dodjes za 2 godine odmah imas stan :D:D:D
Ne znam sta cekas.
Nas šestorica je živelo u stanu u Čikagu 2014. godine. Njih četvorica je ostalo da žive tamo, nas dvojica smo se vratili. Devet godina kasnije, nas dvojica imamo isto sto smo imali kada smo otišli u Ameriku. Ostala četvorica imaju u proseku 2 nekretnine u Americi, svaki ima stan u Beogradu i dvojica imaju stan na Zlatiboru.
Za tih 9 godina su oni radili bar pet puta više nego ja, pretrpeli mnogo stresa i nerviranja. Ali nemoj da uporedjujes.
 
Hoće li ostati negde neko parče zemlje sa nekim drvetom ili ne daj Bože park?

 
Na ovom forumu ovo mesto se ne sme:
- Blacklistovati
&
- nazvati Zlatiđericom ili Zlatiborčom


Zašto, ne znam... Al da se pretpostaviti ;)
To je treće po prometu mesto u celoj Srbiji, i počelo je izgleda da utiče na Fake Premijum izgradnju i već izlizane investitorske "priče" o kvalitetu života u njihovim bezličnim kompleksima od strane pojedinih BG investitora, tako da bi delovalo baš previše autistično za slobodu ovog foruma. Možda bi bilo bliže ako bi ga nazvali budućom Zlatnom kokom... ;)
 
Poslednja izmena:
Hoće li ostati negde neko parče zemlje sa nekim drvetom ili ne daj Bože park?


Zanimljivo sto u tekstu pise da su se tu nalazili KUD i sahovski klub, ali ih stanovnici blokova ocigledno nisu koristili. Takodje pise da se stanovnici blokova nisu bunili kada su na zelenim povrsinama gradjeni jysk, kockarnice i tako te korisne stvari... Ni za nove supermarkete se nisu bunili, da ne bi cekali u redu u postojecim supermarketima...
 
Zanimljivo sto u tekstu pise da su se tu nalazili KUD i sahovski klub, ali ih stanovnici blokova ocigledno nisu koristili. Takodje pise da se stanovnici blokova nisu bunili kada su na zelenim povrsinama gradjeni jysk, kockarnice i tako te korisne stvari... Ni za nove supermarkete se nisu bunili, da ne bi cekali u redu u postojecim supermarketima...
Zašto ne popričaš sa stanovnicima? Tamo su svaki dan u 18h. Vidim da te interesuje tema.
 
Zato sto vestacki odrzavaju cene svojim stanovima visokim - sto da nove komsije plate investitoru stan, kad mogu njima po jos vecim cenama.
 
Nas šestorica je živelo u stanu u Čikagu 2014. godine. Njih četvorica je ostalo da žive tamo, nas dvojica smo se vratili. Devet godina kasnije, nas dvojica imamo isto sto smo imali kada smo otišli u Ameriku. Ostala četvorica imaju u proseku 2 nekretnine u Americi, svaki ima stan u Beogradu i dvojica imaju stan na Zlatiboru.
Za tih 9 godina su oni radili bar pet puta više nego ja, pretrpeli mnogo stresa i nerviranja. Ali nemoj da uporedjujes.
JA sam na strani ovih što su ostali, ali oni dobiju otkaz ili nešto krene ne kako treba ostaće na ulici jer ustvari oni ništa nemaju nego mesečno plaćaju kredit jer im je Amerika tako omogućila
 
Ih ako dobijau otkaz ostace na ulici. Cime se bave kad ne mogu da nadju drugi posao? I jesu li to njihove nekretnine po usa, beogradu i zlatiboru ili je sve neki kredit?
 
JA sam na strani ovih što su ostali, ali oni dobiju otkaz ili nešto krene ne kako treba ostaće na ulici jer ustvari oni ništa nemaju nego mesečno plaćaju kredit jer im je Amerika tako omogućila
Ih ako dobijau otkaz ostace na ulici. Cime se bave kad ne mogu da nadju drugi posao? I jesu li to njihove nekretnine po usa, beogradu i zlatiboru ili je sve neki kredit?
Nisam ulazio u to iskreno ali to je imovina u nekretninama od preko milion evra. Verovatno je dosta toga na kredit, ali oni su do sada samo u nekretnine uložili više od onoga sto ću ja zaraditi za ceo svoj život. Tu ne pričamo o automobilima, putovanjima i ostalim benefitima.
A krenuli su od ničega. Kad kažem od ničega mislim bukvalno od ničega. Spavali smo na dusecima na naduvavanje i nismo imali trpezarijski sto.
Zato me boli to uporedjivanje.
 
Vrh