Šta je novo?

"BW Terraces" - Beograd na vodi

Не знам, можда није луксузан пре свега због релативно мале квадратуре, али рећи за 4 собан стан који има 3 купатила и терасу од 15м2 са погледом на Саву, шеталиште, цео кеј који се налазе на 20 метара од зграде, рецепцију у холу зграде са разним погодностима...да је просечан је ипак претеривање, бар за Београд.
 
Opšti utisak za ovaj stan je da je prosečan, od nekog luksuza nema ni traga...
Prosječan u odnosu na šta? Na sve stanove u Srbiji? Na novogradnju u Beogradu? Na novogradnju u Parizu? Malo konteksta nije na odmet. Ne volim ovakvo relativizovanje stvari jer u moru ovakvih kritika, opravdana kritika se slabije čuje. Kada 100 puta vikneš vuk, vuk... Sa druge strane nema potrebe ni pretjerano hvaliti i oduševljavati se slepo na sve, kao što neki članovi foruma rade, a u vezi sa ovim projektom.
Ja bih rekao lep stan, rado bih živio u njemu, ali za te pare odnos cijene i onoga što dobijem za tu cijenu vjerovatno nije najbolji. Kome je to bitno. Nekome nije i takvi će živjeti u ovoj zgradi.
 
Stan nema 3 kupatila nego 2 kupatila (premala) i wc. To nikako nije luksuz tj broj mokrih čvorova. Gde će staviti mašinu za veš, sušilicu? Ili će sušiti veš na terasi? Za mene je luksuz da kad udjem u kupatilo mora da ima prostora da se osećam komotno, dakle da ne gledam na koju stranu smem da se okrenem da ne zakačim nešto. Sanitarije se ne vide koje su, pločice... Stolarija ne znam koja je, vidim da je alu ali postoje dobri sistemi alu+drvo koji su po meni bolji i lepši. Pod vidim da je neki tarkett ali koji, koliko vidim radijatori... u 21. veku. Gde je podno grejanje... srećom vidim neke fancoilere pa verovatno ima centralnu klimu za svaku sobu, a možda i ne, tako da to možda vadi stvar. Ugradni ormari/kuhinja ne znam da li je obična iverica ili medijapan, tu razlika može biti velika... Sve u svemu nemam dovoljno infoa ali na prvu loptu meni je ovaj stan kao stan za 5000e po m2 u Srbiji sve samo ne luksuz. Lokacija i zgrada/pogled jeste.
 
Од слика зграде "Терасе" највише је оних са задње стране, према реци. Ево слика улаза од синоћ, са стране према Херцеговачкој улици:

IMG-20220214-192653.jpg

IMG-20220214-191739.jpg

IMG-20220214-191625.jpg
IMG-20220214-193033.jpg
IMG-20220214-192433.jpg

Што се тиче цена, у две зграде под именом "Фрушке резиденције" поред гараже у склопу комплекса Фрушке терме и Врдничка кула, чија изградња креће, цене апартмана су сада између 2.700 и 3.500 евра.
 
Mi kao da u gradu imamo vrhunsku novogradnju pa nam ovo loše, ko nebi voleo da ima gajbu na Savi
 
Da se razumemo, nisam hejter, naravno da mi ovde stan ne bi smetao. Čak nemam ništa protiv rojekta. Ali pošto do para nisam došao lako gledam svaku sitnicu. Postoje stvari koje su za mene luksuz, svi negativni komentarii imaju tezinu jer se ni sa čim nisu izdvojili za 5000e po m2 (da se vratim na kupatilo od 3m2), osim naravno lokacije. Za tu cenu sam očekivao ipak viši nivo gradnje. Verujem da veliki deo kvadrata odlazi na terasu ali onda nisu morali da zipuju ostali prostor da bi se stan nazvao "četvorosoban". A u stvari je trosoban jer ako se već luksuziramo dnevna soba ne treba biti ubrajana, dakle da su žrtvovali jednu sobu da dobiju na prostoru ostalih delova i tako naprave luksuz. Zgrada kao zgrada mi se svidja, osim klima i ovih ormana za struju pored ulaza, sumanuto.
 
Upravo ovo. Mi u stvari i imamo mnogo bolju novogradnju u gradu. Ono što ova i druge zgrade u Beogradu na vodi imaju su pozicija i pogled. Na to bi morao da se nafiluje jedan viši nivo arhitekture, pa da cena od 5000 evra po kvadratu ima smisla. Ovako je veoma meh gradnja koja ima dobar pogled, the end. A greota je da se na ovakvoj lokaciji zidaju prosečni stanovi, jer ova lokacija zaslužuje da sve bude iznad proseka. Ne kupatilo veličine špajza i fasadu koja se ljušti pre useljenja.
Neki ljudi izgleda zaboravljaju da investitor treba da impresionira mene kao kupca, a ne obrnuto. Ovi stanovi se ne nude džabe, pa da nas neko pita što izvoljevamo, nego se za njih traže goleme pare. Prema tome, te pare ću pametnije da potrošim drugde
 
Meni izgleda da su stanovi radjeni za investiciju, ne za život, čim su ovako zipovani.
 
pih, ovakve stanove sam već video u Učiteljskom naselju, hodnik nikada uži i duži, dnevna soba+kuhinja nikada veća, a u sobicama nema mesta da se čovek okrene, ali bukvalno

džabe 4 sobe ako su sve sem dnevne tako sićušne i to ne kažem jer zamišljam da sve moraju da budu prostrane kao ta dnevna već upoređujem sa svojim stanom koji je izgrađen 1956. godine, a ima daleko normalniji odnos prostorija od ovog čuda
 
Postavljena je suluda spoljna rasveta na Terraces. Umesto da se postavi nešto slično Residence rasveti i primereno stambenim zgradama, postavljena je rasveta od koje mi komšije iz Viste ne možemo da spavamo. Verovatno je slično i sa komšijama iz Residence. U pitanju su reflektori koji su usmereni ka Vista stanovima a njihova jačina je višestruko jača od rasvete na Residence. Kada padne mrak i upali se rasveta na Teraces, u stanovima nam je bukvalno kao kad sunce obasja leti u podne.

Pozivam sve komšije da se žale što pre, jer što duže čekamo, veća je šansa da nam ova patnja ostane za trajno.

Ovo su fotografije iz našeg stana, gde se jasno može uporediti jačina svetla sa Residence i Terraces i koja količina svetla se probija u naš stan.
IMG_20220302_233119.jpg

IMG_20220302_230427.jpg

IMG_20220302_233210.jpg
 
"Umesto da se postavi nešto slično Residence rasveti i primereno stambenim zgradama"
Rasveta na Residences zgradama je primerena za kazino u Las Vegasu, no dobro. Svakako je sumanuto imati ovakvu rasvetu, i definitivno treba da se žalite.
 
"Umesto da se postavi nešto slično Residence rasveti i primereno stambenim zgradama"
Rasveta na Residences zgradama je primerena za kazino u Las Vegasu, no dobro. Svakako je sumanuto imati ovakvu rasvetu, i definitivno treba da se žalite.
I ovakvu i one cheep vertikale na Vistama.
 
Postavljena je suluda spoljna rasveta na Terraces. Umesto da se postavi nešto slično Residence rasveti i primereno stambenim zgradama, postavljena je rasveta od koje mi komšije iz Viste ne možemo da spavamo. Verovatno je slično i sa komšijama iz Residence. U pitanju su reflektori koji su usmereni ka Vista stanovima a njihova jačina je višestruko jača od rasvete na Residence. Kada padne mrak i upali se rasveta na Teraces, u stanovima nam je bukvalno kao kad sunce obasja leti u podne.

Pozivam sve komšije da se žale što pre, jer što duže čekamo, veća je šansa da nam ova patnja ostane za trajno.

Ovo su fotografije iz našeg stana, gde se jasno može uporediti jačina svetla sa Residence i Terraces i koja količina svetla se probija u naš stan.Pogledajte prilog 129306
Pogledajte prilog 129307
Pogledajte prilog 129308
Ovo je bas prejako možda samo testiraju ali u svakom slučaju treba da reagujte
 
Ta zgrada jeste impresivna, ali ima mnogo neiskoriscenog prostora zbog dizajna. Kod nas bi ti prodali celu spoljnu plocu kao da je stan, a ne otvoren prostor. Tesko je naci kupca za tako nesto.
A kad pogledam ove okolne zgrade, nisu mnogo drugacije od Bnv zapravo.
 
Vrh