Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Ovo postavljanje izolacije i fasade ide nenormalno sporo iz nekog razloga. A nije bas da im je ostalo malo posla i oko izolacija i fasade, ali isto tako i oko zastajljivanja, ni to nije zavrseno u potpunosti. Jako cudno da ne rade ograde, oblaganje balkona, kad su im tu vec i skele. Ako nastave ovim tempom, zadnji panel ce postaviti 7 dana pred useljenje.
 
Milance izbori za grad su oko 10 marta, a tu su i aktuelni problemi sa podzemnim vodama.
 
Nesto su "ufitiljil"i sa radovima na fasadama. Prvo im je trebalo vise od pola godine da uglavnom sve zastakle, a sada vec mesecima tapkaju u mestu sa izolacijom i fasadnim panelima (zakucali se oko setog sprata i ne mrdaju). Izuzetak je celo zgrade prema Brankovom mostu. Njega rade pomalo jer se valjda vidi sa mosta.
 
tempira se za izbore i gostovanje premsednika koji ce davati prosechnim gradjanima, koji mogu da ovo priuste, kljuceve stanova
 
Do aprila ce stici lagano. Fasada na prednjoj strani zgrade A je skoro gotova.
 
Zavrsetak ovih zgrada se tempira pred izbore zato se toliko odugovlaci, istovremeno znajuci domacu organizovanost i azurnost nebi me ni malo cudilo da ova sporost nema veze sa tim. Zgrade su za nase uslove zaista izgradjene vrlo brzo uzimajuci u obzir i problematicno tlo ali ovoliko odugovlacenje sa fasadom je sumnjivo. Sto se unutrasnjih radova tice to je ogroman i slozen posao ali uz dobru organizaciju i odgovarajuci broj radnika uveren sam da i to moze brze. Zaboravili smo mi sta je visokogradnja nazalost, al ce zato onaj bolid od trznog centra da nikne ko pecurke posle kise.
 
kako moze ovo biti brzo izgradjeno kada je zapoceto josh pre dve godine a pre vishe od godinu dana su krenuli sa nadzemnim delovima? sa ovim razvlacenjem trebace im 2 i po godine kontinualnog rada, od cega godinu i po dana nadzemnih radova kada price o komplikovanom terenu vishe ne mogu biti izgovor
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500905#p500905:3kgchwm3 je napisao(la):
Nebojsa » Čet Dec 14, 2017 11:37 pm[/url]":3kgchwm3]Zavrsetak ovih zgrada se tempira pred izbore zato se toliko odugovlaci, istovremeno znajuci domacu organizovanost i azurnost nebi me ni malo cudilo da ova sporost nema veze sa tim. Zgrade su za nase uslove zaista izgradjene vrlo brzo uzimajuci u obzir i problematicno tlo ali ovoliko odugovlacenje sa fasadom je sumnjivo. Sto se unutrasnjih radova tice to je ogroman i slozen posao ali uz dobru organizaciju i odgovarajuci broj radnika uveren sam da i to moze brze. Zaboravili smo mi sta je visokogradnja nazalost, al ce zato onaj bolid od trznog centra da nikne ko pecurke posle kise.
Mislim da završetak nema veze sa izborima. Izbori su u martu a rok je april. Slažem se da je gradnja išla dobro, pogotovo grubi radovi su išli brzo. Sve te teškoće zbog lošeg terena su uračunate u rok tako da treba sačekati sa kritikama do isteka roka. Na osnovu spoljašnjih radova mislim da stižu lagano, alu opet ne znamo kako napreduju unutra jer tu ima daleko više posla.
 
Ako je zvanican rok za izgradnju ovih zgrada april onda nema sta da komentarisemo jer sve tece u planu i kako je predvidjeno, znaci nema nikakvih problema sve je ok i to je to. Unutrasnji radovi su sigurno najkompleksniji nazalost nemamo uvid u njihov napredak. U svakom slucaju imaju jos tri/ipo meseca da kompletiraju sve, znaci dovoljno vremena.
 
Da bi poceli sa podelom kljuceva u aprilu fasada bi vec sad morala biti gotova i skele skinute a oni jos nisu ni poceli na primer postavljanje staklenih ograda. Ovako ovim trenutnim tempom nema teoretske sanse da zavrse sve ukljucujuci okolni teren i pratece unutrasnje sadrzaje, jedino ako se nesto naglo ubrza. Bio bih zadovoljan kad bi kasnili samo dva meseca.
 
Imaju vise od 3 meseca za kompletni zavrsetak, mozda cak i 4 jer april su i prvi i trideseti mada ajde sigurno se nece cekati bas poslednji dan u mesecu. Mi ne znamo stanje stvari unutra, verovatno je sav fokus na tome. Fasade ce brzo biti gotove ocigledno im je u ovom trenutku nesto drugo prioritet.
 
Maketa i štand u Delta Sitiju. Šta će im to, zar nije bila priča da prodaja ide toliko dobro da je maltene sve rasprodato?

 
Šta god se gradi u BG, 80% je prodato prvog dana :)

Btw, lepa boja Save.
 
Nije BnV marketingu cilj samo prodaja stambenih jedinica u dve zgrade. Kad već imaju lepu maketu, što je ne bi koristili, a treba prodati/izdati i poslovni prostor, pumpati hajp, ložiti i podgrevati ciljnu grupu...

Za razliku od svega ostalog za marketing im skidam kapu.
 
da nije malo kontraproduktivno da i dalje ljude podsecaju koliko su lagali, u slucaju promenade, kada svi mozemo da vidimo razliku izmedju ovoga i jade koju su nam dali i josh propada (sto u reku, sto ovako) a da nije u punoj upotrebi jer vodi nikuda?!?
 
Tu maketu izbacili su iz zadruge zato sto je stigla nova za Kulu Belgrade i BW Galeriju. Kako pocne prodaja novog objekta tako ubace novu maketu.
Ova maketa od BW Residences ide posle u hol same zgrade kada bude gotova, do tada koriste je za promociju celog projekta po trznim centrima, sajmovima i sl.
 
Nadam se da nece maketu. bash u ovakvom stanju da postave u hol same zgrade, da stanare ne podseca svaki dan na neispunjena obecanja i razliku izmedju reklamiranog i izvedenog. Gde samo nestadose ovi travnjaci, sirina setalista, pa ova stabla u trougaonom useku izmedju zgrada, pa ova "velelepna" stepenista na kojima bi Sergej Ajzenstajn, da je ziv, mogao da snimi Oklopnjachu Potemkin 2?!?
 
Stanje sa unutrasnjim radovima je sledece:
Parket se postavlja na sedmom spratu a ostali stolarski radovi su sprat, dva ispod.
Inace ulaz i izlaz radnika je strog. Do 16h je dozvoljen rad.
Vikendom nije dozvoljen rad sto je jako cudno. Uprkos scemu do aprila sve mora da bude zavrseno.
 
b32a766e56afc12a679ea16ced66b562.jpg
c76a1fddbcba26563a0a9237c070f772.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako zanimarim cinjenicu da je forma i gabarit ovog objekta u potpunosti neprihvatljiv i misljenje svedem samo na boju panela onda bi neka svetlija varijanta bila bolja i prikladnija. Naravno i to je stvar ukusa.
 
Vrh