Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Galerija je puna ljudi svakog vikenda i pored toga sto i dalje nema mnogo radnji. Ali stanje se polako popravlja - ovog vikenda su otvoreni Office Shoes i Fratteli cipele. U zavrsnoj fazi sredjivanja su Boss, Rea Medica, Max&Co, onda neka radnja za kupace kostime, MiaMaya. Nalepljeno je na jedan veliki lokal da ce biti Walter ali tu jos nema majstora. U prizemlju se otvara Boutique (sa Trga Republike) ali tu majstori nesto razvlace. Sve u svemu, puni se polako.
 
Da ali su odlučili da iz nekog razloga removiraju objekat. I ja sam bio iznenadjen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Office-u su majstori menjali znak radnje. Izgleda da.su promenili malo logo. Zato mi se ucinilo da je nova radnja. Ali, da, sad ka razmislim, bilo je otvoreno i ranije.
+ da dodam spisku novih radnji: uskoro se otvara radnja za kucu Dana Home. Izlepljeni su izlozi. Eto potpunog izvestaja :)
 
Dakle nista zanimljivo novo........tuzno je sto i dalje u Galeriji postoji citavi HODNICI bez otvorenih lokala. Mora to brze, problem je verujem da se firmama bas ne zuri pod ovim okolnostima da otvaraju, inace bi imali food court odavno.......
 
Ko sad otvori u food courtu bi odlično rradioi samo od zaposlenih, jer nema konkurenciju...neka druga priča je ovde u pitanju, moguće to vezano za restorane da se razrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888550#p888550:2e17gyey je napisao(la):
Duk » Pon Okt 11, 2021 12:09 pm[/url]":2e17gyey]Ko sad otvori u food courtu bi odlično rradioi samo od zaposlenih, jer nema konkurenciju...neka druga priča je ovde u pitanju, moguće to vezano za restorane da se razrade.

Ili neka fora da nema protiv pozarnu dozvolu
Stvarno nema logike da je godinu dana problem neki.....ili ne zele da otvaraju jedan po jedan nego cekaju da svi zakupe lokale pa otvore odjednom.....
Sramota u svakom slucaju, proslo je tacno godinu dana
 
I Stadion je imao lošu zauzetost prvih nekoliko godina, pa se popunilo.
Međutim Galerija mora da bude strategijski određenija. Da li će i dalje forsirati upmarket koncept gde se ispod radara provlače teranove i newyorkeri ili će prihvatiti tržišnu realnost i omogućiti veće lokale za mass konfekciju poput C&A, te više radnji sa nameštajem, pokućstvom, tehnikom kao i brzu hranu?
 
Subota veče u Galeriji bilo baš gužve. Maske propo. Isto i u IMAXu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Maske ne nose ni na punktu za vakcinaciju, tj. nose oni na ulazu, ali ljudi koji unose podatke u sistem i ekipa hitne pomoci ne nosi :/

Moj stav, sto se radnji tice, je da je neophodno otvoriti C&A, H&M, Waikiki LC, Lindex i slicne radnje, jer, ocigledno nije stvar u cenama (Newyorker i Terranova su vec tu), vec i u ponudi. Ja licno, sam zena od 184cm i vecina stvari u Galeriji trenutno nema ponudu za mene, tako da jedino u Uscu, Delti Ada Mall-u mogu da nadjem veci izbor stvari. Mango ima neku liniju, ali nisam zapazila u Galeriji neki poseban izbor vecih brojeva. Pa eto, raznovrsnost bi bila super, jer kvadratura bi to svakako dopustila.
 
Po mom misljenju, postoje dva problema. Prvi je otvaranje centra usred korone. Ocigledno nije bilo potpisanih ugovora pre korone sa velikim zakupcima (osim sa Inditexom), tako da je tesko da ce neko u centrali HM, CA i dr. odluciti da otvori novu prodavnicu. Na primer, New Yorker je u Galeriju dosao tako sto je preselio prodavnicu iz Zire. Nije otvorio novu. Drugi i jos veci problem su cene zakupa koje su vece nego u Uscu! Galerijom upravlja ekipa koja nema nikakvog iskustva u upravljanju trznim centrima. Da je investitor bio pametan, trebalo je da upravljenje poveri Bigu ili kompaniji koja upravlja Uscem i Deltom. Svakako, cene zakupa moraju da se smanje. Zbog korone, ne verujem da ce se stvari drasticno poboljsati uskoro, ali i pored svega za mene je ovo najlepsi TC u Beogradu + na najlepsoj lokaciji.
 
Ne znam kolike su cene zakupa sada ali su bili primetno jeftiniji od Ušća i Ade tokom otvaranja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888830#p888830:l1wa1568 je napisao(la):
mariks » Uto Okt 12, 2021 10:38 am[/url]":l1wa1568]Ne znam kolike su cene zakupa sada ali su bili primetno jeftiniji od Ušća i Ade tokom otvaranja.

To nije tacno. Bili su (i jesu) skuplji i od Usca. Znam od njihovog nesudjenog zakupca koji je odustao kad je cuo za cene.
 
Super što si ti čuo od nekog ko je čuo. Firma gde radim ima pult u Ušću, druga firma ima lokal pa znam koliki su zakupi. Moj kum je hteo da uzme pult u Adi ali ga je odbila cena, za istu cenu dobio je lokal u Galeriji, a plus da ne mora da plati da "udje u tc" što su mu tražili u Adi (cifra nije mala). Istina ove godine je bilo smanjivanje zakupa u Ušću ali videćemo koliko će trajati. Da li su se menjale cene zakupa u Galeriji skorije ne znam, ali eto bilo je primetno jeftinije, možda je sada skuplje kako se popunjava TC. U Ušću posao vodi Confluence koji su sve samo ne povoljni i orni da "izadju u susret", pogotovo tokom korone.
 
Kao što sam lepo napisao, čuo sam to direktno od nesuđenog zakupca. U svakom slučaju, nema potrebe za raspravom.
 
Galerija je barem 20% skuplja od Usca a sigurno i 40% od Ade. Cena zakupa se ne zna dok ne dostavis prezentaciju o brendu i rendera objekta. Investicija za retail je barem soma po kvadratu, F&B i preko 1,500. Realno je da imas par hiljada evra troska pre nego dobijes bilo kakvu informaciju. Svake nedelje odbiju barem par zakupaca. Izuzetno su selektivni...ko ne veruje nek zove...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na sta sve mislis da je investicija 1000eur/m2 za lokal?
 
Lokal sredjuješ sam, dobiješ prazan prostor i dostaviš render šta prodaješ i kako će izgledati. Možda je to uračunao kao "skuplje" jer kažem možda sada jeste, ali je tokom otvaranja i sa sredjivanjem bilo jeftinije od pomenutih TC-a. Sa druge strane u Ušću gotovo da nema slobodnih mesta, za Adu sada ne znam. Napisao sam da mi je kum dobio lokal u galeriji po ceni pulta u Adi, a u Adi je morao da plati 20000e samo da udje u TC. Manje ga je izašlo sredjivanje lokala u Galeriji. Ne znam po čemu se uporedjuje kada se kaže "skuplje od Ušća". Koji lokal, pozicija, kvadratura, zakup?
 
Znam da je na to mislio, ali 1000eur/m2 mi deluje bas previse za sredjivanje lokala.
 
mariks":1hmsshwj je napisao(la):
Lokal sredjuješ sam, dobiješ prazan prostor i dostaviš render šta prodaješ i kako će izgledati. Možda je to uračunao kao "skuplje" jer kažem možda sada jeste, ali je tokom otvaranja i sa sredjivanjem bilo jeftinije od pomenutih TC-a. Sa druge strane u Ušću gotovo da nema slobodnih mesta, za Adu sada ne znam. Napisao sam da mi je kum dobio lokal u galeriji po ceni pulta u Adi, a u Adi je morao da plati 20000e samo da udje u TC. Manje ga je izašlo sredjivanje lokala u Galeriji. Ne znam po čemu se uporedjuje kada se kaže "skuplje od Ušća". Koji lokal, pozicija, kvadratura, zakup?
Ako poredis iste spratove u Adi i Galeriji, Galerija je na +40%. U Galeriji je min zakup 5 godina, lokali su preko 100m2 uglavnom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pegasus":h8nhebtr je napisao(la):
Znam da je na to mislio, ali 1000eur/m2 mi deluje bas previse za sredjivanje lokala.
Soma je najkonzervativniji moguci iznos po kvadratu, realnije je da platis sredjivanje i namestaj 1,500 plus evra po kvadratu, od toga kvalitetan retail namestaj je soma


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su bas neverovatne te cene, bilo je pisanja na istu tu temu pre pola godine cini mi se , gde se neko javio ko je radio dizajn za neke lokale i cifre su bile dosta manje od ovih gorepomenutih ali i tada su delovale jako skupe.
 
Nameštaj tj inventar i opremanje lokala ne treba da ulazi u "sredjivanje" jer će koštati isto gde god da se lokal nalazi. Što je inventar skuplji to je i opremanje lokala skuplje. Ako pričamo o sredjivanju lokala (instalacije, rasveta, zidovi, pod) on je daleko manje od te cifre.

Ako poredis iste spratove u Adi i Galeriji, Galerija je na +40%. U Galeriji je min zakup 5 godina, lokali su preko 100m2 uglavnom...

Kum ima lokal na drugom spratu, 20tak m2. Ista je cena kao što su mu tražili za pult u Adi na prizemlju (plus što je morao da plati da udje u Adu). Jeftinija nego što mi plaćamo pult u Ušću takodje u prizemlju mada je sada sa smanjenjem kirije Ušće povoljnije. Uglavnom ni kiriju nisu plaćali kompletno tokom korone već su plaćali u zavisnosti od pazara. Dok su nama odbijeni samo oni dani kada je bio zatvoren TC (nema veze što je bilo dana kada TC nije radio puno radno vreme), a uz to je i dva puta obijan pult kada TC nije radio. Dakle moraš da najaviš dan ranije da ćeš da obidješ pult i vreme je ograničeno na sat vremena ali zato se peru od odgovornosti kada se pult opljačka, a TC ne radi. Zanimljive stvari su se dešavale tada u Ušću. Kontam da je pritisak svih zakupaca urodio plodom pa su malo smanjili kirije. Da li se desilo neko poskupljenje u Galeriji ne znam, moguće je, svakako je meni Galerija nekoliko puta lepša od Ade pa je i normalno da budu veće kirije. Samo im onda visoke kirije ne idu u prilog jer em nemaju food court em ni lokali nisu popunjeni pa sami sebi skaču u stomak.
 
Malo off topic @Mariks - kako vam je u Uscu bio 2 puta opljackan pult?

Moguce da Galerija za 2.sprat lokale daje bolje cene, jako lose radi 2.sprat, tu je popunjenost lokala bas losa.
 
Pa napisao sam, jednom je obijen za vikend posle 23h i jednom kada je bilo ono duže zaključavanje (tada su i neki lokali u drugim gradovima obijani). Za prvi put je bio izgovor da TC mora da radi duže zbog bioskopa, a da čuvari ne mogu da postignu sve da gledaju (čitaj pitanje je da li spavaju noću) ali je bitno da ti posle 22h ne možeš do pulta bez pismenog odobrenja, a drugi put je bio izgovor da iako je TC zatvoren da radi Idea jer je prehrambena prodavnica pa opet nemogućnost čuvara da obezbedjuje ceo TC. U suštini bezbednost lokala je na zakupcu, a njihove kamere su beskorisne. A tada ne možeš opet do pulta bez pismenog odobrenja dan unapred i to si sat vremena ograničen. I to oba puta za godinu dana. Dakle izgleda ne možeš do svog lokala sem ako si lopov što je olakšavajuća okolnost jer izgleda čuvari kao da ne postoje.


Moguće je da im je drugi sprat jeftiniji, ali opet lokal vs pult. A valjda će i vremenom da se popuni, pogotovo kada se otvori food court.
 
Vrh