Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Kule vise nisu uz trzni centar, sada su pomerene i odvojeno. Po meni to je dobro resenje. :vops: Pored toga velicina trznog centra je smanjena i vracena je okrugla kupola.

Aerial-dusk-1203-1.jpg
 
Kupola je jedina prava promena, jer je planirano da se ceo projekat BW Galerije realizuje u više faza - prvo će se graditi ova kraća verzija tržnog centra, dok će se u delu gde su planirane ove kule, napraviti privremeni parking sa tendencijom da nekoliko decenija ostane trajan :D

Zato su na ovom "novom" renderu tu nabacane samo neke generične kule, jer kontam da im marketinški nije baš pametnod a stave ogromnu asfaltiranu površinu nakrcanu parkiranim automobilima.

U drugoj fazi je planirano proširenje tržnog centra na taj deo i pokrivanje staklenim krovom te pešačke ulice koja deli ta dva tržna centra i povezuje bulevar i kulu.

Kule su planirane tek u poznim fazama.

Inače, čak i ovako krnji, ovaj tržnjak će imati 90.000 kvadrata za izdavanja, što je jednako kvadraturi za izdavanje dva Ušća. Možda najbolju predstavu o tome koliko će ovo čudo biti daje podatak da će se u njemu nalaziti čak 40 (četrdeset) kafića i restorana, te garaža sa 3.700 parking mesta.

I pošto se često postavlja pitanje otkud tolika pomama za izgradnjom tržnih centara u Beogradu, jedan mali grafikon sa sajta "Eagle Hillsa" daje vrlo sažet odgovor na to pitanje:

bw_galerija_investment3.png
 
Odakle ti sve te informacije? :)

Malo mi je glupo sto se gradi fazno a jos vise taj privremeni parking.

Kad se izgradi prava faza odmah se otvara taj deo ili se ceka da se zavrse svi delovi?
 
Iz Urbanističkog projekta koji je usvojila planska komisija grada Beograda. Otvaraju čim završe prvu fazu, naravno. Druga će tek kada procene da za to ima potrebe.
 
У јбт. оутлет центар из Инђије у срцу главног града .... пакао. Најгори део Београда на води .... неопростив део ...
 
Mene ovo rešenje neodoljivo podseća na Ala Moana shopping centar u Honolulu-u. Ista je spratnost i osvetljeni su pešački koridori. Ispred je Pacifik umesto Save. Prisutni su eksluzivni brendovi.
 
Goje,
Pre par nedelja sam se vratila sa Havaja (obisla 3 razlicita ostrva), a bila i u Honolulu. Ako tebe ovo podseca na osecaj sa Havaja, onda cu ja da pojedem ovaj monitor ispred sebe. Zar ja treba da obilazim sva ova mesta, da bih videla da li ima istine u ovome o cemu pricate?
Aloha
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445931#p445931:3oudp0go je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 12 Apr 2017 03:58 pm[/url]":3oudp0go]Goje,
Pre par nedelja sam se vratila sa Havaja (obisla 3 razlicita ostrva), a bila i u Honolulu. Ako tebe ovo podseca na osecaj sa Havaja, onda cu ja da pojedem ovaj monitor ispred sebe. Zar ja treba da obilazim sva ova mesta, da bih videla da li ima istine u ovome o cemu pricate?
Aloha
Aloha @staklena,

nisam napisao da me podseća na osećaj sa Havaja (doduše ja sam obišao samo 2 ostrva), nego da me arhitektura i položaj objekta jako podseća na sličan objekat tamo. Prosto ne znam šta bi me u Beogradu moglo podsetiti na osećaj sa Havaja i obrnuto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445931#p445931:1zuzjapo je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 12 Apr 2017 03:58 pm[/url]":1zuzjapo]Goje,
Pre par nedelja sam se vratila sa Havaja (obisla 3 razlicita ostrva), a bila i u Honolulu. Ako tebe ovo podseca na osecaj sa Havaja, onda cu ja da pojedem ovaj monitor ispred sebe. Zar ja treba da obilazim sva ova mesta, da bih videla da li ima istine u ovome o cemu pricate?
Aloha

Iskreno i mene podseca na Ala Moana shopping centar na Havajima.
Mahalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445945#p445945:2fgr4h0h je napisao(la):
vradovic » 12 Apr 2017 05:29 pm[/url]":2fgr4h0h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445931#p445931:2fgr4h0h je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 12 Apr 2017 03:58 pm[/url]":2fgr4h0h]Goje,
Pre par nedelja sam se vratila sa Havaja (obisla 3 razlicita ostrva), a bila i u Honolulu. Ako tebe ovo podseca na osecaj sa Havaja, onda cu ja da pojedem ovaj monitor ispred sebe. Zar ja treba da obilazim sva ova mesta, da bih videla da li ima istine u ovome o cemu pricate?
Aloha

Iskreno i mene podseca na Ala Moana shopping centar na Havajima.
Mahalo.
Eto bar u nečemu da se složimo :sesir:
 
Пустите ви рендере, видите да се то мења из дана у дан. Ја се бојим да ми не добијемо на крају Плазу Карабурма на води.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445945#p445945:1syuzdnm je napisao(la):
vradovic » 12 Apr 2017 10:29 pm[/url]":1syuzdnm]
Iskreno i mene podseca na Ala Moana shopping centar na Havajima.
Mahalo.

Jos cete ljude i da ubedite da Galerija lici na Moanu. Pa skoro svaki shopping centar lici jedan na drugi. Ne bas ko jaje-jajetu, ali verovatno cete i onaj u Bocvani uporediti i videti srodnost sa Moanom.
Nego, batalite vi uporedjivanje shopping centara, sto ne komentarisete sletanje na lavu (ha, ha, Honolulu aerodrom me nikako ne podseca na Teslu - tj. onaj u Honolulu je nesto najruznije i najnespretnije sto sam u zivotu videla.)

Mahalo to you too.
 
Oво ми изгледа као да ће простор између тржног центра и старе ложионице бити мали.
 
Дошљак":tuu9p9ez je napisao(la):
Oво ми изгледа као да ће простор између тржног центра и старе ложионице бити мали.

To je realan prostor to sto su na maketi i renderima nacickane zgrade to nista ne mora da znaci.
Moje misljenje je da ako niknu gradilista prve faze da za drugu moze da bude malo vise prostora i to je to.
 
Zbog ove nabacane zemlje stiče se utisak blizine puta za kamione i ložionice,evo daljina sa Google Eartha u poredjenjem sa iskopom :
 
Posle dužeg vremena, evo svežih slika sa gradilišta tržnog centra. Još uvek je u toku postavljanje šipova, ali su u međuvremenu ostale samo dve mašine za bušenje šipova sa pratećom mehanizacijom:

Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Juče je bilo obilnih padavina, tako da je danas teren izuzetno blatnjav:

Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Na sledećoj slici se vidi jedan od starih kanala odvoda vode. Nadam se da je to kišna kanalizacija, mada, s obzirom na boju, možda su i otpadne vode:

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Insajderske informacije, najdalje se otislo u pregovorima za gradnju bw galerije sa energoprojektom.
 
To bi bilo extra! Makar i ako su skuplji bolje njih uzeti.
Steta sto oni ne rade samo setaliste tj promenadu :(
 
Vrh