Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Da podsetimo, ima 0m2 metara objekata javne namene i da su u javnom vlasništvu u BNV-u. Da su makar sazidali tu operu da nam zamažu oči, ali ne, ni to.
 
Imate dve opere u Beogradu ,nas narod je hedonisticki navikao na soping i trosenje para do kulture mu je ko do lanjskog snega..
 
Mogu da zamislim kako bi sve bilo lepo i kakve bi pare od turista donosio BNV da je su napravljene kuce i zgrade u tradicinalnom srpskom stilu, ali da bi imali nesto sto ce izraziti nasu autenticnost i tradiciju, prvo treba imati ljude koje se ne stide nase tradicije. Sada se vracamo na temu koju smo mnogo puta: ako se u centru prodaju bavarske kobasice i virsle to je okej, ali pljeskavica je sramota, moze grcka salata, ali je seljacki prodavati sopsku, moze latinica ali sa cirilicom ne mozemo u evropu i tako dalje. Neces ti njih promeniti, jer to sto se stide naseg, to je posledica njihovoh unutrasnjeg stanja, to jest nedostaka samopuzdanja i kompleksa.
 
Kad kazes srpski tradicionalni stil prvo sto mi padne na pamet je do pola zavrsena kuca od blokova nemalterisana i gomila peska pored koji stoji tu 20 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722121#p722121:1cottuew je napisao(la):
DraganSt » Пон Мар 30, 2020 10:08 am[/url]":1cottuew]Mogu da zamislim kako bi sve bilo lepo i kakve bi pare od turista donosio BNV da je su napravljene kuce i zgrade u tradicinalnom srpskom stilu, ali da bi imali nesto sto ce izraziti nasu autenticnost i tradiciju, prvo treba imati ljude koje se ne stide nase tradicije. Sada se vracamo na temu koju smo mnogo puta: ako se u centru prodaju bavarske kobasice i virsle to je okej, ali pljeskavica je sramota, moze grcka salata, ali je seljacki prodavati sopsku, moze latinica ali sa cirilicom ne mozemo u evropu i tako dalje. Neces ti njih promeniti, jer to sto se stide naseg, to je posledica njihovoh unutrasnjeg stanja, to jest nedostaka samopuzdanja i kompleksa.
Управо тако. Такви профили нису начисто сами са собом, док о својој култури и традицију знају само основно, површно, оно што су научили у основној школи - ако и тада.

Да су у истој соби Француз и Србин који смрде, они би рекли да Србин смрди више.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722156#p722156:2mcebv67 je napisao(la):
shadestudio » Пон Мар 30, 2020 12:27 pm[/url]":2mcebv67]Kad kazes srpski tradicionalni stil prvo sto mi padne na pamet je do pola zavrsena kuca od blokova nemalterisana i gomila peska pored koji stoji tu 20 godina.
Што највише говори о теби. :kk:
 
Pa dobro možda su tebi te dve opere lepe, meni su bezveze, izvini sto imam drugačiji ukus od tebe, to ne mora da znaci da sam lupio glupost ako nismo istomišljenici.
 
Nisu lepe al nisu ni posecene,cekaj jedno dvadesetak godina jos dok se oporavimo od ove epidemije, mozda naprave operu i filharmoniju pored palate Srbija..
 
Ma ljudi, nije vazno da li je opera, pozoriste, poslovna zgrada ili stambena zgrada. Vazno je kako izgleda.
 
Jel zna neko na kom % zavrsenosti je BW Galerija?
Jel ima radnika u slicnom broju kao i tokom ranijih meseci pre Corone?
 
DraganSt":2lmuwjl8 je napisao(la):
Mogu da zamislim kako bi sve bilo lepo i kakve bi pare od turista donosio BNV da je su napravljene kuce i zgrade u tradicinalnom srpskom stilu, ali da bi imali nesto sto ce izraziti nasu autenticnost i tradiciju, prvo treba imati ljude koje se ne stide nase tradicije. Sada se vracamo na temu koju smo mnogo puta: ako se u centru prodaju bavarske kobasice i virsle to je okej, ali pljeskavica je sramota, moze grcka salata, ali je seljacki prodavati sopsku, moze latinica ali sa cirilicom ne mozemo u evropu i tako dalje. Neces ti njih promeniti, jer to sto se stide naseg, to je posledica njihovoh unutrasnjeg stanja, to jest nedostaka samopuzdanja i kompleksa.
Izvini ali ja se stvarno najezim kad pročitam ovo. Odma zamišljam etno selo šoping mol, ili sam možda promašio? Modernizam sam preskočio posto pretpostavljam da on ne može biti srpski. Možda možeš da mi pojasniš. Ja ne znam za primer u svetu da neko danas pravi stvari u “starom stilu” a da to nije totalni tresh.

Umesto “srpskiog stila” trebalo bi da nas zabrine trenutna arhitektonska produkcija i to sto je u poslednjih 30 godina napravljeno isto toliko pismenih projekata u ovoj zemlji. Za pocetak osim kule, ceo BNV su generički projekti diskutabilnog kvaliteta kojima se u vecini slučajeva ni autor ne zna.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Malo su me danas isterivali sa gradilišta, tako da ako šefovi čitaju ovo - izvinite, ali bilo je jače od mene, zagazio sam u nedozvoljenu zonu zbog fotki :D

Ovako, podiže se ogroman zid pored reke ispred galerije, jasno, jer se podiže i kota zbog poplava, šetalište se uveliko gradi.

Na objektu garaže ružan beton će izgleda butu sakriven nekim panelima.

Videćete i dekorativnu rasvetu koja je isprobana danas na zidovima koji gedaju ka gradu.

U suštini, s obzirom na ogromnost, tržnjak ne izgleda toliko loše.


Kao i uvek, kliknite na sliku da bi se uvećala da osmotrite detalje :sesir:
 

Prilozi

  • GAL 2.jpg
    GAL 2.jpg
    918,5 KB · Pregleda: 5.702
  • GAL 5.jpg
    GAL 5.jpg
    996,9 KB · Pregleda: 5.692
  • GAL 7.jpg
    GAL 7.jpg
    526,7 KB · Pregleda: 5.679
  • GAL 8.jpg
    GAL 8.jpg
    636,5 KB · Pregleda: 5.695
  • GAL 9.jpg
    GAL 9.jpg
    741,8 KB · Pregleda: 5.705
  • GAL 10.jpg
    GAL 10.jpg
    773,9 KB · Pregleda: 5.695
Koliko se da zakljuciti ima vise nego dovoljno mesta za biciklisticku stazu kao i za spustanje na reku za neki deking.
Ovo ce biti verovatno najudarnije mesto od posetilaca koji ce da se odmaraju posle trznog centra.

Koliko ovaj prolaz gde je prosao posmatrac skracuju vezu izmedju gazele i beton hale to je neverovatno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728339#p728339:26tdrrbp je napisao(la):
vradovic » Čet Apr 16, 2020 7:20 am[/url]":26tdrrbp]
Koliko ovaj prolaz gde je prosao posmatrac skracuju vezu izmedju gazele i beton hale to je neverovatno.
Da, bila je to odlična veza, ali je nažalost prekinuta otkad je počeo da se gradi BnV.
 
Pozicija BW je odlična iz više razloga. Naime direktno sa gazele i autoputa ima Vezu a to je saobracajnica sa najvećom frekvencijom. Drugo ogroman parking ima kao 3 ušća što je sasvim ok, na 500 metara je od jedinog pristaništa turističkog u bg-u i direkt je povezano pesačkom zonom uz obalu, na najopterećenijoj bici stazi je , staviće veliku okretnicu autobusa tu, na pola kilometra ce biti od jedinog u glavnog ukrštanja metro linije, nedaleko je od planirane stanice kod sajma od bg voza gde opet ce biti dve tri linije bg voza nedaleko je od sajma koji takodje ogromne mase privlači blizu je i klinički centar i stanica prokop.

Dakle ovaj tržni centar ima sve predispozicije da bude jako posećen jer se nalazi na najboljoj i najpristupačnijoj lokaciji svima je blizu svima je usput. Zbog veličine koja je kao grad u gradu biće svima atraitivan zbog ogromnih šetališta unutar centra i jer je generalno prostran. Dakle kao prvi trzni centar ovog tipa koji nije zatvorena kutija sa uzanim setalištem unutra bez prirodnog svetla u ovoj meri bice jako posećen jer je jako human i nije se štedelo na prostoru toliko. Na transportno najboljoj lokaciji je bolja od svih prethodnih trznih centara Pa čak i ušća jer je direkt ispod autoputa bliže je železnici nego ušće. Tako da će oteti veliki broj potrošača vec postojećim tržnim centrima i to je neminovno, postojeći će morati da se prilagode kupcima i da ih namame jeftinijim brendovima , boljim sadržajem, jeftinijim zakupima kako bi opstali a na žalost to je kapitalizam. Do sada su tržni centri bili dostupni samo cenovno ljudima sa velikim platamani takve su brendove prihvatali jer su ti brendovi imali mogucnost velikih zakupa medjutim moraće mnogo jeftiniji zakupi a samim tim i roba jeftinija da se prodaje da bi zadržali kupce .
 
Haha, pa super za TC, ali užas za projekat i Beograd. Glomazna prosječna građevina koja je zauzela ogroman prostor i koji ruži panoramnu sliku koju treba da dobijemo završetkom viših zgrada u BNV i okolini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728677#p728677:1xuxlfae je napisao(la):
Svetlopis » Pet Apr 17, 2020 9:26 am[/url]":1xuxlfae]Haha, pa super za TC, ali užas za projekat i Beograd. Glomazna prosječna građevina koja je zauzela ogroman prostor i koji ruži panoramnu sliku koju treba da dobijemo završetkom viših zgrada u BNV i okolini.

Uz dužno poštovanje, ne bih nikako rekao da je ovo užas za Beograd. Takođe, ne bih rekao da galerija od 3 sprata narušava bilo kakvu panoramu. O aktuelnom stanju panorame ne mogu više da komentarišem.

Da pričamo o ona dva šifonjera (VIsta i Park View) mogao bih da se usaglasim. Međutim, Galeriju nikako ne vidim kao problem ovog grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728706#p728706:1dcpl6pz je napisao(la):
indigo » 17 Apr 2020 10:19 am[/url]":1dcpl6pz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728677#p728677:1dcpl6pz je napisao(la):
Svetlopis » Pet Apr 17, 2020 9:26 am[/url]":1dcpl6pz]Haha, pa super za TC, ali užas za projekat i Beograd. Glomazna prosječna građevina koja je zauzela ogroman prostor i koji ruži panoramnu sliku koju treba da dobijemo završetkom viših zgrada u BNV i okolini.

Uz dužno poštovanje, ne bih nikako rekao da je ovo užas za Beograd. Takođe, ne bih rekao da galerija od 3 sprata narušava bilo kakvu panoramu. O aktuelnom stanju panorame ne mogu više da komentarišem.

Da pričamo o ona dva šifonjera (VIsta i Park View) mogao bih da se usaglasim. Međutim, Galeriju nikako ne vidim kao problem ovog grada.
Ma samo preskoči komentare takvog tipa.
Napisano(otkucano) samo eto da bi se nešto napisalo.
 
Kako samo da bih nešto napisao, kada sam dao argument zašto je tako?

Dakle, ako je išta krmača, to je ovaj TC. Zauzima previše prostora, izgleda prosječno i narušava buduću panoramu. Pod tim ne podrazumijevam one užasne oronule fasade i sivilo iza, nego panoramu koja će se isticati kada se ovaj projekat završi, plus ostale više zgrade u okolini, kao što je Skajlajn, Beograđanka i druge. To će biti slika grada, htjeli vi to ili ne.

To što su Vista i Park View loše izvedene, ne znači automatski da je TC dobar. TC je trebalo da bude manji, da ima prostora za druge zgrade, i prije svega one zgrade koje su bile na prvobitnom renderu su bile neophodne da bar malo poboljša utisak ove zgradetetine.
 
sto se mene tice onaj silos od skajlajna moze da zagradi skroz :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728756#p728756:3l5ke2io je napisao(la):
Svetlopis » Pet Apr 17, 2020 1:42 pm[/url]":3l5ke2io]Kako samo da bih nešto napisao, kada sam dao argument zašto je tako?

Dakle, ako je išta krmača, to je ovaj TC. Zauzima previše prostora, izgleda prosječno i narušava buduću panoramu. Pod tim ne podrazumijevam one užasne oronule fasade i sivilo iza, nego panoramu koja će se isticati kada se ovaj projekat završi, plus ostale više zgrade u okolini, kao što je Skajlajn, Beograđanka i druge. To će biti slika grada, htjeli vi to ili ne.

To što su Vista i Park View loše izvedene, ne znači automatski da je TC dobar. TC je trebalo da bude manji, da ima prostora za druge zgrade, i prije svega one zgrade koje su bile na prvobitnom renderu su bile neophodne da bar malo poboljša utisak ove zgradetetine.

Ne bih rekao da izgleda prosecno. Cak sta vise..........
Ne vidim sta je problem sto ce tu biti trzni centar..........da nije on bili bi soliteri.......njih ima dovoljno tu ionako
1.jpg
 
Moja poenta i jeste da tu treba da budu soliteri. Tj, najviše bih volio da su sve visoke kule po ugledu na svjetske gradove. Skrivanje rugla iza je samo bonus. I ja sam od onih što vole da se Željeznički most sruši, pa me razapnite na isti, huuuura.
 
Pa to znaci da si bot! Jer ako ovde kazes nesto se njima ne svidja ti ili trolujes ili si bot.
 
Vrh