Šta je novo?

BuReK

Lucifer

Higher intermediate
Učlanjen(a)
14.12.2006.
Poruke
1.223
Pohvaljen
3
Lokacija
rasejanje
Osim za starim Dorcolom koji ce pkleknuti pred nemilosrdnim poreskim inspekotrima, srce mi se lomi i za postenim parcetom bureka, onako po meri spakovanom u belu hartiju, praznim ako se ja pitam... Posto ga ima sve manje (glavni razlog je po meni losa navika da stoji uvek van vitrine, po sistemu svako zna da imamo burek, a svako treba da vidi da imamo i sarajevske pite /fuj, bljak/), interesuje me gde vi kupujete burek za doracak.

Za mene je bio i ostao neprevazidjen u jendoj predratnoj pekari na Lionu... masan, sa debelim korama ni nalik nekoj piti. Hvalili su ljudi Cedu sa Kalenica, ali ono stvarno previse naginje piti. Dakle...
 
Ja najviše volim da doručkujem lepinju sa gulašom i kajmakom na vrhu Skadarlije.. :D (ali to imaju tek od 10-11 :( )
A kad mi se prijede burek na faksu, najbliža mi je ona relativno nova pekara u Čika Ljubinoj. Ima jedna mnogo dobra na uglu Vojvode Dobrnjca i 29. nov, tamo redovno jedem kad učim kod kolege.. :)
 
ima i jedna postena cim krenes od raskrsnice 29. novembra i dzordza vasingtona ka bajlonovoj pijaci sa desne strane... a pekara sa gulasom je na neki nacin moja, ali sam mislio da lepinice jedu samo matorci :p
 
Pekara tacnije poslasticarnica Srbinovic u Maksima Gorkog tacno preko puta pijace. Najbolji burek!! Kolace mozete slobodno da zaobidjete ali ovo prvo nikako!
 
Са сиром код Трпковића, код њих су увек два реда, један за оне који чекају бурек и други за оне које би јели друге ствари.

Мада и те лепињице са гулашом ми нису мрске. :)
 
Pekara Trpkovic je najbolja! :) ima ih na raznim lokacijama...U onoj u Nemanjinoj se uvek ceka u redu..
 
Мени се највише свиђа бурек у оном лименом киоску унутар Каленић пијаце, близу просторије где се прподаје сир и кајмак.
Укусан,, мало маснији, охооооо!! :)
 
Vrh