Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Ponovo i juče i danas sudari na čuvenoj crnoj tačci BZĐ i Antifašističke borbe... sada je problem zabrana levog skretanja iz pravca opštine, koju po neko ne ispoštuje i jutros su skoro do totalke doveli...
 
Иначе, када је почело проширење Булевара Зорана Ђинђића неко од форумаша је споменуо да би морала да се направе траке за десна скретања у Шпанских бораца и Антифашистичке борбе у смеру ка Сава центру. Тада сам то преко мејла предложио Привременом органу града Београда, Секретаријату за саобраћај, Путевима Београда и Општини. Изгледа да је предлог прихваћен, пошто на сајту Београд пута пише да чим се заврши изградња леве траке, почиње изградња траке за десно скретање у Антифашистичке борбе, а онда и пресвлачење деонице која се тренутно проширује.
 
Ponovo i juče i danas sudari na čuvenoj crnoj tačci BZĐ i Antifašističke borbe... sada je problem zabrana levog skretanja iz pravca opštine, koju po neko ne ispoštuje i jutros su skoro do totalke doveli...
Ne znaju ljudi da voze, uglavnom je to bahata st*** koja ne poštuje znake, a ima onih koji ne znaju šta koji znači. Dobro je da češće nema toga, koliko morona vozi po Beogradu.
 
Pa sad, saobraćajna kultura nam je kakva takva, svakako ne dobra, međutim ako se na nekom mestu konstantno dešavaju saobraćajne nezgode, onda nešto ima i do tog mesta. Tako da bi ja tu stavio onaj znak opasno mesto, makar zato što tamo se desi i da ne radi semofor kada obavezno nastane sudar.

Sreća u nesreći je da do sada nijednom se nije desilo da stoji pešak na ostrvu između traka u zorana Đinđića, ali više puta posle ovog sudara vozila završe na samom ostrvu uz oboren znak na istom.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Можда ставе балван ("лежећег полицајца" - какав глуп термин, као и они што их сеју свуда по Београду!), посред раскрснице, за ове што скрећу лево - што значи да би их бар једним точком качили и они који иду право - и решен проблем.

Очекујем да и за летеће аутомобиле поставе лежеће полицајце у клауду.
 
Pa sad, saobraćajna kultura nam je kakva takva, svakako ne dobra, međutim ako se na nekom mestu konstantno dešavaju saobraćajne nezgode, onda nešto ima i do tog mesta. Tako da bi ja tu stavio onaj znak opasno mesto, makar zato što tamo se desi i da ne radi semofor kada obavezno nastane sudar.

Sreća u nesreći je da do sada nijednom se nije desilo da stoji pešak na ostrvu između traka u zorana Đinđića, ali više puta posle ovog sudara vozila završe na samom ostrvu uz oboren znak na istom.
Sad kad nisu radili semafori, u Antifašističke borbe je znak STOP, dok BZĐ ima prednost. Svakog dana sam viđao ove iz BZĐ da puštaju ove jer ne znaju da imaju prednost, kao i ludake koji se iz Antifašističke borbe zaleću i pored znaka STOP. Tako da ni deset tabli sa crnom tačkom ne bi pomoglo, jer bag** ne gleda znake, ne poštuje prednost, ne poštuje pravilo desne strane i da ne nabrajam. Tako su mediji pumpali onu raskrsnicu Milutina Milankovića i Antifašističke borbe iako je sto posto regulisana semaforima i pregledna da preglednija ne može biti.
 
Pa da, ali na toj raskirsnici (MM i AF) nije bio sudar dnevno kao na ovoj... Jeste ozbiljan izvor problema upravo ljudi koji proleću stop iz Antifašističke, valjda kada se uključe sa autoputa misle da su i dalje na pravcu sa prvenstvom prolaza i znake ne gledaju (kada ne radi semofor).
 
Богами је било тушта и тма судара и ту, и то са повеликим оштећењима...
Једино што ја ту онда постављам питање: И ШТА ЋЕМО САД?! и одговарам: Ништа, тај народ боље не уме.

Пробао бих са серијалом понижавајућих ТВ спотова, типа: "Ако видиш да не ради семафор и ипак изазовеш судар... значи да си глуп и неспособан. Или бар једно од та два. У сваком случају, ниси за вожњу. Немој да возиш, поштеди себе и друге".
И слично.
 
Novo jutro novi sudar, ovaj put kombi odvalio semafor (i nekog puntića),
verovatno skretao levo iz z.đ. u a.b., ja ne znam šta je sa mentolima ali bar je mom sinu zanimljivo svaki dan kad prođemo tuda do vrtića...
 
Ne vredi više ni pričati. I juče sam video da gomila njih skreće i pored znaka. To je čista bahatost. Čak sam video i jednu koja na crveno ide pravo, i to ne na žuto nego na čisto crveno, pa zamalo bus da je pokupi.
 
Debili su tu iz grada pošto zadnja strelica u srednjoj traci pokazuje pravo-levo, što je bilo pre uvođenja zaštitnog levog. Posle su oni prefarbavali sivom tu levu strelicu, ali naravno da se to obriše...
 
Затворена десна трака код Арене и ровокопач паркиран на зеленом појасу између коловоза и тротоара. Сутра крећу радови на изградњи десног скретања у Антифашистичке борбе и нише за аутобуску станицу после раскрснице са Шпанских бораца.
 
Sad kad nisu radili semafori, u Antifašističke borbe je znak STOP, dok BZĐ ima prednost. Svakog dana sam viđao ove iz BZĐ da puštaju ove jer ne znaju da imaju prednost, kao i ludake koji se iz Antifašističke borbe zaleću i pored znaka STOP. Tako da ni deset tabli sa crnom tačkom ne bi pomoglo, jer bag** ne gleda znake, ne poštuje prednost, ne poštuje pravilo desne strane i da ne nabrajam. Tako su mediji pumpali onu raskrsnicu Milutina Milankovića i Antifašističke borbe iako je sto posto regulisana semaforima i pregledna da preglednija ne može biti.
Ja sam jednom cuo najbizarnije tumacenje kako proci kroz raskrsnicu kad ne radi semafor. Idem biciklom i stajem na stop, iza mene dolazi baba na biciklu i kaze mi prodji prodji, znam ja kad je na onom semaforu (na sledecoj raskrsnici) zeleno i ovde bude zeleno. I prodjem kad nije bilo nikog, stanem na sledecem semaforu i ona me opet sustize i samouvereno objasnjava kao nesto oko toga. I tu joj kazem da su to gluposti, ima znak stop i on se gleda. Ona me samo gleda u fazonu da sam neki ludak...
 
Moram da kazem da ovim delom ulice skoro da i nema saobracaja ili je to smesan broj vozila...jedino sto je opravdan razlog radova je buduci BH2O preko puta postojeceg gde ce ovaj produzetak imati direktni ulaz u naselje kao i vezu sa autoputom i svim dr ulicama... "svaka cast" ako su toliko pre pocetka vec to isplanirali...cirkus
 
Moram da kazem da ovim delom ulice skoro da i nema saobracaja ili je to smesan broj vozila...jedino sto je opravdan razlog radova je buduci BH2O preko puta postojeceg gde ce ovaj produzetak imati direktni ulaz u naselje kao i vezu sa autoputom i svim dr ulicama... "svaka cast" ako su toliko pre pocetka vec to isplanirali...cirkus
Kad je neka nova deonica neopterećena pitamo se da li je opravdana a kad je preopterećena pitamo se što nije napravljena jedno 10 godina ranije.

Da me neko ne shvati pogrešno, ne mislim ništa loše ovime. Oba stava su uglavnom opravdana obzirom na stanje infrastrukture u gradu a i državi.

Ali ipam moram u ovom slučaju da proturim i jedno svoje mišljenje bez obzira dal se neko slaže ili ne: “E vala jednom i da je neka saobraćajnica napravljena na vreme, ili pre vremena, umesto da sve ide po principu gušimo se eksponencijalno godinama pa kad se konačno nešto uradi to bude jedva 10% manji kolaps u tom delu.”

Svakako je bilo prioritetnijih projekata, to bez rasprave ali daleko od toga da je ovo produženje loša stvar. Svakako korisnije nego ova proširenja duž bulevara.
 
Rekao bih da ovo stajalište neće biti u niši, već da su samo sklonili beton i pripremili kada se bude menjao asfalt kompletno. Pohvalno!
Nt2JqTT.jpg


Posebna traka za desno, a verujem i pravo za autobuse, pošto se tačno nastavlja na autobusku nišu. Potrebno je samo iseći središnje ostrvo u Antifašističke borbe, što sam siguran da će uraditi.
DabEvEZ.jpg
 
Screenshot_20240424_002848.png


Po kiši ili u špicu ili kombinacija je apsolutan haos na raskrsnici Zorana Đinđića i Milentija Popovića, kolone u nedogled sa svih strana i niko ne mrda jer se svi nabiju u raskrsnicu i niko ne može da skrene ili ide pravo a svi bi hteli, i onda kreće truba da radi, i tako satima, danas je bilo naročito užasno.

Jedan snimak kako to izgleda iz ugla vozača https://x.com/BorislavAntovic/status/1782808924892045497

I ranije je na ovoj raskrsnici takođe bio sličan haos kad se nabiju svi u raskrsnicu da skrenu a otvori se semafor sa druge strane da idu pravo, ali sada je to dovedeno na daleko veći nivo sa dodatnim skretanjima, nikad nije bilo ovako loše.
 
Pogledajte prilog 196332

Po kiši ili u špicu ili kombinacija je apsolutan haos na raskrsnici Zorana Đinđića i Milentija Popovića, kolone u nedogled sa svih strana i niko ne mrda jer se svi nabiju u raskrsnicu i niko ne može da skrene ili ide pravo a svi bi hteli, i onda kreće truba da radi, i tako satima, danas je bilo naročito užasno.

Jedan snimak kako to izgleda iz ugla vozača https://x.com/BorislavAntovic/status/1782808924892045497

I ranije je na ovoj raskrsnici takođe bio sličan haos kad se nabiju svi u raskrsnicu da skrenu a otvori se semafor sa druge strane da idu pravo, ali sada je to dovedeno na daleko veći nivo sa dodatnim skretanjima, nikad nije bilo ovako loše.
Mi smo najjaca zemlja na svetu 🤣
 
Pogledajte prilog 196332

Po kiši ili u špicu ili kombinacija je apsolutan haos na raskrsnici Zorana Đinđića i Milentija Popovića, kolone u nedogled sa svih strana i niko ne mrda jer se svi nabiju u raskrsnicu i niko ne može da skrene ili ide pravo a svi bi hteli, i onda kreće truba da radi, i tako satima, danas je bilo naročito užasno.

Jedan snimak kako to izgleda iz ugla vozača https://x.com/BorislavAntovic/status/1782808924892045497

I ranije je na ovoj raskrsnici takođe bio sličan haos kad se nabiju svi u raskrsnicu da skrenu a otvori se semafor sa druge strane da idu pravo, ali sada je to dovedeno na daleko veći nivo sa dodatnim skretanjima, nikad nije bilo ovako loše.
Zvuči neverovatno, ali provereno radi! Dodajte samo danas još jednu traku i sasvim sigurno 100% ćete imati još veću gužvu nego ranije. Klinički dokazano!
 
Vrh