Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

naravno da nema tri trake.
Render dislike this. 👇 ;)

p5314690-jpg.163372


3 trake, samo još čekamo da tu novu deonicu nazove auto-put...
Od kad je to bolji naziv od "Mali metro"? ;)
 
Zvanična informacija od pre 10 dana:

Saobraćajnica je dugačka 420 metara i ima dva odvojena kolovoza širine po 7 metara sa po dve saobraćajne trake, zeleno razdelno ostrvo promenljive širine 8-24 metra i obostrane trotoare širine 6 i 4,5 metra, kao i kompletnu pripadajuću infrastrukturu.

Izgradnja raskrsnice sa Ulicom Vladimira Popovića, kao i radovi na spajanju Vladimira Popovića sa Bulevarom Mihajla Pupina predmet su posebne tehničke dokumentacije koja je u izradi, i ovi radovi će biti ugovoreni nezavisno od radova na produžetku Bulevara Zorana Đinđića.
Nije mi jasno kako se došlo do tri trake po smeru.
 
Zvanična informacija od pre 10 dana:


Nije mi jasno kako se došlo do tri trake po smeru.
Могуће да је због мејла који сам послао кабинету градоначелника у ком сам предложио да се Булевар Зорана Ђинђића прошири за по једну траку у сваком смеру од Милентија Поповића до Булевара уметности, па су онда приликом обиласка овог градилишта најавили то и рекли да ће продужетак ипак имати по три траке у сваком смеру. Разделно острво у БЗЂ од Милентија Поповића до Булевара уметности довољно је широко да се на њеном месту могу изградити и две нове траке и трамвајска баштица.
 
Између паркинга и коловоза је остало оно мало зеленог појаса који је са сваке стране довољно широк за нову траку.
 
Могуће да је због мејла који сам послао кабинету градоначелника у ком сам предложио да се Булевар Зорана Ђинђића прошири за по једну траку у сваком смеру од Милентија Поповића до Булевара уметности, па су онда приликом обиласка овог градилишта најавили то и рекли да ће продужетак ипак имати по три траке у сваком смеру. Разделно острво у БЗЂ од Милентија Поповића до Булевара уметности довољно је широко да се на њеном месту могу изградити и две нове траке и трамвајска баштица.
Ali to i dalje ne objašnjava tri trake na renderu za produženje.
 
Dobro je znati da se projekti rade planski i bez hirova ustvari nenadleznih, dakle upravo onoga što lomi svaki sistem i demotivise ljude u istom.
 
Има ли неки пројекат за бициклистичку стазу дуж Владимира Поповића? Ако нема, онда ни бициклистичка стаза дуж Хајата нема смисла пошто је слепа.
 
Хоће померати колски прилаз хотела?
 
Hoće, biće iz nove ulice, tako da se skrene iz ulice pravo na ulaz hotela.
 
Pomerili su ogradu do ulice i sprečili pešacima korišćenje trotoara, bez da piše da pešaci pređu na drugu stranu, bez ostavljanja prostora da se uopšte stigne do pešačkog. Već sam video situaciju gde je neko prolazio tu tramvajskim šinama i da je tramvaj morao da zastane jer je bilo opasno da nastavi, lepo osmišljeno kao da na ovoj raskrsinici već nema haosa u špicu.

P6274707.JPG


Puno se motaju oko ove "linije" na sred puta ovde, kao da ih je snašlo nešto neočekivano...

P6274708.JPG
 
Vrh