Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Deo bulevara koji se prekida kod industrije motora u jednu traku i izgleda kao da je bomba pala na to mesto.

Prolazim svakog dana tu i situacija je vec 2 meseca takva da su se tu pojavile 3 rupe koje su se vremenom spojile u jedan veliki krater, šanac, koji je nemoguce zaobići.
 
Mnogo sam besan, ali ne znam šta učiniti. Kako samo treba izvesti pred sud sve odgovorne za ceo ovaj projekat, od Vesića, preko Šapića do svih njihovih pajtosa vlasnika firmi izvođača i podizvođača. Poslednji tender za Bulevar je navodno propao i to je to, pojeo vuk magarca i gotovo, šta je urađeno urađeno i nema više.

Kako nijedan tender ne propadne za Expo i druge velelepne kradomanske projekte, tu uvek svaki tender završe glatko i odmah se kreće na posao. Samo za vreme od poslednjeg prekida radova na Bulevaru PP je započet i, uz sva kašenjenja, završen dodatak Bulevara ZĐ na Novom Beogradu, da ne pominjem i sva proširenja traka na Šapićevoj trasi od kuće do posla. Ludilo.
 
U Mariupolju je
samo da konstatujem sledeće:
U Mariupolju je izgrađen potpuno nov bolnički centar, železnička stanica, univerzitet, grade se naselja, renovira se pozorište i zgrade koje su uništene u ratu, pušten tramvajski saobraćaj..i to sve dok rat još traje...
U Beogradu za to vreme nisu u stanju bulevar od 3km sa 4 kolovozne trake da urade.... Mene je iskreno sramota koliko nam dobro ide. To bi pojedini forumaši rekl "prebrutalno"
Verovatno sve ovim kvalitetom. Bravo. Svaka im čast. Razrusili milion sela i gradova i sazidali par zgrada za slikanje …
 
Deo bulevara koji se prekida kod industrije motora u jednu traku i izgleda kao da je bomba pala na to mesto.

Prolazim svakog dana tu i situacija je vec 2 meseca takva da su se tu pojavile 3 rupe koje su se vremenom spojile u jedan veliki krater, šanac, koji je nemoguce zaobići.
Update: malopre prošao - popunjen jarak asfaltom.

Da ne bude posle da se ništa ne radi :)
 
Ne znam šta (i da li) ovo znači za projekat proširenja ovog bulevara ali evo da podelim ovde pa možda neko ima još neki dodatni uvid i komentar:


Kad već nema ništa pametnije za pisanje ovde. Trenutne (ne)radove od tuge više ne mogu ni da komentarišem.
 
Može to i gore.

Screenshot_20240424_185222_Chrome.jpg
 
U špicu je sa Novog Beograda do Rakovice najbrži put nakon Mosta preko Ade ići preko Banovog brda, pored Šumarskog kroz Golf naselje ka Ceraku, pa tek odatle nizbrdo kroz Košutnjak do Rakovice. Koji crni bulevar, ne služi tada ničemu, njime se ide ponekad i dvadesetak minuta duže.
 
Мост на Ади - лево - десно кроз Сењак на Топчидерску звезду - Кућа цвећа - Бели двор - Лисичји поток - Раковица 😶
 
Da bar srede onaj prelaz/most kod Stare Daščare, pa da se može opet tuda kroz park na Rakovički, bar da spasu ljude ovog čekanja u koloni.
Ja sam počeo da izbegavam taj pravac, čak i vikendom bude zagušenje.
 
Da bar srede onaj prelaz/most kod Stare Daščare, pa da se može opet tuda kroz park na Rakovički, bar da spasu ljude ovog čekanja u koloni.
Ja sam počeo da izbegavam taj pravac, čak i vikendom bude zagušenje.
Ne ne... Šta će automobili u parku? Sada je biciklistički raj to parče i tako treba i da ostane. Bravo Gangi!
 
Ne ne... Šta će automobili u parku? Sada je biciklistički raj to parče i tako treba i da ostane. Bravo Gangi!
Koliko sam video, park se sad pretvorio u raj, ali ne za bicikliste, već za parkiranje. Novonastala slepa ulica do mostića je sad redovno puna parkiranih automobila, izgleda da više ni ne kažnjavaju u tom delu.
 

01.06.2023.

Kako su nam objasnili nadležni u ovom preduzeću, u toku je izrada potrebne tehničke dokumentacije, nakon čega će se pristupiti izvođenju radova na mostu u Topčiderskoj ulici.

Javno preduzeće "Putevi Beograda" nadležni su za održavanje ovog mosta, a planirano je da do kraja godine most bude doveden u ispravno stanje.

Do kraja koje godine?

Ljudi u svetu za 6 meseci dignu 6 kuca sa 60 spratova, aman, bre, 6 meseci!
 
Koliko sam video, park se sad pretvorio u raj, ali ne za bicikliste, već za parkiranje. Novonastala slepa ulica do mostića je sad redovno puna parkiranih automobila, izgleda da više ni ne kažnjavaju u tom delu.
A joj, ovo nisam znao. Msm za očekivati je, nažalost, al mi u ovom slučaju nijr ni palo na pamet.

Branimo park od bulevara pa dobijemo parking u istom. Sjajno. Gde su sad ekolozi da reaguju na ovo. Ili na ukidanje tramvaja kao ekološkog prevoza u ovom delu.
 
Koliko sam video, park se sad pretvorio u raj, ali ne za bicikliste, već za parkiranje. Novonastala slepa ulica do mostića je sad redovno puna parkiranih automobila, izgleda da više ni ne kažnjavaju u tom delu.
kada su uopste kazniili nekog tamo?
 
Vrh