Šta je novo?

Bulevar despota Stefana

Zgrada je retko odvratna po svakom osnovu. I kad je izgrađena bila je neuspela pretenciozna skarabudževina.
Najbolja rekonstrukcija bi bila ona koja bi je dovela do neprimetnosti.
 
Уклонити климе и антене на крову, заменити столарију и пескирати бетон.

Зграда је одлична, оригинална. Барем има карактер ако већ нема свариву естетику за већину. Право београдско здање.
 
Да ли је ово у средини, на последњем етажу, надоградња?
 
Bio sam 10ak puta unutra. Tek to da vidite. Enterijer baš iz doba komunizma. Dakle, sve je u skladu sa vremenom u kojem je zidana.
 
Mnoge zgrade su zaglavljene u vremenu pravi vremeplov Inace bila je predstavnistvo bih firme energoinvest
 
slika-stara-fotografija-kraljevina-kafana-bled-j-nikolica_slika_O_380654789 (1).jpg
Screenshot (2572).png
 

Tu je na kratko pre 5-6 godina bio obnovljen rad restorana Bled, čak je i prostor unutra bio baš temeljno i sa ukusom sređen u stilu stare kafane, radio je tek par meseci, ja sam bio 2 puta i bila im je odlična klopa a i konobari su bili profi, ne znam šta se desilo da tako brzo zatvore, posle su uleteli ovi sa pivnicom i baš unakazili spolja i unutra.
 
Konačno su se setili da srede asfalt na potezu od stanice CK Vlada Divljan do Mitropolita Petra. Skinuli su asfalt u obe trake i paradoksalno prijatnije je voziti bez asfalta nego sa onim što je do juče glumilo asfalt na tom potezu.
 
Dočekasmo i to. Sad mogu ovako da ostave bez asfalta, bolje je nego sa njim onakvim.
 
Meni nije jasno kako je ta zgradurina uopšte projektovana tako?

U startu je bilo jasno da na nju ne može da se nasloni nikakva druga zgrada, jer se zgrada tom stranom naslanja na ulicu...
 
Mozda su urbanisti planirali da zgradu urade preko ulice ima tu u kraju tih primera

 
Vrh