Šta je novo?

BRIKS +

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slažem se u potpunosti. Ali moram da dodam da i ono C u BRICSu je prilično agresivno i bezobrazno, i preti da napravi još gori, svetski pičvajz.

Evo juče su poslali 22 aviona i 5 brodova u tuđi vazdušni prostor i blizinu teritorijalnih voda. I znaju da ako pokrenu taj niz događaja, Treći svetski rat i armagedon su najverovatnije izvesni.

A da ne pričam tek o skandalu, socio-ekonosmskoj kataklizmi i sramoti koje su napravili sa Institutom za viruse u Vuhanu... To im tek nikad ne treba zaboraviti i oprostiti.
 
Pitam se da li će Briks+ toliko ojača pa da migranti umesto ka evropi i SAD krenu da prelaze granice ka njima. Iz Pakistana i Avganistana prema Indiji ili Iranu, iz Afrike prema Etiopiji, Egiptu, Alžiru, Južnoj Africi, Iz Meksika i centralne amerike prema Argentini. A svi zajedno prema kini i tako si počeli gube populaciju. Evropa će biti možda siromašnija ali etnički i rasno homogenija.
To je šansa i za nas.
 
Kamo sreće.

Ja sam odavno rekao da migranti iz Avganistana, Somalije, Bangladeša, Iraka i kobajagi iz Sirije (kažem kobajagi jer Sirija se ispraznila odavno, ovi danas samo lažu da su iz Sirije) treba da idu u Emirate, Arabiju i Iran, kod svoje braće po veri, poreklu, običajima, mentalitetu i uređenju. Naravno, oni ih ne primaju uopšte, već ih preusmeravaju ka Evropi, a postoje sumnje i da finansiraju švercere i švercerske tokove.

Iz istog razloga ja prezirem Saudijsku Arabiju i onih par tiraninskih psihopata-masovnih ubica koji vladaju njome. I smatram ih velikom opasnošću za svet iako nemaju nuklearne bombe (još). Generalno, to je jedna ogavna zemlja i uređenje.
 
Poslednja izmena:
Poprilično sam siguran da će do kraja decenije Kina napasti Tajvan. To će biti sledeća kriza. A što se tiče virusa i rata u Ukr, negde sam čuo za teoriju da možda postoji dogovor između USA, Rusije i Kine da iscede EU ukratko. Da li je istina ili glupost saznaćemo ako nakon ovih kriza sve 3 države profitiraju od istih.
 
Ako Komunjare iz Pekinga napadnu Tajvan, to će biti kraj sveta kakav znamo. ČAK i da niko drugi ne uđe u taj rat, i ne desi se pravi Treći svetski rat, sam tok događaja i gomila blokada i obustava svega koje bi usledile sa tim ratom bi dovele do kolapsa svetske ekonomije. Pošto danas čovečanstvo gura čipove i elektroniku svuda, jedino još nismo počeli da ih masovno turamo u sebe, mada neki maloumnici već i to rade. Jedan automobil na dizel danas više ne može da se pokrene bez čipova i elektronike, dotle smo došli. Elem, u tom slučaju, sve iole vezano za Kinu i Tajvan bi stalo, što bi onda posle dalje rezultiralo brojnim lokalnim ratovima i građanskim ratovima širom sveta.

Iskreno se nadam da će pre ove aktuelne matore rata-gladne komunjare u Pekingu da pomru pre nego što započnu takav Armagedon i da ih zamene nešto, makar maaaalo smirenije malo mlađe kolege i naraštaji. Isto priželjkujem i pacijentima u Kremlju, Vašingtonu, Briselu, Parizu, Berlinu, Kijevu i Rijadu. Rekoh već više puta na susednoj temi otkako je počeo "Svetski festival debilizma" 24.2.2022. - da je sreće pa da padne jedno 30ak cigli u pravim momentima na pravim mestima u nabrojanim gradovima, pa da svet odmori od psihopata i pacijenata. Ili da si makar kupi još par godina života.

Strašno je kakvi degenerici i psihopate upravljaju svetom danas. Pola njih bez mozga, druga polovina visoko inteligentna ali sa psihopatskim mutacijama umesto normalnog mozga. Fuj. Bljak. Sačuvaj me Bože. I onda me posle ljudi pitaju što sam pesimističan i zabrinut oko budućnosti čovečanstva sa takvim izrodima i bolesnicima na upravljačkim pozicijama.
 
Poslednja izmena:
Poprilično sam siguran da će do kraja decenije Kina napasti Tajvan.
Potpuno sam siguran da Kina nikad neće napasti sunarodnike na Tajvanu. Možda bude neke pomorske blokade, kao pokazne vežbe, ali i to je malo verovatno. Oni svaki dan šire medjusobnu trgovinu i ekonomsku saradnju.

Kina će čekati da na Tajvanu dodje pro-kineska vlast koja će se ujediniti ili vratiti u Kinu koja je će im dati još veću autonomiju nego Hongongu. Rat je samo spin Zapada da bi držali vojsku i kao čuvali Tajvan, a koji priznaju da pripada Kini.
 
Poslednja izmena:
USA pravi TSMC fabriku da ne dođe do kolapsa. Upravo pročitah da će biti fabrika i u Nemačkoj. Zbog ovog mislim da će biti napada tamo negde oko 2025/26 jer ovi kao da se unapred spremaju.
 
Kina će čekati da na Tajvanu dodje pro-kineska vlast koja će se ujediniti ili vratiti u Kinu koja je će im dati još veću autonomiju nego Hongongu. Rat je samo spin Zapada.
🤣🤣🤣

Što je draganu milo, to mu se i snilo.
Tajvanci ne žele nikakvo ujedinjenje, ne mogu očima da vide šabane i komunjare u Pekingu. I spremni su da se bore do poslednjeg ako Mao gerontokratija pošalje trupe na ostrvo. A neće biti ni sami, jer se i Japan naoružava i priprema za potencijalni rat ako Komunjare napadnu Tajvan ili bilo koga drugog u blizini.
 
Poprilično sam siguran da će do kraja decenije Kina napasti Tajvan. To će biti sledeća kriza. A što se tiče virusa i rata u Ukr, negde sam čuo za teoriju da možda postoji dogovor između USA, Rusije i Kine da iscede EU ukratko. Da li je istina ili glupost saznaćemo ako nakon ovih kriza sve 3 države profitiraju od istih.
Ако Кина настави да ударнички ради на технологији производње ласера и микрочипова за електронске уређаје, онда Кину уопште више неће занимати Тајван ( 90% микрочипова који се тренутно производе производе се управо на Тајвану, а фабрика која их проиводи је америчка наравно).
 

Toliko o tome.

@dragan
Vidi pa javi svojim prijateljima u Pekingu da bi možda mogli da intenziviraju upade u Tajvanski vazdušni prostor i teritorijalne vode. Vidi reci im da umesto 22 aviona i 5 brodova sledećih par puta pošalju 80 aviona i 20 brodova, i sve to na 5 km od Tajvanske obale. E to će sigurno doprineti otopljavanju odnosa i porastu Tajvanaca koji žele da budu deo Kine i Pekinške imperije. :D :D Možete da pitate i bivše Sovjete za savete i iskustva, oni imaju lepezu iskustava sa siljenjem naroda da im se pridruže i pripoje. I uvek su sjano prolazili u tome.

Koliko ste vi neki bandoglavi i odsečeni od realnosti, to je neverovatno. Da neko u 2023. pre veruje komunjarskim pamfletima sa druge strane sveta nego da uz 5 jbnih klikova i iskucanih fraza ode na net i informiše se malo o problematici o kojoj priča. Ili to, ili se prosto radi o svesnom i namenskom dezinformisanju, što je kod tebe ionako već viđeno ranije.
 
Sadašnja vlast Tajvana nije za ujedinjenje, ali napisao sam da će Kina čekati pro-kinesku vlast. Nije svako sposoban da shvati šta se dogadja u tom regionu i kakve su namere Kine.
 
To će se desiti samo u tvojim alternativnim i imaginarnim svetovima.


A za sve vas koji otkidate na Kine i Rusije (mislim na vas najzadrtije, najbezobraznije i najglasnije, što zvučite kao njihove PR službe) bih osnovao fondaciju da se skupe pare i da se onda pošaljete na sedmodnevne ture po te dve zemlje, da vidite šta propagirate i koga zastupate. Ali naravno, da te ture, pored Moskve i Pekinga, obuhvate i one predele zemlje i one ljude koje zvanične vlasti i mediji ne prikazuju. Pa da vidim što biste pisali takve stupidarije kada vidite količinu bede, depresije, korupcije, agresije, primitivizma, fanatizma a i licemerja koje tamo postoje.

Jedino draže od toga da vam vidim razočarana lica po povratku bi mi bilo da se desi suprotan ekstrem pa da javite da ste se još više oduševili i odlučili da ostanete tamo. Kamo sreće. Da vas ne gledam i ne slušam više. Lepo vama, lepo meni, lepo njima tamo s vama (sve dok im ne postanete suvišni ili im se ne zamerite, al dobro bože moj, all in the game što bi rekli).
 
Poslednja izmena:
Ако Кина настави да ударнички ради на технологији производње ласера и микрочипова за електронске уређаје, онда Кину уопште више неће занимати Тајван ( 90% микрочипова који се тренутно производе производе се управо на Тајвану, а фабрика која их проиводи је америчка наравно).
Mislim da Kinu mnogo više zanima TSMC nego Tajvan. Ne znam detalje ali oni prave najbolje i najnaprednije čipove i ne može niko da im parira. Valjda je tu interes.
 
Tajvan je deo teritorije Kine i to priznaje Amerika, EU, . . ceo svet, osim par država. Rat spinuje Zapad i izaziva Kinu, ali ona nikad neće napasti svoj narod na Tajvanu. Razvijaće sa njima trgovinu, turizam i sve ostale oblike saradnje, pa kad dodje vreme možda će biti i neki referendum raspisan o ujedinjenju. Postoje jake političke snage za ujedinjenje i kada procene da im je to isplatvo nagodiće se sa Kinom.

 
Da da, i Kosovо je srce Srbije i dogodine u Prizrenu zavijoriće se srpska trobojka.


U međuvremenu, slika Kine kako širi ljubav i razumevanje prema Tajvanu i osvaja srca tamošnjih ljudi:
5ae1916c3a899.jpg
 
Poslednja izmena:
Da se vratim na temu BRIKS+ : Tajvan će takodje biti član najdalje do 2049. kada je stogodišnjica osnivanja N.R.Kine, jer će do tada najkasnije doći do ujedinjenja dve države kineskog naroda.
 
Možete samo da sanjate, ti i prijatelji u Pekingu. Pola Azije mrzi Kinu i ne želi ništa da ima sa njom, druga polovina sarađuje i trguje samo koliko mora, radi interesa. Niko ne želi da se sjedninjuje sa Kinom. A ako ovi tvoji u Pekingu nastave da se kurobecaju sa aktivnostima i uzurpacijama i u Južnom Kineskom moru, uskoro neće SAD i Japan biti jedini koji bi u slučaju rata na Tajvanu zapucali ka Kineskoj vojsci.
 
Poslednja izmena:
Benderu neki lekic za smirenje "druze". Nasmeja me posteno ovo sto sam procitao. Kapiram da se treses dok pises ove poruke i da ces neki napad da dobijes ako nastavis ovako. Smiri se bice sve ok, nece se zaratiti jos bar 10 godina ovde kod nas :)
 
Nemam više lekića, popio sam sve a nisam obnovio zalihe. 😐 Jel imaš ti neki svoj da mi daš? Verujem da si dobro opremljen.
 
Da, Kinezi "sanjaju" i ujedinjenje sa Tajvanom, isto kao što su "sanjali" i dočekali ujedinjenje sa Hong Kongom i Makaom . . koje su sada u BRIKS+.

Inače, Amerikanci neće ući u atomski rat sa Kinom ni radi Engleske, a ne Tajvana. Nisu oni baš toliko ludi da im padaju atomske bombe po gradovima.
 
Mogu da te uputim kod cika doktora. Samo spremi pare i pise ti koji god recept zelis. Drz se "druze" :)
Može. Da mi nađeš nekog dobrog. Verujem da imaš bogato iskustvo sa njima. 🙂 Šta sve piješ trenutno, šta su ti sve pripisali?
Da, Kinezi i "sanjaju" i ujedinjenje sa Tajvanom, isto kao što su "sanjali" i dočekali ujedinjenje sa Hong Kongom i Makaom . . koje su sada u BRIKS+.
Babe i žabe. Nazad u osnovnu školu da sd dopuni (ne)znanje iz istorije.
Inače, Amerikanci neće ući u atomski rat sa Kinom ni radi Engleske, a ne Tajvana. Nisu oni baš toliko ludi da im padaju atomske bombe po gradovima.
A nisu ni Kenjazi toliko glupi da zarate sa SAD i pola Azije zbog Tajvana. To jest do sada nisu bili glupi, videćemo u narednim decenijama.

U svakom slučaju Tajvan mirnim putem nećete nikad vratiti. A i u slučaju vojne opcije provešćete se kao vaši susedi sada u Ukrajini.
 
Pa počni da piješ čoveče, vidiš da ti se pogoršava stanje. Pitaj ih da ti daju neke antipsihotike za početak.
 
Pitam se da li će Briks+ toliko ojača pa da migranti umesto ka evropi i SAD krenu da prelaze granice ka njima. Iz Pakistana i Avganistana prema Indiji ili Iranu, iz Afrike prema Etiopiji, Egiptu, Alžiru, Južnoj Africi, Iz Meksika i centralne amerike prema Argentini. A svi zajedno prema kini i tako si počeli gube populaciju. Evropa će biti možda siromašnija ali etnički i rasno homogenija.
To je šansa i za nas.

Русија је препуна миграната и чак имају озбиљних проблема са њима, ти мигранти су углавном из бивших совјетских муслиманских држава.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh