Šta je novo?

Brankov most

Preko 40 totema je uklonjeno svi sa dorcola i nijedan nije vracen nakon radova
 
Upravo
 

Prilozi

  • most.jpeg
    most.jpeg
    168,6 KB · Pregleda: 4.636
Katastrofa koliko se svaki dan sve više samouništavamo. Za te pare smo mogli da napravimo normalan prilaz mostu umesto ovog govneta
 
Ovde je problem elektro orman koji tu odavno stoji. Verovatno je njegovo premeštanje komplikovano i moralo bi da se čeka nadležni organ da to uradi. Neće ovo toliko da smeta, a nije loše jer drži pažnju. Problem će predstavljati pešaci koji će se širiti, no ne verujem da će baš uvek biti zauzeta oba kraka.

Naravno, u nekom normalnom sistemu, ne bi bilo prepreka i stub i elektro orman bi se premestili skroz desno.
 
Stepeniste bez rasvete, bas jezivo izgleda. Ako pomoci ima, nek neko iskoristi fotke i prijavi nadleznima.

0JOyOVD.jpg


KNmLCL8.jpg
 
Nekoć žut, a sinoć crven. Znači, Šji, brate moj mili, izvini brate ali jbg, kad bude 6G obećavam, biće tvoja. Samo tvoja i brata Lija.
20200908_200146.jpg

20200908_195731.jpg

20200908_200317.jpg

20200908_200210.jpg

20200908_195936.jpg


Pitanje za Igora - zašto nestaju ranije slike?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766889#p766889:l79ls23n je napisao(la):
busspoter » Pon Avg 17, 2020 8:50 pm[/url]":l79ls23n]Stepeniste bez rasvete, bas jezivo izgleda. Ako pomoci ima, nek neko iskoristi fotke i prijavi nadleznima.
Sano rasvete? Bolje da si napisao da konacno skinu sve te grafite koji godinama tu stoje...plus naravno, rasvetu jer ce bez nje samo jos vise vrsiti nuzdu ispod mosta. :bash:
 
Изгледа као да су скоро скидали графите, али неки су оставили бледе флеке.
 
Lift za bicikliste na Brankovom mostu izgleda kao mesto nekog svirepog zločina:

Lift.jpg
 
Od kada je taj lift pušten u rad, ja se iskreno ne sećam da li je vezao celu jednu sezonu da radi kršteno. Te nema ko da bude operator, te se nešto pokvari pa se čeka majstor, te se tender za održavanje lifta raspiše dve nedelje pred, da kažemo, sezonu.
 
Meni je to fascinantno da jedan običan lift ne mogu da osposobe, kao da je to ne znam kakva tehnologija, pa rade neki raspali krševi decenijama po soliterima da se pritom minimalno održavaju, a ne ovaj noviji.
 
Ključna reč, minimalno održavaju. Ovaj se ne održava ni minimalno. Za ovaj bi minimalno bilo da radi i da ga ne daj Bože plaknu malo.
 
Poslednji par dana su počeli da puštaju žutu traku za "obična" vozila. Prekjuče sam video negde na Fejsu ili negde drugde, a juče sam i lično video. Naime, u jednom trenutku, na početku NBG strane policajac dobije dozvolu preko motorole i krene da preusmeravava vozaće u žutu traku. Bio sam na bajsu i pitao za kameru i on je rekao da u trenutku kada puste žutu traku, prestaje beleženje prekršaja.

Naravno, situacija je konfuzna u tom trenutku, jer ovi koji već stoje u gužvi na sred mosta odjednom vide po neko vozilo koje ide žutom trakom i ništa im nije jasno.

To se sve dešavalo juče oko 17-18, a pre toga, oko 12h sam kolima išao i bio je zastoj, ali razlog je bio prost - traka za skretanje u Pop Lukinu je bila prekratka i to je pravilo gužvu, jer zbog tih 50-ak vozila koji čekaju na skretanje, ceo most postaje zakrčen jer se 2 trake spajaju u jednu na mestu gde stoji poslednji koji skreće. Naravno, to je i bio razlog za ukidanje tog skretanja pre par godina.

Nameće se samo po sebi prosto rešenje, a to je dinamično puštanje žute trake kada broj vozila koji skreće u Pop Lukinu postane prevelik. To bi se radilo preko portala na početku i na sredini mosta, slično kao strelice u Kneza Miloša.
 
To sam upratio juce preko naxi kamere i bio sam zaprepascen koliko se nepostuje zuta traka, znaci saobracajac je ipak imao ulogu tu :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778087#p778087:1h9ujr3t je napisao(la):
astrodule » 26 Sep 2020 09:01 am[/url]":1h9ujr3t]Poslednji par dana su počeli da puštaju žutu traku za "obična" vozila. Prekjuče sam video negde na Fejsu ili negde drugde, a juče sam i lično video. Naime, u jednom trenutku, na početku NBG strane policajac dobije dozvolu preko motorole i krene da preusmeravava vozaće u žutu traku. Bio sam na bajsu i pitao za kameru i on je rekao da u trenutku kada puste žutu traku, prestaje beleženje prekršaja.
ja ipak očekujem da svim puštenim vozilima stigne kazna, možda sam previše skeptičan.
 
Pandur mi je rekao da čak i ako stigne kazna, imaju u sistemu tačan trenutak kada puštaju žutu traku, ali naravno da očekujemo da kazne stignu, pa da svako mora da podnese žalbu iako oni imaju u sistemu sve potrebne podatke...
 
Vrh