Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Pa, srećno nam bilo !....sad da nađemo i investitora koji će ovo da prihvati da gradi.


1BLOCK26.jpg

b26r-01.jpg


Ovde će graditi 'Atlas Group' : http://www.atlas.co.yu/investicije/blok26/index.php
 
Ovo za atlas grup mi je sumnjivo, moguće je da prodaju zemljište. Nazvaćemo ih ;)
 
Što da 'prodaju'?....nađu suinvestitora i izgrade zajedno.

A, trenutno po zakonu su samo 'korisnici' parcele, pa i ne mogu da prodaju.
 
guimaraes":7a1vvgyx je napisao(la):
Cek, gradice se i u bloku gde je Arena :/ Cisto sumnjam.
Hoće, to je predvidjeno i prethodnim urbanističkim rešenjem za blokove 22 25 i 29, ovako je to izgledalo:
blok25%2626_01.jpg


Inače u prethodnom urbanističkom rešenju je isto blok 26 izgledao skroz drugačije, jedino što se toga ostvarilo su zgrade Napreda i Energoprojekta (Koja još čeka na gradnju). Sada će se raditi novo rešenje po uzoru na pobednički rad.

I da dodam da mi se sve jako svidja, nemam zamerke, čak su i crkvu lepo uklopili - a tu sam bio pesimista veliki.
 
Sumnjam ja da cemo u skorijoj buducnosti naci investitore za ovako nesto , a ni projekat mi , onako laicki , nije zanimljiv ... 4 identicne kule ... bzvz
 
b26r-04.jpg


Znaci ta crkva ne da ne pase tu nego strasno. Jos je ovo maketa pa je sve nekako iste boje pa i nije tako tragicno ali kad se to jednog dana bude izgradilo bice potpuno bez veze. Ne razumem to guranje crkve tu gde joj svakako nije mesto.
 
Crkvi svakako nije mesto u bloku ali ako je vec tu onda se mora nekako integrisati. Cini mi se kao dobro resenje da su oko crkve nizi objekti i da je jednim delom oivicena drvoredom sto dodatno smanjuje razliku
 
Posle prvobitnog razocaranja sto ce sve cetiri kule biti identicne, shvatio sam da se takva koncepcija ustvari veoma uklapa u blokovski deo Novog Beograda. :) Neka se na novobeogradskoj obali Save arhitekte i urbanisti "razmahnu" zanimljivim dizajnom buducih kula (to je ionako dalja buducnost, do tada cemo, nadam se, imati vise i para "za izmotavanje"). Mene nervira jedna "sitnica", ali za nju je prilicno kasno! Cinjenica da Beogradska arena nije bas nacentrirana u odnosu na SIV i buducu pasarelu kroz blok 26 odslikava domaci mentalitet, nepostojanje jasne vizije i kontinuiranog planiranja, makar u rasponu od dvadesetak godina! :( Upravo je famozno spomenuti La Defense projektovan tako da se savrseno nadovezuje (uz mozda milimetarsko odstupanje:)) na stari deo grada - Luvr, potom onaj cuveni obelisk (zaboravih mu naziv) sa piramidalnim vrhom, pa Trijumfalna kapija i na kraju La Grande Arche (koji je izgradjen vekovima posle!)... :/ I sve to na potezu dugom vise kilometara, a mi ne mozemo da potrefimo dva susedna bloka! :o Pritom, ne postoji opravdanje za takav nedostatak tipa: "Pa, to je Pariz...". Mislim da nije potrebno ni znati za Pariz da bi se tako nesto pre(d)videlo. Al', dobro. Oni nemaju jezerce... ;)

Jedva cekam... :D
 
Izgleda sjajno :D , ali sa 2 zadrske:

1. vec poznate primedbe na racun srednjevekovnog manastira u poslovnom bloku.
2. mislim da bi bilo suvisno ako ne i pogresno graditi visoke objekte na parceli gde je Arena, time zatvorivsi onaj izuzetan prizor koji sada ima.
 
Meni ne smeta to sto ce da se gradi u bloku gde je Arena :cool: Ne svidja mi se jedino sto ce da se grade 4 identicne kule, ali dobro, preko toga se moze preci. Ko radi, taj i gresi :)
 
Mesecima posecujem ovaj sajt i palim se na prezentirane projekte. Nisam ni arhitekta, ni gradjevinac, ali voleo bi da Beograd postane velegrad. Ni od ovog projekta, kao ni od cuprije preko Ade, Stadiona JNA, Kompleksa stari mlin, Autokomande, Prokopa, itd. sigurno nece biti nista, kao sto se nikada nije ostvario ni Mrkonjicev-Milosevicev Evropolis. Ocito da su ovi konkursi izmisljeni samo da bi neciji sin ili rodjak ili kum uzeo pare na konkursu i podelio sa nekim i to je sve. Da postoje pare, investitori i volja gradskih vlasti svi ovi projekti bi bili davno realizovani. Ako jedan most na spicu Ade ne moze da se zapocne ni nakon 5 (pet) godina koliko je Hrvatima trebalo da naprave stotine kilometara autoputa, ako se za Prokop odabere investitor odnosno izvodjac koji za 15 meseci nije u stanju da zakuca ni jedan jedini ekser, onda to pokazuje koliko treba verovati u ovaj i bilo koji drugi slican projekat u Beogradu. Uostalom, pogledajte na ovom sajtu spisak realizovanih projekata i spisak najavljenih i sve ce vam biti jasno. Nas narod je nekada imao obicaj da kaze: Prvo skoci, pa reci hop! Kod gradskih vlasti je obratno. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
rmlad":nodjpivt je napisao(la):
Mesecima posecujem ovaj sajt i palim se na prezentirane projekte. Nisam ni arhitekta, ni gradjevinac, ali voleo bi da Beograd postane velegrad. Ni od ovog projekta, kao ni od cuprije preko Ade, Stadiona JNA, Kompleksa stari mlin, Autokomande, Prokopa, itd. sigurno nece biti nista, kao sto se nikada nije ostvario ni Mrkonjicev-Milosevicev Evropolis. Ocito da su ovi konkursi izmisljeni samo da bi neciji sin ili rodjak ili kum uzeo pare na konkursu i podelio sa nekim i to je sve. Da postoje pare, investitori i volja gradskih vlasti svi ovi projekti bi bili davno realizovani. Ako jedan most na spicu Ade ne moze da se zapocne ni nakon 5 (pet) godina koliko je Hrvatima trebalo da naprave stotine kilometara autoputa, ako se za Prokop odabere investitor odnosno izvodjac koji za 15 meseci nije u stanju da zakuca ni jedan jedini ekser, onda to pokazuje koliko treba verovati u ovaj i bilo koji drugi slican projekat u Beogradu. Uostalom, pogledajte na ovom sajtu spisak realizovanih projekata i spisak najavljenih i sve ce vam biti jasno. Nas narod je nekada imao obicaj da kaze: Prvo skoci, pa reci hop! Kod gradskih vlasti je obratno. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa šta hoćeš, prvo da sagrade projekat pa da ga najave ? :rolleyes:

Svuda se prvo najavljuju projekti, predlažu moguće varijacije dizajna, rešenja za prostor itd itd... pa se o tim rešenjima diskutuje... pa se onda gradi na kraju. A to što kod nas sporo ide i što smo imali negativna iskustva sa time u 90tim ne znači ni da se neće graditi.
Idemo polako, za most preko ade je raspisan tender za izvodjača radova, Prokop je republički problem, Autokomanda, taj plac je već u posedu Delte i čeka se završetak gradnje u Bloku 67, Stari Mlin ima jako ozbiljnog investitora koji je već izgradio European Business Centre na Novom Beogradu. Opet poredjenje Autoputa i zgrada nema smisla, to ko da porediš jabuke i šljive, jedino zajedničko im je što je to voće.
 
Ja samo jednu stvar ne razumem....ko je snosio cenu raspisavanja konkursa? Posto je prvo mesto garantovalo 800.000 dinara, odnostno 10.000 evra, iz cijeg dzepa je to izaslo?

Mislim, ne pravi mi smisla da grad raspisuje konkurs za bilo kakav projekat koji nema investitora iz starta - bilo javnog (kao Grad Beograd ) ili privatnog (Delta, itd)
 
Steva:
"...Svuda se prvo najavljuju projekti, predlažu moguće varijacije dizajna, rešenja za prostor itd itd... pa se o tim rešenjima diskutuje... pa se onda gradi na kraju. A to što kod nas sporo ide i što smo imali negativna iskustva sa time u 90tim ne znači ni da se neće graditi."

Kao sto sam napisao nisam arhitekta, gradjevinac, ... Znam da se most poput onog kraj Ade ne gradi za jednu sezonu. Ali ako se nesto najavljuje 5-6 godina kao most a jos se nezna ni ko ce ga graditi, ni kada ce da pocne izgradnju ni do kada ce ga graditi onda bolje da na njega zaboravimo. Niko me ne moze ubediti da je normalno da se sve ove godine potrose samo za projektovanje i konkurs. Nisam taj most poredio sa zgradom vec sa vise stotina km autoputa koji izmedju ostalog u svom sastavu ima i tunele i vijadukte, pa je za isto vreme bio pripreman, razmatran, izgradjen i pusten u rad.

Sto se tice Prokopa, slazem se da je krivica lezi u odlazecoj vladi i resornim ministarstvima. Odavno je zbog neispunjenih obaveza iz konkursa trebalo posao proslediti drugoplasiranom na konkursu zbog neozbiljnosti Trigranita koji se pravi blesav i postavlja neke svoje uslove kojih nije bilo u tenderskoj dokumentaciji. Bez obzira ko je kriv to ne osporava moju sumnju da ce isti ikada biti zavrsen.
 
rmlad":13m09cwn je napisao(la):
Kao sto sam napisao nisam arhitekta, gradjevinac, ... Znam da se most poput onog kraj Ade ne gradi za jednu sezonu. Ali ako se nesto najavljuje 5-6 godina kao most a jos se nezna ni ko ce ga graditi, ni kada ce da pocne izgradnju ni do kada ce ga graditi onda bolje da na njega zaboravimo. Niko me ne moze ubediti da je normalno da se sve ove godine potrose samo za projektovanje i konkurs. Nisam taj most poredio sa zgradom vec sa vise stotina km autoputa koji izmedju ostalog u svom sastavu ima i tunele i vijadukte, pa je za isto vreme bio pripreman, razmatran, izgradjen i pusten u rad.
Upravu si, ja sam to i kritikovao u tekstu "Grad izgubljenih snova", to nije normalno uopšte. I opet ne treba porediti sa autoputem pošto je autoput državni projekat a most je gradski projekat koji se finansira iz gradskog budžeta pa i to ide znatno brže. Ja sam manje više siguran da će se most graditi, ali mi smeta odnos gradskih vlasti što se termina tiče, tja da nema nikakve transparentnosti pa gradjani poveruju da su neke zavere u pitanju, bolje da su u startu rekli da će najranije 2007me da grade.

Sto se tice Prokopa, slazem se da je krivica lezi u odlazecoj vladi i resornim ministarstvima. Odavno je zbog neispunjenih obaveza iz konkursa trebalo posao proslediti drugoplasiranom na konkursu zbog neozbiljnosti Trigranita koji se pravi blesav i postavlja neke svoje uslove kojih nije bilo u tenderskoj dokumentaciji. Bez obzira ko je kriv to ne osporava moju sumnju da ce isti ikada biti zavrsen.
Oko prokopa sam i ja pesimista, nažalost...
 
CrazySerb":lh2q0lk5 je napisao(la):
Ja samo jednu stvar ne razumem....ko je snosio cenu raspisavanja konkursa? Posto je prvo mesto garantovalo 800.000 dinara, odnostno 10.000 evra, iz cijeg dzepa je to izaslo?

Mislim, ne pravi mi smisla da grad raspisuje konkurs za bilo kakav projekat koji nema investitora iz starta - bilo javnog (kao Grad Beograd ) ili privatnog (Delta, itd)
To ti je kao opklada, svi daju novac ali na kraju samo 2-3 pokupe sve ;)
 
ne nego šta da nema mesta i ceo onaj konkurs je bilo opšte zezanje...
 
Steva":31loo80y je napisao(la):
ne nego šta da nema mesta i ceo onaj konkurs je bilo opšte zezanje...
rotflol%5B1%5D.gif
Treba sve to još jednom proveriti i izmeriti........možda je i ovaj konkurs 'zezanje' naroda. :D
 
Al' si 'naguraoo'.....bolje da raspišemo novi konkurs. :D........jedan međunarodni, pa da vidimo....

bl20xe9.jpg
 
Ionako ce smanjiti visinu kula, ne bi li slucajno zasmetale Uscu da se vine u nebo k'o Burdz Dubai... :rolleyes: Posto samim tim ceo projekat gubi na kvalitetu i atraktivnosti, zar je vazno da li ce sve stati ili ne... :rolleyes: Nek i izbace pola, koga je briga! Ako nam je Usce (zgrada izgradjena sezdesetih) i dalje najveci domet koji mozemo da dosegnemo i ponosimo se njenom nenadmasenom visinom, onda je sasvim sve jedno kako ce se razvijati Novi Beograd, finalizirati njegova teritorija... :cool:
 
Vrh