Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Trenutni info je da se uskoro ocekuju ponude stanova na sajtu. Najmanji su trosobni a cena ce ici na upit.
 
znači da ipak nisu prodati/rezervisani kao što se pričalo nezvanično
 
Ova zgrada koja se gradi konačno je dobila svoje ime, zastupnika za prodaju, zvanični sajt i konačan redner:

panorama26.png
Pozdrav iz Moskve, zgrada sagrađena između 1970. i 1986. godine me je podsetila na ovu.

o4qucbhm8ef71.jpg


 
Poslednja izmena:
Da, bila je crna. Uzas. Ovo je bar sto se boje tice ok.

Смеђа, и то са још ружнијом фасадом

1716981653041.png

1716981781422.png


Слажем се да је ово минорно унапређење, нова боја бар неће толико одступати од Палате Србија иако зграда остаје бездушно ругло
 
Razni ljudi imaju različita mišljenja i "o ukusima ne vredi raspravljati"... ali ovaj projekat pokazuje da to ne mora uvek biti tako.

Bukvalno nisam naišao ni na jedno jedino pozitivno mišljenje o izgledu ovog projekta.
 
Razni ljudi imaju različita mišljenja i "o ukusima ne vredi raspravljati"... ali ovaj projekat pokazuje da to ne mora uvek biti tako.

Bukvalno nisam naišao ni na jedno jedino pozitivno mišljenje o izgledu ovog projekta.
:sesir: Материјализација, правилан растер, прекид маса у зони дуплекса, сведеност фасаде, лође као и велике стаклене површине су елементи ове зграде које ми се свиђају и који јесу у духу НБГ-а и непосредног окружења. Не свиђа ми спратност "дограђеног" дела као и квалитет рендера који није помогао пројекту (нпр светла рефлексија на стакленим оградама ствара илузију малих отвора и тераса а заправо се ради о прозорима скоро па под-плафон.

Из Михајла Пупина зграда ће изгледати боље него на овом првом рендеру и предвиђам да ће ово бити један од ретких пројеката који ће изгледати боље по реализацији.

Масивност и монументалност зграде на прву делује погрешно, поготово имајући у виду намену али ово је централни блок НБГ-а и верујем да ће по комплетирању целог блока ова маса постати релативно прихватљива.

Критични моменти ће се појавити у зони евакуационих језгара који су на фасади и због којих ту немају прозоре. То су роше решили.
Али и то је проблем настао из једног доброг и код нас на жалост ретког решења а то је једнотракт тог "дограђеног" дела, што значи да су ту сви станови двострано осветљени, на крајевима и тространо.
 
Poslednja izmena:
едит: Овде је суштински проблем сама намена. Овај блок није смео да има више од 10-20% становања а можда ни толико.
 
Ne sumnjam da ce po materijalizaciji fasade biti vrlo kvalitetan objekat. Pogledajte samo prethodni projekat park 11.

Zaista je vreme da se uklone one ograde, betonska baza i brda peska, sikare i da ona nesrecna crkva od stiropora ne bude bas sama u tom krsu...
 
Смеђа, и то са још ружнијом фасадом

Pogledajte prilog 199859
Pogledajte prilog 199860

Слажем се да је ово минорно унапређење, нова боја бар неће толико одступати од Палате Србија иако зграда остаје бездушно ругло

Изгледа као да је направљена од картона. Стварно је грозна, а та смеђа фасада је чини још грђом. Ево још примера. Ове две су тек бисер промашаја.
blok26-objekat3-03.jpg

blok26-objekat2-03.jpg

Не зна се која од њих је ружнија или депресивнија. Ова што има три стаклене куле, или ова што има стабла на крову и даје утисак да је преживела апокалипсу.
 
Materijalizacija iskreno prosecna, za nbg cak ispodprosecna. Dnevni boravci prilicno mali za nekakav luksuz.

Zivim trenutno pored u 25om, izgleda da ni sam nisam svestan u kakvom sam luksuzu ako ovo moze da ide po toj ceni samo zbog lokacije.
 
da, bas me interesuje kako ce ici prodaja.
mislio sam da ce kuhinja biti izdvojena, sa svojim prozorom i slicno, izgleda da se to ne radi tako vise 🤷
 
Meni je suludo da neko razmislja da izdvoji 8k eura po kvadratu za bilo sta u Beogradu. Ili ce ipak sve to da otkupi drzava za svoje ljude od poverenja pa ce razne Milice Zavetnice, Vulini, Gasici tu obitavati? Bice da je to kao sto su tamo pored Enjuba u zutoj zgradi "kupili" stanove Mladic i Nikolic............
Fazon daj suludu cenu kvadrata da niko ne pomisli da kupi, drzava da pare i dodeli kome zele. Tolko kosta kvadrat u centru Washington D.C.-a
 
Poslednja izmena:
Vrh