Šta je novo?

Blok 68

Ипак је то стари димњак од опеке, нижи, рустичан, уклопио се фино између БИГЗа и Млина, а ових пет на НБГ су многог виши, два највиша су дречаво-црвено-бели, модерни. Питање је може ли се "око њих" изградити некаква зграда да их "обомота" и тако замаскира?
 
Naravno, samo sam dao primer.
Znam kakvi su imam pogled na njih svaki dan...
 
Koliko je realno to izmestanje? Oni ne mogu da promene magistralne toplovodne cevi a vi ocekujete da ce najvecu toplanu da pomeraju. Logicnije bi bilo da se oko nje nista ne gradi dok se finalno resenje za nju ne pojavi.
 
Zašto bi bilo ne moguće da se toplana izmesti na periferiju?
Izmešten je aerodrom sa NBG, izmeštena je železnička pruga na NBG, izmešta se glavna železnička stanica...
Primer prva termoelektrana je bila na Dorćolu, a sada je tamo više nema.
U planu je da se skoro sva kanalizacija preusmeri ka Velikom selu.
Veliki projekat je i izgradnja novog železničkog čvora koji je velikim delom pod zemljom.
Postoji mnogo takvih velikih projekata koji su urađeni u proteklih 50 godina.
 
Samo zaboravljas jednu sitnicu da je tad bila jedna druga drzava
 
direktore,

da li to znači da mi srbi u svojoj državi ne možemo ništa da uradimo bez hrvata, slovenaca, bosanaca, makedonaca i crnogoraca?
Ako je tako onda su slovenci i hrvati bili upravu devedesetih godina prošlog veka kada su rekli 'slovenija radi, beograd se gradi' i 'hrvatski novac u hrvatski novčanik'. Ili smo mi gluplji od njih pa su nam oni trebali da bi izgradili sve infrastrukturne objekte koji su sagrađeni u to vreme? Koliko ja znam arhitekte, građevinare, inženjere izvozimo u ceo svet. Ili nam fali veliki vođa Tito i partija koja je o svemu odlučivala? Koliko ja znam i to imamo, svi kažu da se Vučič ponašao kao vođa i on kao nekada Tito o svemu odlučuje. Ili je neki četvrti razlog u pitanju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439054#p439054:yvcxy22l je napisao(la):
dripac28 » 11 Мар 2017 10:11 am[/url]":yvcxy22l]
file.php
Визура је благо речено -ЈЕЗИВА :o
 
Budimo realni, nije ta slika samo zbog toplane jeziva, jeziva je i zbog fasada koje nisu sređene od kako su te zgrade sagrađene.
Beograd postaje grad sivih fasada, fali mu održavanje, sminka...
 
Meни је баш овај злокобни изглед oвих цеви око димњака некако симпатичан :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439114#p439114:ss4045q9 je napisao(la):
Stomatolog » 11 Мар 2017 02:19 pm[/url]":ss4045q9]Budimo realni, nije ta slika samo zbog toplane jeziva, jeziva je i zbog fasada koje nisu sređene od kako su te zgrade sagrađene.
Beograd postaje grad sivih fasada, fali mu održavanje, sminka...
Слажем се. Топлана је још и најсимпатичнији објекат овде. Кад сам написао ЈЕЗИВА, мислио сам на целокупну слику, на Белвил, на оне нехумане блокове и другу топлану иза. Све укупно је ужасно.
 
Ма није ту ништа нехумано, само фали боје да се сиве зграде прекрече као блок 30 нпр.
 
Na internetu sam našao par slika najsavremenije spalionice smeća i toplane u Beču.
Navodno imaju najsavremenije sistem prečišćavanja dima.
Nama fali to uređenje, šminka...

Spittelau1.jpg~original

spitpogl.jpg~original

spitnocna.jpg~original
 
Изгледа крајње идиотски ал ок

Ја би само лупио плоче око цеви као фасадне цигле и мало издекорисао и готово
 
Pratim ovaj forum godinama i bas zbog komentara "to je nemoguce izmestiti" nisam ni hteo da se ukljucujem.
Napoleon je srusio pola Pariza da bi izgradio bulevare a nama je jedna toplana problem.
 
Izvrcete napisano, pitala sam koliko je realno a ne moguce. Moguce je i celu Kaludjericu sravniti sa zemljom i izgraditi novo normalno naselje, ali nesto ne vidim da ce to da se desi.
Meni je recimo pogled sa terase na nbg blokove, i ono, iritira me, pa jel mogu molim vas da se poruse i naprave lepsi, kidaju mi ocni nerv...
 
Realno je i zavisi da li će se trend doseljavanja 18000 ljudi godišnje iz unutrašnjosti Srbije u Beograd nastaviti i u narednim godinama.Naravno da nemam ništa protiv njih.Takođe zavisi da li će se odlučiti da se izgradi recimo 3.Beograd ili da se izmeste IMT i toplana.

Pa ti moli Boga za izmeštanje toplane i izgradnju nekih lepših zgrada :)


Pozdrav iz 11073
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439057#p439057:1no2ahaq je napisao(la):
11030 » 11 Mar 2017, 10:33[/url]":1no2ahaq]Pa i zivotinje imaju dusu i zahtevaju cisto okruzenje. Kako bi one zivele pored mazuta, ispod mosta, pored trafostanice? Koga briga sto je saobracajno dostupno ako je kao i do sad neuslovno za njihov zivot. Ljudi su drugo, imaju slobodu volje, pa ako odluce da zive na ovakvom mestu neka snose posledice sopstvenih odluka.

Ne razumem, ruzan pogled na toplanu, hajde da je srusimo, pomerimo? Pa nije to lego.

Samo po sebi okruzenje nije zagadjeno nista vise nego bilo koji drugi deo grada, dimnjaci su dovoljno visoko da ne uticu na neposrednu okolinu. Toplana je sama po sebi je industrijiski, vizuelno ruzan objekat i nije prijatno da se u okolini nalazi stambeni objekti koji ce na to gledati. Zivotinje u zooloskim vrtovima su u kavezu i zavise samo od vestackog okruzenja koje im se napravi da lici na pravo. One nemaju osecaj sta je pored, da li je deo grada ruzan ili ne, nego im je bitno to vestacko staniste da im je prilagodjeno. Ujedno je pored reke pa se moze lepo oblikovno resiti.

Inace preseljenje toplane je van svake pameti.
 
Molim Igora da me ne izbaci zbog psovki, ali stvarno... par ljudi sole svima pamet, a pouzdano znam da izmestanje toplane i nije toliki problem.
 
Pa objasni tvoje pouzdano znanje i nama neprosvecenima. Mislim kad vec znas da to nije problem, lepo ovde iznesi svoja saznanja, obrazlozi. Tome forum sluzi, a ne ja imam ideju i amin.

Milance,

Ja bih Zoo na VRO, ali da bude celo njihovo ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439158#p439158:1f8h393o je napisao(la):
dripac28 » 11 Mar 2017 05:38 pm[/url]":1f8h393o]Pratim ovaj forum godinama i bas zbog komentara "to je nemoguce izmestiti" nisam ni hteo da se ukljucujem.
Napoleon je srusio pola Pariza da bi izgradio bulevare a nama je jedna toplana problem.
Napoleon?! Zar nije to bio Georges-Eugène Haussmann...Napoleon je ,,rusio" druge gradove :grand: .
 
Izmjestanje velikih infrastrukturnih objekata nikad nije jednostavno a pogotovo ne jeftino. Zato to treba izbjegavati. Bolje je pokusati naci sklad sa postojecim okruzenjem ili cak graditi na drugom mjestu.
 
Ali ponovicu opet ono sto sam vec rekao, ukoliko je projekat koji treba doci na mesto toplane dobar i koji ce takodje doneti profit, zasto je ne bi srusili? Ukoliko ce bugari putovati kroz nas auto put zasto ga ne bi izgradili i uzimali im pare?
Za ne-upucene, OPET ponavljam, ta ista toplana je bila bombardovana, a oni su istu renovirali po cifri koja je takodje sumanuta i znam da je ismestanje kostalo 20% vise od renoviranja? I pouzdano znam da je renovirana samo da bi se to zemljiste kako tako sacuvalo za "bolje" dane. Isto tako vlast upravlja sa zemljistima u ulici Milutina Milankovica ceka pravi trenutak da pusti nekog na parcelu i onda se slikaju i hvale kako su oni pustili Sirijus da izgradu tu zgradu, a od 2000 godine je tu moglo da se izgradi 20 nebodera.
A sad 11030, koji aspekt zelis da ti objasnim, a da ga nisam u ovom postu objasnio?
Na menhetnu ruse nebodere od 1 milijardu dolara, da bi izgradili neboder od 1.2 milijarde,zasto mi ne bi izmestili toplanu koja utice na celokupnu vizuru Novog Beograda, koja je grozna, koja je NA RECI, itd?
 
Momak toplana nije bila toliko ostecena provjeri to drugo trebalo bi pre projektovati skoro sve toplovode na nbg itd itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439253#p439253:nm80iusz je napisao(la):
direktor » Sun Mar 12, 2017 1:11 am[/url]":nm80iusz]Momak toplana nije bila toliko ostecena provjeri to drugo trebalo bi pre projektovati skoro sve toplovode na nbg itd itd

Momak, procitaj ceo post, ako je invesicija vredna toliko da ce se taj novac vratiti u budzet zasto ne bi izmestili celokupan toplovod?
 
Zato sto nije vrijedna toliko koliko ti mislis popricaj sa nekim iz toplane
 
Vrh