Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372094#p372094:3ox8kg7r je napisao(la):
zlajam » Čet Feb 18, 2016 8:18 am[/url]":3ox8kg7r]2% je mnogo. U svakom slucaju treba insistirati na Aneksu kojim ce se regulisati razlika od ugovorene kvadrature. To znaci da bi se razlika, kolika god bila (u mom slucaju u jednom drugom bloku razlika je bila 0,18 kvm na moju stetu pa mi je investitor isplatio razliku) regulisala ili na stetu investitora (ako je kvadratura realizovanog stana manja od ugovorene) ili na vasu "stetu" ukoliko je veca od ugovorene (sto znaci da biste morali da doplatite). Ovo je jedini posten nacin. Precizno merenje vrse sudski procenitelji koji merenje i elaborat naplacuju oko 70€.

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372035#p372035:3ox8kg7r je napisao(la):
MilisaV » Sre Feb 17, 2016 10:49 pm[/url]":3ox8kg7r]U naselju stepa to nije bila "standardna formulacija" veċ su ljudi doplaćivali višak kvadrata. Više o tome možete naći na njihivom forumu.


A 2% mi zvuči kao veliki prostor za grešku. To znači ako ste kupili 50 kvadrata, a dobili 49 nemate prava da sw bunite, odnosno neko vam je izbio 1600 evra iz dźepa.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока


Btw u belvilu neki su potpisivali anekse ugovora o kupoprodaji stana zato što im je stan bio manji cca 1kvm i za to dobili odbitak cene. Vi to ovde ne bi dobili ker se taj kvadrat uklapa u tih 2%.

Hvala zlajam i MilisaV na odgovoru. Ovo se i meni cini kao skroz logicno resenje i najbolja praksa.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372016#p372016:3ox8kg7r je napisao(la):
danko » Sre Feb 17, 2016 8:42 pm[/url]":3ox8kg7r]Ja sam to imao u ugovoru za tih 2%, ali verujem da je to tu samo tehnikalije radi, jer generalno zidar je zidar, i ne može on ciglu postaviti precizno u milimetar, pa da se ne bi našao sad neki ko se buni jer mu fali 0.01m2 stana, onda su stavili tu klauzulu.

Inače nisam primetio da je prilikom primopredaje iko išao metrom pa merio izvedenu kvadraturu stana.
Hvala danko na misljenju. Ne mislim da treba svako da ide sa metrom da meri na kraju i trazi razliku od 0,001, za merenje generalno bi trebalo da se izabere jedan od standardizovanih nacina koji ce izavodjac izvrsiti. Sa druge strane 2% na stan od 100m2 je 2 metra, sto priznacete nije malo ukoliko je stan na kraju kada je izgradjen toliko manji i neko vam kao kupcu ta 2 metra oduzme i zahteva prema ugovoru da platite 100m2 a dobijate 98m2 zar ne ili sam negde pogresio?
 
Da bi ljudi iz katastra izvršili etažiranje, mora da se izvrši tačno merenje svih stanova i da se uporedi sa glavnim projektom.
Tek nakon toga je moguće upisati pravo svojine nad nekretninom. Na osnovu toga se kasnije i obračunava grejanje, struja u zajedničkim prostorijama itd...
 
Razradu po etazama vrse licencirani geometri i onda se taj nalaz salje u katastar
 
Drage Komsije, po uzoru na komsije iz lamele 3, napravio sam i za nasu lamelu 5 grupu na fejsbuku pa vas molim da se prikljucite :) Grupa se zove "SAVADA L5
 
Ne koristim previše lift, trudim se da se aktiviram, ali danas sam ušao i vidim da su skroz poskidali onu zaštitu... Mislim ljudi se tek useljavaju, ima ceo lift da bude izgreban...

Znate li jel neko planira da vrati ovu zaštitu ili je definitivno više ne vraćaju?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373479#p373479:3ho668zh je napisao(la):
mixaylo » Pet Feb 26, 2016 2:01 pm[/url]":3ho668zh]Ne koristim previše lift, trudim se da se aktiviram, ali danas sam ušao i vidim da su skroz poskidali onu zaštitu... Mislim ljudi se tek useljavaju, ima ceo lift da bude izgreban...

Znate li jel neko planira da vrati ovu zaštitu ili je definitivno više ne vraćaju?!
Nemam pojma ko je skinuo zaštitu, ali ko god je to uradio nije baš mnogo razmislio o tome.

Ako ništa drugo, uzeću ja paket stiropora i ponovo izlepiti lift jer stvarno nema smisla da je lift nezaštićen a 90% ljudi nije ni počelo sa useljenjem.
 
Koja firma ce vrsiti odrzavanje naseg bloka? da li je i dalje city facility u pitanju ili neka druga mozda? Pitam, jer sam cuo da je City Facility ipak izgubio ovaj posao. Mozda je u pitanju samo glasina. Pozdrav komsijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373896#p373896:arop9cox je napisao(la):
cyberserb » Pon Feb 29, 2016 7:36 pm[/url]":arop9cox]Koja firma ce vrsiti odrzavanje naseg bloka? da li je i dalje city facility u pitanju ili neka druga mozda? Pitam, jer sam cuo da je City Facility ipak izgubio ovaj posao. Mozda je u pitanju samo glasina. Pozdrav komsijama

Šta će im uopšte bre održavanje u zgradi? Što da plaćaju dodatno? Mogu valjda komšije sami da se dogovore i da čiste svoju zgradu... Ako treba svako svoj sprat... ŠTa fali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373896#p373896:2cnaciqs je napisao(la):
cyberserb » Mon Feb 29, 2016 7:36 pm[/url]":2cnaciqs]Koja firma ce vrsiti odrzavanje naseg bloka? da li je i dalje city facility u pitanju ili neka druga mozda? Pitam, jer sam cuo da je City Facility ipak izgubio ovaj posao. Mozda je u pitanju samo glasina. Pozdrav komsijama
City Facility ce odrzavati naselje.

Vlaxxy":2cnaciqs je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373896#p373896:2cnaciqs je napisao(la):
cyberserb » Pon Feb 29, 2016 7:36 pm[/url]":2cnaciqs]Koja firma ce vrsiti odrzavanje naseg bloka? da li je i dalje city facility u pitanju ili neka druga mozda? Pitam, jer sam cuo da je City Facility ipak izgubio ovaj posao. Mozda je u pitanju samo glasina. Pozdrav komsijama

Šta će im uopšte bre održavanje u zgradi? Što da plaćaju dodatno? Mogu valjda komšije sami da se dogovore i da čiste svoju zgradu... Ako treba svako svoj sprat... ŠTa fali?
Ovakva izjava ili je zlurada ili ste poprilicno neupuceni sta odrzavanje podrazuvema, u svakom slucaju hvala Bogu da postoje firme koje ce se ovom tematikom baviti u ime nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373896#p373896:qq4ssc6j je napisao(la):
cyberserb » Pon Feb 29, 2016 7:36 pm[/url]":qq4ssc6j]Koja firma ce vrsiti odrzavanje naseg bloka? da li je i dalje city facility u pitanju ili neka druga mozda? Pitam, jer sam cuo da je City Facility ipak izgubio ovaj posao. Mozda je u pitanju samo glasina. Pozdrav komsijama

Ja pre Abloka nisam imala odrzavanje, pa mogu da ti kazem da me je prijatno iznenadilo - nije u pitanju samo "metlanje" u ABloku se odrzava zelenilo, liftovi, popravljaju vrata, imamo video nadzor... Sve ideje i inicijative idu preko firme za odrzavanje - organizuju stanare kad nesto treba da se potpisuje, salju dopise, obavestavaju o svemu..

Meni je drugarica rekla da su stanari pregovarali i sa Firstom i sa City Facility i da su jednoglasno izabrali City - odrzavanje je trebalo da pocne 1.marta, ali su zbog nekih papira su odlozili na sredinu.

E sad, ako to nije tacno, svako trebate da imate nekog, jer sami nema sanse da postignete sve ono..
 
Ima li ko ugovor sa city fasiliti moze li gdje da se vidi sta i kako je definisano ugovorom naplata itd
 
Ово ангажовање фирми је чисто шишање оваца. Наша ламела функционише као швајцарски сат, чистоћа: 10, зелене површине:10, лифт (за шест година није се десило да је у квару више од пар сати), прегорела сијалица у стубишту исти дан замењена...
Све радимо сами. Председник кућног савета окачи обавештење, шта треба да се ради, ко ради и када.
Кад завршимо посао супруге донесу кафу, колаче, ми пиво..
 
Ми смо на Бежанијској коси!!!
 
@rasho

Nemoj da misliš da je to dobro. Druženje i održavanje su različiti svetovi. Sve su zgrade u početku tako "u dogovoru", posle kada vi ostarite, deca porastu, zgrada krene da gubi sjaj, a nema razloga za to jer dobro organizovan profesionalni sistem zgradu će uvek držati kao da je tek izgrađena. Taj lift koji već 6 godina radi, već mu treba provera istegnuća sajli, provera sistema od preopterećenja je najvažnija itd. Krečenje ulaza od prizemlja do krova svi zidovi, provera fasade (veće ili manje popravke), krov, ventili, kanalizacija.

Jeftinije je svakog meseca izdvajati 30 evra po stanu nego odjednom 500-1000 evra po stanu, pogotovu jer nećete imati svi da platite u isto vreme.
 
A sto napade rasu pre nego se zapita oce li i u vasem slucaju posle 10-15 godina stvar biti tako idilicna, bez obzira na odrzavanje koje je preuzela neka od "tih" firmi?

Ja se ne bih zakleo da ce kad vise ne budu nove zgrade, pa krenu ozbilnniji troskovi biti izdvajanje "30 evra po stanu"...

Nije da sam pesimista, al znam kako se ovde sve na kraju dovede do besmisla i izigra poverenje.

Verujem da zbog toga @direktor i pita ovo:

" Ima li ko ugovor sa city fasiliti moze li gdje da se vidi sta i kako je definisano ugovorom naplata itd..."

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki,

Održavanje se upravo i plaća redovno po 30 evra da bi se sprečili ozbiljniji kvarovi pre nego što oni nastanu.

Ugovor sa Citu Facility sam pogledao, međutim smatram da nije korektno prema njima (zbog odnosa sa konkurencijom) da se taj ugovor kači javno, a svakako ga može zatražiti od predsednika skupštine stanara u lameli u kojoj živi.
 
Nemoras ga kaciti javno posalji mi na pm cisto da uporedim sa gradskim stambenim pa da vidim da li da ih otkacim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374268#p374268:prfg6ijm je napisao(la):
direktor » Čet Mar 03, 2016 2:07 pm[/url]":prfg6ijm]Nemoras ga kaciti javno posalji mi na pm cisto da uporedim sa gradskim stambenim pa da vidim da li da ih otkacim

Aj kad već šaljete, nek pošalje i meni neko na pm ugovor First Facility-a da pogledam i da uporedim sa gradskim stambenim i sa CF-om, da vidim ko nas i gde nas sve dere? I kolko. Živo me zanima...
 
A sto se vas dvojica niste kandidovali za pss? Mesec dana su pregovarali, svi smo potpisali da hocemo odrzavanje i sada cete da dokazete da ceo sistem moze da zameni cigance sa pola metle..
 
nazalost, izabrali smo cf samo zbog nize cene. iako sam bio izricito protiv Cf ipak nisam uspeo da ubedim dovoljan broj komsija. Tek cemo da vidimo ko su i sta su. Predjite do A Bloka, pa pitajte stanare koliko i sta placaju i sta dobijaju za to i kakav odnos imaju prema klijentima. First F. je austrijska firma koja vodi Belvil i citav niz poslovnih objekata u gradu i regionu. Jesu skuplji, ali njihova usluga je neuporedivo bolja. Znam iz licnog iskustva i jedne i druge. Ovaj moj post zvuci kao da ga pise direktor FF :)...ali, nemam bas nikakve veze s njima osim sto sam ziveo i u Belvilu (vodi ga FF) i u zgradi koju vodi CF. Zbog nekoliko evra ustede na mesecnom nivou potrosicemo mnogo zivaca koji nemaju cenu. Pozdrav komsijama
 
Ni CF ni FF nemaju ugovore uklesane u kamenu. Ako CF ne bude radio dobro svoj posao, najurićemo ih i daćemo ugovor FF. Ako ni oni ne budu radili posao najurićemo ih jer ima gomila drugih firmi koje jedva čekaju da rade za tih cca 6000 evra koje će mesečno prihodovati na osnovu održavanja Savade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374318#p374318:pvzos1mm je napisao(la):
cyberserb » Čet Mar 03, 2016 8:50 pm[/url]":pvzos1mm]nazalost, izabrali smo cf samo zbog nize cene. iako sam bio izricito protiv Cf ipak nisam uspeo da ubedim dovoljan broj komsija. Tek cemo da vidimo ko su i sta su. Predjite do A Bloka, pa pitajte stanare koliko i sta placaju i sta dobijaju za to i kakav odnos imaju prema klijentima. First F. je austrijska firma koja vodi Belvil i citav niz poslovnih objekata u gradu i regionu. Jesu skuplji, ali njihova usluga je neuporedivo bolja. Znam iz licnog iskustva i jedne i druge. Ovaj moj post zvuci kao da ga pise direktor FF :)...ali, nemam bas nikakve veze s njima osim sto sam ziveo i u Belvilu (vodi ga FF) i u zgradi koju vodi CF. Zbog nekoliko evra ustede na mesecnom nivou potrosicemo mnogo zivaca koji nemaju cenu. Pozdrav komsijama

....samo tako nastavi, povisica ti ne gine.. 8)
 
Sajbersrbine imamo temu o belvilu i nacitali smo se pohvala ff sta me briga sto je austrijski kapital to je neka garancija kao satro .
Nego cekam ugovore
 
Vrh