Šta je novo?

Blok 30 Vrtic i ostali planovi

Kako je to neko dobio ta mesta kad se uselio? Jel dobio kao njegovo vlasnistvo? Ili prosto moze da koristi jer zivi tu? Jel to neko sa pravom zagradio?Cija su to parking mesta?
Ono sto ja mislim je da nema slobodnih mesta zato sto su zauzeta tim improvizovanim garazama koje su "napravljene" na mestima za parking koja nemaju vlasnika. Jel mogu, ja, koji stanujem u tom ulazu, da koristim ta parking mesta koja su ispod platoa gde zivim? Ne mogu, jer je neko zauzeo i ogradio nesto sto nije njegovo. I zato parkiram ispred, na ulici.
A to sa tim "parking mestima" i starim stvarima sam licno video kad je bila poplava prosle godine. Puna "parking mesta" nekih stvari. Dodacu slike prave garaze(ona koja je ispod zgrade i ima vlasnika i lepa regularna vrata i sva garazna vrata su takva ispod svih kockica) i ovih koje su otete(ispod platoa i ne mogu da imaju vlasnika) pa ce vam biti jasno sve. I videcete da je covek zagradio dva velika mesta i parkira samo jedan auto i to je tako vec barem godinu dana. Takodje zagradjuju i sam hodnik jer nije dovoljno da uzmu samo ta mesta vec kad ih niko ne dira, daj jos, daj sto vise!
https://ibb.co/RjXXC4x
https://ibb.co/7Gw9Lsh
 
Dobra stvar navedene poplave je što je gomila đubreta poplavljena i izbačena napolje. To su bile gomile starudije narednih nedelja kod svakog kontejnera u kraju.

Ja mislim da u ugovoru stoji samo da stanaru pripada podrumska prostorija (nedefinisana lokacija), a da se skupština stanara sama dogovori šta je tu čije.
 
@plavi01 Zapravo, bila su dodeljena zajedno sa stanovima sa pravom korišćenja, kao što je bilo i stanarsko pravo i tačno se znalo kom stanu koje mesto pripada i nije bilo mesta koliko i stanova tj, samo neki su to imali, kasnije, kada su sanovi išli na otkup, i garaže su došle na red koju godinu kasnije, tako da sam ja vlasnik moje garaže, plaćam porez na nju itd. . Ovo sve pišem za vojni deo bloka, u civilnom delu je deo stanova kupljen odma i cenim da je tada odma i rešeno pitanje parking mesta, a stanovi su isto išli u otkup u slično vreme, pa mislim da su i garaže.
Znam da je bilo slučajeva gde stanari nisu otkupljivali garaže (dugačka zgrada do autoputa u bloku 23) i tu garažu je uzeo Parking servis koliko znam.
Razne zajedničke stvari u bloku jesu uzurpirane, ali za garaže nisi upravu.
 
@ Memphis_Raines Nismo se razumeli. Pitam za parking mesta. Za garaze znam da su dodeljivane sa stanom i da su posle otkupljivane. I to je vlasnistvo i tu nema spora. To su sa slika onaj slucaj gde imas lepa zelena vrata.
Mene interesuje kako su podeljena parking mesta ispod platoa.
 
Dake, koliko ja znam, pojedinačne garaže u postojale samo u dugačkim zgradama, sve ispod platoa u malim zgradama su bila parking mesta, ali sva su bila dodeljena, i zbog toga su ih stanari izpregrađivali u boksove tj garaže. Znam da su bila dodeljivana određenim stanarima jer u mojoj još ima trag gde je stajao broj tablice dedinog auta. Dakle nikada tu nije bilo slobodnih mesta po principu uđeš i negde se parkiraš (first come - first served).
 
Наравно да није могао никад да паркира ко хоће. Места су додељивана, а, барем у мојој згради код Општине, у другој половини деведесетих година и продата корисницима (8 м2, око 5.000 марака, на рате).
 
Vrh