Šta je novo?

Blok 26 - Konkurs!

Moje osnovno stanoviste je da tu nije mesto crkvi i da je crkva trebala da pristane na kompromisno resenje. Posto je sada vec svima jasno da se crkva nece izmestati onda ostaje da se dobro uklopi u postojeci prostor. Jedan od mojih prvih komentara na pobednicki rad je upravo i bio dobra postavka objekata u okviru bloka u odnosu na crkvu.

b26r-04.jpg


Mozete i sami primetiti da su oko crkve postavljeni objekti manje spratnosti koji otvaraju ceo prostor i stavljaju je u funkciju bloka. Iako sam protiv crkve u tom prostoru, sa ovakvim prostornim resenjem crkva moze dodatno oziveti prostor ali samo uz saradnju crkve i pristajanje na uklapanje prostora oko crkve sa predvidjenim resenjem, a ne eventualnim sebicnim ogradjivanjem prostora i gubljenjem celog koncepta.
 
I meni se sviđa lokacija crkve, samo ne znam kako će fasada dotične da izgleda. Ako bude bila crvena, mislim da će to biti očajno! :)
 
@jovanovm
Neznam odakle ti da ce biti crvena? Crkva se gradi u srpsko-vizantijskom stilu i koliko sam ja shvatio bice gradjena od cigle i oblozena nekim belim ukrasnim kamenom. cak i ako se bude kombinovala boja bela bi morala da dominira.....
 
Okej, samo pitam, jer sam video neke renderinge koji gde je crkva crvena. Moguće da je neki zlonamernik to stavio, jer ne voli njen položaj! :) Ima li neko koju sličicu, možda?
 
^^
Uh ta kod Merkatora je bas... :rolleyes:

Tesko mi je poverovati da je ono zaista zavrseno... posebno mi se dopada ona kartonske podloga na satu na zvoniku kao i one drvene zaluzine u parohijskoj kuci... a kombinacija golog betona i odlomljene cigle..uh :p

Nego, jel neko moze da postavi rendering crkve u bloku 26??
 
Vrh