Šta je novo?

Blok 13 - Filharmonija

Mislim da je cena ok, da bi se postigla dobra akustičnost, mora dobro da se plati.
Više me brine mali broj mesta, Kolarac ima 880 mesta i uvek je pun, ne verujem da je 1200 dovoljno da zadovolji potražnju.

Što se tiče ovih što se bune što se pare daju za dvoranu gde će biti samo klasična muzika, svi mi plaćamo porez, kao što se od moje plate odvaja za kojekakve proslave, fudbalske klubove i spomenike, tako se i od vaših para odvaja za filharmoniju.
A što se tiče domaćih "arhitekata" koji bi verovatno pobedili pred domaćim žirijem, pogledati pod "Lojanica".
 
Što bi rekao čuveni američki filmski kritičar Rodžer Ebert - two thumbs up! :) Odličan komentar.
 
Posle mnogo peripetija uspeo sam da dodjem do dokumentacije, koja je smehotres. Kao da se organizuje privatni konkurs a ne drzavni. Sva načela slobodne konkurencije su poništena. Da je UN upetljana u tome ne iznenadjuje me uopšte, oni su velika mafija za dodeljivanje kojekakvih uhlebljenja po belom svetu.
 
Иначе у темељима где треба да се гради филхармонија су неке склепане бараке и около има пар аутомобила.
 
Da li je objavljeno ko je izabran za učešće na konkursu za novu zgradu filharmonije? Video sam danas da je Bjarke Ingels u Beogradu u poseti lokaciji.
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto, ako nije, Igore molim te premesti post :)
Bjarke Ingels je u Beogradu, i rečeno mi je da je bio prilog na radiju o tome kako će on da radi operu. Ne slušam radio tako da nisam lično čuo, ali ako neko zna / može da proveri, samo napred
 
Јесте, дао је већ неколико објава на свом Инстаграму.

Интерсантан избор…







 
Frizideri ispred kioska su kao 6 Kaplara, to je hteo da kaze...

Dobro bi bilo ako on bude radio operu...ima on u svom birou ljude iz Srbije, pa to moze da funkcionise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845280#p845280:139kbm2t je napisao(la):
Myah » Uto Apr 27, 2021 11:50 am[/url]":139kbm2t]Ne znam da li je ovo pravo mesto, ako nije, Igore molim te premesti post :)
Bjarke Ingels je u Beogradu, i rečeno mi je da je bio prilog na radiju o tome kako će on da radi operu. Ne slušam radio tako da nisam lično čuo, ali ako neko zna / može da proveri, samo napred
Konkurs je u toku kao što je navedeno u objavi
Proces izbora najboljeg rešenja biće dvostepeni, pretkvalifikacioni i kvalifikacioni, a obe faze su predviđene da traju oko 18 meseci.
 
_20210504_192053.JPG
 
Хоће ли бити објављивана међурешења?
 
Београд добија зграду Филхармоније

На међународном конкурсу за идејно решење зграде Београдске филхармоније, која ће се налазити између Тржног центра „Ушће” и Палате Србија, учествује велики број најпознатијих светских архитектонских бироа, изјавио је за ТВ К1 градски урбаниста Марко Стојчић.

– Овај објекат ће сигурно бити један од значајнијих архитектонских објеката у последњој деценији, због тога што највеће архитекте нису имале прилику да раде на Балканском полуострву превише, већ само неке мање ствари, а ово је ипак веома значајан објекат. Њиме Београд може да се поноси у смислу културе. Београдска филхармонија ће добити објекат какав заслужује и којим сви могу да се поносе – истакао је Стојчић.

Према његовим речима, до краја ове године ћемо добити идејно решење и то ће бити коначно решење које ће победити на конкурсу. Видећемо, додао је, и остале радове на изложби коју ћемо приредити.

– Жири је деветочлани, српско-интернационални, има значајних архитеката, људи који се баве акустиком и другим битним областима. Сигуран сам да ће њихова одлука бити најбоља. Конкурс се завршава на јесен, лето је предвиђено за привођење крају идејних решења, након тога се предају радови, а потом ће жири у неколико наврата заседати и изабрати најбоље решење – закључио је Стојчић.

Стојчић је раније рекао да би требало да изградња Филхармоније започне крајем следеће године, те да је тај конкурс важан јер су се први пут јавиле најзначајније светске архитекте.

izvor: beograd.rs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845358#p845358:12926cm3 je napisao(la):
neven_k » Uto Apr 27, 2021 11:56 pm[/url]":12926cm3]......ima on u svom birou ljude iz Srbije, pa to moze da funkcionise.

Kako te to lokacija rodjenja kvalifikuje za odredjeni posao?
 
Квалификује те када је посао уређење поменуте локације

Зашто бих ја имао исти кредибилитет да одлучујем како треба да нешто изгледа у Њујорку као и рођени Њујорчанин?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849053#p849053:2otqmov2 je napisao(la):
Sixto » Сре Мај 12, 2021 2:35 pm[/url]":2otqmov2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845358#p845358:2otqmov2 je napisao(la):
neven_k » Uto Apr 27, 2021 11:56 pm[/url]":2otqmov2]......ima on u svom birou ljude iz Srbije, pa to moze da funkcionise.

Kako te to lokacija rodjenja kvalifikuje za odredjeni posao?

genius loci?
 
Generalno u gradjevini su socijalne veshtine vrlo vazne, a to pogotovu dolazi do izrazaja kada gradis u drugoj kulturi. Ako u timu postoje ljudi koji poznaju obe kulture onda ta komunikacija ide lakse, ima manje nerazumevanja, a to moze da bude odlucujuce kada se grade komplikovani projekti.
 
Na poslu večeras ukljičena tri tv-a, na jednom pink, na pinku neki naprednjački cirkus, Vučić za stolom ćaska sa nekim glumcima/pevačima, ton utišan, ali na ekranu iza njih nešto što deluje da su renderi za filharmoniju na Ušću.

Rezultata konkursa nigde, j*** procedure, metni to kao dekor u predizbornoj kampanji.

Mogao bi Posejdon da se iscima malo da pribavi rendere za sirotinju na Beobuildu :D

Mada ja strahujem da je ovaj projekat umro sa Tasom :(
 
Imaš li neki printscreen tj isečak :)
 
Evo, uspeo sam nekako. Izvinite za prateći dekor :D

Ovo je izgleda pogled iz(nad) Mihaila Pupina ka Ušću.

filharmonija 1.JPG


Ovo deluje da je mala dvorana:

filharmonija 2.JPG


Eksterijer:

filharmonija 3.JPG


Hol:

filharmonija 4.JPG


Velika dvorana:

filharmonija 5.JPG


Letnja scena:

filharmonija 6.JPG


Eksterijer:

filharmonija 7.JPG



Nisu rekli koji je biro pobedio, niti bilo šta drugo o projektu, osim da će "mogo da košta".
 
Ja sam pre nekoliko dana pričao sa momkom koji radi u Beogradskoj filharmoniji i govorio mi je o ovom rešenju, da imaju ozbiljnu nameru da krenu da je grade u narednih godinu dana, te kako je već odlučeno da će zgrada poneti ime Ivana Tasovca.
 
Vrh