Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783470#p783470:2s7ax9t9 je napisao(la):
Dart » 13 Oct 2020 07:38 pm[/url]":2s7ax9t9]Zašto imas potrebu da pises romane o oblasti o kojoj nemas blage veze?
Centralna (narodna) banka je nezavisna institucija koja je odgovorna za monetarnu politiku, stabilnost valute itd. Znaci predsednik i ministar finansija ne bi smeli da imaju veze sa emisijom novca, vec je to isključivo guverner.
Primarni novac cini samo jedan deo mase novca u opticaju . Centralna banka zavisno od potreba interveniše ,a ima vise instrumenta za to od pukog stampanja.
Takođe je velika zabluda da centralna banka poklanja novac drzavi.

Jel ti stvarno mislis da nesto u Srbiji ide mimo Predsednika? .....e moj ti :)

Pa u to ni ja ne verujem :) On ako nije umesan u to onda priznajem ja sam :blah: !
A prvi friend koga sigurno pita je SM. Tako da ...

Osim toga napisao sam ti NBS dole.
 
Pa jel imamo inflaciju 12000% kao kad je Sloba rukovodio narodom bankom? To ti najbolje govori...
 
Nemamo zato sto se inflacija meri na odredjeni nacin a ovi stimulansi deluju na cene nekretnina koje zapravo i najvise uticu na nas budzet.
Ne mozes da vidis u odnosu na EUR ili USD jer i oni stimulisu trziste. Ovo je vreme kad sve centralne banke rade stimulanse. Samo neka nastave sto se mene tice.
 
Vradovic, ja sam mislio da si ti funkcionalno pismen covek, nemoj da me razocaras :)

Evo citiracu sebe, procitaj opet i opet:
Iza valuta stoje DRZAVE, naravno mislim na ozbiljne valute i ozbiljne drzave.
Znaci drzave garantuju svim svojim assetima za svoje valute.
Naglasicu bitan deo : OZBILJNE valute i OZBILJNE drzave.

Znaci, nisam mislio na Srbiju, Burkinu Faso, Sijera Leone itd.
Zna se koje su ozbiljne drzave.

Na ovom forumu ko god nema argumente, pocne da mu se prividja Vucic i SNS, iako nemaju nikakve veze sa komentarom, to se cak najmanje odnosi na tebe, ima mnogo vecih pacijenata na nekim drugim temama.

I opet si sve "odgovorio" osim kljucnog pitanja, ko garantuje za vrednost bicoina (svojim assetima) ?
 
vradovic":dm2tulz9 je napisao(la):
Nemamo zato sto se inflacija meri na odredjeni nacin a ovi stimulansi deluju na cene nekretnina koje zapravo i najvise uticu na nas budzet.
Ne mozes da vidis u odnosu na EUR ili USD jer i oni stimulisu trziste. Ovo je vreme kad sve centralne banke rade stimulanse. Samo neka nastave sto se mene tice.

To sto kazes je kontradiktorno, jer je Inflacija porast opsteg nivoa cena.

EUR i USD imaju problem sa padom brzine opticaja novca sto implicira povecanje količine novca u opticaju da bi se održala novcana masa. Tj ti stimulansi su borba protiv deflacije koja je gora po ekonomiju od inflacije. Zapravo inflacija u koridoru od 1 do 2% je pozeljna i nju cilja vecina centralnih banaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783499#p783499:10rc1t4f je napisao(la):
chiko » 13 Oct 2020 09:42 pm[/url]":10rc1t4f]Vradovic, ja sam mislio da si ti funkcionalno pismen covek, nemoj da me razocaras :)

Evo citiracu sebe, procitaj opet i opet:
Iza valuta stoje DRZAVE, naravno mislim na ozbiljne valute i ozbiljne drzave.
Znaci drzave garantuju svim svojim assetima za svoje valute.
Naglasicu bitan deo : OZBILJNE valute i OZBILJNE drzave.

Znaci, nisam mislio na Srbiju, Burkinu Faso, Sijera Leone itd.
Zna se koje su ozbiljne drzave.

Na ovom forumu ko god nema argumente, pocne da mu se prividja Vucic i SNS, iako nemaju nikakve veze sa komentarom, to se cak najmanje odnosi na tebe, ima mnogo vecih pacijenata na nekim drugim temama.

I opet si sve "odgovorio" osim kljucnog pitanja, ko garantuje za vrednost bicoina (svojim assetima) ?

Mineri su garancija. Vise milijardi je ulozeno u mining opremu da bi ti mogao da obavis transakciju.
Tehnologija je garancija da se zna da broj Bitcoina u opticaju niko nece moci da promeni.

Nema nikakve koorelacije sa zlatom ili sa necim drugim jer sve ostale asset class treba da se drze Bitcoina a ne obrnuto :)
 
Jel to negde pise, ima neki ugovor, ili oni "garantuju" svojom dobrom voljom ?
Ako ti hoces da prodas milion bitcoina, a recimo nece niko da proda, da li ce oni prodati svoju opremu, da bi tebe isplatili ?
 
Naravno da je odgovor NE ali mozes da gledas na to ovako.
U Bitcoin industriju je ulozeno vise milijardi USD da bi mogla blockchain tehnologija da se podrzi i da funkcionise sto je dovoljan garant vrednosti. Da nije tako ne bi bile tolike transakcije i 25 milijardi prometa dnevno!!
 
Eh, u koje sve biznise je ulozeno milijarde dolara, pa su propali...
 
Cuj ulozeno, jedini ko profitira su provajderi elektricne energije i proizvodjaci grafickih kartica. I vradovic kad sisa ovde da koriste njegove usluge.
 
Priča se o bitkoinu i ostlaim kriptovalutama a da se ne znaju osnovne stvari.

Treba se malo informisati

Bitcoin nije u nadležnosti ni jedne centralne banke

Ovo je digitalna valuta koja je stvorena putem softvera i nema svog „gazdu“. Ni najveće vlade ni najjače valute ne utiču na njenu vrednost. Znatno manje je podložna udarima i krizama u svetu i menja se najviše pod uticajem ponude i tražnje za novim jedinicama. Ovo je možda i najbitniji razlog zašto je Bitkoin opstao uprkos prognozama jer su u njoj ljudi videli drugu opciju ulaganja onda kada je došlo do sloma hipotekarnog tržišta i krize 2008 godine.

Ipak, potpuna decentralizacija nosi i probleme pri posedovanju i raspolaganju. U mnogim državama ovaj sistem plaćanja još uvek nije regulisan i kriptovalute odnosno kriptonovac nije priznat kao sredstvo trgovine upravo zato što nemaju centralizovanu kontrolu na koju bi se bankarski sistem oslonio. Države zameraju i to što ne postoji mogućnost da se uđe u trag vlasnicima računa i izvoru novca pa postoji bojazan od “pranja” nelegalno stečene imovine.


Pažljivo birajte vrstu digitalnog novčanika

Kada napravite svoj Bitcoin wallet uz njega dobijete i digitalni ključ i to vam je jedini način za pristup svojoj adresi i sredstvima na mreži.

Za otvaranje i pristup berzi možete koristiti odštampan QR kod, pristupiti preko aplikacije mobilnog telefona, web servera ili hardverskih ključeva poput fleš memorije. Svaka od ovih solucija ima prednosti i mane.



Hardverski ključevi i papirni QR kodovi su podložni oštećenjima, a aplikacije koje koriste internet mogu da podlegnu hakerskim napadima. Ili jako dobro čuvajte svoj digitalni ključ ili birajte web sajtove koji imaju iskustva u svom poslu, koji su pouzdani i imaju zadovoljne članove. Birajte one koji dozvoljavaju trgovinu za dinare da ne gubite na kursnoj razlici.


Ovo su visokorizične investicije

Berza kriptovaluta je podložna velikim promenama vrednosti koja može značajno da raste ili pada duži vremenski period. Ovo su stvari i činjenice kojih morate biti svesni pre investiranja u Bitcoin. Tokom godina više od nekoliko puta su se predviđali slomovi kriptoberze i potpun prestanak funkcionisanja BTC valute, ali i nakon velikih padova ova jedinica je nastavila da postoji.

Neka vas ne “povuče” mogućnost zarade, ulažite samo svote novca koje ste spremni da i izgubite. Dobro procenite kada kupovati a kada prodati Bitcoin, pratite kretanja na berzi, budite strpljivi i smireno prihvatite svaku promenu.



Pogledajte kretanje BTC valute tokom prošlih godina i videćete da je jako bitno sagledati kretanje vrednosti jer se pravovremenim investiranjem može zaraditi dosta. U 2017. godini Bitcoin je imao možda najveći rast i sa početne vrednosti od skoro 1000 eura do kraja godine dostigao neverovatnih 15.000 eura. Sigurno se sada pitate da li će Bitkoin ikada više imati takav rast? Prognoze nisu tako optimistične, ali i pored pada vrednosti jedna jedinica nije bila jeftinija od 2.600 eura što, složićemo se, nije malo.


Želite da “majnujete”? Dobro razmislite da li je to za vas!

Zarada se ostvaruje putem razlike između kupovne i prodajne vrednosti, ali i putem majnovanja.

Kada se obavi transakcija između dve adrese (dva učesnika) ona se upisuje u blokčejn registar svih Bitcoin transakcija. Upisivanje se ne vrši automatski već osobe - majneri putem svojih računara pokušavaju da odgonetnu nekoliko poslednjih cifara koda koji je neophodan da bi se transakcija verifikovala. Najbrži majner dobija i jedinice BTC od lica koja su vršila transakciju ali i nagradu od sistema. U maju 2020.godine nagrada je iznosila 6.25 jedinica BTC.



Pre nego što počnete da zadovoljno trljate ruke, morate znati da je za majnovanje neophodna visokotehnološka oprema koja jako puno vredi. Ni to nije garant uspeha pa se majneri udružuju u pulove ( grupe) ujedinjujući svoju opremu da bi imali bolju šansu za dobitak i podelu nagrade.

Ovu stavku morate dobro poznavati i spremno uložiti u skupu opremu ako želite da budete majner.


Kako da kasnije raspolažete sa BTC valutom?

Razmišljajte dugoročno, kada postanete vlasnici kripto-valute kako možete da iskoristite njenu vrednost.

Jedan od načina je prodaja za neku valutu iz zvaničnog platnog sistema, ali postoje i druge varijante. Bitkoin je zavrednela svoje mesto kao legalno sredstvo plaćanja u mnogim transakcijama. Ne trebaju vam kartice, banke, gotovina da bi platili rezervacije na letovima, karte za pozorište, platili tehniku, kupili telefon… Kompanije su prepoznale potencijal kriptotržišta, svesno rizikuju ali i privlače klijente nudeći im različite sisteme plaćanja.


još jedan tekst na https://firmeizsrbije.rs/blog/interesantne-informacije-o-bitcoinu-106.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783549#p783549:c5t09b62 je napisao(la):
loyola » Sre Okt 14, 2020 6:45 am[/url]":c5t09b62]Cuj ulozeno, jedini ko profitira su provajderi elektricne energije i proizvodjaci grafickih kartica. I vradovic kad s*** ovde da koriste njegove usluge.
A ne, vradovic sve to radi iz ubedjenje

On na temi o BnV iz ubedjenje™ priča ljudima da kupuju stanove tamo, na temi o kriptovalutama iz ubedjenje™ priča da kupuju Bitcoin, na temi o Kovidu iz ubedjenje™ priča da ljudi treba da prihvate kućni pritvor i karantin...

Sve je to kod njega iz ubedjenje™. Nikako zbog interesa. :)
 
Узгред, русија најављује могућност издавања дигиталне рубље. Вероватно ће тако да исплаћују пензије, па кад запрети инфлација, пусте вирус...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782717#p782717:2gok7c5w je napisao(la):
Dart » Sub Okt 10, 2020 11:39 pm[/url]":2gok7c5w]I sta je tu realna pozadina?
Bitcoin je klasična igra sa nultom sumom. Samo novac koji uđe u kripto može i da izađe iz njega tj. u proseku su svi na nuli.
Znaci da bi neko zaradio na bitcoinu neko drugi mora izgubiti.

Netačno, majneri dobijaju provizije svih transakcija a ne ulažu sumu novca(koji bi navodno izgubili) već samo u mašine za majnovanje, Plus se majnerima deli preostali opticaj od oko 2,5 miliona jedinica bitkoina sve dok se ne dostigne cifra od 21 miliona jedinica.
 
Sta je netacno ?
Majneri su samo otežavajuća okolnost, jer ne dolazi do ulaza pravog novca , a ponuda bitcoina raste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783673#p783673:2q6fwbze je napisao(la):
Dart » Sre Okt 14, 2020 3:51 pm[/url]":2q6fwbze]Sta je netacno ?
Majneri su samo otežavajuća okolnost, jer ne dolazi do ulaza pravog novca , a ponuda bitcoina raste.

Pa zbog majnera nije nulta suma, ponuda raste da, ali inflacija opada, i doći ćemo do momenta kad će biti svi bitkoini biti razdeljeni i tada više neće rasti ponuda.
 
Nista to ne menja cinjenicu da samo novac koji uđe u kripto može i da izađe iz njega.
 
Samo sto je BTC stvoren na ideji da on predstavlja novac, i kad to bude vecina shvatila, koristice se kao nacin placanja robe i usluga u mnogo vecoj meri nego sad.
 
Imam i ja svoju predstavu novca. Odlučio sam da spajalice od sad pa nadalje predstavljaju novac.
Kad većina to bude shvatila, spajalice će se koristiti kao način plaćanja robe i usluga u mnogo većoj meri nego sad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784106#p784106:1875s6i6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 16 Oct 2020 01:05 am[/url]":1875s6i6]Imam i ja svoju predstavu novca. Odlučio sam da spajalice od sad pa nadalje predstavljaju novac.
Kad većina to bude shvatila, spajalice će se koristiti kao način plaćanja robe i usluga u mnogo većoj meri nego sad.

BR nemoj molim te da se bavis biznisom i predvidjanjima :) Videli smo kako je tvoje predvidjanje od 3300 proslo :) cak si pomenuo 0.
Ja vidim da je sve vise nula. Budi uveren docekacemo i da vrednost BTC-a bude sestocifrena ovde na forumu.

Nadam se samo da neces pobeci sa teme tada ili da neces kao ovaj smajli :bash: :bash: :bash:
 
Nisam! pa nema razloga. Udjes na 3,300 a sad je 11,500? Zasto bi bio nervozan? :) Mogu samo da slavim.
Pogotovo sto ti je crypto mining profitabilan do neslucenih srazmera.

Idemooo :)
 
Bitcoin 1M u narednih 5 godina?
https://markets.businessinsider.com/cur ... 1029682590

Ja mislim da ne.

Ovo je moje misljenje.
Realno je da nas sad sledeci Bull market sto dolazi u narednih 2 godine digne na 200-300k a onda
se pravi opet duza bear pauza i tek onda idemo na 1M. Slicno kao na ovom grafikonu samo ce mozda taj pik da udari 200-300k i to je to onda opet idemo nazad na 20k.
 

Prilozi

  • ELRjvR1U0AAUtnn.png-large.png
    ELRjvR1U0AAUtnn.png-large.png
    63,1 KB · Pregleda: 978
Vradovicu ne pali se

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HCm6gRHINqA[/youtube]
 
Vrh