Šta je novo?

Bing Maps FTW

dzonihsv

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
1.182
Pohvaljen
1.018
Lokacija
Beograd
Tihi ubica Google Earth-a i njegovih/njihovih mapa.


Predlažem da budete zapanjeni ovim putem: kliknite na www.bing.com/maps/, zumirajte skroz do kraja (koji već hoćete grad/deo/ulicu), te iznad mape kliknite na sekciju ''bird's eye'', i opet ''Bird's eye'' i neka vam obavezno bude štiklirana opcija ''show angled view''.

Neću da spojlerišem, videćete već sami. Koliko sam primetio fotke su negde sa kraja leta 2010. Takođe, valja napomenuti da svaki deo mape se može pogledati iz 4 ugla (pored zum opcije imate strelice) i da nije baš svaki grad 'odrađen'.
 
Ne mogu da verujem da google pored sve svoje genijalnosti i milion i jednog nacina izmisljanja tople vode nije uspeo da se seti da napravi nesto ovoliko jednostavno a prakticno :D
 
Au neverovatno, ovo nisam nikada očekivao, pa čak je i moje selo prigradsko u BirdViewu :shok: :kk:
 
JBT!!!Bile su mi spustene roletne na prozoru kada je ovo slikano,ne verujem!
 
Genijalno! :D

I to se deslio. Microsoft je u necemu zaje*******o Google. Na njihovom terenu.
Za sve ima prvi put. :p
 
Koliko videh juce, "Bird's eye view" ne postoji za dosta oblasti u Srbiji (Ruma, Čačak...), pa i u Grčkoj... Verovatno je slična situacija i sa drugim zemljama u regionu. Bilo bi sjajno kada bi u neko skorije vreme popunili te praznine :)
 
Kad sam ovo video prvi put pre par nedelja, oduševio sam se, mnogo je korisnije od Google Mapsa ili Eartha.

Vidi se i B. kosa kada se maksimalno zumira, samo je na satelitskim snimcima kvalitet lošiji.
 
StudentLL":2yd6ej7c je napisao(la):
Ne mogu da verujem da google pored sve svoje genijalnosti i milion i jednog nacina izmisljanja tople vode nije uspeo da se seti da napravi nesto ovoliko jednostavno a prakticno :D


Idi u Budimpeštu na Google Mpas i zumiraj mnogo, imaju i oni to već dugo, ali nemaju za Beograd. Međutim, Bing nema za Budimpeštu, dobra im je fora. Promocija fascinacijom građana mesta koje je Google izostavljao :)
 
Dzonihsv lepo ti iskoristi moju vest na drugoj strani i od nje napravi senzaciju. Sram te bilo! :grand:
A mapu je pre nekog vremena otkrio moj metor (katalonac) koji je fasciniran Novim Beogradom i koji nije mogao da se pomiri sa time da nema BGa na bingu. Na kraju se i sam iznenadio. Koliko sam ja primetio ima samo Beograda (i to ne ceo) i prigradskih naselja (i deo Panceva).
PS Novi Beograd je kompletan!
 
Птичији поглед је супер, али док не убаце све улице као што је Гугл, биће и даље у заостатку
 
JohnnyLee":2d5opn4c je napisao(la):
Птичији поглед је супер, али док не убаце све улице као што је Гугл, биће и даље у заостатку

Za velike svetske gradove postoje i mape ulica, ali za lidera u regionu nema još uvek :)
 
Čini mi se da nisu odrađeni delovi BG-a koji su od "važnosti za bezbednost zemlje" :kafa:

Ne mogu da vidim ni batajnički aerodrom, ni one objekte vojske gde su pobijeni gardisti... nema ni VMA...
 
ali koliko moj novi beograd dobro izgleda, ljudi moji, ne mogu se nadiviti

tumblr_lm4ru5o8r31qhcw4r

http://lakiubeogradu.tumblr.com/post/6083237347
 
Vrh