Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Pa kako mutne fotografije :p
 
Ja prosto ne mogu da verujem da je nekome zgrada BIGZa ruzna...

Pa i ovako zapustena je predivna... a tek kad se sredi pa zablista...

Nadam se da nece biti promasaja u rekonstrukciji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824543#p824543:334uifw5 je napisao(la):
Kailan » 18 Feb 2021 06:01 pm[/url]":334uifw5]Више нема ни потребе да се читају теме на овом форуму када 90% прати исти шаблон

Х из неког разлога пропада, сви се жале на тренутно стање

Вест: Х ће се променити!

А: Надам се да ће се променити на боље
Б: Џаба ишта да се ради, цело постојање Х је гром и пакао, нешто најгоре на свету што је икада постојало и почетак краја културе човечанства
В: Х је симбол напретка и доказ да је у Србији некад рађено како треба, оно што је било пре је ужас, касаба, турбофолк и такође пашалук
Д: Добро људи немојте да претерујете
Б: Није необично што се ова вест поклапа са објавом о избору новог Патријарха који је снимљен како једном приликом поздрава љуби руку Папи, ово је намерно масонско-ватиканско уништавање нашег родноверског наслеђа
Г: Зна ли неко колика ће да буде цена квадрата?
М: Охохо сада ће страни инвеститор да омасти брке профитом након што уложи 40 милиона евра у веродостојну обнову 80 година старе зграде. То ти је капитализам, само да заради на свом улагању ништа да да за џабе
И: Вратимо се на тему :wink:
В: Наравно да ће искористити белу боју за фасаду да бљешти као Лас Вегас #кичерај #збогомСрбијо
*3 мутне слике тренутног стања зграде*
Љ: Зна ли се када је рок завршетка?

Hahahaha, slatko si me nasmejao ovim postom Kailan +1. :D :lol: :wink:
 
Sve je to lepo i divno,mislim planovi oko rekonstrukcije,samo primetio sam da niko ni jednom rečju ne pominje pitanje parkinga.Ako će se već izdavati poslovni prostor tu će dolaziti dosta ljudi svojim kolima,za razliku od uvek dekintiranih umetnika koji trenutno zapopsedaju ovo zdanje.
Koliko znam oko zgrade ne postoji nikakav prostor za veći praking.
Jedino rešenje vidim u parkingu Galerije koji zvrji prazan:)
 
Иза зграде Бигза постоји независтан објекат који се може срушити и уместо њега направити спратна гаража уколико је он део комплекса.
 
ne znam kako bi moglo da se reši pitanje parkinga jer se taj objekat iza Bigza ne nalazi na Bigzovoj parceli (broj bigzove parcele je 10738/1, dok je taj objekat na parceli broj 10738/2)
Na toj pozadinskoj parceli je takođe zgrada Službenog glasnika i parcela 10738/2 je u javnoj svojini, tako da je u konačnici odluka na državi šta će se desiti sa tim objektom
 
U konačnici? Verovatno si hteo da napišeš 'u kovačnici' kolega. Ali opet, ne razumem vic. :?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wiVa9Hok3nc[/youtube]
 
Izvor: Novosti.rs

ZAKUPCI ČEKAJU NOVE VLASNIKE: Neizvesna budućnost mnogobrojnih ateljea, muzičkih studija i firmi u zgradi BIGZ-a
67537_zgrada-bigza-1902-2021-06_f.jpg

MNOGOBROJNI zakupci prostora u zgradi BIGZ u Bulevaru vojvode Mišića, koju je kupila kompanija Marera real estate partners, možda će morati da se isele.

Plan je da uskoro majstori rekonstruišu velelepni objekat. Iako zvaničnih informacija, kako kažu zakupci nema, dolazak nove uprave najavljen im je za ponedeljak.

U stotinak lokala godinama su stacionirani muzički i likovni studiji, umetnički ateljei, pozorišne sekcije, ali i privatne firme.

Za vest o prodaji zgrade saznali su iz medija, a nezvanično su i načuli da će kroz mesec dana morati da napuste prostor, jer rekonstrukcija kreće brzo.

Nismo još dobili otkaz, ali prema nezvaničnim informacijama, u ponedeljak će doći nova uprava. U ovom prostoru radimo već 15 godina i dosad se nismo selili. Gotovo sve prostorije su izdate, a ovde lokale koristi oko stotinu zakupaca - kažu u Muzičkom studiju "P3".

I njihove kolege iz muzičkog studija "Bumerang" nisu dobili obaveštenje o tome šta će dalje biti sa njima, pa dotad ne žele ništa da komentarišu.

Svoj kutak u zgradi zauzelo je i "Plavo pozorište" i na istom mestu nalaze se već deceniju.

Postoji obećanje stare uprave da će nova saopštiti dalji plan. Zasad ne znamo kada ćemo da se selimo - navode u "Plavom pozorištu". - Ovde radi mnogo umetnika, muzičara i ogroman je prostor pod zakupom.

U BIGZ su se osim umetnika, smestili i studiji joge, kapuere, radnje za proizvodnju peciva i kolača i druge privatne firme.Kompanija Marera real estate partners, sestrinska firma Marera propertiesa, koja je prošle godine pod svoje uzela i "Beograđanku", kupila je BIGZ u četvrtak. Novi vlasnik najavio je da će rekonstrukcija objekta uskoro početi, a da će u njega biti uloženo 40 miliona evra. Nakon obnove, BIGZ će biti pretvoren u savremeni biznis centar sa klasičnim i kancelarijama otvorenog koncepta. Rok za obnovu ovog zdanja površine 40.000 kvadrata je 18 meseci.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/96 ... gradi-bigz
 
Hajde prvo da budem malo pokvaren :mrgreen: :
1.jpg

Kakva je ovo šuma oko isključenja sa Gazele? :? Koliko mi je poznato, ne bi trebalo da bude tu.

2.jpg


Je l' to autori znaju koji tip tramvaja ćemo koristiti dok prođe rekonstrukcija? 8)
Nemam dobru vizuru, ali, iz ovog ugla, odraz "Kule Beograd" ne bi trebalo da se vidi na zgradi "Halkbanke".

3.jpg

Vidi, njiva i šumica na mestu Kneza Miloša. :lol:

Šalu na stranu: Dopada mi se enterijer. Nemam nikakvog dvoumljenja da je svako rešenje bolje od trenutnog stecišta pseudo-urbane klike, koja se iživljava grafitiranjem po Beogradu.
 
Mene samo zanima kojim ce se ulicama prilaziti bigzu.. Kapiram da ce u tom delu tek da se stvore guzvetine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvukao sam najbitniji deo današnjeg Politikong teksta

„Марера” чисти БИГЗ

„Марера” је пре пет дана купила БИГЗ, а јуче је започела обнову односно чишћење оних делова објекта у Булевару војводе Мишића који су празни и немају закупце. И тај посао, кажу у компанији која је са 50 одсто сувласник зграде, подводе под обнову, а она, комплетна реконструкција око 40.000 квадратних метара, биће завршена у наредних 18 месеци, с тим што спољашњост здања архитекте Драгише Брашована треба да остане аутентична јер је реч о споменику културе. У сређивање „Марера” и њен равноправни партнер у овом пројекту „Александар градња” уложиће више од 40 милиона евра да би објекат претворили у модеран бизнис центар.

У наредних 120 дана, осим уклањања старих предмета, нелегално постављених преградних зидова, смећа, и закупци у здању прекопута Сајма, који га годинама користе, треба да се иселе, кажу у „Марери”.

– Закупци ће бити обавештени о роковима селидбе. Као нови власници, најпре морамо да водимо рачуна о безбедности тог објекта, а тамо је јавашлук. Неки су тај простор користили, а да он није за делатност којом се баве. Зграда је запуштена и неусловна и морамо да се побринемо да предупредимо било какав ризик – истичу у тој компанији.

Ceo tekst Politike ovde
 
Unutrašnjost zgrade podseća na gradske ulice,treba sve ove ,,umetnike'' pohapsiti,očigledno je da oni uništavaju dobar deo fasada ( maloumne klince što ispisuju navijačke poruke ne računam).

Послато са SPRINT4G помоћу Тапатока
 
Ovakva mesta su znacajna za urbanu kulturu grada, sada kada gledam ovaj prilog bude mi zao sto ce morati da se isele. Alternativa je kod nas vazda bila neshvacena u momentu stvaranja i cuskana van prostora koje su prethodno ucinili kultnim.

Srdjan Dragojevic je jednom napisao da se u BIGZ presele sve institucije ministrastva kulture (pod jednim krovom), ali izgleda da je takva jedna ideja previse alternativna i previse prakticna za prosecni mentalni sklop ovih koji su u poziciji da tako nesto sprovedu.
 
Pa skoro su dozvolili neonacističke koncerte. Hvala bogu što je zgrada prodata i da će biti renovirana.
 
Oво вам је просто капитализам. Надам се да ће ови уметници наћи неки нови адекватан простор.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826127#p826127:1ce4ynka je napisao(la):
Dice » 24 Feb 2021 07:02 pm[/url]":1ce4ynka]Pa skoro su dozvolili neonacističke koncerte.

Citao sam o tome, meni licno odvratno, ali to su punk bedovi koji pripadaju subkulturi koja nije nista manje marginalna od ostalih koji tamo sviraju.
 
Naći će oni neki novi prostor, ne brinem se ja. Uvek se nađe. Nekad je to SKC, nekad BIGZ, nekad Mikser haus... Ima toga i biće uvek.

Inače znam da ima ljudi koji se sad misle ''pa da, ali eto, zadnjih godina je - na primer - metal i punk scena sve manja i manja''. I da, to je tačno. Ali ne zato što neko progoni i istrebljuje pripadnike te subkulture, nego prosto zato što populacija i tržište više ne žele to. To jest da kažem ovako: takve subkulture nisu u padu samo ovde kod nas, nego svuda u svetu.

A nove koje se pojavljuju umesto njih se lako snalaze i obezbede sebi druge, nove prostore za svoje potrebe.
 
Алтернативне субкултуре су просто осуђене на чергарско-номадски начин живота :D
 
Bilo bi lepo da se neko iz Grada potrudi da im obezbedi alternativni prostor u nekom objektu koji ionako zjapi prazan...
Ovo pišem čisto ako neko odozgo čita, pa da napravi lep gest... što da ne, dobro je za glasove... posle pred kamere, full force, bla bla.. i svima lepo...
 
Vrh