Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Proverene cene za ovaj projekat u predprodaji:
Dvosobni:
-4.sprat 2000
-5.sprat 2050
-6.sprat 2100
Trosobni:
-2.sprat - 1850
-3 i 4.sprat-1900
-5.sprat-1950
-6.sprat 2000
Cetvorosobni:
-2.sprat-1850
-3 i 4.sprat 1900
-5.sprat -1950
-6.sprat-2000
Sve cene su sa pdv-om
Garazno mesto 10.000
Ostava je u delu gde su garaze i kostaju 600€ po m2 i velicine su 3-4m2
Ucesce prilikom rezervacije 20% (notar i sve ostalo naravno kas se potpisuje predugovor).
Useljenje do kraja 2023 (nebitni sta pise na tabli),ali ocekuju pre.

Ove cene vise nisu aktivne, osim za ostavu koje jeste 600€/m². Cetvorosobni stan na 5. spratu je 2000€/m² spratu, garazno mesto 12000€. Koliko mi je receno cenu su otisle jos na gore.
 
Dakle ovo su bile cene u predprodaji. A koje su danas cene? Predprodaja je bila zatvorenog tipa i namenjena za burazere, pašenoge, tetke i drugu rodbinu.
Ne znam sto bi menjali. Oni su bili u prednosti da biraju prvi. Mada kako je sav materijal i transport poskupeo moguce da urade korekciju,ali ne verujem da to moze biti nesto znacajno.
 
Da li je iko do sada potpisao predugovor i kakva su iskustva? Prilicno su rigidni i ne zele da menjaju nista jer su ugovori tipski. Ne postoji nikakav nacin da se kupac zastiti izgleda. Nema penala, definisane tolerancije u kvadraturi i sl.
 
Da li je iko do sada potpisao predugovor i kakva su iskustva? Prilicno su rigidni i ne zele da menjaju nista jer su ugovori tipski. Ne postoji nikakav nacin da se kupac zastiti izgleda. Nema penala, definisane tolerancije u kvadraturi i sl.
Izvini,nista zlonamerno,ali kako znas da su takvi,a pitas da li je neko potpisao predugovor? Inace je normalno kod vecih projekata da je ugovir tipski. Nece da menjaju neke stvari zbog svakog pojedinacnog zahteva. Mora biti upisan broj gradjevinske,cena po m2,rok useljenja...sve je to svuda isto.
 
Ne pricam o nekim nerealnim zahtevima nego o standardnim a da su iole i u korist kupca, kao npr. ti penali ukoliko probiju rok.
 
Ma nema sanse da ti menjaju. Garant neki minimalni penal. Uvek stite sebe. Cak sigurno ne mozes da raskines ugovor iz tog razloga...sve je to isto bar kada sam gledao (konkretno mislim da se projekat zvao Vozdovacke kapije). Sebe su zastitili max,a ti neku mizeriju dobijas ako recimo kasne. Nase je da li prihvatamo ili ne. Moze im se...
 
Ugovori koji oni nude jesu tipski ali naravno da se mogu i treba traziti izmene koje stite i kupcea. Pogotovu kreditni kupci koji mogu sebi da naprave velike probleme imajuci u vidu trenutnu situaciju.
 
Cime kupac moze zastititi sebe? Daj neki savet. Ok,penali...sta jos treba da se obavezno trazi kako bi kupac bio zasticen sem garantovane ne promenjljive cene po m2,ugradnje ugovorenih materijala.
 
Obzirom da si u prethodnom postu predlagao nikakvu zastitu i ovo je napredak.

Neke osnovne stvari su penali, cena, izvedena povrsina, materijalizacija. Retko ko uspe rok za upotrebnu dozvolu itd.

Kreditni kupci treba da razmisljaju i o scenariju odbijenih kredita. U ovom kontekstu treba traziti minimum povracaj kapare ako je investitor kriv za odbijanje, mnogi su uspeli da ispregovaraju bez obzira na to koja strana je kriva.

Procesljati malo forum za vise detalja.
 
Obzirom da si u prethodnom postu predlagao nikakvu zastitu i ovo je napredak.

Neke osnovne stvari su penali, cena, izvedena povrsina, materijalizacija. Retko ko uspe rok za upotrebnu dozvolu itd.

Kreditni kupci treba da razmisljaju i o scenariju odbijenih kredita. U ovom kontekstu treba traziti minimum povracaj kapare ako je investitor kriv za odbijanje, mnogi su uspeli da ispregovaraju bez obzira na to koja strana je kriva.

Procesljati malo forum za vise detalja.
Hvala.
 
"mnogi su uspeli da ispregovaraju bez obzira na to koja strana je kriva."
E to me je zanimalo. Na drugim temama vidim da je moguce i pozeljno. Zanima me da li je iko za ovaj projekat uspeo da ispregovara posto su meni rekli tipski je i to je to.
 
Ovde konkretno je moguce da prosto ima previse kupaca koji su spremni da rizikuju i/ili kes kupaca koje je malo manje briga i onda pregovaracke strane nisu jednake naravno.

To je sad pojedinacna odluka za svakog kupca.

Odmah da se ogradim, potencijalni sam kupac pri dnu liste za cekanje tako da mi odgovara da ljudi odustanu.
 
Od poznanika koji je kupio stan u predprodaji saznala sam da nije bilo moguce menjati Predugovor i da nisu dozvoljene izmene u stanu (tipa da doneses svoje plocice, menjas zidove itd.)

Ako hoces, hoces. Ako neces, ima ko hoce.
 
Od poznanika koji je kupio stan u predprodaji saznala sam da nije bilo moguce menjati Predugovor i da nisu dozvoljene izmene u stanu (tipa da doneses svoje plocice, menjas zidove itd.)

Ako hoces, hoces. Ako neces, ima ko hoce.
Ovo apsolutno mogu da potvrdim! Advokat je pogledao predugovor, predlozio izmene kako bi me zastitio, njihov odgovor je bio da su ugovori tipski i da su isti za sve. Ne postoje penali, ne postoji max odstupanje od kvadrature, radi se rekalkulacija iste kada stan dodje do 80% pa se shodno tome vrsi i korekcija cene. Sto se tice cene po m², ona je definisana i ne moze da se menja. Ovo se odnosi i na materijale koje se koriste u izgradnji, osim standardnog ako necega nema na trzistu, bice zamenjeni slicnim kavalitetom. U stanu ne moze nista da se menja u izdradnju, dobijes stan kakav je po projektu i specifikaciji. Previse kupaca ima i moze im se da takve ugovore nude. Sto se kredita tice, s obzirom da se radi o predprodaji, ne razlikuju kes i kreditne kupce. Kada stan dodje do 80%, zvace i pripremice se kupoprodajni ugovor sa svim podacima o nacinu placana(receno mi je da cu imati barem 60 dana, da sredim sve oko kredita).

Od advokata sam saznao da su ostale svoje projekte zavrsavali na vreme i da niko nije imao problema po bilo kom osnovu, kao i da je ponasanje velikih investitora po pitanju ugovora uglavnom isto i da nece pristati na bilo kakve promene. Ja sam se odlucio da rizikujem, nadam se da ce se isplatiti.
 
Poslednja izmena:
Ovo apsolutno mogu da potvrdim! Advokat je pogledao predugovor, predlozio izmene kako bi me zastitio, njihov odgovor je bio da su ugovori tipski i da su isti za sve. Ne postoje penali, ne postoji max odstupanje od kvadrature, radi se rekalkulacija iste kada stan dodje do 80% pa se shodno tome vrsi i korekcija cene. Sto se tice cene po m², ona je definisana i ne moze da se menja. Ovo se odnosi i na materijale koje se koriste u izgradnji, osim standardnog ako necega nema na trzistu, bice zamenjeni slicnim kavalitetom. U stanu ne moze nista da se menja u izdradnju, dobijes stan kakav je po projektu i specifikaciji. Previse kupaca ima i moze im se da takve ugovore nude. Sto se kredita tice, s obzirom da se radi o predprodaji, ne razlikuju kes i kreditne kupce. Kada stan dodje do 80%, zvace i pripremice se kupoprodajni ugovor sa svim podacima o nacinu placana(receno mi je da cu imati barem 60 dana, da sredim sve oko kredita).

Od advokata sam saznao da su ostale svoje projekte zavrsavali na vreme i da niko nije imao problema po bilo kom osnovu, kao i da je ponasanje velikih investitora po pitanju ugovora uglavnom isto i da nece pristati na bilo kakve promene. Ja sam se odlucio da rizikujem, nadam se da ce se isplatiti.
Sasvim logicno sve. Generalno rizik je da ne naprave nista,ali su suvise veliki i sere se nenormalno u Srbiji tako da rizik je minimalan. Bitna stavka je fiksna cena kad si potpisao i sto se ne razlikuju kes i kreditni kupci,tj ne zanima ih ko kako placa kada svoje dobijaju na racun i ista im je stvar. Solidan period za dobijanje kredita. Korektno. A ono pomeri mi zid,stavi mi ovu keramiku...tesko ili nemoguce kod ovih projekata posto je premnogo stanova. Danas bas prosao i koliko sam video 5. sprat je vec na prvoj zgradi i picelu su zidarski radovi. Do kraja leta oni zavrsavaju sivu gradjevinsku fazu,zatvaraju zgradu i mogu raditi celu jesen i zimu unutra sto je dobro i mogu rok ispostovati. Srecna ti kupovina!
 
Pre par dana sam videla i čula za ovaj komplex. Čitam na forumu da su rezervacije puštene od 15.03. Znači nakon 15tak dana (juče) dobijam info od Merina, da više NEMA stanova, samo jos par velikih i da ce me staviti na spisak za sledeći krug gradnje-krejem godine.

Pitam koliko se čeka, kažu "s obzirom da ste 1100 i neki na spisku čeka se dugo".
1100 i neki😳😳😳
Ljudi pa jel to moguće???
 
Pre par dana sam videla i čula za ovaj komplex. Čitam na forumu da su rezervacije puštene od 15.03. Znači nakon 15tak dana (juče) dobijam info od Merina, da više NEMA stanova, samo jos par velikih i da ce me staviti na spisak za sledeći krug gradnje-krejem godine.

Pitam koliko se čeka, kažu "s obzirom da ste 1100 i neki na spisku čeka se dugo".
1100 i neki😳😳😳
Ljudi pa jel to moguće???
Prvo su prodavali zaposlenima u BIG-u tako je meni receno pa onda idu po spisku, koji ima oko 1000 ljudi.
 
IMG_20220407_122923.jpg
IMG_20220407_122928.jpg
IMG_20220407_123103.jpg
IMG_20220407_123317.jpg
IMG_20220407_125511.jpg
IMG_20220407_125643.jpg
 
Biće tu veseo jutarnji špic iz Diljske prema Višnjičkoj. Već je haos, još kad se dovuče tušta i tma u te golubarnike gore...

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
izmedju Visnjicke i Ade huje, kako šta? Ne nikako, nadam se da se šališ, sudeći po emotikonu, ali to je tako senzitivna stvar da ne mogu da podnesem ni najmanju šalu na tu temu. Od saobraćajnica najvaili su produžetka Stevana Hristića do Višnjičke, biće veći problem parking, naravno, ako te podzemne garaže ne budu bile dovoljne. 1000 novih stanova sa 1000 auta.... neće biti lako
 
Kažem da je tu već haos. Jedna uličica sa jednom trakom u smeru neće puno da promeni. Voleo bih da nisam u pravu.



Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
izmedju Visnjicke i Ade huje, kako šta? Ne nikako, nadam se da se šališ, sudeći po emotikonu, ali to je tako senzitivna stvar da ne mogu da podnesem ni najmanju šalu na tu temu. Od saobraćajnica najvaili su produžetka Stevana Hristića do Višnjičke, biće veći problem parking, naravno, ako te podzemne garaže ne budu bile dovoljne. 1000 novih stanova sa 1000 auta.... neće biti lako
Stvarno je planirana koliko ja znam (ako nisu menjali plan u medjuvremenu), a emotikon je taj jer mislim da nista oko Ade huje nece biti sredjeno u ovoj deceniji :)
 
Vrh