Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Licno mislim da je lokacija odlicna, i da ce kvadrat brzo preci 1900 evra, videcemo. Lokacija osim fizicke pripadnosti Karaburmi, nema vise nista zajednicko.

Karaburma su ruski paviljoni nadogradjeni sa 5 spratova... Mislim da ko bude ziveo tu, nece imati potrebe da se penje na "Karaburmu".

Znam par ljudi koji zive u Dunavskim terasama, nikad nisu rekli, zivimo na Karaburmi , nego u Dunavskim terasama. Tako ce i ovi "iznad Biga".
 
S tim da je ova lokacija mnogo bolja od Dunavskih terasa, za koje nemam lepih reči. Dobro da nismo svojevremeno tamo kupili (preskup) stan
 
Zvao sam ja danas, 1900-2300 sa pdvom, znaci prizemlje od 90kv je 1900 😁.
Najmanji stan na visem spratu i garaza 115k. Mnogo za karaburmu.
 
Poslednja izmena:
Mnogo nama sto smo tu i ok nam da ostanemo. A ljudima koji pamte Karaburmu od pre 10 i vise godina, to je ludilo od cene...
 
Kako sada odjednom znaju cenu?
Koja je cena tog najmanjeg?
Kako idu cene po spratnosti?
 
Jos neizbezno je..... sa diletantima iz beogradskih toplana. Ja cu preskociti, srecno buducim stanarima bez obzira.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jaka cena, ali mislim da ce stanovi da planu i to za nekoliko dana. Takva je situacija na trzistu, investitor nema razloga da smanjuje cenu. Ja ipak ne bih tako lako odbacivao ovu lokaciju, sto neko rece, nije to prava Karaburma,
 
Ja danas zvala, meni samo rekose nije jos pocela prodaja, tek sredinom februara, tad ce imati vise informacija...🤔
 
Teško da će da planu stanovi za nekoliko dana od 100.000€ 47m2
 
S tim da je ova lokacija mnogo bolja od Dunavskih terasa, za koje nemam lepih reči. Dobro da nismo svojevremeno tamo kupili (preskup) stan
Očigledno si bio da kupiš stan u nekim drugim dunavskim terasama,
pošto je razdaljina između ova dva projekta cirka 200 m.
Čuj mnogo bolja lokacija. Haha.
Čega ću se ovde naslušati.
 
Kao neko ko zivi na Karaburmi vec duze vreme...
Sto se tice neprijatnih mirisa iz smera Ade huje i rukavca... poslednjih par godina se retko oseti i uopste nije kriticno kao sto je bilo pre recimo 5-6godina :) Tako da to ne bi trebalo da brine potencijalne buduce kupce.
Sama Ada huja je trenutno u OK stanju ali bez nekih konkretnih planova i projekata za uredjenje u skorije vreme.
Povezanost sa ostalim delovima grada je mogu reci sasvim dobra sto se tice gradskog prevoza (autobusi 16.23.25.25p.74).

Sto se tice pomenute cene od 1900e, smatram da je nerealna i prenapumpana. Karaburma ima lepe i uredjenje delove ali ovaj to sigurno nije. Odmah do trznog centra, pogled na Visnjicku ulicu i nije nesto sto bi vredelo tih para. Ne ulazim u kvalitet gradnje, izolacije i svega ostaloga posto je to i da kazemouredu a i Merin je na manje-vise dobrom glasu zbog zavrsenih projekata u Zemunu i na NBG-U. Ali iznoz od 1900e je daleko vise od neke realnije cene. Ono sto izgleda prodaje ovu lokaciju je blizina trznog centra ali je meni to vise mana nego sto bi bila prednost zbog guzve i cirkulacije ljudi i vozila.

Bez obzira na gore napisano, ukoliko se neko odluci na kupovinu stana, zelim vam sve najbolje i da podelite pozitivne utiske :)
 
Ja sam zainteresovan za stan u ovom objektu i pratim situaciju već par godina. Big se dugo premišljao da li uopšte da ulaze u tu priču sa stambenom gradnjom jer se oni generalno time ne bave. Verovatno od tuda Merin kao partner. Plan do prošle godine jeste bio oko 1700 evra po kvadratu ali sada očigledno se mnogo šta promenilo. Nama su ponudili 1950 evra po kvadratu i mislim da samo jedan ili dva stana te manje kvadrature je ostalo i to na prizemlju (doduše prizemlje ima kao neko malo dvorište što je prilično lepo). Mnogi stanovi su otišli već u pretprodaji ... Mi ne znamo šta nam je činiti ali činjenica jeste da će oni ovo da završe za par meseci i da će zgrada biti neuporedivog kvaliteta u odnosu na bilo šta sličnog cenovnog ranga. Ali 2000 evra za Karaburmu jeste šokantno. U svakom slučaju prodaje se vrlo brzo
 
Očigledno si bio da kupiš stan u nekim drugim dunavskim terasama,
pošto je razdaljina između ova dva projekta cirka 200 m.
Čuj mnogo bolja lokacija. Haha.
Čega ću se ovde naslušati.
Ok "mnogo bolja" je mozda preterivanje, ali mikro lokacija je definitivno bolja.
 
I ja mislim da Dunavske terase imaju losu poziciju, pogotovu za nekog ko pesaci, ide na pijacu, u banke, vrtic, DZ, koristi prevoz. Ko ne izlazi iz kola njemu je svejedno. Ali tih par stotina metara sa onako zabacenim terasama puno znaci.

I uglavnom sam cula lose komentare na racun kvaliteta gradnje.
Cini mi se, koliko me secanje sluzi da je tad, kad se gradila zgrada, da je isto bila neka vrlo jaka cena (mozda 1400?). Pa se sve prodalo, ostalo samo 2 penthausa.

Neko je napisao za pretprodaju stanova u Bigu, odakle Vam ta informacija?
 
Ne. Mikro lokacija je ista. Ispred terasa staje 16 jedna od najfrekventnijih linija, pijaca je na kraju uralske znači isti nivo. A za vrtiće i škole će se cimati isto. Pitanje je samo da li želite da živite na tržnom centru ili 200 m dalje. I da li želite da vam reflektori sa parkinga obasjavaju celu zgradu. Ovaj Big će biti za prave mazohista.
 
I ja trazim stan okolo. I sve ovo je rekla- kazala. Svaki iole pametniji ili veci investitor prvo opipa trziste pa zabode asov.Da ce Big imati stambeni deo znalo se u izgradnni temelja i sipova. Pocetna cena se odredi na osnovu xy parametara pa ako pretprodaja ide onda se povecava. I sta znaci da mi razglabamo o nepostojecoj ceni ? Mlatimo praznu slamu. Evo sve i da je istina 3000 evra kvadrat hocete li kupiti ? A sta se prodaje, koji kvalitet , koji sprat, pogled, parking? Ako neko nesto pouzdano zna nek nas uputi jer ovde ima ljudi koji hoce da kupe a ne samo kupujem da nekupim nikad. Ako je ovo prica sta bi bilo kad bi bilo onda uredu.
 
A onima koji mudruju u korist investitora kazem cena je 3000 evrova i JA NECU DA KUPIM i bas mi je krivo zbog toga.
 
Ne. Mikro lokacija je ista. Ispred terasa staje 16 jedna od najfrekventnijih linija, pijaca je na kraju uralske znači isti nivo. A za vrtiće i škole će se cimati isto. Pitanje je samo da li želite da živite na tržnom centru ili 200 m dalje. I da li želite da vam reflektori sa parkinga obasjavaju celu zgradu. Ovaj Big će biti za prave mazohista.
Ispred Dunavskih terasa nema niti jedna autobuska stanica. Mora da se siđe u Višnjičku ili uzbrdo prema Jastrebačkoj.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Prodavao se stan u DT sa cenom od 2000 po kvadratu, nekih 80 kvadrata. Mozda je jos u oglasima.
Meni je to vec strasna cena, za zgradu koja je od starta bila na glasu po losem kvalitetu. Preko puta DS 2019. je izgradjena zgradica koja je isto imala jake cene.
U Jahorinskoj trenutna ima nadogradnja sa cenom od 1880 + pdv.

Eto, nasa nova realnost sa cenama...

Ne vredi sad da se ubedjujemo, meni koja zivim na Karaburmi pozicija DT se ne dopada, navela sam zasto.
 
Očigledno si bio da kupiš stan u nekim drugim dunavskim terasama,
pošto je razdaljina između ova dva projekta cirka 200 m.
Čuj mnogo bolja lokacija. Haha.
Čega ću se ovde naslušati.
Jeste 200 metara ali velika razlika. Dunavske terase su opkoljene kućama, nekim pogonima, ne znam ni da li rade, dvorištima, pitaj boga šta sve to ima. Da bi se uhvatio gradski prevoz prema gradu treba da se ide 220 metara uzbrdo, tu je prva stanica. 25, 35 i 32 su 200 metara dole na Višnjičkoj. Taj kompleks nije za pešake, gradskim prevozom uopte nije dobro povezan. Ko nije išao pešaka sa decom do vrtića i škole neće razumeti, a ja nemam nameru da polemišem.
Oko stanova - ako su okrenuti prema Dunavu OK, ali ima dosta stanova koji su okrenuti prema atrijumu i prema unutrašnjem dvorištu. , kada smo gledali tamo stanove, uočili smo da postoji soba koja maltene gleda u zid, to je šatro kao dečja.
Da skratim, meni se DT ne svidjaju, ako se nekom svidja OK, to što su rasprodate u veoma kratkom roku govori da ima i takvih.
A što se tiče cena kvadrata na Karaburmi, i ja smatram da je prevelika, ali živimo u takvom vremenu kada su stanovi skupi.
Verovatno se smatra da će polako Karaburma da se menja, interesuje me šta će se dalje dešavati sa prostorom istočno od Lidla sve do pijace, da li će se rušiti i zidati novogradnja
 
Ne. Mikro lokacija je ista. Ispred terasa staje 16 jedna od najfrekventnijih linija, pijaca je na kraju uralske znači isti nivo. A za vrtiće i škole će se cimati isto. Pitanje je samo da li želite da živite na tržnom centru ili 200 m dalje. I da li želite da vam reflektori sa parkinga obasjavaju celu zgradu. Ovaj Big će biti za prave mazohista.
Pa jbg, nas petoro ovde kaže da nije ista lokacija, ti verovatno živiš tu pa ne možeš da sagledaš objektivno.

Ne kažem ni da je idealno živeti iznad TC, ali kad bih morao da biram jednu od te dve lokacije po istoj ceni, uvek bih izabrao Big.
 
Pozdrav, ja sam se prijavio na taj spisak jos od pre 3 godine, ali nije nas jos niko kontaktirao, zadnji info je taj da nisu jos odredili cene i da ce javiti u narednom periodu. Samo mi nije jasno kako ljudi ovde pisu da su vec dobili cene i da su prodati stanovi? I jedni kazu rekli im 1900, a drugi 2200, Merin je ozbiljna firma i mislim da se ne igraju tako sa cenama, pa ko okrene da govore druge cene. Moje misljenje je da je 1900 sa pdv-om neka realna cena. Jer ako ide preko toga pre ce ljudi da kupe stan na Zvezdari za 2000 nego ovde. Woodstar je do skoro bio 1850 sa pdv-om za ove preostale stanove. A sto ce tice kvalita gradnje za Big Residence bice bas kvalitetna gradnja ako se bude radilo po specifikaciji koju sam ja tada dobio. Za razliku od Dunavskih terasa gde su kvadrature bile manje od plana pa kada su ljudi merili videli da stan tipa ima manje 5 kv, i svaki dvoiposoban stan ima jednu sobu koja nema prirodno svetlo nego samo otvor koji gleda u zid.
 
Vrh