Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Jel i tebe napali narkomani i vukodlaci?

A ovde ce ti realno gosti uvek imati parking, dok na Dorcolu i Vracaru nemas ni za sebe a kamoli goste.

Jedino sto mogu da se slozim je da ne bih ni ja voleo da zivim bas iznad trznog centra, ali opet, verovatno ce biti dovoljno odvojeni da im to ispod i ne smeta.
 
Jel i tebe napali narkomani i vukodlaci?

A ovde ce ti realno gosti uvek imati parking, dok na Dorcolu i Vracaru nemas ni za sebe a kamoli goste.

Jedino sto mogu da se slozim je da ne bih ni ja voleo da zivim bas iznad trznog centra, ali opet, verovatno ce biti dovoljno odvojeni da im to ispod i ne smeta.
Нема разлога за увредљиве и понижавајуће коментаре. Оно што сам изнео је искрено искуство живота на Крабурми последњих 10 години али наравно увек је за сујету боље да се саговорник нападне и понижава него да се уважи различитост. Зато нам и иде овако сјајно!!!
 
Ne ali je primetan sirotinjski vajb u celom kraju, što udžervil koji okružuje novogradnju, što stanovnici neformalnih naselja koji se smucaju svuda okolo.
 
Нема разлога за увредљиве и понижавајуће коментаре. Оно што сам изнео је искрено искуство живота на Крабурми последњих 10 години али наравно увек је за сујету боље да се саговорник нападне и понижава него да се уважи различитост. Зато нам и иде овако сјајно!!!
Rec je o tome da ti ne verujem. Eto, da ne duzimo dalje.

A i 11030 stalno pljuje Karaburmu iako je tri puta bila kod drugarice ali je stigla celokupnu situaciju da snimi, godinama vec ponavlja istu pricu :)
 
Rec je o tome da ti ne verujem. Eto, da ne duzimo dalje.

A i 11030 stalno pljuje Karaburmu iako je tri puta bila kod drugarice ali je stigla celokupnu situaciju da snimi, godinama vec ponavlja istu pric
Веруј у шта ти воља ја ти то право не спорим.
 
Poslednja izmena:
Pa kad puno ke****, ne može se čitati. Još da napišeš da kad gori Vinča miriše na ljubičice, pa da završimo svaku priču. Da ne trolujete činjenično stanje dobili bi i realnu cenu, ovako ima da vas šišaju ko ovce za ekstra lokaciju i atraktivnost života iznad Maxija :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Cena ce u svakom slucaju biti realna jer je odredjuje trziste a ne komentari na nekom opskurnom forumu.

Sto naravno ne znaci da ne mislim da je bolesno da tu bude preko 2k kvadrat, ali niko od nas na forumu sigurno na to ne utice, vec ljudi s lovom koji stanove kupuju.

A koliko se sećam, i tebi kablovi i gume s padine mirišu na ljiljane tako da nemoj pliz :)
 
Ja baš mislim kao što sam i napisala na nekoj od prethodnih strana da treba da bude 2500, meni je to skroz realno a da se kladimo da bi se sve i prodalo.

Nemam pojma o kakvoj padini pričaš, ja sam na Košutnjaku.
 
Vise od 10 godina zivim na Karaburmi i nisam do sad dozivela neprijatnost. Kraj ko kraj, u svakom ima i narkomana i provalnika i saobracajnih guzvi i nesreca, pozara itd. Pa na NBg sam videla les jer su se lokalni krimalci obracunavali, a to je najbolji deo Nbg, vrlo cenjen, tako da mi je ta prica kako je Karaburma leglo narkomana, pacova i cega vec, preterana...

Ja se licno radujem sto je ispod TC jer Big nije Usce, nikad nije haos, a volim da su mi radnje sve blizu. Maxi, Lidl, DM.

Smrad nisam nikad osetila, osim kod zgrada sa crvenom fasadnom ciglom iznad Jakovljevica i to ponekad, a zivim oko Doma zdravlja, znaci blizu Biga.

Trenutno na Karaburmi se prodaje par stanova sa vecom kvadraturom i znate koja je cena +1500 eu i svaki od tih stanova zahteva 20000-30000 eu ulaganja.
Karaburma manjka sa trosobnim i vecim stanovima, postoje samo par zgrada i stan se pojavi retko. Manjih stanova ima koliko hoces pa taj neko moze i starogradnju povoljnije.

Na Mirijevskom se prodaje stan od 75 kvadrata za 125.000 i jos kad se u njega ulozi... Big mu dodje povoljan.
 
Vise od 10 godina zivim na Karaburmi i nisam do sad dozivela neprijatnost. Kraj ko kraj, u svakom ima i narkomana i provalnika i saobracajnih guzvi i nesreca, pozara itd. Pa na NBg sam videla les jer su se lokalni krimalci obracunavali, a to je najbolji deo Nbg, vrlo cenjen, tako da mi je ta prica kako je Karaburma leglo narkomana, pacova i cega vec, preterana...

Ja se licno radujem sto je ispod TC jer Big nije Usce, nikad nije haos, a volim da su mi radnje sve blizu. Maxi, Lidl, DM.

Smrad nisam nikad osetila, osim kod zgrada sa crvenom fasadnom ciglom iznad Jakovljevica i to ponekad, a zivim oko Doma zdravlja, znaci blizu Biga.

Trenutno na Karaburmi se prodaje par stanova sa vecom kvadraturom i znate koja je cena +1500 eu i svaki od tih stanova zahteva 20000-30000 eu ulaganja.
Karaburma manjka sa trosobnim i vecim stanovima, postoje samo par zgrada i stan se pojavi retko. Manjih stanova ima koliko hoces pa taj neko moze i starogradnju povoljnije.

Na Mirijevskom se prodaje stan od 75 kvadrata za 125.000 i jos kad se u njega ulozi... Big mu dodje povoljan.
Znači 2200 za Karaburmu je povoljno?
 
Ja sam nekih 15-16 godina proveo na Karaburmi, od vrtića, preko osnovne škole, do gimnazije, a i sad od kad sam na faksu, često sam na Karaburmi. I mislim da je izuzetno naduvana ta priča o kriminalu na Karaburmi, pre par godina sam i pravio ovde na Beobuildu osvrt na situaciju bezbednosti. Ništa to nije drugačije u odnosu na ostale delove grada. Samo eto ostao je taj epitet iz devedesetih Karaburma=Mala Kolumbija. Nije to više ista Karaburma, nema više OFK Beograd i Plave unije koja je "harala" Karaburmom, klinci više ne glume mafijaše, navijače i šta sve ne. Ja za tih 15 godina ne znam da li je bilo više od 2-3 obračuna vatrenim oružjem. Dok je to recimo na NBG postalo redovna pojava.

Često se poteže priča o narkomanima, da čovek pomisli da u naselju od njih ne može da se živi. Pa ima ih, kao i u svakom gradu i naselju, ali kad mi krenu sa tom pričom "Jao pa tamo sve narkomani" kao da eto obitavaju po hodnicima zgrada, prate ljude po ulici, spavaju po parkovima. A realnost potpuno suprotna.

Šta je po meni najveći problem: PARKING, uopšte nema parking mesta koja su regulisana, već su ljudi osuđeni na parkiranje po trotoarima.

Pluseva ima dosta:
1.Mnogo zelenila i parkića
2.Dosta osnovnih škola i vrtića
3.Sasvim dobar gradski prevoz
 
Znači 2200 za Karaburmu je povoljno?
Daleko od toga, uzasno je.
Planirali smo da za stan damo mnogo manje, ali to je nasa nova realnost.

Nasa druga opcija je stan u mom starom kraju na NBg, ali i tamo su cene da se smrznes. Ne smem ni da pomislim koliko bi nas izasao stan od 80 kvadrata u novogradnji.
Ja ne mogu da zamislim da zivim u nekom drugom delu grada.

I kad pogledam tih par ponuda za trosobne stanove na Karaburmi + renoviranje = isto ko Big.
 
Ja sam nekih 15-16 godina proveo na Karaburmi, od vrtića, preko osnovne škole, do gimnazije, a i sad od kad sam na faksu, često sam na Karaburmi. I mislim da je izuzetno naduvana ta priča o kriminalu na Karaburmi, pre par godina sam i pravio ovde na Beobuildu osvrt na situaciju bezbednosti. Ništa to nije drugačije u odnosu na ostale delove grada. Samo eto ostao je taj epitet iz devedesetih Karaburma=Mala Kolumbija. Nije to više ista Karaburma, nema više OFK Beograd i Plave unije koja je "harala" Karaburmom, klinci više ne glume mafijaše, navijače i šta sve ne. Ja za tih 15 godina ne znam da li je bilo više od 2-3 obračuna vatrenim oružjem. Dok je to recimo na NBG postalo redovna pojava.

Često se poteže priča o narkomanima, da čovek pomisli da u naselju od njih ne može da se živi. Pa ima ih, kao i u svakom gradu i naselju, ali kad mi krenu sa tom pričom "Jao pa tamo sve narkomani" kao da eto obitavaju po hodnicima zgrada, prate ljude po ulici, spavaju po parkovima. A realnost potpuno suprotna.

Šta je po meni najveći problem: PARKING, uopšte nema parking mesta koja su regulisana, već su ljudi osuđeni na parkiranje po trotoarima.

Pluseva ima dosta:
1.Mnogo zelenila i parkića
2.Dosta osnovnih škola i vrtića
3.Sasvim dobar gradski prevoz
Ja bih dodala i da peske mozes do centra ako bas zapne sa prevozom ili ko voli da seta.
 
Jedini problem Karaburme po meni su romi i nista vise. Sa druge strane kao neko ko je odrastao na Banovom brdu u centru brda(Pozeskoj) vidjao sam rome i to dosta njih, rovare po kontejnerima do pre koju godinu su na konjima prolazili, vozili su one svoje motokultivatore itd.. Znaci i ovde ih ima a da ne pricam o padini i okolini.
Druga stvar koja se spominje - narkomani. Mislim da je situacija svuda ista, ja sam licno doziveo par puta da se bodu u sred Pozeske, vidjao sam ih u 11 ujutru kako se bodu, vidjao ih uvece, predvece, znaci ima ih. Pored moje zgrade ima spriceva koje retko ko cisti itd.. Isto tako u ulici gde se parkiramo Caba Djer je ubio coveka u sred bela dana, isto tako su 3 bombe bacili i jednom pucali na tu zgradu. Eto to je sve cega mogu da se setim ovako iz glave a da se desilo u okolini Pozeske, tjst centra jednog mirnog kraja.
Zasto sve ovo kucam.. Da li se posle svega ovoga navedenog osecamo bezbedno - DA, apsolutno. Iste/slicne stvari se desavaju i na Karaburmi i u bilo kom drugom naselju, ne treba samo preterivati i praviti nesto sto nije :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je nekim ljudima to nezamislivo, ali od Biga do Trga Republike ima okruglo 4km, pravolinijski, po prakticno skroz ravnom terenu, peske odrasla osoba to predje za manje od sat vremena.

Ne zelim nikog da ubedim da je Karaburma najbolje naselje u gradu, naravno da nije, i naravno da nije normalna cena od 2200 na Karaburmi, ali sam primetio da ima dosta ljudi koji tako cesto pisu preuvelicane zlonamerne komentare, dal iz neke licne koristi ili dokonosti to ne znam, ali nije u redu.
 
Realno Karaburma sa uredjenom Hujom i recimo za 50% manjom populacijom roma moze da bude maltene najbolji kraj u Bg-u. Trenutno je mnogo placati toliko za taj deo kod BIG-a, ali 1800-1900 sa PDV-om je skroz okej po meni. Definitivno ce se to sredjivati narednih godina, mislim da gradnja silnih kompleksa i zgrada uz Visnjicku moze samo da ubrza sredjivanje Huje i rast cene kvadrata u tom delu.
 
Ja bih dodala i da peske mozes do centra ako bas zapne sa prevozom ili ko voli da seta.
Upravo, svojevremeno sam često kad je lepo vreme pešaka išao od Karaburme do Prve beogradske gimnazije. Krenem u 7:10 ujutro i na Dorćolu sam do 7:40-45. Em se ne gužvam u autobusu, em se lepo razgibam 😁
 
Upravo, svojevremeno sam često kad je lepo vreme pešaka išao od Karaburme do Prve beogradske gimnazije. Krenem u 7:10 ujutro i na Dorćolu sam do 7:40-45. Em se ne gužvam u autobusu, em se lepo razgibam 😁
A deo oko Pancevca je idealan za pesake i prolazak...
 
Realno Karaburma sa uredjenom Hujom i recimo za 50% manjom populacijom roma moze da bude maltene najbolji kraj u Bg-u. Trenutno je mnogo placati toliko za taj deo kod BIG-a, ali 1800-1900 sa PDV-om je skroz okej po meni. Definitivno ce se to sredjivati narednih godina, mislim da gradnja silnih kompleksa i zgrada uz Visnjicku moze samo da ubrza sredjivanje Huje i rast cene kvadrata u tom delu.
Romsko naselje se nalazi na poslednjoj stanici, u Mirijevskom ka Šejkinoj, npr.

Tu gde je Big, iznad jako ih retko ima, prodju sa konjem i to je to.
 
A šta mu tačno fali? Trotoari postoje, nije valjda da nam sad treba i pešačka zona u tom potezu kako bi građani bili zadovoljni?
Ma daj, osim nedostatka pesackog prelaza, i prohodnog trotoara, ambijent je takav da nije bas za setnju... Tu su do skora bili privatni prevoznici sa kamionima, pijaca mamaca u raspadu ispod, nehigijensko naselje Roma malo dalje, i cinjenica da ces jedva preci skretanje za most, jer tu nije ni predvidjeno da budes... Tehnicki je izvodljivo stici do grada relativno brzo, ali svakako, posto uglavnom mora tuda, nije preporucljivo peske. A i retko gde prevoz ide tako dobro kao sa Karaburme, pa ne vidim potrebu za tim, jer svakako za setnju ima boljih mesta.
 
Ima istine, mada ja sam išao uvek levim trotoarom gledano ka gradu, tako da je ta strana uvek prohodna i rekao bih lakša za prelazak jer kad zatvori semafor ispod Pančevca prelazi se relativno lako jer nema vozila. Romsko naselje nije baš blizu tom delu Bulevara despota Stefana, no dobro.

Naravno da bi bolje bilo da su umesto kretenskog linijskog parka pare preusmerili na regulaciju šetališta 25. maj-Ada Huja, ali i ova trenutna (pešački najbrža) opcija je skroz korektna za ljude koji vole da prošetaju. Kad se setim ulične pijace na potezu Banija-Bajlonijeva pijaca, onda mi tih 100m ispod Pančevca i nisu toliko kritični po pitanju okoline.
 
Cena od 2200 je nerazumna čak i za ovu ludačku situaciju na tržištu. Samo da dodam primetio sam da nam ovom forumu ima povremeno ljudi koji troluju tuđe komentare i veoma im je teško da skapiraju da različiti ljudi imaju različita iskustva, poglede, stavove itd. Da li je ovo odraz neke isfrustriranosti lične ili profesionalnog botovanja ne znam ali nije u redu. Što se tiče stope kriminaliteta ona je proverljiva i mogu se dobiti podaci, te svakom savetujem da ne sluša ničije komentare već da se raspita lično kod nadležnih organa (zvanično ili nezvanično) ako ga muči ovaj segment.
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem sa @istoričar

Kome je zaista bitno, uvek može da dobije zvanične podatke i uporedi ih sa ostalim delovima grada.
 
Kako mogu da se dobiju podaci o kriminalu?
 
Vrh