Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Sada se grade 3 zgrade, kojima ce osnova biti Big Fashion Park (A, B, C), tako da ce to izgleda ici dosta brzo. To se vidi i na tabli radova, par stranica ranije.
Posle je planirano jos 5-7 zgrada u Uralskoj i Stevana Hristica:
1643278911209.png
 
Da li neko zna da li se u ovom delu oko Biga oseca smrad od Dunava, od Ade Huje?
 
Da li neko zna da li se u ovom delu oko Biga oseca smrad od Dunava, od Ade Huje?
Pa, kad se oseca, onda se oseca na celoj Karaburmi, a ta lokacija je prva ispostava... ali u poslednje vreme se to jako retko desava, cak i leti. Ranije nisi mogao da zivis kad opadne vodostaj Dunava ili bude nizi pritisak... Mislim da su krenuli da zatrpavaju rukavac, posto izgleda nije bilo moguce da ga ociste...
 
Da, oseca se na celoj Karaburmi, ali mogu reci dosta redje nego ranije. Ipak je dobar deo rukavca zatrpan. Al zato kad Banat pocne da se djubri, to oseti ceo grad, pa Vincu... Rukavac mu dodje kao mala maca za sve ovo :)
 
Živim na Karaburmi od 1999. i poslednje dve-tri godine ekstremno retko smrdi. Toliko retko da ne mogu ni da se setim konkretnih situacija Nekada je bilo mnogo gore. Ono što mi se desilo par puta je da sam osetio jak smrad dok sam šetao po Adi Huji, ali tek pred kraj samog šetališta.
Ada Huja ima dosta veliki potencijal. Ne znam da li ona čistina od Uradi Sam do romskog naselja ima neku poentu? Tu deluje kao da može svašta da se napravi.
 
Veliki planovi postoje za Adu Huju i generalno ceo taj potez ispod Višnjičke, kačili su ljudi ovde na forumu planove i skice. Ako se ikada bude ostvarilo, to će zaista postati jedna od top lokacija u gradu.
 
Tu svakako treba nešto na nivou Ade za ovaj deo grada, a po novim planovima ostavljen je veliki zeleni pojas uz Dunav gde nije planirana gradnja.
 
Slao sam preko big sajta pitanje za cenu, ali bez odgovora... Sada već duže vreme sajt nije u funkciji (sa porukom uskoro).

Poznanica je isto rezervisala stan po sličnoj ceni (preko "veze")... verujem da će uskoro objaviti i zvaničnu cenu (makar preko mail-a).
 
Cena je trenutno predviđena od 1900 do 2200 sa pdv-om ali nemaju još ništa definitivno od investitora. Prvobitno je projekcija bila 1800 do 2000 sa pdv-om. Učešće je 20% odmah u startu. Jasno je da je celokupno ovo oduglovačenje bilo deo procesa evalouacije cene kvadrata. Pustili su priču da se gradi i čekali da vide kako ljudi reguju na okvirne cene. Naravno mnogo se ljudi javilo formiralu su spiskove i evidento utvrdili da mogu da idu sa jačom cenom. Ono što plaši potencijalne kupce je dalje odugovlačenje početka prodaje tj. da li će cena dalje da raste. Bez obzira na atraktivnost lokacije 2200 u fazi kada su samo "ašovom" udarili po zemlji čini mi se mnogo, no kako se kaže svaka roba ima svog kupca.
 
Mislim da je 2000 realna granica, gledajući trenutno stanje stvari, do koje mogu ići. Sve preko toga, mislim da bi im značajno umanjilo zainteresovanost kupaca. Naravno, svesni su oni svega, pažljivo procenjuju sve faktore, u cilju postizanja optimalne gornje granice.
 
Mislim da je 2000 realna granica, gledajući trenutno stanje stvari, do koje mogu ići. Sve preko toga, mislim da bi im značajno umanjilo zainteresovanost kupaca. Naravno, svesni su oni svega, pažljivo procenjuju sve faktore, u cilju postizanja optimalne gornje granice.
Ja prenosim zvaničnu informaciju koju sam dobio od prodavca.
 
Ako je 2000 sa PDV-om, to je skroz korektna cena sa ovim sada, jer kada se odbije PDV na 40m2 za kupce prvog stana, to je skroz korektnih 1800. Naravno, u tom delu grada je ranije bilo mnogo manje, ali taj deo, koji je blizu centra, brzo napreduje, ima veliki tržni centar, pored toga gomilu radnji na otvorenom, kafiće, restorane. Ada Huja mi je lično katastrofa, ali ima neke nade da će se i to rešiti i onda bi ta lokacija bila stvarno odlična u perspektivi.
 
Najmanji stan je 47 kvadrata što je potpuna budalaština.
 
Pa oni ispipavaju teren, ali su vec na sajtu naveli buducu gradnju mosta preko Ade Huje i metro, sto nije bas bliska buducnost... Nije to Vracar i Stari grad, niti ce ikad biti, ali trziste nekretnina je podivljalo prosle godine pa im to ide na ruku... Samo neka opale po ceni, a sve vise raste broj ovih sto ispod cene rezervisu ranije... niko nije blesav, ima i stare gradnje, pa cemo se snaci ako preteraju.
 
S obzirom na stanove velike kvadrature, kao i da kraj nije neki ali i da ima neku perspektivu tek za nekih 10+ godina, ja mislim da cena treba da bude oko 1800-1900 sa PDV-om...mada videcemo uskoro.
 
Ljudi ko je investitor, vidim pominju se neke veze i vezice a investitor navodno izraelska firma?
 
Vi mislite dodje izraelac i gradi po Beogradu tek tako? Koliko vi godina imate?
 
Pa sta znam, neko srpsko predstavnistvo nesto, znaci vec smo stigli da korumpiramo.
 
Jeste i česi došli da rade marinu, i arapi bw, i izraelci karaburmu, i rusi bigz i beograđanku. Atraktivniji smo nego London.

Palata Cvijićeva nije dorćol, ali u realnosti evo ja prvi Staru Hercegovinu pripajam dorćolu redovno, a ona je na 200m od PC.

Ja sam očekivao cenu 2000 sa pdvom, i investicija tu je skroz solidna. Ne govorim o ceni, nego o ideji da li kupiti tu stan. Doduše mislio sam da će prvo raditi onaj red zgrada iza, 4 lamele čini mi se, a tek ove tri ispred. Kao sanivil što zidaju zgradu, prodaju priču ljudima o pogledu na Dunav, i posle roknu sledeću zgradu koja im zaklanja pogled :)
 
Realna cena u ovom trenutku je oko 1800-2000 sa pdv-om,pogotovo što nema manjih stanova od 47m2.
Sve preko 2000 je previše.
 
Priča o metrou i mostu je za bu**** jer u ovoj zemlji svako dugoročno planiranje je ravno propasti. Jedino što vadi celu stvar je cinjenica da je objekat na Tržnom centru (zbog čega je atraktivan) i da ima dobru veza sa gradom kroz Višnjičku. Leti se tu širi smrad od Ade Huje i kraj je prilično divilji u pogledu kriminala. Za 2200 u debeloj izgradnji je mnogo i čini mi se da može da se nadje bolja opcija.
 
Nit se smrad vise oseca poslednjih godina, nit je taj kraj trenutno opasniji od bilo kog drugog u Beogradu.
 
Nemam nameru da ulazim u polemiku. Smrad se oseca svakog leta i zavisi koliko je toplo, koliko je sušna godina itd. Što se tiče kriminala samo u mojoj zgradi je pokušano provaljivanje u stan za poslednje 4 godine tri puta, a Taštu mi je napao narkoman i pokušao da joj trgne lanac. Ovo su samo lični primeri, a ono što čujem od drugih nije ništa svetlije.
 
I ja sam osetila tu težak smrad više puta u zadnjih godinu, dve, bukvalno je nesnosno. Ne razumem šta je atraktivno u životu na tc? Večita gužva i haos? Imam drugaricu u DT i moram da parkiram u tržnjaku kad idem kod nje, mogu tek da zamislim kako će biti kad se izgrade ovi stambenjaci i popune.
 
Vrh