Šta je novo?

Bezanija-MPC Objekat - [ Komercijalni objekat ]

nka

Novice
Učlanjen(a)
27.09.2007.
Poruke
15
Pohvaljen
0
Zanima me ko zna sta ce uskoro da bude u srcu Bezanijske kose. Vec je izgradjen objekat i ceka se otvaranje. Zanima me sta je u pitanju. Cinio mi se da nije niko pisao o ovome
 
Dobrodosao na forum!

Moras malo da definises sta mislis pod srcem Bezanije. Navedi ulicu, broj, ili najbolje, postavi / posalji sliku objekta pa cemo da pogledamo.
 
Znam da MPC gradi jos jedan Immo centar na Bezaniji, ali ne znam da li je bas u srcu iste, a i poprilicno sam siguran da nije gotov.... za drugo ne znam
 
Gradi se Immo centar/Idea i jeste u centru Bez. Kose (pored glavne raskrsnice) i prakticno je gotov, bar spolja. Izgradio se veoma brzo, prakticno preko leta i po mom misljenju otvaranje ce da bude veoma uskoro.

P.S. Mozda sutra uslikam da vidite, mrzi me sada, pada kisa..
 
Taj 'Immo centar' nije objekat koji bi mogao da bude
na ovoj temi - 'Projekti'..... veći i značajni za Beograd.

Više bi spadao u 'Pitanja i odgovori', a i postavljeno je pitanje.
 
Evo slika Immo centra. Nije delovalo toliko mracno kad sam slikao, pa su slike malo mracne. Plus slikano telefonom tako da kvalitet slike nije neki.



Poslovna zgrada koju Imel gradi na pocetku Bez. Kose, odmah uz Merkur. Nista posebno.Deluje skoro zavrseno, ali je rok sigurno probijen.



Pogled sa Bez. Kose na Treci buleavar. Ne vidi se bog zna sta, ali eto da vidite sa koje vas visine gledamo.

 
Valjda ce jednom morati da premeste ove dalekovode na Bezaniji posto prolaze ljudima iznad glava.. Da li te uopste dozvoljeno??
 
Ne znam da li je dozvoljeno, ali verovatno postoje neki propisi koje je minimalno odstojanje. Inace na prvoj slici gore u pozadini se moze videti napusteno gradiliste (izgradjena 2-3 sprata) koja se nalazi na bas maloj udaljenosti od dalekovoda. Inace zgradu je gradila vojska(cak i "podelila" te stanove) i na njoj se nista ne radi vec vise od 10 godina. .
 
Ne znam koliko bi bilo minimalno odstojanje po zakonu, ali ono na Bezaniji definitivno ne bi smelo da bude tako jer zice prolaze preko zgrada.
 
Nenad":rz5t35tg je napisao(la):
Valjda ce jednom morati da premeste ove dalekovode na Bezaniji posto prolaze ljudima iznad glava.. Da li te uopste dozvoljeno??
Pitaću tatu. :D
Sigurno nije dozvoljeno ništa da se gradi ispod dalekovoda, a i mislim da je samo to zabrana, ima dalekovod duž J. Gagarina. To je dosta veliki dalekovod, i zakopavanje je veoma skupo. Ono što je tragičnije je kada se ilegalni objekti grade, da ljudi grade 3-spratnicu ispod dalekovoda!?!?! (kod okretnice trole, kad pređe plavi most, ne znam kako se zove to naselje) - ali ljudima koji to prave ili tu kupe stan, jedino rešenje je da im padne dalekovod na glavu.. :/
 
Taj dalekovod duz J. Gagarina i onaj na Bezaniji ce jednom morati da se ili ukopaju ili premeste. Naravno, sve zavisi od finansija...

A s obzirom da su ljudi nelegalno gradili na trasi obilaznice Beograda (tipa, ma legalizovacu ja to), onda me stvarno ne cudi da je neko i ispod dalekovoda gradio...

Do dose, na Bezaniji su se legalna naselja isto gradila ispod dalekovoda (ili neposredno pored)...
 
bas sam posmatrao temu, u j. gagarina prolazi preko ulice pa preko delta auto(fiat - honda?) pa dalje ka toplani. mislim da mu tu nije mesto i da bi bilo dobro da se bar u tom delu spusti ispod zemlje. pogotovo sad kad se IMT pretvara u komercijalnu zonu
 
Parcela preko puta BelVille je prodata tako da ce tu eventualno uskoro isto krenuti da se gradi. Ranije je cela duzina J. Gagarina bila jedna velika dzungla, medjutim uz ovaj graditeljski bum definitivno mora da se razmislja i u tom smeru - da lokacije ne mogu skupo da se prodaju sa strujom iznad glava.

Mozda je tako nesto i dogovoreno.. ko zna..
 
Dalekovod.

Dakle dalekovod koji ide od toplane preko fabrike do Bežanijske kose, kod starog Rodića je veliko razvodno polje i trafo-stanica (gde prelazi u nadležnost Elektro istoka, a inače je pod EDB-om). Dalekovod je 110 kV. Ima "dvostruku" svrhu:
1. struja koja se napravi u termoelektrani može da se distribuira dalje;
2. termoelektrana, koja zagreva NBGD, u nedostatku nafte/benzina može da radi na struju.
Spuštanje dalekovoda od 110 kV je mnogo skupo i može se očekivati kada se investitoru isplati da to finansira da bi mogao da gradi na zemljištu iznad, dakle ne uskoro.
Ono što je zanimljivo da takav dalekovod od 110 kV u Beogradu pod zemljom ide od trafo-stanice kod Plavog mosta do Slavije (trafo-stanica na Slaviji, gde je dispečerski centar), dalje do Kalemegdana, tačnije trafo-stanice u Jevremovoj, onda nastavlja do iza Bogoslovije (gde je opet trafo-stanica) i vraća se do Arhitektonske škole (gde je gle čuda - trafo-stanica "Obilić") i nazad do Plavog mosta. Tako formiran krug je važan, jer ako izbije problem na nekom delu puta, ili u nekoj trafo-stanici, ostale mogu da se napajaju iz drugog pravca.

I da, postoji ograničenje koliko daleko oko dalekovoda ne sme da se gradi ništa, međutim tata ne zna na pamet koliko je za 110 kV, ali je siguran da se na NBGD, makar kad su u pitanju legalni projekti, to striktno poštuje.
 
nka":t1rcix8o je napisao(la):
Zanima me ko zna sta ce uskoro da bude u srcu Bezanijske kose. Vec je izgradjen objekat i ceka se otvaranje. Zanima me sta je u pitanju. Cinio mi se da nije niko pisao o ovome
Uskoro se otvara IMMOcentar na B.Kosi. U njemu ce se nalazi jos jedan supermarket IDEA


Tako sam bar cuo !!!
 
MOC navodno planira cak sedam IMMOcentara u Beogradu... kul je sto sim hipermatrketa imaju i jos po koju prodavnicicu... i dobro bi bilo da ih grade po sto vecim vukoje*******inama, (npr. kod mene :D), jer pored kupovine standardne potrosacke kor[pe, bilo bi cool da sto vise klinaca ima u kraju IPS knjizaru ili tako nesto;)
 
Vrh