Šta je novo?

Beton hala

Prostor koji ste se pitali sto se nezavrsava je cekače su se sahte da stignu ...
betonhala01-2020-04-22-13-52-56.jpg

betonhala02-2020-04-22-13-52-56.jpg

betonhala03-2020-04-22-13-52-56.jpg

betonhala04-2020-04-22-13-52-56.jpg

betonhala05-2020-04-22-13-52-56.jpg

betonhala06-2020-04-22-13-52-56.jpg
 
pobogu zasto farbaju ovu ogradu do pruge?!

zasto je jednostavno ne sklone jeftinije je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oчигледно је то пројекат сам за себе (линијски парк) па се враћа ситуација у постојеће стање док не дође на ред.
 
Ili da bi se opravdala izgradnja pasarele koja je sa ukidanjem pruge obesmisljena...
Kada bi skinuli zastitnu ogradu pored pruge, ulica bi mogla da se prelazi bilo gde citavim potezom, ovako ce izgradnjom zastitne ograde naterati pesake da prelaze pasarelu...
Inace, posekli su tri zdrava drveta lipe ispred Belaviste da bi napravili jos betona koji ne mora da se odrzava...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730632#p730632:x2cgc2x8 je napisao(la):
Lufti » Čet Apr 23, 2020 2:00 pm[/url]":x2cgc2x8]Ili da bi se opravdala izgradnja pasarele koja je sa ukidanjem pruge obesmisljena...
Kada bi skinuli zastitnu ogradu pored pruge, ulica bi mogla da se prelazi bilo gde citavim potezom, ovako ce izgradnjom zastitne ograde naterati pesake da prelaze pasarelu...
Inace, posekli su tri zdrava drveta lipe ispred Belaviste da bi napravili jos betona koji ne mora da se odrzava...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
Dok zavrse i puste u rad pasarelu, letecim automobilima cemo prelaziti taj potez izmedju Kalemegdana i setalista.
Inace, park se privodi kraju i imace jedno manje decije igraliste. Danas nisam slikao, jer je bila velika guzva, pa da ne zaustavljam "saobracaj", a i da ne gazim na sveze postavljenu travu. Ja, kao biciklista, mogu reci da je lakse proci tim delom, jer je bici staza pod manjim uglom, pa je bezbednije skretanje. Ako neko ne zna, ranije je staza bila pod pravim uglom, sto je nezgodno, jer se biciklisti pri skretanju naginju, pa je tesko mimoici se u krivini. Danas su kopali pored biciklisticke staze izmedju Beton hale i Brankovog mosta i postavljaju neke zute plasticne cevi. Reklo bi se da su zaboravili da ih stave ranije ili su naknadno stigle. Nadam se da ce sutra biti prilike da malo fotografisem.
 
Данас; обележавање бициклистичких стаза је последњих година доследно у супротности са законом, на језику који није званични српски.





У простор између плоча и зида уграђују коцке:



Канализација из кафића у Бетон-хали иде у ове шахтове:



Мислим да су коначно завршили с постављањем металног рукохвата с десне стране дуж целе Пасареле:



Уграђен половни део ограде ће бити потребно очистити од рђе пре фарбања:



























Овде (десно, не види се на слици) одавно постоји отвор у огради, вероватно су га из Белависте направили, са степеницама с леве стране према улици:









 
Свака част на репортажи. Чини ли ми се или су уклонили стару ограду код крана? Овако се види потпуни бесмисао пасареле, пешачки прелаз као код Небојша куле био би сасвим довољан.
 
Beki":1ior7v94 je napisao(la):
Nisam znao da je latinica jezik.
Istu stvar sam upravo hteo da napišem.

Sve pohvale za fotografije i trud ali čoveče dokle više sa tim “jezikom” majku mu njegovu? Svaki post pocinjes time. :)
 
Znamo šta je Saša hteo da kaže.

Meni lično ne smeta upotreba latinice, ali mi smeta što je Vesara toliko isticao ćirilicu kod ispisivanja imena firmi, tako da je ovo direktno u suprotnosti sa onime što zastupa. Zato sam i postavio pitanje Beokomu povodom upotrebe latinice koju stranci ne razumeju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730632#p730632:2eoc0c8n je napisao(la):
Lufti » Čet Apr 23, 2020 2:00 pm[/url]":2eoc0c8n]Ili da bi se opravdala izgradnja pasarele koja je sa ukidanjem pruge obesmisljena...
Kada bi skinuli zastitnu ogradu pored pruge, ulica bi mogla da se prelazi bilo gde citavim potezom, ovako ce izgradnjom zastitne ograde naterati pesake da prelaze pasarelu...
Inace, posekli su tri zdrava drveta lipe ispred Belaviste da bi napravili jos betona koji ne mora da se odrzava...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Ne bih da ispadnem Vesicev Svedok xD Ali na slikama ispod tvog komentara moze da se prebroji (cini mi se) preko 10 novih stabala.

Bilo bi mozda dobro, da se neki NGO osnuje (kao nezavisno telo koje u teoriji ne moze biti kontrolisano od neke vlade) da se prati to brojno stanje stabala u gradu. Jer meni se cini, da se desila jedna seca stabala, i da to i dalje odjekuje, kao da je ceo beograd pokosen. Dok, sa druge strane, moze da se prebroji brdo novog drveca, npr. BnV, Slavija, Trg Republike. E sad, ja to iz mojih nekih observacija pricam, sto ne znaci da sam ja video sve. Isto ona prica sece se kosutnjak. DA ali se sece da bi se digla STENA ZA BOLDERING, to je nesto sto je po meni doprinos kosutnjaku, tj. dodatni sadrzaj.

Ono na sta ukazujem je, da bismo trebali da predjemo na nekakve statistike, gde mogu da otvorim izvestaj pise poseceno X, zasadjeno Y. Vidim koji broj je veci i onda na osnovu toga dizem bunu ili aplaudiram. Ovako kako trenutno stvari stoje, malo smo ostrasceni svi cini mi se.
 
Za pocetak ni zelenilo nema tacne brojeve koliko stabala po vrstama su posjekli
Drugo cesto kad prosjeku stablo ceka po godinu i vise na zamjenu
Mozes da ih pitas naosnovu zakona o pristupu info od javnog značaja da ti posalju
Prije par godina Filip Vukša im je popisao da u tom trenutku falilo nesto preko 1000 stabala u uzmem centru grada
 
Latinica za početak nije jezik, a ravnopravna je sa ćirilicom.
 
Хватате се сада за детаље...јасно је да је мислио на писмо и јесте званично писмо ћирилица тако да стоји примедба да би јавна предузећа, државне институције итд. требало да пишу на званичном писму а ако већ мисле на туристе нека напишу и на енглеском но то је за другу тему.

Ја морам да признам да ми се свиђа цео тај простор од Бранковог закључно са паркићем код пасареле...да је могло боље..то сигурно али мора се признати да је велики помак напред...ако икад доживимо да све то коначно заврше.

А и кад заврше биће још посла...она барака изнад бетон хале никако да дође на ред.
 
[url=http://beobuilf 8) d.rs/forum/viewtopic.php?p=730949#p730949 je napisao(la):
Myah » 24 Apr 2020 11:08 am[/url]":3bl5x5n7]Latinica za početak nije jezik, a ravnopravna je sa ćirilicom.

Clan 10 ustava Srb

U republici Srbiji u sluzbenoj upotrebi su srpski jezik i cirilicko pismo.
 
Koliko je dobro ispala ova rekonstrukcija priobalja oko Beton hale i pristaništa. Mašine koje čiste granit nisam ranije viđao, razlika ogromna. Sve u svemu ovo je prava slika Beograda.
Screenshot_20200424_160605.jpg

Screenshot_20200424_160840.jpg

Screenshot_20200424_160827.jpg

Screenshot_20200424_160808.jpg

Screenshot_20200424_160751.jpg
 
Kako bi bilo bolje da nema ove ograde i da je prostor prema tvrdjavi otvoren i prohodan.
 
Neće valjda ostaviti crnu boju ograde i ka Savi i ka lažnom bulevaru?
 
Kada vidim deking upali mi se poseban hormon srece, najlepsi materijal ubedljivo, pootovu uz reku...
 
Лепо то сада изгледа, али види се да нису размишљали дугорочно.

Пластични декинг? Проћи ће као онај на Тргу Славија.

А што се тиче ограде: већ видим набилдоване волове како ноћу, пропраћене грохотом браће по памети, изврћу те „тараба“ из осе и дају им рустичан шарм.
 
Upravo tako. Samo pogledajte kako taj deking izgleda na slaviji. Fuš matrijal i još gore izvodjenje. Propasce brzo a održavanja neće biti. Već vidjeno. Vidi se pod konstrukcija na jednoj od slika. Dovoljno je da neko skoči svom težinom i to puca.

Generalno se uopšte ne vodi računa o kvalitetu i izdržljivosti materijala koji se ugradjuju. Svo drvo koje se ugradjuje po gradu je samo prelakirano. Farba se oguli za par meseci a drvo izvitoperi. Pogledajte npr. rukohvat na BNV ili nove klupe na ušću ili na skveru kelenic pijaci, najnoviji primer. Ranije se sav mobilijar radio od impregniranog drveta kome ne treba farbanje i traje godinama. Dana više to nikoga ne zanima. Sve se radi po principu drži bure vodu dok majstori odu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731074#p731074:1edi4h3p je napisao(la):
Vračarac » 24 Apr 2020 06:11 pm[/url]":1edi4h3p]Kada vidim deking upali mi se poseban hormon srece, najlepsi materijal ubedljivo, pootovu uz reku...

Isto. I ja ga obozavam. Ovo je sve ispalo odlicno ! I bolja je klasa dekinga nego onaj na Slaviji.
 
Vrh