Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Према снимку бих рекао да је ова гарнитура завршила своје, вероватно ће после пожара остати у непоправљивом стању. Штета, те гарнитуре јесу старе, али имају и даље свој шмек, а уосталом друге немамо, тако да никако не бих навијао да све изгоре
 
U Zemunu su motorna kola 412-097 i prikolice 416-097 i 416-098 koje služe kao rezerva u ovakvim slučajevima.
 
Izgorela su motorna kola 412-103. To je garnitura 412/416-103/104, koja je stigla 1996. godine. Poslednja garnitura podserije 100 koja je saobraćala u originalnom sastavu.

I zanimljivo da se pre nje isto zapalila "stotka", 105/106.

Kažu da je ova 103/104 bila najgora od svih.. (da ne kažem da se raduju mv što je otišla u večna lovišta😄)


P.s. Izgleda da je neko stvarno zapalio enterijer..
 
Према снимку бих рекао да је ова гарнитура завршила своје, вероватно ће после пожара остати у непоправљивом стању. Штета, те гарнитуре јесу старе, али имају и даље свој шмек, а уосталом друге немамо, тако да никако не бих навијао да све изгоре
Druge nemamo i to je veliki problem BG voza. Na jesen sam pisao kako mi lično te garniture nikako ne odaju utisak da su bezbedne za dalju eksploataciju, te da su generalno dotrajale i da ih bez sumnje treba zameniti modernijim i novim. Na to sam prozvan od strane pojedinih članova kako širim populističko mišljenje, te da su garniture i više nego adekvatne za dalju upotrebu.
 
Ode...

FB_IMG_1713474888841.jpg

FB_IMG_1713474891769.jpg

FB_IMG_1713474898943.jpg

FB_IMG_1713474896054.jpg
 
To je onaj sa lepim sedištima kao foteljama... posebno mi je žao što je baš taj otišao.. 🙁
 
мени некако прича да је подметнут пожар не пије воду
Mislim da je namerno podmetnut zato što je prethodno veče kod istog tog voza u Batajnici, samo je garnitura bila 064-092 sa plastičnim sedištima, polomljeno 6 sedišta i jedno zapaljeno. Kondukter je zapaljeno sedište izbacio napolje i pozvao policiju koja je napravila zapisnik. U toku noći stavljena su druga sedišta i garnitura je otišla u saobraćaj. Na ovoj što je izgorela sedišta su mekana, plišana i podložna vatri i tu se buktinja stvori u roku od 30 sekundi tako da joj nije bilo spasa. Šteta, velika šteta!
Nadam se da će SV naći sredstva da se izgorela motorna kola zamene sa onom školjkom 097 i remontuju i tako vrate garnituru u saobraćaj. U suprotnom ona će postati buvljak rezernih delova za druge.
 
Постоје ли камере у возу или по перонима? Ваљало би да пиромани-вандали заврше иза решетака.
...i da im se sudi za terorizam, jer ovo je delo ugrožavanja skupih materijalnih dobara i velikog broja ljudi. Ako ih nađu, a do sada uglavnom nisu.

 
Ne zna se gde je stanje bolje u javnom gradskom prevozu...da li u bg vozu ili kod trola i tramvaja....

Barem moze da se nauci nesto iz ovog dogadjaja - za nove garniture bgvoza izdrzljiva sedista i enterijer...
Mada shvatam da su savremena vozila dosta izdrzljivija po tom pitanju...savremeni nezapaljivi materijali i plasticni paneli za lako skidanje grafita/markera.
 
и где је сад мирољуби Ноки да прокоментарише како зликовце треба да мазимо по глави.
 
Vrh