Šta je novo?

Beogradski "Pobednik"

EO1b7BKW4AAKpL7


Pogledajte na fotografiji levo tu tugu i odlucnost u ocima u isto vreme, faca levo mi govori: ,,Sine, prosao sam mnogo toga u zivotu, ali iz svega sam izasao kao pobednik, ne zaj.... se sa mnom jer ces naj...".

Faca desno me podseca na nekog razmazenog Italijana kome su servirali picu sa ananasom, a on iz pristojnosti nece da se pobuni vec je slozio neku razmazenu, gadljivu, placljivu facu.

E, sad, da li je do fotografije, senki, osvetljenja...
 
Restaurator odmah u plastične hirurge, odradio ga je u Pink/Happy style samo tako... Baš je pogodio trend. Ima da se razbija od para.
 
Nije restaurator kriv. Pobednik tako izgleda od kada ga je Vesić poljubio.
 
Nisam stručan, ali mislim da je to takav materijal koji starenjem postaje lepši (do jedne granice kada mora da se odradi "face lifting")
 
Lik pobednika levo: nepokolebljiv, hrabar, istrajan, častan, odvažan, uvek na pobedničkoj i pravoj strani.
Lik pobednika desno: razmaženi "ljutko", pomalo zabrinut za budućnost.
Savršeno pristaje uz današnju politiku ove zemlje. Ne znam da li je ovaj Kuzmanović namerno tako "sredio" lice "Pobednika" ili je to slučajnost. Ako nije imao nameru, onda je to viša sila. Nemoguće kako je odlično opisao stanje društva i politike u ovoj zemlji. Možeš samo da se ljutiš, ne smeš da pisneš jer ćeš da nagrabusiš. Ne dopadaju ti se međunarodne okolnosti, ali ti tu ne možeš ništa. Ostaje ti samo da negoduješ.
 
Što neko na drugom portalu napisa: "Pobednik na botoksu." :D
 
Ima i ona teorija da je Pobednik namerno postavljen da ovako nepokolebljivo gleda u pravcu Austrije. Ovaj novi kao da malo skreće pogled.

Mada možda previše ulazimo u teorije zavere, možda to tako jednostavno mora i vremenom će se vratiti stari izgled ili je loše slikano itd. Iskreno, ne razumem se.
 
Mislim da se ovde žestoko preteruje sa kritikama. Robusni izraz nekoga koje preživeo sve i svašta, je dobijen upravo zato što i jeste preživeo sve i svašta tokom svog boravka na Kalemegdanu.

Kuzmanović svakako nije radio takve vrste izmena kakve se ovde spočitavaju. Koliko se može videti, otklonjen je neki zbudž na samom dnu nosa i skinuti su štrokavi slojevi patine. Sve ostalo što bi se dalo zaključiti je do ugla osvetljenja i ravnomernoj patini. Za koji mesec nakon vraćanja na staro mesto će patina opet dati grublji izgled dragom nam liku.

Dodatak: Sad baš razmišljam kako bi nam fino legao jedan "trežnjujući homerovski post" :grand:
 
Jedine razlike koje vidim su sređen nos i skinuta patina, pa se trenutno jasnije vide detalji na licu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701264#p701264:2a50k2ze je napisao(la):
relja » Sre Jan 22, 2020 3:14 pm[/url]":2a50k2ze]Jedine razlike koje vidim su sređen nos i skinuta patina, pa se trenutno jasnije vide detalji na licu.
Sta cemo na primer sa ova tumora sto sad ima iza nosa? Je li to imao kada je napravljen? Meni izgleda kao da ga je neko malo jace cukao po celu i da se malo nepazljivije skidala patina sa nekih mesta. Tako je doslo da je celo sada malo ulubljeno pa su ovi tumori dosli do izrazaja. Pogledaj mu njegovu desnu stranu cela, sad ima rupu, a imao je nabore, to nije bila patina tj.delom je bila, ali je ocigledno neko nespretno ukljanjao patinu pa mu otkinuo i deo cela.

Mada ponavljam, to je neko moje laicko misljenje, ne razumem se u ovo. U svakom slucaju, Pobednik izgleda gore nego pre. Onda bolje da su ga samo ispravili i sredili konstrukcija, a samu skulpturu da nisu ni dirali.
 
Asta je sa ocima, ima li tu razlike? Desno oko je sad zrikavo? Ima razlike, nesto nije u redu sa ovim.
 
Sto se tice plastike sem nosa nije nista dirano. Svetlo na drugoj slici dolazi sa strane u odnosu na prvu sliku koja je slikana na dnevnom difuznom svetlu. Za par meseci na otvorenom golubovi i kisa ce da vrate sve na staro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701203#p701203:2ak1jo0j je napisao(la):
zexland » 22 Jan 2020 13:21[/url]":2ak1jo0j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701190#p701190:2ak1jo0j je napisao(la):
And7rey » 22 Jan 2020 01:00 pm[/url]":2ak1jo0j]Nije restaurator kriv. Pobednik tako izgleda od kada ga je Vesić poljubio.

Mislis obljubio.
+ 1 :)
i
+1 :D
 
Meni jedino bodu oci ovi rogovi iznad nosine. Kao da su ih pojacali. Mozda su sad izrazeniji kad su ocisceni nisam siguran
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701303#p701303:bynljr1s je napisao(la):
Beki » 22 Jan 2020 05:11 pm[/url]":bynljr1s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701264#p701264:bynljr1s je napisao(la):
relja » Sre Jan 22, 2020 3:14 pm[/url]":bynljr1s]Jedine razlike koje vidim su sređen nos i skinuta patina, pa se trenutno jasnije vide detalji na licu.
Sta cemo na primer sa ova tumora sto sad ima iza nosa? Je li to imao kada je napravljen? Meni izgleda kao da ga je neko malo jace cukao po celu i da se malo nepazljivije skidala patina sa nekih mesta. Tako je doslo da je celo sada malo ulubljeno pa su ovi tumori dosli do izrazaja. Pogledaj mu njegovu desnu stranu cela, sad ima rupu, a imao je nabore, to nije bila patina tj.delom je bila, ali je ocigledno neko nespretno ukljanjao patinu pa mu otkinuo i deo cela.

Mada ponavljam, to je neko moje laicko misljenje, ne razumem se u ovo. U svakom slucaju, Pobednik izgleda gore nego pre. Onda bolje da su ga samo ispravili i sredili konstrukcija, a samu skulpturu da nisu ni dirali.

Ne znam na šta misliš po "šta ćemo", - nećemo ništa. Bar ja ne :)
Pogledaj fotografije glave skulpture iz profila, pre skudanja sa stuba, sve će biti jasnije.
 
Па да. Од победника направише плачљивог пешкирића, евентуално ботоксираног победника парова. Слично је прошао 2010е и грб Србије који је постао папагај сломљеног кљуна. Мада, то негде и јесте адекватан грб ове посткомуњарске развалине Р Србије.

Квазиграђанштини ће се Губитник наравно свидети. Нема смисла улазити у расправу јер се нећемо сложити ни око тога шта видимо. Али, са кредибилитетом од једно 3-4 године слободоручног цртања, што у средњој што на факултету, тврдим да су овде приметни набори којих пре није било а који дају израз уплакане стрине.

Остављам могућност да је другачије светло допринело додатном изобличавању израза скулптуре, али то може да утиче само делимично. Размеру скрнављења ћемо спознати тек кад га врате на место.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701231#p701231:30z3m6dz je napisao(la):
Beki » Sre Jan 22, 2020 3:09 pm[/url]":30z3m6dz]
BfYuEVC.jpg
Ako je nekome dosadno nek namontira lignjoslava umesto pobednika na kalemegdanu.
hqdefault.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701377#p701377:1dvlrgvt je napisao(la):
Delija » Sre Jan 22, 2020 8:36 pm[/url]":1dvlrgvt]Остављам могућност да је другачије светло допринело додатном изобличавању израза скулптуре, али то може да утиче само делимично. Размеру скрнављења ћемо спознати тек кад га врате на место.
Svetlo je sigurno doprinelo ali kada ga postave u suštini nećemo ni imati priliku da ga vidimo iz blizine kao što nismo ni pre skidanja sa postamenta.
 
Vrh