Šta je novo?

Beogradski izbori (očekivanja, planovi, ideje)

Хвала, ипак је одговор за мене потпуно очекиван.

БнВ, и остали пројекти које си навео, су пројекти Републике, а и тешко би се шта позитивно о њима могло рећи.

За 11 година СНС пошасти, град Београд није реализовао нити један капиталан пројекат, што је само по себи спектакуларан фејл, и готово је невероватно да се о томе ништа не говори. Чак су у том смислу успели да имају и минус салдо, јер су обуставили пројекат канализационог интерцептора, па и пројекат метроа који је имао реалну шансу да већ сада буде у пуној функцији.

За 11 година СНС пошасти смо се навикли да реконструкције улица коштају 5 пута више, трају 5 пута дуже, али буквално - не 20, 30%, него 5 пута!!! За време ДЂ смо се жалили на реконструкције које су биле 5 пута краће и јефтиније, а и даље су пример квалитета (добро - бар неке :) ).

За 11 година СНС пошасти није набављен нити један трамвај, или тролејбус, а нови аутобуси су набављени тек у 9. или 10. години владавине. БГ воз је упропаштен. ДЂ набавио нове трамваје, троле, аутобусе, и васкрсао БГ воз.

За 11 година СНС пошасти је изграђено нешто мало нових саобраћајних површина, и реконструисана је једна жута трака на Бранковом мосту. ДЂ изградио, финансирао или реконструисао 5 мостова, и пробио неколико нових саобраћајних коридора.

За 11 година СНС пошасти је обустављено и оно мало што се радило на канализационој инфрастуктури за приградска насеља, тек након 11 година изграђен 1 ДЗ у Борчи, ДЂ саградио неколико школа и домова здравља, баш у тим приградским насељима.

Ето, овако на брзину... намерно помињем тог ДЂ-а, који све жуља, јер је једини оперативни руководилац са таквим резултатима. То што је бахат, нецивилизован, лош опозиционар... је потпуно друга раван.

Čoveče GOJE, ja moram tebe da zovem na kafu/pivo da te upoznam i uživo!

Javi mi se pls priv porukama ovde ako si raspoložen, možemo i sa @vucko da se okuipimo, toliko si se potrudio da objasniš neke stvari ispravno, kao i cela reportaža sage oko 4 bulevara, da moram da te častim bar jednu turu :)
 
Nego, da mi pravimo neku Beobuild listu onda za izbore, nešto mi se čini da malo samoorganizovanja ne bi bilo na odmet :D
 

I najnovija vest!
 
Све везано за градску власт што бих имао да кажем већ су рекли неки други форумаши на овој теми, али и ја на темама: избори 2023, обнова улица Београд пут, бициклистичке стазе, тротоари, паркови, дечија игралишта... Мада нисам споменуо да ни сам нисам био свестан колико је град прљав док нисам у суботу са неколико комшија учествовао у акцији чишћења блока, тј. зелених површина иза моје зграде, где смо нашли огромну количину опушака, смећа, разбијеног стакла, сувог грања и жбуња. Шта год иначе мислио о Д.Ђ, док је он био градоначелник у мом блоку су радници "Зеленила Београд" скоро сваке недеље шишали жбуње, а у последњих 10 година никад то не раде. Оно што ми највише смрди код опозиције јесте чињеница да нико жив не зна да су Владимир Обрадовић и Добрица Веселиновић ишта корисно урадили за грађане Београда откако су чланови Привременог органа.
 

I najnovija vest!
Ахахаха. Увек Жвалави мора да пресуди. Сви остали су празилук.
 
Vrh