Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506183#p506183:3vubxdwr je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sub Jan 06, 2018 11:53 pm[/url]":3vubxdwr]To je onaj Kopernikus izvesnog Zvezdana Milovanovica snsovog bizMismena iz Nisa
Pretpostavljao sam da je neko blizak vlasti, jer ovolika količina bahatosti ne može da prođe bez zaštite političkog vrha.
Najlepši pogled sa Ušća na Kalemegdan i stari deo grada je uništen zarad interesa pohlepnih pojedinaca.

Pogledajte prilog 1
Čak su postavili šipove u vodu, kao svojevremeno rečna policija kod Brankovog (koji još uvek stoje tamo). To im, između ostalog, omogućava i gušće pakovanje splavova, tako da možemo očekivati ovde još više sličnih grozota.

 
Какав се дивљи запад толерише на најлепшем делу реке да је срамота.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506188#p506188:1hz1vya7 je napisao(la):
direktor » Ned Jan 07, 2018 12:44 am[/url]":1hz1vya7]Cek tu raste jos jedan

To je deo od istog splava.

Mislim da je to letnja basta.

Ne znam da li je neko primetio ali ovaj splav je isti kao oni splavovi sa rendera za BNV.
 
Topčiderki menjaju tok

Nejasno da li je Republički zavod za zaštitu kulture dao saglasnost za radove.
Raspisan javni tender za izmeštanje reke kao i drvenog mosta u parku zbog izgradnje nove saobraćajnice....

.... Otvaranje pristiglih ponuda za izvođenje radova je 19. februar,
a 25 dana nakon toga bi trebalo da bude poznato koja firma će obavljati ovaj posao. ......

Izvor http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... enjaju-tok

Zna li iko , valja li ovo šta ?
i kako ce to posle (mozda i bolje) izgledati ?
:roll:
 
Hvala Gaga
+1 :)
bar ce ostati evidetirano sa ovim linkom zbog naknadnih pretraživanja :)
 
Hoćemo li ikada dočekati trenutak da u Beogradu vidimo ovakvu ili sličnu mašinu za čišćenje plutajućeg otpada? Bar možemo da maštamo o tome...
 
Šta će nam takva mašina? Đubre se gomila kod splavova, a za to treba da budu odgovorni vlasnici splavova.

Ne znam da li se igde u Beogradu đubre gomila na "ničijom" zemlji, tj. obali.
 
Pa recimo ovaj projekat će da završi sa priličnim brojem stubova u reci.

 
Pripada gradu, ali "Društvo" njime upravlja i ubira novac. Pri tome prepostavljam da ćemo zelenilo i čišćenje plaćati mi zato što je kao naše.

Mada, verovatno ne trenutno. Ako sam dobro razumeo ugovor, trenutno je u zakupu i vodi se kao gradilište pod upravom investitora Beograd na vodi doo. Kad dobije upotrebnu dozvolu onda ga oni predaju nama.
 
Није сво смеће око сплавова, има их и на "ничијој земљи", нпр. онај део где је био Колос па је остао замуљен леп део обале је стално пун смећа, затим онај обрасли део обале код Сајма заштићен због птица које се ту гнезде исто је због муља често претрпан смећем, онда свака кривина реке, истурени део испод Бранковог моста је исто препрека где се скупља плутајуће смеће и исто оних пар делова обрасле обале на самом ушћу Саве у Дунав и са Сремске и са Шумадијске стране. На свим ти местима сам виђао смеће те сматрам да би Београд воде могле да набаве неке бродиће за скупљање плутајућег смећа и да га "лове" између моста на Ади и Газеле.
 
Juče sam bio na verovatno najpopularnijem šetalištu novobeograđana. Slike govore više od (bilo koje) reči.

Nikada ni jedan gradonačelnik bez obzira na stranku, pol, godine starosti, veroispovest ili seksualnu opredeljenost neće dobiti moj glas niti prelaznu ocenu dokle god mu šetalište izgleda ovako sramotno.
 
Mislim da ništa od ovoga nije u nadležnosti opštine, već gradskih javnih preduzeća.
 
Svakako nije OK, jer je situacija nedopustiva i sramotna. Trebalo bi samo precizno adresirati probleme: Za koji deo ovog đubreta je zaduženo Zelenilo, Gradska Čistoća, Beogradvode, vlasnici objekata, gradksa ili opštinska inspekcija i slični organi?
 
Ja ne govorim o divljoj deponiji koja je nikla na nekom skrovitom mestu nego o udarnoj pesackoj zoni gde sa ponosom dovodimo strance koji nam dodju u goste. Siguran sam da ovuda šeta i gradonačelnik i ako on smatra da ni za šta od ovoga on nije odgovoran onda se postavlja pitanje njegove sposobnosti i kredibilnosti.

- Za onaj odvaljeni bilbord koji predstavlja opasnost i po sigurnost šetača znam da je na njemu bio plakat koji je pozivao građane da brodom obilaze lepote Surčina. Verovatno su sa srozavanjem te ideje došli i bilbordu crni dani.

- Đubre ispod crpne stanice donosi neki beskućnik koji tu obitava, verovatno je komunalna prezauzeta i ne stiže od posla da prođe kejom.

- Za potonuli splav ne možemo da optužimo gradonačelnika, ali ako se oko broda koji tu stigne da bi (bezuspešno) pokušao da ga izvadi nahvata tona đubreta, onda grad mora da reaguje kada se pravi ruglo oko gradskog šetališta.

Ovo je bilo samo nekoliko slicica koje ilustruju horor koji gledamo svaki dan oko Save. Gradska vlast koja neće ili ne sme da se uhvati u koštac sa takvim problemom i lakše joj je da se slika pored sadnica i drvoreda prijateljstva nikad neće biti moj izbor.
 
Prebacio sam par postova u postojecu temu
 
clandestino":1xbu56s4 je napisao(la):
Ja ne govorim o divljoj deponiji koja je nikla na nekom skrovitom mestu nego o udarnoj pesackoj zoni gde sa ponosom dovodimo strance koji nam dodju u goste. Siguran sam da ovuda šeta i gradonačelnik i ako on smatra da ni za šta od ovoga on nije odgovoran onda se postavlja pitanje njegove sposobnosti i kredibilnosti.

- Za onaj odvaljeni bilbord koji predstavlja opasnost i po sigurnost šetača znam da je na njemu bio plakat koji je pozivao građane da brodom obilaze lepote Surčina. Verovatno su sa srozavanjem te ideje došli i bilbordu crni dani.

- Đubre ispod crpne stanice donosi neki beskućnik koji tu obitava, verovatno je komunalna prezauzeta i ne stiže od posla da prođe kejom.

- Za potonuli splav ne možemo da optužimo gradonačelnika, ali ako se oko broda koji tu stigne da bi (bezuspešno) pokušao da ga izvadi nahvata tona đubreta, onda grad mora da reaguje kada se pravi ruglo oko gradskog šetališta.

Ovo je bilo samo nekoliko slicica koje ilustruju horor koji gledamo svaki dan oko Save. Gradska vlast koja neće ili ne sme da se uhvati u koštac sa takvim problemom i lakše joj je da se slika pored sadnica i drvoreda prijateljstva nikad neće biti moj izbor.
+1000
Onaj splav brvnara koja se renovira jer "etno više nije u modi' i taj potonuli suvenir koji izgleda čeka sušno leto...
A onaj bilbord je spomenik toj ideji. Ja be znam nikoga ko je išao na to "krstarenje" ...
 
Vrh