Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

DzonTravolta":3nguin4e je napisao(la):
Koji će bioskop biti?
Cineplexx, već traže radnike na sajtovima za zapošljavanje.

Dobri su im bioskopi, ali malo smara što imaju gotovo monopolsku poziciju u Beogradu, jer će do kraja godine možda otvoriti još jedan multipleks pored ovog na Zvezdari.

Tako da će verovatno na kraju 2020. imati pet multipleksa u gradu, koliko će biti i svih ostalih zajedno (CineStar, Cine Grand, Kombank dvorana, Tuckwood i Roda).

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I meni došla potvrda da se TC otvara tu negde početkom aprila. KFC će biti tu, pa je prijatelj dobro znao za to.
 
Mislim da ovim Miško definitivno gubi potrebu za TC-om na Autokomandi.
 
Čudi me da još uvek nisu objavili zakupce i zvanični sajt.
 
DzonTravolta":2ogviehr je napisao(la):
Mislim da ovim Miško definitivno gubi potrebu za TC-om na Autokomandi.

Bitno je da bude pre onog u BGH2O, a Miška su odavno oladili uzimanjem pa vraćanjem parcele na AK.
 
Bice definitvno otvoren ranije ovaj TC od BW Galerije, nekih par meseci ranije izgleda , iako su dosta kasnije krenuli u gradnju.

Ne samo ovaj TC, vec i Galerija skoro definitvno govore u prilog da nece biti iole veceg TC na Autokomandi.
 
Ima još prostora za tržne centre u Beogradu, jer i dalje zaostajemo za Evropom po broju kvadrata.
 
Zaostajanje po broju kvadrata nadoknađujemo zaostajanjem u standardu...
 
U Hrvatskoj je broj kvadrata prodajnog prostora na hiljadu stanovnika 3 puta veći, a u Sloveniji 4 puta. Jeste da imaju bolji standard, ali ta razlika nije toliko velika.
 
Šta to tačno? Peek&Cloppenburg je odlična radnja, kao imaju te jače marke, ali su im cene daleko povoljnije. Kao da su outlet, a popusti super. Za razliku od nekih drugih sa sličnim fazonom, kao npr Fashion&Friends u koji sam ušao dva puta, poslednji put ne svojom voljom.
 
Malo je verovatno da će biti povoljniji kada je fashion company generalni distributer za većinu tih brendova.
 
Pitanje je dal će njima biti uvoznik tih brendova, međutim svejedno se od samog brenda dobije preporučena maloprodajna cena koju je poželjno svi da prate (inače npr.nema robe dogodine).

Tek kad se uđe u popuste svako radi i snižava za sebe i tu su stranci dosta ispred naših pilićara.
 
Generalni distributer ima ekspluzivno pravo na nekom tržištu i svi moraju od njega nabavljati.
 
Cene P&C su iste ako ne i skuplje u Budimpesti nego u fashion&friendsu, a imaju identičan asortiman.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711406#p711406:3beyodj9 je napisao(la):
Dart » Pon Feb 24, 2020 4:49 pm[/url]":3beyodj9]Generalni distributer ima ekspluzivno pravo na nekom tržištu i svi moraju od njega nabavljati.

Mislim da to zavisi od ugovora, moja firma prodaje robu koju nabavlja direktno od proizvođača iako postoji generalni distributer tog brenda za Srbiju.
Pretpostavljam da je zbog dobre saradnje na globalnom nivou gde im uzimamo X puta više robe nego distributer za jedno tržište.

U svakom slučaju videće se na deklaraciji ko je uvoznik i ko god da je - ne očekujem niže cene... sem možda baš na rasprodajama jer treba veća količina robe da se očisti do nove sezone.
 
To je verovatno onda običan distributer, a ne generalni. Nema logike da neko zastupa brend i ulaže u njega, a da nema klauzulu o ekspluzivnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711419#p711419:8t7ng1no je napisao(la):
zoran_m » 24 Feb 2020 05:37 pm[/url]":8t7ng1no]Cene P&C su iste ako ne i skuplje u Budimpesti nego u fashion&friendsu, a imaju identičan asortiman.
Evo ja pre par sati bio u jednom u Beču i ono na popustu ima pristojne cene. I to u smislu da tako markiranu robu sigurno ne bi mogao da kupiš po toj ceni u "originalnoj" prodavnici.
 
Evo malo detalja o bioskopu:

Započeli su radovi na Cineplexx-u u BEO shopping centru u Beogradu


Počeli su radovi na izvođenju Cineplexx-a u BEO shopping centru u Beogradu.

Bioskop će imati 8 sala sa 1200 mesta. Takođe će biti opremljen sa najsavremenijom tehnologijom za projekciju filmova kao i svaki drugi bioskop a LSG će biti zadužen za sve instalacije, elektro i mašinske, ViK i BMS sistem.

Predviđeni rok za izvođenje je april 2020.

Izvor: LSG Group
 
Prolaze sleperi malo cesce i kroz Rimsku, kontam da se polako oprema...
 
Otvaranje je za oko 40 dana a nema ni sajta niti neke veće kampanje. Možda ih je sramota što na glavnom ulazu se nalaze one nelegalne ruine :D
 
Peek&Cloopengurg dolazi i u Galeriju. Još prije par mjeseci su bili pregovori.
 
Vrh