Šta je novo?

Bel Mondo

Rekao bih da nema nekog pomeranja u odnosu na prethodnu fotku. Kada se očekuje da krene da raste?
 
Jedan kran postavljen, montaza drugog je u toku. Radi se punom parom i danas na praznik.

IMG_9419.jpeg
 
Do sada jedan od najmodernijih i najlepsih projekata zasigurno, samo jos da se sprovede u realnost i da sve ispadne kao sa rendera pocev od vizuelnog izgleda zgrade, do uredjenja privatnog parka sa zelenilom i raznolikim rastinjem.Malo sam se raspitao oko celokupne materjalizacije zgrade i odudara od svih kompleksa u okolini i zaista se moze nazvati premium zgradom, a ne kao ostali kompleksi koji prezentuju svoje projekte kao premium i lux gradnju i onda kad vidite sta nude shvatite da je obicna srednja klasa ako ne i nize...

Jedini problem oko ovog projekta jeste pruga koja se nalazi veoma blizu zgrade, pruga koja je veoma prometna i koja je tek u razvoju.Planirano je i prosirenje pruge kako sam cuo i to od stanice Novi BG da se siri po jedan kolosek sa obe strane sto ce praviti dadatni problem buducim stanarima kao i veci promet vozova.
Zanima me da li postoji neko resenje sto se tice pruge i vozova i da li jos neko ima neke informacije vezano za ovu temu?
 
Radno mesto mi gleda u tu prugu. Pre rekonstrukcije, tu su prolazili i teretni vozovi, sve je vibriralo od njih, monitori se klatili kad prolazi teretnjak. Sada, nakon rekonstrukcije, kad prolazi Soko, gotovo se i ne primeti. Kad prolaze stariji vozovi, čuje se pomalo i pored zatvorenih prozora. Ako su prozori otvoreni, a ja na pozivu, bukvalno moram da zamolim sagovornika da sačeka da zatvorim prozore, ili da sačekam da prođe voz. Izbegao bih ono što gleda na prugu (neko reče da će to biti poslovni deo), a za ovaj deo udaljen od pruge koji gleda ka M. Milankovića, ima šanse da bude ok, ali ne znam kako je noću, kada je tišina, moguće da se tada buka vozova više primeti.
 
Malo sam se raspitao oko celokupne materjalizacije zgrade i odudara od svih kompleksa u okolini i zaista se moze nazvati premium zgradom, a ne kao ostali kompleksi koji prezentuju svoje projekte kao premium i lux gradnju i onda kad vidite sta nude shvatite da je obicna srednja klasa ako ne i nize...
Da li možeš malo detaljnije oko materijalizacije? Biću van zemlje par nedelja pa ne mogu da odem do salona u W65 kuli, ali mi ova zgrada deluje jako zaninljivo za eventualno dodatni stan ili čak primarni ako je iznad ovoga što sam kupio (Sakura) i čekam na useljenje. Prijavio sam se na mail listu ali dobio sam samo PDF koji je siže stvari sa sajta, ništa dodatno pored toga.

E sad najviše me zanimaju detalji kao što su:

1) Stakla/prozori - da li su troslojni?
2) Da li je prelaz iz sobe na terasu u istom nivou - na renderu mi deluje kao da je suviše visok prag, ali moguće da to tako samo deluje na renderu
3) Sistem grejanja i hlađenja, da li je potpuno autonoman 24/7/365 (ono što imaju u West 65 i u West kuli mi se ne sviđa jer se grejanje i hlađenje uključiju na nivou zgrade, što znači da postoji period kada može da ti bude suviše hladno/vruće u stanu)
4) Zvučna izolacija
5) Ograda na terasi, da li je metalna, ili kombinacija metal/staklo? Nije mi najjasnije sa rendera.
6) Nije materijalizacija, ali da li u cenu m2 ulazi i komplet kvadratura terase? Pitam to jer su terase velike, što mi se sviđa, ali ne bih baš 50m2 terase voleo da platim 200.000 eur :)
 
premium zgrada a stepenik na izlazu na terasu
uzas.png
E i ja sam to zapazio, i postavio pitanje momku koji je spomenuo da ima info o materijalizaciji.

Ne bih se čudio da je taj detalj na renderu pogrešan, kao što je na renderima za Sakuru terasa imala metalne ograde, a u realnosti su staklene.

Ali ako će kojim slučajem zaista biti takav prag, o premium zgradi nema ni govora.
 
Do sada jedan od najmodernijih i najlepsih projekata zasigurno, samo jos da se sprovede u realnost i da sve ispadne kao sa rendera pocev od vizuelnog izgleda zgrade, do uredjenja privatnog parka sa zelenilom i raznolikim rastinjem.Malo sam se raspitao oko celokupne materjalizacije zgrade i odudara od svih kompleksa u okolini i zaista se moze nazvati premium zgradom, a ne kao ostali kompleksi koji prezentuju svoje projekte kao premium i lux gradnju i onda kad vidite sta nude shvatite da je obicna srednja klasa ako ne i nize...

Jedini problem oko ovog projekta jeste pruga koja se nalazi veoma blizu zgrade, pruga koja je veoma prometna i koja je tek u razvoju.Planirano je i prosirenje pruge kako sam cuo i to od stanice Novi BG da se siri po jedan kolosek sa obe strane sto ce praviti dadatni problem buducim stanarima kao i veci promet vozova.
Zanima me da li postoji neko resenje sto se tice pruge i vozova i da li jos neko ima neke informacije vezano za ovu temu?
Sta te briga za lokaciju tj. prugu kada je, kako kazes, zgrada premijum ili ipak nije ?
 
premium zgrada a stepenik na izlazu na terasu
uzas.png
Meni licno to nije merilo premium zgrade, mnogo su mi bitnije ostale stvari nego prag na izlazu za terasu.
Inace trazim stan u tom potezu NBG bio sam u Soul 64 I od njihovih tri premium zgrada koje imaju u ponudi ova mi deluje kao bolja opcija...Jedini problem za Belmondo je ta pruga pored objekta jer ako se ne nadje neko resenje bice ne izdrzivo za zivot.
 
Da li možeš malo detaljnije oko materijalizacije? Biću van zemlje par nedelja pa ne mogu da odem do salona u W65 kuli, ali mi ova zgrada deluje jako zaninljivo za eventualno dodatni stan ili čak primarni ako je iznad ovoga što sam kupio (Sakura) i čekam na useljenje. Prijavio sam se na mail listu ali dobio sam samo PDF koji je siže stvari sa sajta, ništa dodatno pored toga.

E sad najviše me zanimaju detalji kao što su:

1) Stakla/prozori - da li su troslojni?
2) Da li je prelaz iz sobe na terasu u istom nivou - na renderu mi deluje kao da je suviše visok prag, ali moguće da to tako samo deluje na renderu
3) Sistem grejanja i hlađenja, da li je potpuno autonoman 24/7/365 (ono što imaju u West 65 i u West kuli mi se ne sviđa jer se grejanje i hlađenje uključiju na nivou zgrade, što znači da postoji period kada može da ti bude suviše hladno/vruće u stanu)
4) Zvučna izolacija
5) Ograda na terasi, da li je metalna, ili kombinacija metal/staklo? Nije mi najjasnije sa rendera.
6) Nije materijalizacija, ali da li u cenu m2 ulazi i komplet kvadratura terase? Pitam to jer su terase velike, što mi se sviđa, ali ne bih baš 50m2 terase voleo da platim 200.000 eur :)
Re 6 - Kako inace drugi projekti racunaju kvadraturu terase? kapiram da je nesto nize, ali koliko? 15-20-30% ?
 
Ja sam zadivljen da ljudi razmatraju ovog investitora posle debakla sa Kulom. Gomila informacija ukljucivsi i sajt Stambene zajednice gde je sve transparentno podeljeno.... Razumem atraktivnost lokacije obzirom na blizinu najboljeg poslovnog prostora u Beogradu ali za zivot ovo nikad ne bih razmatrao.
 
Ovde je trebala da nikne poslovna kula a ne obicna stambena zgrada. Nije mi jasno zasto su se odlucili za ovaj potez. Zasto makar nisu isli u visinu, investor ima iskusta sa visinom (West 65 Tower).
 
Ja sam zadivljen da ljudi razmatraju ovog investitora posle debakla sa Kulom. Gomila informacija ukljucivsi i sajt Stambene zajednice gde je sve transparentno podeljeno.... Razumem atraktivnost lokacije obzirom na blizinu najboljeg poslovnog prostora u Beogradu ali za zivot ovo nikad ne bih razmatrao.
Ja samo u ovom komentaru vidim ostrašćenost.Debakl???
Debakl bi značio zgrada nije gotova godinama, temelj je loš, zgrada je kriva. To što postoje neki problemi ne znači da je debakl, kako se može nazvati situacija one zgrade kod Vera i arene sto se jednu deceniju gradi ili što Kula Bg još nije gotova, a krenula je sa gradnjom pre ovoga, što Sakura kasni, itd...
Ne volim da komentarišem ali ovo je užasna reč "debakl", koju zlonamerni ljude govore.
Da, postoje problemi (kao u svakom projektu npr) ali to ne znači da je investitor loš ili ne znam šta.
Uporedite ostale projekte sličnih gabarita u Srbiji pa onda sudite. Dobili smo posle nekoliko decenija konačno lep oblakoder i oni ga nazivaju debaklom....
 
Pre pola sata, sedim u kancelariji blizu pruge, slušalice na ušima (Teams poziv u toku). Kad je batica u Sokolu legao na sirenu, odskočio sam kao u crtanom filmu. Pri tome je voz bio prilično udaljen. Kad je prišao bliže, bole uši.
 
Pre pola sata, sedim u kancelariji blizu pruge, slušalice na ušima (Teams poziv u toku). Kad je batica u Sokolu legao na sirenu, odskočio sam kao u crtanom filmu. Pri tome je voz bio prilično udaljen. Kad je prišao bliže, bole uši.

Baš si osetljiv, živeo sam na 150 m od pruge i to je bila čistina do nje. (nikakav objekat između)
Zato što je stanica u pitanju i to sa frekventnim saobraćajem (od jutra do sutra), često se vršila manevra gde se signalni zvuk davao na svaki minut, pritom dizel pruga, buka od lokomotiva dosta jača nego na elektrificiranoj pruzi.

Istina, u početku malo smeta, ali posle se navikneš postane svakodnevnica kao i sa automobilima, pritom verujem da će stolarija i izolacija na zgradi biti kvalitetna tako da nema brige.
I još ako dodamo da od 12 do 5 nema nikakvog redovnog saobraćaja na toj pruzi (barem za sada) imaće budući stanari mir.
 
Jesam osetljiv. Kad sam doselio u sadašnji stan, nije bilo letova noću. Sad čarteri u letnjoj sezoni više lete noću nego danju. Neki od nas vole luksuz spavanja pored otvorenog prozora, tako da stolarija ne pomaže bar pola godine.
Ali svako ima svoje prioritete, verujem da će se naći oni kojima ovo ne smeta.
 
Projekat je odličan, ali mi nije jasna lokacija - tik pored pruge, i to u bloku sa poslovnim prostorima koji je em skučen za tu vrstu projekta, em uopšte nije predviđen kao stambeni blok, niti će biti ikakvih "stambenih" sadržaja. A samim tim i cena je potpuno nerealna.
 
Meni je i dalje nestvarno da je ljudima ok to sto se na 100m udaljenosti nalazi romsko naselje gde se spaljuje sve i svasta (i zimi i leti) i da su spremni da izdvoje +3800e m2.
 
Meni je i dalje nestvarno da je ljudima ok to sto se na 100m udaljenosti nalazi romsko naselje gde se spaljuje sve i svasta (i zimi i leti) i da su spremni da izdvoje +3800e m2.
Romsko naselje u dvoristu PORESKE UPRAVE
kakva ironija!

Ja samo u ovom komentaru vidim ostrašćenost.Debakl???
Debakl bi značio zgrada nije gotova godinama, temelj je loš, zgrada je kriva. To što postoje neki problemi ne znači da je debakl, kako se može nazvati situacija one zgrade kod Vera i arene sto se jednu deceniju gradi ili što Kula Bg još nije gotova, a krenula je sa gradnjom pre ovoga, što Sakura kasni, itd...
Ne volim da komentarišem ali ovo je užasna reč "debakl", koju zlonamerni ljude govore.
Da, postoje problemi (kao u svakom projektu npr) ali to ne znači da je investitor loš ili ne znam šta.
Uporedite ostale projekte sličnih gabarita u Srbiji pa onda sudite. Dobili smo posle nekoliko decenija konačno lep oblakoder i oni ga nazivaju debaklom....
Debalk je za stanare, za nas je ok. S obzirom da je tema o projektu istog investitora ja smatram da je debakl. Zato su se i u prpili da zidaju u vis. Ipak se tu dosta toga menja i dosta je skuplje.
 
Vrh