Šta je novo?

Batajnički bulevar

Опет ништа, као и овај булевар духова :evil:
 
Нема слика нема ни булевара 2 пута ништа је ништа :kafa: чиста математика, изгледа да је и булевар преминуо само нам то још нико није рекао :gobb:
 
Batajnica, kao i Borča, Krnjača...Radnicko naselje. Jedva docekali ljudi da im se malo uredi, napravi nesto novo...I stane se na pola, pa tako ostavi. :violina: :violina: :violina:

Da je Senjak ili Dedinje, da vidis kako bi se uradilo. Da se ne uvredi neki forumas koji tamo zivi, nisam mislio nista lose. Ali posto je Batajnica, moze to jos da se stoji, pa kada se setimo, jednoga dana, a mozda i pre, uradicemo.
 
Mozda se ceka ova prilika da se iskoristi za pred izbore, nije malo loziti 70ak hiljada ljudi za jedan bulevar.

Sent from my LG G2
 
Zaista ne vidim zasto je problem zavrsiti 1500 metara 2+2 saobracajnice.
 
spatiotecte":2svbt4gh je napisao(la):
Zaista ne vidim zasto je problem zavrsiti 1500 metara 2+2 saobracajnice.
Што би рекао хер Жика " Они нису важни, то је друга династија". :?
 
Ne bih nikome stajao na muku jer znam da je Batajnici ovo jako bitna saobracajnica, ali verujte ljudi da ima krajeva koji su isto toliko zaopstavljeni, a mozda i vise.
Sto se Bataje tice, tu bar postoje konkretni planovi i nesto je makar zapoceto (ako je za utehu).
 
Батаја се поприлично огребала у последње време тако да не бих баш тражио неку заверу у овом булевару
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360695#p360695:1b658lvr je napisao(la):
orion » Uto Dec 01, 2015 3:21 pm[/url]":1b658lvr]Батаја се поприлично огребала у последње време тако да не бих баш тражио неку заверу у овом булевару
Без љутње, али волео би да кажеш у чему се то огребала, кад је до даљњег изгубила и оно што је имала :roll:
 
I mene zanima gde se to tacno ogrebala. Postojala je petlja koja se ukljucivala na AP pre nekih 4-5 godina, to je iskljuceno.
Ne vidim sta je to Batajnica dobila, vidim jedino da su svi sem nje dobili nesto na toj petlji koja ide bukvalno iznad same Batajnice, a nema izlaza za istu.


Sent from my LG G2
 
Више је добила проширењем улице у центру него што је изгубила везом са новосадским ап јер то је било право уско грло. Добила је тротоаре. Сад је мало тужно набрајати нешто што би требало да се подразумева али тротоари су мисаона именица за бг предграђа.

Далеко од тога да мислим да је нешто привилегована или овај проблем са батајничким булеваром је део опште проблематике везане за изградњу инфраструкруре, од дивље градње која закуцава свајке планове до чудних одлука и приоритета који врло често немају везе са струком, а не тога да неко намерно кочи ето развој батајнице.
 
Petlja koju je batajnica imala je nastala kada?
Koliko godina je tuda prolazio puta, a da petlja nije bila tu?
Zatim je napravljena, privremena, nabudzena, kao uostalom i sve kod nas....
Uradjen je projekat i radi se na realizaciji 'prave' petlje sa pravom dobrom vezom.
Znam da zvuci 'suludo' , al uz malo strpljenja stanovnici Batajnice imace dobro i funkcionalno resenje.
Kakvu perspektivu imaju naselja na Smederevskom putu?
Cemu da se nadaju oni iz naselja na Avalskom putu?

Pogledajte zatim da BG obilaznica prolazi izmedju Sremcice i Zeleznika, da je na tom delu cak trasa obilaznice u plitkom tunelu, pa bez obzira na to nemaju niti je u perspektivi da ce imati vezu na isti?

Sve ovo sto sam napisao se odnosi na moj predjasnji post.
 
Postoji i dalje mogucnost da se privremeno aktiviraju stara ul-iz na petlju iz Bataje
jer Bat. bul. ko zna kad ce biti završen, Oni nisu skroz uklonjeni.
Ne potrebno uskracivanje i matretiranje gradjana traje više od dve god.
 
Pa nek samo privremeno spoje patrljke a posle kad pobede nek šire.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360852#p360852:h86nnddz je napisao(la):
Žika » 02 Dec 2015 15:29[/url]":h86nnddz]Pa nek samo privremeno spoje patrljke a posle kad pobede nek šire.
Malo sujete, malo uštede, malo lenjosti, malo volje, malo....
i tako svega po malo, te ovaj haos traje i traje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360821#p360821:1trcm2k9 je napisao(la):
laki72 » Sre Dec 02, 2015 12:28 pm[/url]":1trcm2k9]Petlja koju je batajnica imala je nastala kada?
Koliko godina je tuda prolazio puta, a da petlja nije bila tu?
Zatim je napravljena, privremena, nabudzena, kao uostalom i sve kod nas....
Uradjen je projekat i radi se na realizaciji 'prave' petlje sa pravom dobrom vezom.
Znam da zvuci 'suludo' , al uz malo strpljenja stanovnici Batajnice imace dobro i funkcionalno resenje.
Kakvu perspektivu imaju naselja na Smederevskom putu?
Cemu da se nadaju oni iz naselja na Avalskom putu?

Pogledajte zatim da BG obilaznica prolazi izmedju Sremcice i Zeleznika, da je na tom delu cak trasa obilaznice u plitkom tunelu, pa bez obzira na to nemaju niti je u perspektivi da ce imati vezu na isti?

Sve ovo sto sam napisao se odnosi na moj predjasnji post.
Сваком су своје муке најтеже :grand: и свако се бори за себе али овде је тренутно реч о батајничком булевару :gobb: .
У Батајницу сам се доселио 1984 год. :sesir: и тада је постојало искључење из Новог Сада (код надвожњака који је срушен приликом изградње обилазнице) али не и из правца Сурчина-Остружнице.
Привремена петља је изграђена непосредно пре бомбардовања иако кажеш да је била буџевина имала је укључење/искључење и из Новог Сада и за Нови Сад и за нас је била савршено решење :kk: све до њеног укидања. :notok:
Тренутно од обилазнице имамо само буку :violina: јер нема звучних баријера (а надвожњак је изнад нивоа насеља што још појачава исту) :bash:
иако је то видим пракса на изградњи коридора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360818#p360818:382vwgrb je napisao(la):
orion » Sre Dec 02, 2015 11:56 am[/url]":382vwgrb]Више је добила проширењем улице у центру него што је изгубила везом са новосадским ап јер то је било право уско грло. Добила је тротоаре. Сад је мало тужно набрајати нешто што би требало да се подразумева али тротоари су мисаона именица за бг предграђа.

Далеко од тога да мислим да је нешто привилегована или овај проблем са батајничким булеваром је део опште проблематике везане за изградњу инфраструкруре, од дивље градње која закуцава свајке планове до чудних одлука и приоритета који врло често немају везе са струком, а не тога да неко намерно кочи ето развој батајнице.
Слажем се са констатацијом да је много добијено проширењем раскрснице у центру као и изградњом аутобуских стајалишта, семафоризација раскрсница, али треба напоменути да је то учињено после 30 година и на десетине изгубљених живота :notok:
те да поред наведених радњи у овом периоду од инфраструктурних радова у Батајници је изграђена црква,уклоњена депонија и реконструисане 2 школе :!: :?: Што се тиче тротоара а који узгред буди речено нису сви ни реконструисани(данас их има свако село,чак сам видео савршено урађене тротоаре и расвету у викенд насељу између Бановаца и Белегиша, а да не говорим о надалеко и у последње време чувеној Коцељеви(варошица од 5 хиљада становника...) то би требало да буде нормално у 21 веку за насеље од 80 хиљада становника на 18 км од центра града :bg4: :pob:
Имамо тротоаре а у самом центру насеља нема ни канализације :lool: .
Скренух са теме а проблема је много :roll:
Ваљда ће у наредних 30 година и петља Батајница у свом пуном профилу доћи на ред. :grand:
 
Причао сам о БГ предграђима, места која наводиш су у Старој Пазови која је по мом мишљењу најсветлији пример у односу према бициклистима и пешацима.
 
Batajnica se od sela, razvila u naselje koje ima skoro sve institucije. Ima mnogo vise stvari da se vidi, nego u Krnjači, koja je tri puta bliza centru grada. Dobar je prevoz. Ima mnoge stvari koje su misaona imenica za neka naselja koja su slicne udaljenosti od centra grada. I na sve to je pored auto-puta, a taj deo stoji tako na pola zavrsen, ni tamo ni ovamo. Tragikomično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360948#p360948:v03glzf9 je napisao(la):
Blade » Čet Dec 03, 2015 1:32 pm[/url]":v03glzf9]Batajnica se od sela, razvila u naselje koje ima skoro sve institucije. Ima mnogo vise stvari da se vidi, nego u Krnjači, koja je tri puta bliza centru grada. Dobar je prevoz. Ima mnoge stvari koje su misaona imenica za neka naselja koja su slicne udaljenosti od centra grada. I na sve to je pored auto-puta, a taj deo stoji tako na pola zavrsen, ni tamo ni ovamo. Tragikomično.
To што мало фали то девојци срећу квари :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360947#p360947:3ru170hk je napisao(la):
orion » Čet Dec 03, 2015 1:19 pm[/url]":3ru170hk]Причао сам о БГ предграђима, места која наводиш су у Старој Пазови која је по мом мишљењу најсветлији пример у односу према бициклистима и пешацима.
Места сам навео као случајни пример јер сам скоро ишао за Сланкамен, са намером да покажем да и у много мањим срединама него што је предграђе Београда има уређених тротоара, тако да то за Батајницу(барем по мени) не треба да представља неко одушевљење, наравно стандарди су различити :kk:
 
Mucacos wrote:
....Сваком су своје муке најтеже.... :grand:

Tesko je odrediti koje bi Bg naselje ponelo titulu najviše zanemareno
konkurencija je velika , i tako godinama :oops:

Povremeno tu i tamo uloži se koj dinar i u uži deo grada al i tu... po univerzalnom drp sistemu

Bg naselja ako se i nešto uradi, to je obavezno felerično i nikad ne završeno
baš kao ovaj Batajnički (petljin) bulevar :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360818#p360818:28pg7xpy je napisao(la):
orion » Wed Dec 02, 2015 12:56 pm[/url]":28pg7xpy]Више је добила проширењем улице у центру него што је изгубила везом са новосадским ап јер то је било право уско грло. Добила је тротоаре. Сад је мало тужно набрајати нешто што би требало да се подразумева али тротоари су мисаона именица за бг предграђа.

Далеко од тога да мислим да је нешто привилегована или овај проблем са батајничким булеваром је део опште проблематике везане за изградњу инфраструкруре, од дивље градње која закуцава свајке планове до чудних одлука и приоритета који врло често немају везе са струком, а не тога да неко намерно кочи ето развој батајнице.

Raskrsnica u centru jeste prosirena, ali je uzasno odradjeno. Kolovoz je vec propao i pojavili su se krateri.
Pogledajte kako je rekonstruisana raskrsnica u centru Nove Pazove, ili glavne saobracajnice u zoni centra Novih i Starih Banovaca.
Taj bulevar je potreban pod hitno, ne vidim problem sto se tice dela do toplane. Ovako ce neko izginuti kod ciglane na onom opet polu divljem ukljucenju.
 
Vrh