Šta je novo?

Banovo Brdo - Golf 8

Ja sam rekao cene i informacije o PDV-u zato sto su mi tako rekli kad sam zvao. Akcija su uglavnom veci stanovi ili one koje niko ne zeli da kupi, njih uglavnom niko ne kupi ni po toj ceni, vec ih jos spuste. Da li su sada spustili cene u odnosu na onda kad sam ja zvao, a to je bilo u pocetku gradnje, ne znam, ali cene na BB su prilicno iste. Finvest nesto gradi kod crkve prema Adi i cena ce biti 1800e sa PDV-om, a meni se to dole bas i ne svidja, a uvek je toliko i kostalo. Ono lepo kod pijace je bilo 2000, ne znam da li je on spustio, mada se ni meni ne svidja to zajednicko grejanje na gas u okviru zgrade, toplana je zakon, necu toliko da platim stan pa sutra jos da vodim bitku sa komsijama oko placanja.
 
Prolazeći krajem nešto novo se gradi na B.b u ul.Vladimira Radovanovića.Lokacija je izvrsna ali šta je u pitanju? Ako neko zna da bliže opiše bilo bi interesantno.
 
zora":2npg7em1 je napisao(la):
Prolazeći krajem nešto novo se gradi na B.b u ul.Vladimira Radovanovića.Lokacija je izvrsna ali šta je u pitanju? Ako neko zna da bliže opiše bilo bi interesantno.

Ta lokacija izvrsna? Jel uz sine?

Ja pomislih na ono Finvest sto se zavrsava uz dom zdravlja, tu je sve prodato...
 
Ja sam zvao one kod crkve,pre neki dan,imaju 2 stana od po 52 m2,i jedan im je 104.000 evra,dakle 2.000 e/m2,a drugi stan im je kao neki ogledni i traze 107.000 za 52 m2.
Cene apsolutno nisu pale,ovi iz Petega,na ovoj "akciji" prodaju stanove koje niko nije hteo da kiupi,dakle ili su mnogo veliki ili su sa "pogledom na zid susedne zgrade".takvu istu "akciju" ima i Bellvil,jer prodaje stanove na coskovima zgrada koje isto tako niko nije hteo da kupi dok je bilo izbora.Ja ne racunam da je pad cene ,ako ponuda nije ista.To ti je kao kada imas mogucnost da biras boju auta kada ga kupujes i u drugom slucaju,kada prodavac raspisuje "akciju" i daje popust na kupovinu automobila,ali kupci mogu da kupe samo aute ljubicaste boje,sa dvoja vrata ,bez klime,itd,itd.I u jednom i u drugom slucaju kupujes auto koji moze da te doveze od tacke a do tacke b,ali ipak nije isto. ;)
 
Kad se vec redjaju projekti koji su aktuelni, i ovj bi mogao da se preimenuje jer je jos uvek aktuelan i u izgradnji. Umesto "Banovo Brdo nesto se gradi" tema bi mogla da dobije naziv: Poslovno-stambeni kompleks "Golf 8"
 
peteg.jpg
 
Зграда изгледа лепо и интересантно и вероватно је грађена од квалитетних материјала, али штета што има онако набуџене климе, нема централни расхладни систем.
 
Климе су најмањи проблем, бар су свима уграђене и изводи уредно спроведени тако да нема капљања. Слике су им мало застареле, мислим да је овај део који је овде у изградњи прилично напредовао и да се већ иде на следећи део.
Сама зграда је изгледа супер, сендвич зидови, грејање и топла вода на гас, индивидуално у подруму.
Само тај утисак кад се прошетате око зграде која је тако углављена да ту више не може ни да се дише. Ја не знам где ће се ту паркирати, не могу сви у гаражу. Све се ради до саме улице и са горње и са доње стране.
 
Гага":2v3n3ame je napisao(la):
Зграда изгледа лепо и интересантно и вероватно је грађена од квалитетних материјала, али штета што има онако набуџене климе, нема централни расхладни систем.

+1. Sramota je da nisu stavili centralnu klimu. A reklamiraju stanovanje za 21. vek.

Uz to, kotlarnica izbacuje dim (nije strašno, ali tek detalj koji bode oči), koji u zavisnosti od smera vetra puni tek useljene stanove odvratnim mirisom. Pa zar nije mogla da se izvede ventilaciona cev do krova, kao kod pekara, pečenjara, itd......
 
Ја никада не бих купио стан са централном климом, па то је катастрофа. Људи данас не могу да се договоре да дају по 150 динара за заједничко чишћење зграде, а ти хоћеш да ја зависим од неких љигаваца да ли ће редовно да мењају филтере или не. Мене то нпр највише одбија код west65, ако сам разумео, клима је централизована и ти је у стану само укључиш - искључиш као у хотелу. Мени је то ужас!!! Не могу да помислим на тако нешто у Србији!
 
Ovde govorimo o savremenom stanovanju. O komforu, dodatnim pogodnostima... parking mesto, sopstveni sistemi grejanja i hlađenja, nezavisni liftovi... sve ima svoju cenu. Mogli su oni i ventilatore da ugrade umesto split sistema, ali su valjda skapirali da nije 1960-ta.

Jesi li imao prilike da živiš u stanu sa centralnom klimom i u stanu sa split sisitemom? Bar mesec dana u kontinuitetu?

Ako nisi, nemoj dalje o tome.
 
Али ова рупа на Бановом брду коју су максимално заузели није баш место за такве ствари. По мени ова зграда није баш за неку елиту. Мало боља зграда са нешто вишом ценом и ништа више, чак и не вреди више од 1.600е/м2.

Савремено становање тражи богате људе, није ова зграда баш неко место за њих.

То ти је као што су у Степи мислили пошто је ново да ће се свако другачије понашати, да ће сви чувати имовину. А тамо се, као и у било коју зграду, сјатила кука и мотика. Ово је Србија, такве ствари не иду у зграде, бар за сада.
 
Ne sad, ne tu, nije vreme, nije mesto... Onda najbolje nikad, i da ugasimo sva svetla.
 
Kartograf":2abxlces je napisao(la):
Ne sad, ne tu, nije vreme, nije mesto... Onda najbolje nikad, i da ugasimo sva svetla.


Slazem se... kod nas je najbitnije da se nadje opravdanje da se ne krene dalje.
 
Ви сасвим погрешно тумачите моје речи.
Ја не говорим о томе да ли је нешто боље, напредније.
Централна клима је боља, али је много скупља за одржавање. У Србији нема довољно људи који су спремни на један скупљи живот.
Да ли мислиш да је можда гас лош енергент, да га не треба користити? Па наравно да то нико не мисли, али Баново брдо, које је рецимо пре 2-3 године било скоро па феноменално чисто јер су све куће увеле гас, прошле године је било нешто друго. На Бановом брду није могло да се дише јер се бар 50% људи вратило на дрва. Значи ја говорим да овде нема такве платежне моћи, друго је да ли је нешто лепо или боље, око тих ствари се слажем.
Нема то овде ко да плати, само је то у питању. То ти је као да отвараш неку продавницу са робом за коју нико нема новца, али хајде да је отворимо, то је тако савремено и модерно.

Лова је у питању, лова одређује како ће да се гради, није у питању бахатост инвеститора кога је то мрзело да стави.
Ја први то не желим да купим, а знам да је и коментар других "ма иди, само ми још то фали".
 
Kartograf":74l90owd je napisao(la):
Гага":74l90owd je napisao(la):
Зграда изгледа лепо и интересантно и вероватно је грађена од квалитетних материјала, али штета што има онако набуџене климе, нема централни расхладни систем.

+1. Sramota je da nisu stavili centralnu klimu. A reklamiraju stanovanje za 21. vek.

Uz to, kotlarnica izbacuje dim (nije strašno, ali tek detalj koji bode oči), koji u zavisnosti od smera vetra puni tek useljene stanove odvratnim mirisom. Pa zar nije mogla da se izvede ventilaciona cev do krova, kao kod pekara, pečenjara, itd......
Картограф, наравно да си у праву што се тиче ове зграде и котларнице. Ево једног таквог решења, које предлажеш, а на неки начин да буде и мало интересантно :D Вреди се и мало нашалити у време кад је све мање смеха и шала.


А ево и за климе решење, интересантно и не би толико "боле" очи. Људи би више гледали интересантне мурале на зиду.
 
nikola011":1fb2bvd9 je napisao(la):
Ја никада не бих купио стан са централном климом, па то је катастрофа. Људи данас не могу да се договоре да дају по 150 динара за заједничко чишћење зграде, а ти хоћеш да ја зависим од неких љигаваца да ли ће редовно да мењају филтере или не. Мене то нпр највише одбија код west65, ако сам разумео, клима је централизована и ти је у стану само укључиш - искључиш као у хотелу. Мени је то ужас!!! Не могу да помислим на тако нешто у Србији!

Ja sam uzela stan u Westu, tamo su taj problem o kome pricas resili tako sto nam vec u predugovoru a i u ugovoru, stoji klauzula da smo u obavezi da zakljucimo ugovor o odrzavanju i obezbedjenju objetka sa firmom koja ce biti angazovana na odrzavanu celog kompleksa, i unapred je definisana maximalna cena po kvadratnom metru. Ugovor se zakljucuje na 10 godina, tako da kapiram da necemo imati taj problem da se dogovaramo da li neko hoce da da ili nece, morace svi da daju, a mislim da odrzavanje centralne klime spada u to odrzavanje. Meni je npr to bio veliki plus, jer mi je vise muka od toga da niko nece da da pare ni za sta i da se o kosenju trave ili tako nekoj gluposti raspreda danima...
 
Чак и да прескочимо причу о централном расхладном систему и појединачним климама, зар нису могли ове спољне модуле некако да укомпонују у фасаду, чисто визуелно, и учине их приступачнијим за рад/одржавање?! Овако је мало без везе.
 
Pegi":1vf6knc9 je napisao(la):
Ja sam uzela stan u Westu, tamo su taj problem o kome pricas resili tako sto nam vec u predugovoru a i u ugovoru, stoji klauzula da smo u obavezi da zakljucimo ugovor o odrzavanju i obezbedjenju objetka sa firmom koja ce biti angazovana na odrzavanu celog kompleksa, i unapred je definisana maximalna cena po kvadratnom metru. Ugovor se zakljucuje na 10 godina, tako da kapiram da necemo imati taj problem da se dogovaramo da li neko hoce da da ili nece, morace svi da daju, a mislim da odrzavanje centralne klime spada u to odrzavanje. Meni je npr to bio veliki plus, jer mi je vise muka od toga da niko nece da da pare ni za sta i da se o kosenju trave ili tako nekoj gluposti raspreda danima...

Знам за то, тако је и у Белвилу за одржавање, али то није државно одржавање. Ако неки почну да не плаћају, они ће да престану са пружањем услуге. Друго је што код мене овде у згради неки нису плаћали инфостан 10 година, а та чистачица ипак долази. Како држава пребија те губитке ја заиста не знам, али то тако приватно одржавање неће да ради. Ја рачунам на то да ће у почетку, бар 5 година плаћати сви, али шта после? Шта ако буде још већа криза па неки не буду имали новца за тако скупо одржавање?

Живимо у ери у којој јача индивидуализам по свим питањима и где више нико никог не гледа, а у грађевинарству иду на колективизам ради "комоције и елеганције". Бојим се да та комоција не постане ноћна мора.

Људи су престали да плаћају обданишта, превоз, ужину деци у школама, и то они који имају новца. Шта ја да очекујем у згради кад видим како се сви понашају?
Заједничка клима, а ја сам по питању одржавања таквих уређаја јако осетљив и желим да је све под конац, код мене не може да прође никако. За мене је то велика мана зграде.
 
Kako bre neko moze da ne plati godinama infostan?
 
Feanor":28bi8pj6 je napisao(la):
Kako bre neko moze da ne plati godinama infostan?

Може. Пре 2 године је град дигао неку фрку, неки се као пријављивали па плаћали без камате на рате, ужас, а неко се одрао колико је дао пара. Неки и даље не плаћају и дугују стотине хиљада инфостану. Па људи су престали да плаћају и вртиће и ужине у школама, превоз је пао на минимум. Да ли ти схваташ колико има београђана који ништа не плаћају? И све се временом изгуби, застари, отпише. Зато све више људи и престаје да плаћа.
А инфостан не утужује зато што тамо нико ништа не ради, само седе и примају плату. Кажу да је правосуђе споро, па је оно криво, и тако све у круг...

Погледај ово од скоро из Чачка, све ће ти бити јасно у каквој држави живимо.

http://www.ozonpress.net/politika/3692- ... komunalije
 
U mojoj zgradi procenst nsplate je preko 95%. Mislim da najlošiji procenat je u jednoj zgradi oko 90%. Ovi koji ne plaćaju su tuženi, pa ćemo videti epilog. Tako da može privatno održavanje itekako da funkcioniše.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Pazi ja dugujem 8 meseci jer jednostavno nemam zato sto nisam primio platu mesecima, ali kad god dobijem neke vece pare platim po 3-4 odjednom...

Prvi put cujem da ne tuze za preko godinu dana...
 
Vrh