Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pogledajte prilog 195900

Pogledajte prilog 195901

U BIG-u opšti pičvajz sParkingom, parkira se po sred trake za saobraćaj. Pod hitno uvesti naplatu, ovo je zagušujuće + nebezbedno!

Ovaj parking vapi za rampom i ograničenjem vremena. Ja uopšte više i ne parkiram na njemu nego idem gore na spoljni kod BIG-a pa se prošetam.

Imao sam par puta opasnu situaciju na ovom parkingu upravo jer vozila parkirana na kolovozu smanjuju vidljivost, a neki vozači voze kroz parking brže nego što bi smeli.
 
@vucko
Sve više sam ubeđen da je na baš dosta mesta po gradu neophodno da se postave stubići u cilju vraćanja trotoara i zelenih površina pešacima. Ovo drugo nije toliko kritično, kao za trotoare. Plus što bi trebalo sve pešačke staze unutar blokovskih jedinica ograditi stubićima i naravno, povećati aktivnost parking servisa.

@banjanin @sutraw @direktor @stex_pb
Potrebno je i parking da bude u sistemu naplate po sistemu kao što je u Lidlu, plus što je potrebno i okolne ulice zonirati, jer jedino tako bi naplata parkinga u sklopu BIG - a imala smislenog efekta. Takođe, da li je moguće da jedan deo ljudi koji koristi parking zbog toga što mu je Lidl na 5 minuta odatle, a ide tamo da kupuje?​
 
Prema mom iskustvu, i kad je Lidlov parking slobodan, ovaj je pun, tako da mislim da nema veze sa Lidlom.

Moj neki osećaj je da se dosta ljudi koji žive u blizini (ulicama gore ka Marijane Gregoran) parkira na ovom parkingu jer je besplatan. Međutim, to onda obesmišljava isti, jer je po mom mišljenju on prvenstveno namenjen za kupce, a ne kao javni parking za stanare okolnih ulica.
 
Pa ako se u Lidlu naplaćuje parking, a kod BIG - a ne, zašto misliš da ne postoje ljudi koji koriste parking BIG - a da bi obavili kupovinu u Lidlu?
 
Pa ne naplaćuje se parking u Lidlu koliko ja znam? Osim ako to nešto skoro nije počelo....
 
Znaci da zaključimo treba BiG parking ubaciti u naplatu i uz racun ima 3 h besplatnog parkinga
 
Vrh