Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Verujem da si upravu, nova stanica garantuje da će osoblje biti ljubaznije, da se neće naplaćivati ulaz, nekakva dodatna osiguranja i da će Srbija postati cvetna oaza naroda i narodnosti bla bla bla...
 
Samo da su sakrili ovo ruglo ka ex GŽS nekim panoima (pošto nije u njihovoj nadležnosti to iza), a i malo upristojili ovu zadnju stranu BAS-a, posebno ovaj deo ka prolazu.
 
Али главни излаз са перона јесте кроз бившу ГЖС. Људи седе буквално по рушевинама, то нисам желео да усликам. Фале клупе, фали чесма, фале тротоари, људи како допутују лутају да изађу накчешће путањама куда су прошли аутобуси. Да не причам колико бивши јавни вц бивше ГЖС смрди на урин. Ово је амбијент који сад доживи већина људи која допутује у Београд.
 
Ambijent nije bitnije drugačiji ni kad se uđe dublje u grad. Ovako se ljudi u startu psihički pripreme pa je sve posle manje bolno.

Apokalipsa danas.
 

upload image Није снимљено у појасу Газе..То је прва слика кад дођеш у престоницу Србије.
 
Ово је поглед из биртије на коју одмах налетиш кад изађеш из баса.. буквално надреална сцена унутра су ликови и сценографија као за Кустурицин филм.
 
Revizor: Autobuskoj stanici Beograd 10,9 miliona evra
Prema podacima iz izveštaja Državne revizorske institucije o reviziji finansijskih izveštaja Ministarstva finansija za prošlu godinu, a po Zaključku Vlade i Sporazumu o naknadi iz decembra 2017, država je u vidu naknade za eksproprijaciju za Autobusku stanici a.d. Beograd - BAS izdvojila oko 1,3 milijarde dinara ili oko 10,9 miliona evra.

BAS-ova stanica nalazi se upravo na prostoru budućeg luksuznog naselja “Beograd na vodi”, a prema ranijim najavama gradskih vlasti ona je trebalo da bude izmeštena na Novi Beograd u Blok 42 najkasnije do septembra ove godine. Međutim, izvesno je da od premeštanja u dogledno vreme neće biti ništa, jer ne samo da radovi nisu ni počeli, već nije završen ni projekat za buduću stanicu, niti je izdata građevinska dozvola.

Izvor https://insajder.net/sr/sajt/tema/15094 ... iliona.htm
 
Slika od danas iz tramvaja... kakvi su ovo radovi na parceli predvidjenoj za novu autobusku stanicu u bloku 42? Meni vise deluje kao nekakav parking...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642104#p642104:301wjcz0 je napisao(la):
entero11 » Sre Jul 24, 2019 7:09 pm[/url]":301wjcz0]http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:808072-Levo-desno-pa-dolazni-peroni
Evo u Bg Hronici sad rece Stojcic ex Folic da u 42 Bloku mora biti premestena do kraja 2020 pa se ispravi pocetka 2021. Mislim da njih Bus preduzece ozbiljno zaj... obzirom da je ovde neko ostavio ugovor gde je grad dao Busu za preseljenje 10 milki evra.
Pa BAS odugovlači maksimalno , ne seli im se na novu lokaciju...misle možda i ostanu ali pare su uzeli sad nema nazad. A najgore bi bilo za njih da ne naprave stanicu i da ih "bace" u neke opet privremeno sklepane objekte u bloku 42.
 
Није БАС железница па да их тако лако превеслају. Мене интересује ко диктира ове радове у блоку 42, БАС или град?
 
Da se preseli tamo? Pa sigurno grad. Koji bi motiv bio BAS-u da menjaju lokaciju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642104#p642104:kjphecnn je napisao(la):
entero11 » 24 Jul 2019 08:09 pm[/url]":kjphecnn]Mislim da njih Bus preduzece ozbiljno zaj... obzirom da je ovde
neko ostavio ugovor gde je grad dao Busu za preseljenje 10 milki evra.
Ako je to istina, onda Grad mora da ih otera sa lokacije kod ŽS kada istekne im rok

za ovu gradnju na NBG, jer ako odugovlače možda su potrošili novce na "pametnije stvari" :)
 
Evo, našao sam Mišljenje revizora na finansijski izveštaj 2018. . . citat :

" Tokom 2016. godine rukovodstvo „BAS“ a.d. je potpisalo sa Upravom grada Beograda „Okvirni sporazum o saradnji“. Dana 04.07.2017. godine potpisan je Ugovor o zajedničkoj izgradnji 01 br. 2455(G br. 4011-4227) između Grada Beograda i „BAS“ Beogradske autobuske stanice a.d. Beograd.
Predmet ovog ugovora je zajednička izgradnja objekta autobuske stanice u Bloku 42, te su u skladu sa tim ovim ugovorom bliže definisani uslovi, rokovi, prava i obaveze ugovornih strana.
Projekat izmeštanja postojeće i izgradnja nove autobuske stanice uslovilo je da su tokom poslovne 2017. izvršena značajna ulaganja u investicione programe izrade tehničke, tehnološke i projektne dokumentacije u cilju dobijanja potrebnih dozvola za početak izgradnje nove autobuske stanice.

Dana 23.02.2018. godine od strane Sekretarijata za urbanizam i građevinske poslove izdata je gradu Beograd-u kao investitoru i BAS-u a.d. kao finansijeru građevinska dozvola za izgradnju staničnog platoa nove autobuske stanice u Bloku 42. Kao rezultat prethodno navedenog, u 2018. godini izvršena su značajna ulaganja u projekat izgradnje nove autobuske stanice u Bloku 42. U skladu sa planiranom dinamikom izgradnje nove autobuske stanice, predviđeno je da radovi na izgradnji nove autobuske stanice započnu u junu 2019. godine.
Dinamika izgradnje nove autobuske stanice u ovom trenutku ne može biti u potpunosti precizirana, ali delatnost otpreme autobusa i putnika vršiće se na postojećoj lokaciji dokle god se ne steknu uslovi obavljanja delatnosti na novoj lokaciji. Dana 17.12.2018. godine u skladu sa projektom „Beograd na vodi“ kojim je predviđeno izmeštanje postojeće autobuske stanice doneto od strane Gradske uprave grada Beograda, Sekretarijat za imovinsko pravne odnose, Rešenje o eksproprijaciji br. XXI-04-465-5/2018.

Ovim rešenjem izvršena je eksproprijacija građevinskih objekata koji su bili izgrađeni na katastarskim parcelama predviđenim za izgradnju objekata u okviru projekta „Beograd na vodi“. Po osnovu ovog rešenja između BAS a.d. i Državnog pravobranilaštva kao predstavnika Republike Srbije postignut je Sporazum o naknadi.
Naknada po osnovu eksproprijacije isplaćena je u 2018. godini. . . "

Ne piše koliko, ali neke novce su dobili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642225#p642225:1ik59id5 je napisao(la):
ccc » Чет Јул 25, 2019 7:10 am[/url]":1ik59id5]Da se preseli tamo? Pa sigurno grad. Koji bi motiv bio BAS-u da menjaju lokaciju?
Па што онда град то одуговлачи ако је њему у првом "интерес" да пресели БАС? Што улупаше паре за привремени нови долазни перон? Да се не лажемо, сазидати објекат попут постојећег БАС није никаква мудрост.
 
Prijatelj koji radi na BAS mi je mislim prošle godine rekao da oni još dugo neće odande. I koliko se sad ulaže u razne objekte izlgeda da je u pravu.
 
Moje pitanje se odnosi na nove stanare u naselju koji mislim da nisu znali da ce stanica i dalje biti tu kada su kupovali stanove...pritom ako stvarno jos jedna zgrada dolazi do stanice...pa ko je lud da tu kupi stan...nikada se oko stanice ne prave stambeni nego samo poslovni objekti i Hoteli,naravno, ali videcemo..Srbija je ovo braco i sestre...
 
Па ено нам Белвила између топлане и највеће гараже ГСП па се етикетира као "елитно насеље".
 
Треба и те носаче некако регулисати. Од користи су свакако али не треба ништа препустити случају.
 
Gde na zapadu ima nosača ?
Aerodrom ?

Gradska čistoća traži radnike i tamo mogu da nađu legalan posao. Imali bi koristi na duži period + penzija , ovako ovde muljaju, kako ko koga zaj.be, nema poreza/doprinosa državi a uredno uzimaju socijalnu pomoć za silnu decu.

Treba sve te ljude koji uzimaju socijalnu pomoć a zdravi i radno sposobni uputiti na sl. za zapošljavanje , uraditi prekvalifikaciju, školovanje.Dati im rok da se zaposle i sve skinuti sa državnih jasla.
 
naravno, bas me briga koje je boje koze neko, ja tu ne pravim razliku, ali mi nije normalno da mu drzavni sistem valja kad uzima socijalnu pomoc, ali kad treba da radi, placa porez, registraciju za motokultivator, dozvolu za isti... onda ne valja, e pa ne moze hocu necu, il zivi u sumi ko indijanac il se skroz integrisi
 
Они само користе то што су главна тема многих људскоправашких квазидушебрижних НВО које млате огромне паре тако што наводно желе да им помогну а све чине да до тога не дође јер би остале без грантова, а не дају ни држави да им истински помогне из истог разлога.
 
Vrh