Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

то је једним делом за станичну зграду железничке станице, а другим за паркинг
 
Nekakao mi je ,,kuso,, bez prikaza i ostalih pratecih sadržaja jedne moderne BAS
i bez njih teško da moze se sagledati vrednost
 
Evo nekih novih projekata Autobuskih Glavnih Staniica u Evropi..ovaj je iz Poljske..
2.jpg

wizualizacja-nowego-dworca-.jpg

komunikat20111222.jpg
 
Zašto BAS ne bi bio u potpunosti pokriven u prizemlju solitera od 45 spratova. Zašto da bude standrardna jednospratna kutija. Jede prevredan prostor.
 
Mislima da na NBG za tako nešto nema potrebe,zbog dovoljno prostora,kula može da bude odmah pored stanice..ako postoji interes privatnog investiranja i ta opcija može da se sagleda..
 
Pa zar nije win win situacija da se zemljište da privatnom investitoru za dž, da dozvola za kulu od 100 metara a zauzvrat da investitor u prizemljnu izgradi novi BAS a prva dva sprata kule bude upravni prostor BAS-a ...

...Zašto da se troše državne pare ako ne moraju.
 
Pa problem je što trasa Ump nije privukla investitore,tako da će BAS samo da popuni prazninu i dodatno zakrči prilaze mostu.U toj priči investirtori bi se za mesto gde bi sagradili kulu ili dve tri ipak odabrali blok 26 preko puta Arene..na metro trasi ,koja će se prva realizovati. :kafa:
 
Investitori nisu privukle naša mutirana administracija i ekonomska kriza a ne priča oko UMP-a zaboga ...
 
Bivša administracija za sigurno pod br1.,sa pogrešnim konceptom u razvoju grada..pa i Ump.
 
Čekaj, pa zar blok budućeg BAS-a ne laži pored trase gradske železnice koja u nekom obliku VEĆ POSTOJI i ako bude pameti, razvijaće se dalje. Ako bude pameti, imaćemo i regionalni metro koji prolazi ovuda.

Plus UMP ...

Pa zar to trenutno nije bolja lokacija od "svetog" bloka 26 koji trenutno ima samo autobus, a kako je krenulo, imaće i brzi tramvaj ... a da, blok 42 ima i tramvaj, koji ako bude pameti postaje LRT ...

Ajde oladi sa tom ostrašćenosti i ubaci barem malo dodira sa realnošću ...

Pa ti prvi pričaš o metrou, gradskoj železnici, bla, bla, bla, bla .... i onda za lokaciju kroz koju prolazi trasa gradske železnice kažeš da nema budućnost zbog UMP-a

Ahahahahahahahahahaha, trolovanje za primer ... :D
 
To što je BGVoz odmah do stanice je ključni razlog zašto bi se na tom mestu gradila BAS a ne Ump,to je samo pokušaj da se Ump pravda da je pored Gradske ž.je zapravo pobeda ovog drugog koncepta ,kapacitnog šinskog sistema,tako da ti jo to više zamena teza.. :wink: Pa što onda niste doveli kapacitni metro sa B.Brda do BAS a ne tramvaj,ako vam je glavni razlog kapacitni šinski sistem?
He he, sada BGVoz postaje sveta krava ,a do jučer ste hteli da zatrpate trase..a biće BAS tu prema najavama,pa ne donosim ja odluke :wink:
 
O čemu ti pričaš čoveče? Ajde, konsoliduj misli malo i ne skači sa teme na temu, ne menjaj tok diskusije zato što te je neko uhvatio u raskoraku ... ne doprinosiš forumu a puna su ti usta njega ... daj saberi se!

Ajde da te podsetim ... pričali smo o opravdanosti KULE na ovoj lokaciji. Kule su itekako opravdane, jer lokaciju seče gradska i regionalna železnica, UMP i tramvaj ... pa kud ćeš bolju lokaciju? Fali samo metro, biće i njega za par decenija.
A ti preskačeš misli te UMP, te BAS, te investitori, te opet UMP a jedna sa drugom rečenicom ti veze nema, jedan post sa drugim ...

2012":1ve3wtyd je napisao(la):
..... niste doveli ..... ako vam ...... ste hteli ....

Šta ti tek ovo znači? Ko to MI? Primetio sam da furaš dilozofiju: "Beobild, to sam JA" a sva ostala mišljenja su "njihova" ko god "oni" bili ... paranoičan si kao administracija Severne Koreje ali je bitno da sve ostale porediš sa njima ...
 
:roll: :) ma ok Stf,biće bolje ...danas je malo oblačno,kiša i tako to..kafa..može :kafa: Nije razlog BAS za neku raspravu ,rečeno je da će bitu gde jeste,ja sam izdvojio mišljenje i to je to.Čudi me da s obzirom da imam dug staž na ovom forumu nisi primetio moj sarkazam..tako i ovo" mi,"i ,oni" shvati u tom kontekstu a ne lično.A Beobuild "to sam Ja" ne stoji ,pa meni najviše preturaju slike s teme na temu. :wink:
 
stf":3km2ps3w je napisao(la):
Zašto BAS ne bi bio u potpunosti pokriven u prizemlju solitera od 45 spratova. Zašto da bude standrardna jednospratna kutija. Jede prevredan prostor.

Hej , pa to bi bilo vrlo dobro , ne to bi bilo odlično :kk:
ovako neka skica (eh da je zeks tu oma i sličica bi bila )

teci minus -magacini ,
drugi minus -parking
prvi minus - servisne radionice

prizemlje BAS,

do treceg - šoping centar

od četvrtog do 10-15 hotel

a ostalo do vrha poslovni prostor
 
Из канцеларије лифтом у бус, па код родбине у унутрашњост на кобасице... Па мало је необично, али занимљиво :)
 
mmm . . . kad su kobaje u pitanju obavezno ostati na veceri da se ponovi uz dobro pivce
a onda ko ce taki kuci , nego lepo prespava na čistom vazduhu pa sa bajle, bus, pa lift , zadovoljan
eto te za radnim stolom :lool:
Edit
sledeci put samo zastaneš u šošping centru
da se kupovinom poklončića revanširaš
te u autobus . . . i jopet sve nanovo :D

ma nema čekanja, majstore zabodi taj ašov i počni da zidaš novu BAS. . . vec sam gladan tih kobaja
Al' se nekad dobro jelo
http://www.youtube.com/watch?v=9CcAQ6CQA_M
 
stf":3fb6bxum je napisao(la):
Zašto BAS ne bi bio u potpunosti pokriven u prizemlju solitera od 45 spratova. Zašto da bude standrardna jednospratna kutija. Jede prevredan prostor.

то је супер идеја. камо среће да још неко размишља на тај начин у овом граду и држави
 
15tive_bus_large.jpg

ijsei1b.jpg

Image

Veoma slicna situacija ,autobuska glavna u Amsterdamu pored zeleznicke,ovakav model bi se odlicno nadovezao prateci duzinu z.stanice NBG
 
Prokop je železnička stanica i besmisleno je da tu bude i autobuska. Jednostavno nema mesta a sam Prokop je već stešnjen između autoputa i Bulevara Aleksandra Karađorđevića. Autobuska stanica treba da bude smeštena blizu železnička ali na NBG.
 
Ja mislim da je to rešeno da će biti na Nbg..a druga prema Voždovcu..
 
stf":2kyn7fuj je napisao(la):
mekbejn":2kyn7fuj je napisao(la):
i kamo sreće da neko želi da živi iznad autobuske stanice :)
Ko je pominjao stanovanje?
Sad tek videh ovaj post.
Ok, nisi pominjao stambeni prostor, već kulu uopšteno.

Ali ja ne znam koja bi firma pored ovakve ponude poslovnog prostora uzela prostor iznad autobuske stanice, koji pri tom ne može biti jeftin, a ako već plaćaš skupo zašto bi se trovao?
 
Još najavljen savski amfiteatar, još brojne druge zgrade i lokacije. Verujem da bi airport bio bar jeftiniji? I manja buka od autobusa. Jedino neki TC? A i to mi trenutno deluje kao promašaj. Na kraju će biti sve osim kule ili tako nečega ako je u opšte ima u planu, Kao dase to gradi nekad kasnije kao što i mnogi drugi projekti nikada nisu završeni. AS u Tel Avivu nije završena, isto fali kula i ko zna kad će je napraviti.

btw, može li neko pobrojati sve nedovršene projekte? I UMP neće dalje bar uskoro, a preko AP možda neće nikada? Tuneli, GŽS...
 
Pa dobro izgradjena infrastruktura i kada nije zavrsena uvek je veliki potencijal i kada tad dobije sansu da zablista kao BG Cvor..dok promaseni projekti kao Ump,ce zavrsiti u Rakovici koja ce biti povezana sa nepotrebnom preskupom infrastrukturom.,tamo ce morati da se osmisli neki novi Rakovica city da bi sve to imalo malo smisla,steta sto naselje Stepa nije barem tu napravljeno..
 
Vrh