Šta je novo?

Anketa o gradskom prevozu u Beogradu

Logisticar

Novice
Učlanjen(a)
27.05.2013.
Poruke
12
Pohvaljen
0
ANKETA O JAVNOM GRADSKOM PREVOZU U BEOGRADU
Anketa je potpuno ANONIMNA!!!

Interesantna anketa koja se tiče gradskog prevoza. Zahteva samo 5 minuta slobodnog vremena...

Link ankete:

https://docs.google.com/forms/d/1GpEQJj ... 4/viewform

Anketa se radi zbog seminarskog rada na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu.

Na kraju kliknuti na SUBMIT (Završi Anketu)!!!

Hvala svima na učešću!!!
 
Do sada 81 učesnik...

Za sada najbrojnija kategorija su zaposlena lica (33 učesnika), a na drugom mestu su studenti (25 učesnika)...

Prvom zonom se vozi 62 učesnika, a obe zone koristi 19 učesnika...
 
Ako vas zanimaju zastupljenosti odnosno procenti pojedinih odgovora na određeno pitanje, samo mi kažite...
 
Fina anketa, samo kod pitanja 12 fali odgovor "da postoje vremenski ogranicene karte sa neogranicem brojem presedanja (1h, 2h, 24h, itd.)". Ja sam to dodao pod "other" ali mislim da je trebalo da bude ponudjeno, ovako ce svi koji to zele da budu podeljeni izmedju dopisivanja odgovoara i opcije "da postoji veliki asortiman karata" a verujem da je to jedna od glavnih zamerki ITSu.
 
Uvažio sam vašu sugestiju. Ubacio sam je u anketu.
Evo dijagrama za ovo pitanje... Ovo su procenti za dosadašnje odgovore...



Uploaded with ImageShack.us
 
Imaju li ovi na saobracajnom druga posla,od zamajavnja sto su se dve babe dogovorile uz kafu da kao odrade nesto pre odmora..pateticno.. :kafa:
 
2012":27vhklcj je napisao(la):
Imaju li ovi na saobracajnom druga posla,od zamajavnja sto su se dve babe dogovorile uz kafu da kao odrade nesto pre odmora..pateticno.. :kafa:


Hahaha, u pravu si skroz. Šta mogu kada mi je tema takva. Sve zavisi od veličine uzorka.
Ja sam samo student. Okačio sam temu na brojnim forumima, ali sam ovaj forum izabrao pre svega zbog obilja stručnih tema...
 
Попунио сам анкету у жељи да помогнем.
Питања ми нису на месту, јер су нека подразумевана. На пример око хигијене и уредности, полазака... чак више ставки из питања је обавезно и подразумевано. Још једна замерка је што није на Ћирилици и завршио сам са гунђањем, сретно :D
 
Logisticar":1aces642 je napisao(la):
2012":1aces642 je napisao(la):
Imaju li ovi na saobracajnom druga posla,od zamajavnja sto su se dve babe dogovorile uz kafu da kao odrade nesto pre odmora..pateticno.. :kafa:


Hahaha, u pravu si skroz. Šta mogu kada mi je tema takva. Sve zavisi od veličine uzorka.
Ja sam samo student. Okačio sam temu na brojnim forumima, ali sam ovaj forum izabrao pre svega zbog obilja stručnih tema...
Ajd'pregleda ti anketu i pitanja,možda bi trebalo da postaviš jokera ili ti šok pitanje;Da li biste raskinuli ugovor sa Apexom :wink:
 
Борчанац":2a427aij je napisao(la):
Попунио сам анкету у жељи да помогнем.
Питања ми нису на месту, јер су нека подразумевана. На пример око хигијене и уредности, полазака... чак више ставки из питања је обавезно и подразумевано. Још једна замерка је што није на Ћирилици и завршио сам са гунђањем, сретно :D

Хвала на учествовању у анкети. Образац за анкету је рађен по моделу који користи Институт саобраћајног факултета у Београду. Задње истраживање које су они спровели на терену, односно са анкетарима на стајалиштима, је рађено "давне" 2007 године. Ово представља покушај да се проба да се уради анкета преко интернет форума и социјалних мрежа.

Ако можете још негде да проследите линк анкете, не бих вам замерио... :D
 
2012":2hcsbwen je napisao(la):
Logisticar":2hcsbwen je napisao(la):
2012":2hcsbwen je napisao(la):
Imaju li ovi na saobracajnom druga posla,od zamajavnja sto su se dve babe dogovorile uz kafu da kao odrade nesto pre odmora..pateticno.. :kafa:


Hahaha, u pravu si skroz. Šta mogu kada mi je tema takva. Sve zavisi od veličine uzorka.
Ja sam samo student. Okačio sam temu na brojnim forumima, ali sam ovaj forum izabrao pre svega zbog obilja stručnih tema...
Ajd'pregleda ti anketu i pitanja,možda bi trebalo da postaviš jokera ili ti šok pitanje;Da li biste raskinuli ugovor sa Apexom :wink:

И мени као студенту саобраћајног факултета није јасно зашто је уопште потписиван уговор са приватном фирмом. Једино због разноразних провизија. Могли су да седну стручњаци са Саобраћајног, Машинског, ЕТФ и ФОН и да се лепо договоре ко да одради који део посла и да се тај програм после продаје по региону и свету. Плус, студенти би могли да напишу више од 50 дипломских радова и да стекну праксу учествујући на пројекту...

Али политика је чудо :bash:
 
Saobracajac projekat za domaci sistem vec postoji uradio ga je insititut mihajlo pupin i zove se PAUK ako se nevaram ima slike negdje na forumu
 
direktor":2901m05p je napisao(la):
Saobracajac projekat za domaci sistem vec postoji uradio ga je insititut mihajlo pupin i zove se PAUK ako se nevaram ima slike negdje na forumu

Čuo sam za taj sistem na predavanjima. Sistem PAUK (Pozicioniranje, Automatsko Upravljanje i Kontrola), razvijen u Institutu Mihajlo Pupin, namenjen je svim organizacijama koje poseduju vozni park. PAUK je dobro rešenje za vozni park ali potreban je i program za očitavanje karata i same karte koje su namenjene putnicima...
 
JohnnyLee":ahx9w5i1 je napisao(la):
СуБус у Суботици је, колико се сећам, домаћи производ

У Суботици је систем који је сличан и у Сегедину. То је пројекат који је финансирала и Европска унија.
Учествовао је мађарски институт за саобраћај иако ми у Србији имамо институте ФТН-а, Саобраћајног факултета, Михајло Пупин, Кирило Савић, ЦИП, али као нема везе... :shock:

Ево линка од једне репортаже... (Пошто нема опције за уметање јутјуба)

http://www.youtube.com/watch?v=fWSsUpPNOig
 
Logisticar":tqsm3utf je napisao(la):
Ево линка од једне репортаже... (Пошто нема оције за уметање јутјуба)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fWSsUpPNOig[/youtube]

Kako nema , evo dokaza da ima , sve što treba da uradiđš je da kada iskopiraš link , označiš ga i klikneš na dugme "YouTube" (poslednje dugme sa desne strane).
 
solecar":1zr0s4vn je napisao(la):
Kako nema , evo dokaza da ima , sve što treba da uradiđš je da kada iskopiraš link , označiš ga i klikneš na dugme "YouTube" (poslednje dugme sa desne strane).

Ok. Sad znam. :D
 
Anketu je popunilo oko 250 ljudi. Hvala svim forumašima na podršci!!!

Proces anketiranja trajaće do kraja ove nedelje pa ako još neko želi može da učestvuje i da iznese svoje mišljenje...
 
Vrh