Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

Bazen postoji u O.S."Branko Radicevic", ali definitivno nije olimpiski.
 
Slepci, slepacki,samo zaje*******avaju narod.Dok oni to naprave izgorecemo od vrucine.Sve bi ja to najurio.Na kraju ce svo to njihovo neznanje i glupost prebaciti na posetioce putem karata,koje ce to morati sve da pokriju.Ne bi me cudilo da karta bude 50e,iako su obecali da ce biti 10e.
 
Ma Grad bi trebalo pod hitno da im oduzme lokaciju :mad:
 
Iskreno, znam da se uopste ne bih osecao sigurno u tom akva parku. Kako da odem na neki tobogan, kada su oni to gradili tako traljavo i sporo, totalno neozbiljno.
 
Niko iz sadašnje gradske vlasti nema hrabrosti da kaže da je davanje zemljišta za gradnju akva parka bila greška.

Ako DS predje u opoziciju u Gradu, otvara se mogućnost da se oduzme plac, a u suprotnom, lako može da se desi da još 4 godine "gradilište" stoji u sadašnjem stanju.
 
да се ја питам, одавно би се та рупа затрпала и посадило неко фино дрвеће... зеленила никад доста.
 
Stvarno mi je zao sto ne nastave radove,pre svega zato sto sam bio u jednom aqva parku,i mogu vam reci da je odlicno.Radi se o manjem aqva parku hotela Meridijan u Becicima.Kada sam ga prvi put video,nije mi izgledao nista posebno,ali kada sam usao u park,odusevio sam se.Inace ima oko 11 tobogana,2-3 bebeca,a ostali su OK.Ima i vestacku reku koju pokrecu neki filteri i tako prave jake struje,a posetioci leze na dusecima i uzivaju.I da ne nabrajam dalje,park je odlican,a pitam se samo kako bi izgledao ovaj nas beogradski kada bi ga izgradili.
 
Po meni Akva Park koji se gradi u Beogradu (ako se izgradi) nije nista poseban.Po planu i nije toliko veliki kao drugi Akva Prkovi Evrope.
I mesto koje je trenutno predvidjeno nije najbolje,bolje bih bilo da se nalazi na Adi,kao najveca znamenitost Ade.

Ipak BEOGRAD zasluzuje Akva Park,ma kakav bio. ;)
:gobb:
 
Pozdrav Vuce ali jesi li ti siguran da si dobro procitao predhodne postove. Pre svega zato sto se u dogledno vreme ne ocekuje nastavak radova na akva parku zbog nepostojanja investitora tako da je pitanje da li ce se uopste i nastaviti sa gradnjom ili ce mozda neki novi investitor promeniti namenu lokacije.
 
Ja bih bio prezadovoljan sa 4 olimpijska bazena. Mada, pošto su već iskopali i betonirali dobar deo bazena za akva park, ne verujem da će neko drugi promeniti namenu lokaciji.
 
Da su bili pametni pa da su prvo izgradili olimpijske i prvo njih otvorili, do sada bi zavrsili i akva-park. Jer, Beogradu nedostaju "pravi" zatvoreni bazeni koji rade celu godinu, dok sa druge strane, Beograd sasvim sigurno može da "preživi" i bez Akva Parka. Svejedno, mislim da je sama lokacija u bloku 44 potpuno pogrešna i da je tu trebalo graditi preko potrebne stanove.
 
Питајте: Драган Ђилас, градоначелник
.
.
.
Да ли ће и када бити изграђен новобеоградски аквапарк?

Владимир Стефановић,
Др Ивана Рибара 174

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове је према захтеву инвеститора издао сва потребна акта за изградњу аквапарка на Новом Београду и према информацијама којима овај Секретаријат располаже наставак градње директно зависи од наставка инвестиционих улагања. Као што знате, инвеститори су приватна правна лица, а не град.
.
.
.
[објављено: 26/01/2009]
Извор: Политика
Адреса: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Komisija-reshava-problem-napushtenih-gradilishta.sr.html
 
^^Na zalost nista novo to je ono sto smo i do sada znali. :(
 
MaRkOs":kcupo829 je napisao(la):
A sto ga grad onda ne kupi i izgradi!
Bilo je price o ovome da bi grad mogao da isfinansira gradnju do kraja... Cini mi se da je cak i Djilas pricao o tome... Ali pricam kroz secanja, pa me nemojte hvatati za rec...
Da li neko zna da li je ovakva kombinacija uopste moguca ili je mozda vec razmatrana?
 
Zar ne moze grad da oduzme lokaciju investitoru ako se posle nekog vremena zemljiste nije privelo nameni? Jel postoji takav neki zakon ili slican?
 
Ja mislim da postoji, ali ne znam tacno koliki je taj period nakon kojeg Grad ima pravo da oduzme zemljiste investitoru.
 
Mislim da je rok za privodjenje nameni 2 ili 3 godine, ali investitor uvek moze da trazi produzenje dozvole. Ovo govorim onako pausalno, pitaj boga da li je tacno.
 
Pa i meni tamo negde u dnu mozga postoji tako neka informacija koja je bila aktuelna prvih godina posle 5. oktobra, ali kako u gradu postoji brdo nezavrsenih objekata koji stoje i po 20-ak godina mislio sam da su to ili ukinuli ili nisu ni usvajali. Ako su usvojili koja je onda poenta zakona da se tako lako dobija produzenje dozvole?
 
Ja sam citao u "Novostima" pre recimo godinu dana, mozda i vise, o tom zakonu, prica se vrtela oko toga da grad ima pravo da oduzme lokaciju investitoru ako ona zvrji bezveze (ja mislim 2 godine), ali da je problem bio u tome sto kada se primakne taj rok, onda je dovoljno da investitor dodje i postavi jednu ciglu i opet se taj rok produzuje za 2 godine. Nemojte me drzati za rec, ali ja mislim da je tako.
 
У истом чланку из ког је и пренето питање о Аквапарку постављено је и следеће питање

Како ћете решити проблем напуштених градилишта које власници не одржавају?

Скупштина града Београда, са Дирекцијом за грађевинско земљиште и изградњу Београда, формирала је комисију која треба да процени да ли су испуњени услови за престанак права коришћења грађевинског земљишта у државној својини, и давање тог земљишта на коришћење лицима ради изградње објеката више од 800 квадратних метара бруто површине. Комисија разматра испуњеност наведених услова за све локације на којима је већ дуже време обустављена изградња објеката и на основу тога донеће одговарајуће одлуке.
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Komisija-reshava-problem-napushtenih-gradilishta.sr.html
 
U prevodu uradice jedno veliko NISTA!!!
Neophodno je naterati investitore da postuju rokove, u suprotnom kazne milionske ili cak oduzimanje parcele.
Medjutim mora postojati zakon koji to regulise, u kome jasno pise kad, kako i zbog cega se nekom moze oduzeti lokacija abog nepostovanja rokova.
 
Trenutno se zakonom, koliko je meni pozato, regulise pocetak radova od dana dobijanja gradjevinske dozvole. Rok za kraj radova nije zakonski regulisan. To je vrlo klizav teren, narocito danas, kada su se promenom Ustava stekli uslovi da investitori postanu i vlasnici zemljista. Treba u tom slucaju pomiriti dva principa - pravo na privatnu svojinu i opsti javni interes. A, dobro je poznato da mirenje privatnog i javnog ne ide uvek bas najbolje.

Uglavnom, moje stanoviste je da treba oduzimati parcele u slucaju drasticne neaktivnosti. Ali uslove treba regulisati vrlo precizno i vrlo strogo. Npr, za pocetak da se to odnosi iskljucivo na objekte vece od 800 kvm, jer bi u suprotnom gradjanima moralo da se oduzme pola Altine, Kaludjerice, Batajnice, Ovce, Borce, Boleca, Zeleznika itd jer vecina kuca nije zavrsena.

Sto se tice price o tome kako bi grad trebalo da preuzme projekat na sebe, apsolutno se NE slazem. Dakle, narocito danas u doba ekonomske krize, investiranje iz budzeta u takve projekte je smesno. Investitor zeli da gradi akva park, neka muga, pa neka vidi koliko se to i da li u BG-u isplati. Grad bi samo bacio pare koje moze uloziti u razvojne projekte.
 
Vrh