Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Ovo je render koji je kružio pre par godina. Verovatno je i dalje manje-više aktuelan.

Gazprom-HQ.jpg
 
Cuo sam da je nova zgrada od 18 spratova, tek zastakljena, izdata u celosti.
To je standardno za airport city, svaka zgrada koja probije temelj je vec unapred izdata, zato i grade. Jedna od predjasnjih firmi u kojima sam radio je cekala na izgradnju kako bi se preselila na 3 sprata u novoj zgradi.
 
ОДЛУКУ
О ИЗРАДИ ПЛАНА ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ ДЕЛА
БЛОКА 65 УЗ БУЛЕВАР ХЕРОЈА СА КОШАРА, ГРАД-
СКА ОПШТИНА НОВИ БЕОГРАД
Члан 1.
Приступа се изради Плана детаљне регулације дела бло-
ка 65 уз Булевар хероја са Кошара, Градска општина Нови
Београд (у даљем тексту: План детаљне регулације).
Члан 2.
Оквирном границом плана детаљне регулације обухва-
ћен је део територије градске општине Нови Београд, део
Блока 65 између Булевара хероја са Кошара, улица Омла-
динских бригада и Тошин бунар и пословног комплекса
Airport City, површине око 2,5ha, са везама саобраћајница
и инфраструктуре до постојеће, односно планиране мреже.
Коначна граница плана детаљне регулације ће се утвр-
дити приликом израде и верификације Нацрта плана.
Члан 3.
Плански основ за израду плана детаљне регулације
представљају:
– План генералне регулације грађевинског подручја седи-
шта јединице локалне самоуправе – град Београд, целине I–
XIX („Службени лист Града Београда”, бр. 20/16, 97/16, 69/17,
97/17 и 72/21), према коме је подручје у оквиру предложене
границе плана планирано за мешовите градске центре (М4 –
Зона мешовитог градског центра у зони више спратности).
– План генералне регулације система зелених површи-
на Београда („Службени лист Града Београда”, број 110/19),
према коме су у оквиру границе плана планиране трасе др-
вореда у регулацији саобраћајница

Члан 7.
Израда плана детаљне регулације поверава се ПД
„Bureau Cube Partners” ДОО, Београд, Хумска 6, које је ду-
жно да Нацрт плана изради у року од девет месеци од дана
ступања на снагу ове одлуке.
Члан 8.
Средства за израду плана детаљне регулације обезбедиће
ПД „ABC Development” ДОО. Београд, Војводе Степе 310.

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Izgleda da su u toku pripreme za izgradnju prve od one tri planirane kulice, ka Ulici omladinskih brigada.

Prva zgrada će biti na samoj raskrsnici Omladinskih brigada i Tadije Sondermajera, imaće 15 spratova i povučeni sprat i biće visoka oko 67 metara.

Jel se zna ostale 2 koje ce biti spratnosti i kada ce krenuti njihova izgradnja?
 
Jel se zna ostale 2 koje ce biti spratnosti i kada ce krenuti njihova izgradnja?
Prema urbanističkom projektu, trebalo bi da idu tri iste dosadne zgrade u nizu, od kojih su za prvu do Westa dobili građevinsku dozvolu. I to je jedina zvanična informacija.

E sad, tu i tamo, po forumima i komentarima, neko pukne neki "nezvanični info" da se radi na novom projektu koji bi trebalo da uključi kulu slične visine kao West. Možda je to što su razdvojili parcelu na dva dela - jedan manji za ovu prvu zgradu i drugi veći za druga dva planirana objekta - nekakav indikator, ali ja zaista nemam velika očekivanja od Airport Cityja.
 
Iskreno, ne znam šta tu treba da se izvlači.
AC je, suštinski, osmišljen kao niz zgrada srednje visine.
Verovatno bi bilo fascinantno, ali ne vidim naročitu svrhu.
 
Homer Jay је написао(ла):
Izgleda da su u toku pripreme za izgradnju prve od one tri planirane kulice, ka Ulici omladinskih brigada.

Prva zgrada će biti na samoj raskrsnici Omladinskih brigada i Tadije Sondermajera, imaće 15 spratova i povučeni sprat i biće visoka oko 67 metara.
Jel se zna ostale 2 koje ce biti spratnosti i kada ce krenuti njihova izgradnja?
Prema urbanističkom projektu, trebalo bi da idu tri iste dosadne zgrade u nizu, od kojih su za prvu do Westa dobili građevinsku dozvolu. I to je jedina zvanična informacija.

E sad, tu i tamo, po forumima i komentarima, neko pukne neki "nezvanični info" da se radi na novom projektu koji bi trebalo da uključi kulu slične visine kao West. Možda je to što su razdvojili parcelu na dva dela - jedan manji za ovu prvu zgradu i drugi veći za druga dva planirana objekta - nekakav indikator, ali ja zaista nemam velika očekivanja od Airport Cityja.
Као што је и @Хомер написао све три зграде ће имати по 15 спратова и висине 67 метара (66,90м). На подтеми сам раније постављао 3д цртеже перспективе тих зграда и цртеже, али их нема више. Зграда 1 (паралелна са улицом Тадије Сондермајера) ће имати 315 паркинг места у подземној гаражи и партеру, зграде 2 и 3 ће имати исти број паркинг места, по 617, у подземним гаражама и партерима.

Ево поново неких цртежа
Перспектива 1..JPG
Перспектива 2..JPG
Перспектива 3..JPG
Перспектива 4..JPG
зграде 1,2,3.JPG
 
Istu visinu će imati jedna od lamela objekta The One 2 sa druge strane Ð. Stanojevića, samo će imati 20 spratova.
 
Dosta lepše, ali 3 puta manje kvadrata. Mislim da će i parkinzi i sve slobodne površine biti pregažene ogromnim zgradama.
 
Ovo izgleda da pobijaju cevi za pumpe koje će izvlačiti podzemne vode radi daljih radova na kopanju temeljne jame...
 
Vrh