Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

била је својевремено прича о томе. мислим да ће Ванси то да уради, то је леп извор прихода
 
SMATSA je vlasnik tornja i oni se pitaju, ali bi bilo lepo da ustupe Vansiju da naprave bar vidikovac. Na ex-yu je bio predlog da se napravi i mali muzej aerodroma/JAT-a, sto bi bilo lepo.
 
a kako ce da dobiju protivpozarnu dozvolu za takvu neku budzevinu? i kako ce da izvuku lift skroz do gore? lift trenutno vodi samo do posledjeg sprata i onda idu (mnogo uske) stepenice do kupole tornja.
 
Ili moze da se preuredi za upravljanje A i B apronima sa pripadajucim stazama za vozenje i tako oslobodi AKL tog posla.
 
Izvor: tviter Aerodrom Nikola Tesla. Slika je isecena i zumirana u odnosu na original:

BEGmar2021.JPG
 
Evo koliko je širi ovaj novi hangar na C,nadam se da će ovaj novi deo koji uskoro počinju da rade pokriti ovo bar malo.

Toranj lepo napreduje



Krenuli su da prave baj-pas preko parkinga što znači da uskoro napadaju radove na zgradi koja će biti ispred.


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835244#p835244:1i1vpnly je napisao(la):
Tikvica » Pet Mar 26, 2021 6:56 pm[/url]":1i1vpnly]
Krenuli su da prave baj-pas preko parkinga što znači da uskoro napadaju radove na zgradi koja će biti ispred.
Najzad! Ovo je veliki pomak napred!
 
Nove slike aerodroma iz vazduha, ovo je Google Earth iz februara:

Pregled01.jpg

Sa desne donje strane se vidi napredak Platforme E, iznad toga je izgleda rad na proširenju platforme B, u sredini se vidi novi toranj a gore levo je glavna zvezda, produžetak C hodnika. Pogled iz tog C hodnika kad ga jednog dana otvore za javnost izgledaće ovako:

Pregled01a.jpg

izvor: Google pretraga

Na postojećem terminalu izgleda da se najviše radi na renoviranju izlaza A1 do A4. Sa spoljne strane grade se betonske strukture između dva gejta, jedan između A1 i A2, a drugi između A3 i A4. Kako to izgleda iz vazduha, isto sa Google Eartha:

Pregled02.jpg

Plećko je nekad kačio slike tih struktura ali nema ga odavno, pa sam našao na Youtube kanalu PlaneSpotting TV screenshot koji pokazuje kako to sad izgleda između A3 i A4, malo je mutno:

Pregled03.jpg

Crvena linija označava krovnu ploču A hodnika, pa se vidi da je ta struktura dostigla visinu sledećeg sprata koji treba da se napravi za dolazne putnike. Oni će iz aviona stepenicama unutar te strukture ići na budući treći nivo i tako biti odvojeni od odlaznih putnika. Struktura između A1 i A2 se gradi ali je nešto niža.
 
U nastavku nekoliko mojih slika (slikano 25.3.) :D

DEO I (Podelio sam na dva dela, pošto ne može sve da stane u jedan post).

Za početak nekoliko sličica tornja i produžetka C strane (budući C7-C10):

1.jpg

2.JPG

3.JPG


Nekoliko sličica novog Duty Free Shopa:

4.JPG

5.jpg

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG


Tesla Square:

11.JPG

12.JPG

13.JPG


Pogled na novi toranj sa C strane:

17.JPG
 
DEO II

Kao što je pomenuto i u prethodnim postovima, radovi na izlazima A1 do A3 su u toku i oni se trenutno ne koriste.

14.JPG

15.JPG

16.jpg


Kod C6 i novog C7, gde će se spojiti stari i novi deo:

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG


Buduća umetnutna pista:

25.jpg


Dve iz vazduha :)

26.jpg

27.jpg


Kao što sam u svom prvom postu iz oktobra i pominjao, aerodrom deluje prilično zapušteno. Nadam se da će se to uskoro promeniti.

28.JPG

29.JPG
 
добро им је легао ковид, да могу на миру да завршавају послове без већег утицаја на саобраћај
 
Nadam se da ove dve barake nestaju
 

Prilozi

  • Inked17_LI z.jpg
    Inked17_LI z.jpg
    531,5 KB · Pregleda: 2.370
Nekoliko slika od juče (31.3.). Vidi se blagi napredak u radovima na C strani u odnosu na moj prethodni post. Ovoga puta sam uspeo da uhavtim i izlaze A1-A4 gde su radovi u toku.

1 (2).jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835977#p835977:22kkgu3u je napisao(la):
peper.mint » 28 Mar 2021, 23:59[/url]":22kkgu3u]
Plećko je nekad kačio slike tih struktura ali nema ga odavno
Tu sam ja pepermintu, malo sam se družio s Koronom ali od ponedeljka sam tamo...
 
Браво Плећко! Природна имунизација!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=837584#p837584:23fjckrh je napisao(la):
plećko » Pet Apr 02, 2021 12:25 am[/url]":23fjckrh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835977#p835977:23fjckrh je napisao(la):
peper.mint » 28 Mar 2021, 23:59[/url]":23fjckrh]
Plećko je nekad kačio slike tih struktura ali nema ga odavno
Tu sam ja pepermintu, malo sam se družio s Koronom ali od ponedeljka sam tamo...
Znači to je razlog! Plećko:Kovid 1:0, važna je pobeda. :vops:

Kao što vidiš trudimo se i u tvom odsustvu da stavimo slike. Ima dobrih ljudi sa odličnim slikama, lepo napreduju radovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815911#p815911:1ng4rl52 je napisao(la):
milanche » Pet Jan 22, 2021 11:13 pm[/url]":1ng4rl52]Ima ova cik-cak veza, cak i da ne urade sada prosirenje glavne zgrade. Samo treba da nastave sa dizanjem sprata na postojecim objektu. Naznacio sam i na dve druge slike u izgradnji
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

file.php
Milanče sad sam video na novoj slici koju je stavio jmcc da su zazidali taj zid gde si mislio da će ići dolazni putnici, znači ipak neće tim putem nego pravo kao na renderu, a za to treba nova gradnja:

file.php
 
Koliki je posao nadogradnja preostalih 6 gejtova, tako da budu isti kao i ovi novi? Dakle nadogradnja dodatnog sprata, stepenica za gejtove i prosiren sprat za odlazne putnike. Moze li se to uraditi pomocu celicne konstrukcije ili mora beton?
 
Pozdrav svima, evo jedan mali doprinos i od mene. Ne znam da li je bio info vezan za preuredjenje dela Terminala 1. Dobar deo poslovnog i komercijalnog sadrzaja bice premesten u rekonstruisane delove na Terminalu 1. Avio kompanije i agencije ce biti prebacene na sprat Terminala 1, prekoputa pasoske kontrole gde se trenutno rade novi salteri.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 
Kobayashi dobro došao i hvala za slike. Ne mogu tačno da prepoznam ali mislim da su tvoje slike sa dela T1 koji je 2015 bio deo renoviran i osim pasoške kontrole koju je retko ko osim posada Er Srbije znao da koristi, tada je napravljena i ova besmislena čekaonica i deo za decu. Da li je ovo taj deo (slike su iz 2015)?

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681217.jpg

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681215.jpg

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681213.jpg

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681211.jpg

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681209.jpg

terminal-1-aerodrom-rekonstrukcija-foto-kurir-1434468440-681205.jpg
 
Vrh