Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Došli smo u situaciju da više ni privatne kompanije ne pomažu, tako je to kad se sistem urušava nivo po nivo... Sve kreće odozgo.

Bole uvo i privatnika da se za*ebava, kad vidi da nikome od nadležnih nije stalo ni do čega, osim do toga da lova kaplje u njihove džepove. Javašluk svuda brale i ne nazire mu se kraj.
 
Danas sam bio na aerdoromu N. Tesla.
Srecom ne kao putnik.
Bio sam do parkinga samo i nazad.

Taksiji ne funkcionisu, ima posebna rampa za taksite, ali sistem koji fotografise njihove registracije ne radi kako treba i rampe bivaju blokirane.
Svi voze u svim smerovima, Putnici guraju kolica s koferima. Deca placu
Kao prizori iz africkih kolonija pre 1940.

Odvratno je sta su nam uradili Vansi i radikali.
 
Došli smo u situaciju da više ni privatne kompanije ne pomažu, tako je to kad se sistem urušava nivo po nivo... Sve kreće odozgo.

Bole uvo i privatnika da se za*ebava, kad vidi da nikome od nadležnih nije stalo ni do čega, osim do toga da lova kaplje u njihove džepove. Javašluk svuda brale i ne nazire mu se kraj.

Zasto bi pomagale? Naivno je ocekivati da ce privatni monopol biti bolji od drzavnog,
Pa oni nisu tu zbog razvoja nego da iznesu sto vise novca iz Srbije.
Secam se kakve su hvalospeve pisali na ovom forumu liberalcici i radkalcici zajedno o "rekonstrukciji".
Ujedinjeni u primitivizmu, postavljali su fotografije, hvalili se.

Da li neko punoletan moze da veruje da Srbija koja je u svakom pogledu septicka jama u nekom aspektu moze da bude nesto drugo?
Kao "sve je rastureno, ali imamo sjajan aerodrom".
Ne rade nam vozovi, nemamo stanicu kako treba, ali avio prevoznik je vrhunski.
 
Sad im kriv aerodrom što im flota ispada iz rasporeda svakodnevno, ostali avioprevoznici potpuno normalno funkcionišu.
I drugi prevoznici imaju kašnjenja iz Beograda, tako da nije da samo YU ima problema. Kod YU su problemi samo izraženiji zbog sopstvenih problema sa flotom, ali nije fer reći da jedan deo krivice snosi i aerodrom.

Ne znam jesam li pisao ovo već. Situacija od pre 2-3 meseca, jutarnji let sam imao u ponedeljak. Bila je gužva na centralnoj sigurnosnoj proveri, ali se red relativno brzo kretao. Kada sam ja prošao kroz skener i čekao svoje stvari, čuo sam da se radnici svadjaju medju sobom i to na sav glas. Zapamtio sam izjavu jedne od radnica koja je rekla nešto ovako: Dobro, sad ću da radim sve po propisima pa nijedan let neće poleteti na vreme. :ROFLMAO:
I to sve pred nama putnicima.

Trenutna situacija je rezultat ne samo prevelikih ambicija AirSerbia-e i rizika koji su preuzeli nego i prilično lošeg upravljanja samog aerodroma.
 
Pri
I drugi prevoznici imaju kašnjenja iz Beograda, tako da nije da samo YU ima problema. Kod YU su problemi samo izraženiji zbog sopstvenih problema sa flotom, ali nije fer reći da jedan deo krivice snosi i aerodrom.

Ne znam jesam li pisao ovo već. Situacija od pre 2-3 meseca, jutarnji let sam imao u ponedeljak. Bila je gužva na centralnoj sigurnosnoj proveri, ali se red relativno brzo kretao. Kada sam ja prošao kroz skener i čekao svoje stvari, čuo sam da se radnici svadjaju medju sobom i to na sav glas. Zapamtio sam izjavu jedne od radnica koja je rekla nešto ovako: Dobro, sad ću da radim sve po propisima pa nijedan let neće poleteti na vreme. :ROFLMAO:
I to sve pred nama putnicima.

Trenutna situacija je rezultat ne samo prevelikih ambicija AirSerbia-e i rizika koji su preuzeli nego i prilično lošeg upravljanja samog aerodroma.
Privatizacija prirodnih monopola uvek dovodi do pada kvalitetra.
Sigurnosne provere ce biti sve losije.

Moramo da shvatimo da zivimo u koloniji. Investitori ne dolaze da nam pomognu nego da nas opljackaju.
 
20230625_105827.jpg
20230625_105858.jpg
20230625_110033.jpg
20230625_110101.jpg
20230625_110213.jpg
20230625_110330.jpg
20230625_110901.jpg
20230625_111419.jpg
20230625_111625.jpg
 
Hvala za slike.

Besplatnih 5 minuta je jako malo po mom mišljenju, a i cena od 100rsd za svaki sledeći minut je prilično visoka. Ima li još parking automata, pošto se na slikama vidi samo jedan?
Заправо, пет минута је пуна капа да се изваде кофери из гепека и изљубе путујући. Проблем може да буде једино валидирање картице на аутомату. Зато се надам да су омогућили да се у оквиру тих пет минута може изаћи без валидирања картице, а да аутомат служи само онима који морају да доплате.
 
Moramo da shvatimo da zivimo u koloniji. Investitori ne dolaze da nam pomognu
Investitori nigde ne dolaze da pomognu nego da zarade i ostvare povrat na investiciju. Na engleskom se taj "fenomen" tebi stran naziva ROI - return on investments.

Nismo više u komunizmu, ali izgleda da ti još to nisi shvatio. Koliko mračaš ovde mogu samo da zamislim koliko li si mračan lik uživo i koliko je ljudima prijatno da sede sa nekim tako mračnim lik. Pretpostavljam da je tvoj avatar realan prikaz toga kakav utisak i uživo ostavljaš na sagovornika.
 
Brate mili, sve betončina i asfalt... Ne mogu da verujem da dva drveta nisu mogli da stave. Ako ništa, makar neka u saksijama...
Ma bez brige, posadiće palme poput aerodroma u Nici i Tel Avivu. 😂

Ako ne budeš zadovoljan uvek možeš da doneseš neko drvo u saksiji i da doniraš.
 
Poslednja izmena:
Hvala za slike.

Besplatnih 5 minuta je jako malo po mom mišljenju, a i cena od 100rsd za svaki sledeći minut je prilično visoka. Ima li još parking automata, pošto se na slikama vidi samo jedan?
Za sada dva parkomata u tom delu gde su odlasci.
Velike su gužve i ljudi rade drop off pre tih rampi. Plaše se da prođu kroz njih. Kakav smo narod a sve lepo piše....Tu je bio jedan čovek koji je sve vreme mahao rukama da bi vozila prolazila kroz rampu a putnici se iskrcavali ispred terminala.
Deluje mi da je prostrano i da se neće stvarati gužve. 5min je prava mera.
 
Investitori nigde ne dolaze da pomognu nego da zarade i ostvare povrat na investiciju. Na engleskom se taj "fenomen" tebi stran naziva ROI - return on investments.

Nismo više u komunizmu, ali izgleda da ti još to nisi shvatio. Koliko mračaš ovde mogu samo da zamislim koliko li si mračan lik uživo i koliko je ljudima prijatno da sede sa nekim tako mračnim lik. Pretpostavljam da je tvoj avatar realan prikaz toga kakav utisak i uživo ostavljaš na sagovornika.
hvala
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Za sada dva parkomata u tom delu gde su odlasci.
Velike su gužve i ljudi rade drop off pre tih rampi. Plaše se da prođu kroz njih. Kakav smo narod a sve lepo piše....Tu je bio jedan čovek koji je sve vreme mahao rukama da bi vozila prolazila kroz rampu a putnici se iskrcavali ispred terminala.
Deluje mi da je prostrano i da se neće stvarati gužve. 5min je prava mera.
Juče ispred nas čovek stao direktno na rampu i verovatno kad je video da se plaća posle 5 minuta izlazi iz kola i počinje da vadi putnicima kofere blokirajući sve ostale automobile iza njega.

Srećom bio je tu čovek koji je kontrolisao pa ga je ubrzo naterao da prođe kroz rampu. Neverovatan smo narod.
 
Vrh