Šta je novo?

Aerodrom "Morava" Kraljevo


ако АШП каже да је аеродром фијаско, онда је фијаско. нема ми шта да се не слажемо са свезнајућим Пургером
 
RaynAir i slicnih vape za alternativne aerodrome pored velikih centara, a ne za ovakvih gde i primarni nemoze da uspostavi minimalni obrt saobracaja. U Srbiji mozda samo Batajnica pored Beograd ako nekad bude se koristila za komercijalne svrhe, pa mozda preuzme dio jeftinog saobracaja.
Ali ovaj aerodrom je na sat i po vožnje od Beograda. Ryan bi imao silne beogradske putnike tu. A i druge.
 
Peđa Voštinić, moj dobri prijatelj, treba da skrene fokus sa Vučića i loše investicije i targetira pravi problem - AirSerbia.
Ja bih na tvom mestu kontaktitao prijatelja i uputio mu sugestiju (konstruktivnu kritiku) oko pristupa i pozvao da napiše novi, objektivniji, članak
 
Па не могу да лете док се не изгради нова писта.
Znam da ne mogu, ali nije to poenta. Umesto što se kuka kako je propala investicija, treba dodatno uložiti u nju i osposobiti je da privuče druge avio kompanije. Neki komentari su vrlo uvredljiv na moj račun, a da pritom nisu poveli nikakvu diskusiju sa mnom, tako da neću više komentarisati na ovu temu. Kao neko ko je rođen u Kraljevu, žao mi je što ljudi ne žele da se potrude da grad i kraj učine boljim i ne nude nikakva rešenja za postojeće probleme, već samo pljuju, pa je to ujedno i razlog zbog čega Peđa i Lokalni front nikad neće biti na vlasti u Kraljevu. Neće privući glasače sa "aerodrom je propao, ugasite ga".
 
Teško. Previše je zaslepljen mržnjom.
Pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju. Ne znam ko je ĉovek, ali mi ga je žao. Žao mi je svakog ko dozvoli da ga emocije toliko obaspu da na kraji jedna tako jaka emocija kao što je mržnja domira toliko da nekog zaslepi.

Ne smem ni da zamislim kako nekom ko je zaslepljen mržnjom prema bilo kome izgledaju dani. Kako se budi ujutru, kako funkcioniše neko u takvim okolnostima.

Baš mi je žao takvih ljudi. Život prolazi pored njih dok se oni bore sa svojim lošim emocijama :(

Al šta da se radi, svako je kovač svoje sreće
 
Pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju. Ne znam ko je ĉovek, ali mi ga je žao. Žao mi je svakog ko dozvoli da ga emocije toliko obaspu da na kraji jedna tako jaka emocija kao što je mržnja domira toliko da nekog zaslepi.

Ne smem ni da zamislim kako nekom ko je zaslepljen mržnjom prema bilo kome izgledaju dani. Kako se budi ujutru, kako funkcioniše neko u takvim okolnostima.

Baš mi je žao takvih ljudi. Život prolazi pored njih dok se oni bore sa svojim lošim emocijama :(

Al šta da se radi, svako je kovač svoje sreće
Dobar je on čovek, samo što od jednog drveta ne vidi šumu. Kada bi promenio sebe iz "ovo ne valja" u "ovo može biti bolje", možda bi ljudi i glasali za LF. Potencijal koji ima aerodrom u Kraljevu je ogroman, samo što ga nikad neće ispuniti, jer oni koji to stvarno žele, neće doći nikad na vlast.
 
A na osnovu čega ti tvrdiš da je ogroman? Iskreno me zanima, ima li još nešto osim tvog osećaja? Koji je, složićemo se nadam se, jednako vredan ili netačan kao i osećaj ovog čoveka koga kritikuješ.

Ja npr. uopšte ne znam šta da mislim o potencijalu tog aerodroma (ima argumenata na obe strane), a ponešto znam od tog sveta.
 
A na osnovu čega ti tvrdiš da je ogroman?
Ma ja bi ovaj aerodrom dao Ryanair-u i nek rade šta hoće. Na Vrškoj čuci bi našli način da otvore linije za njih, pa naći će i na Moravi.

Pod hitno pistu za A320 i dovlačenje Ryanair-a. I problem rešen.
 
A na osnovu čega ti tvrdiš da je ogroman? Iskreno me zanima, ima li još nešto osim tvog osećaja? Koji je, složićemo se nadam se, jednako vredan ili netačan kao i osećaj ovog čoveka koga kritikuješ.

Ja npr. uopšte ne znam šta da mislim o potencijalu tog aerodroma (ima argumenata na obe strane), a ponešto znam od tog sveta.
Mislim da lokacijski može da privuče ljude iz Srbije koji žive u Zlatiborskom, Raškom, Moravičkom, Rasinskom okrugu, Šumadije, itd... kao i narod sa Kosova i Metohije, kao alternativa Prištini i Nišu. Ako se izgrade brzi putevi do Novog Pazara i autoput do Boljara, građani severnog dela Crne Gore mogu da budu korisnici aerodroma. Moji prijatelji i ja, ne letimo uvek iz Beograda, već idemo do Niša da bismo leteli nekad, kao i većina korisnika avio saobraćaja. Kraljevo je protočni bojler, 1:20h-1:30h do Beograda nakon kompletiranja (bliže od Niša, Temišvara) autoputa, tranzitivan grad, ogroman potencijal zbog svoje geografske pozicije, treba iskoristiti to.
 
Eto, vidiš, utisci. Ne računa se to ovako, ovo su samo utisci iz predefinisane pozicije da bi ti VOLEO da Morava bude razvijena. Verovatno iz zavičajnih, ili nekih drugih sentimentalnih razloga.

Definitivno postoji potencijal kao low cost baza, ali to se plaća na nekoj drugoj strani. A jasno je da koncesioni ugovor oko NT to brani, plus je pitanje da li je isplativo (to npr ja pojma nemam). Tako da i target na Vostinica ti je bezveze, imaš uticajnije adrese za sudbinu morave...
 
A jasno je da koncesioni ugovor oko NT to brani, plus je pitanje da li je isplativo (to npr ja pojma nemam).
Ma nek daju Vinci-u nešto za uzvrat da zažmure na jedno oko, i da vidiš kako lagano neće biti problema da Morava bude low cost baza ;)
 
Da, tako stvari funkcionišu u ozbiljnom poslu. A Vinci ne zna zbog čega je tražio to što je trazio...
 
Zaista je deplasirano raspravljati.

Ako ugovorom imam pravo na procenjeni prihod X (u određenom vremenskom periodu), od istog ću odustati za kompenzaciju Y samo i samo ako je Y>X (u istom ili kraćem periodu). Pri tome, u realnom životu, budući da imam "levarage" za pregovore, sam sebi ne bih dao prelaznu ocenu ako ne bude Y>>X.

To dalje čini da investicija Y nije opravdana, imajući u vidu da dolazi sa istog mesta koje štedi X :)
 
Par bisera iz proslosti:

eKapija, novembar 2011:
USAID помаже изградњу карго центра на краљевачком аеродрому "Морава"

Почетком децембра биће потписан нови уговор о наставку успешне сарадње пет локалних самоуправа са Америчком агенцијом за међународни развој ( USAID ).
Градска управа Чачка предложила је, заједно са Краљевом, да се на аеродруму "Морава" у Лађевцима, чија се модернизација приводи крају, формира карго центар, како би се ова ваздушна лука користила и за цивилне потребе.

Morava ni u 2024 nema pistu za veće avione ali da li ste znali ovo, 25 avgust 2011: ministar unapred misli da zna ko će čisto i transparentno dobiti tender za rekonstrukciju piste:

"...tako će i turska strana koja će dati novac da koordinira tender. Nama je u interesu da to bude sve transparentno i da naši prijatelji i partneri koji daju pare imaju jednu čistu i transparentnu sliku. Mislim da će oni dobiti deo posla koji se tiče rekonstrukcije, povećanja površine, osvetljavanja same piste..."


Ceremonija potpisivanja, 28.04.2012. Najlepsi deo je oko 2m45s, kao Tito i pioniri:

16.08.2012, stižu izbori: Predizborna otvaranja aerodroma:
https://www.politika.rs/scc/clanak/229809/Predizborna-otvaranja-aerodroma-u-Ladevcima
 
Slično, ali ima jedna velika razlika: dnrvni list Politika danas ne sme da kritikuje vlast.
 
Vrh